Author Topic: Блудницата от Откровение 17-19  (Read 108911 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

blossom

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 168
Re: Блудницата от Откровение 17-19
« Reply #90 on: June 21, 2012, 16:29:05 PM »
Темата отиде в друга посока, въпреки че са свързани нещата.

Small axe, за мен е ясно, че на Петьо му куца доктрината за ЕДИНИЯ Бог. От там тръгва погрешно и за много други неща разбирането му.

Явно е, че той вярва в богове, които са с 2, или може би 3 различни същности и затова разделя гнева на Бог Отец от гнева на Агнето.

Значи правилно съм догадила още отначало,  че той вярва в ТРОИЧНОСТТА на Бог, което води до асоциaции, че това са напълно различни и отделени личности, но пък така е в унисон със православното и широкоширещото се сред евангелските общества разбиране за бога на християнството. И по този начин  за мен е ясно, че разбирането му почива на чужди, небиблейски схващания.

Аз останах с впечатление, че той покрай СССР е обяснил нещо за блудницата, за което Е  тази тема. Обаче уви! До тук нищо по въпроса!!! каквото е изписал е погрешно дори само за себе си, пък да не говорим че не може да се разпознаят нито персонажите, нито събитията, които са библейски описани.

Дори прави впечатление, че Петьо не обръща внимание, че има ПАРАЛЕЛНОСТ, а НЕ ПОСЛЕДОВАТЕЛНОСТ по реда на четене на главите в Откр. на ап. Йоан.


Петьо, ако си изясниш на здрава библейска основа кой всъщност е Бог Отец и Кой е Бог Син и има ли разлика няма да правиш такива отклонения.
Праведният ще цъфти като палма, ще расте като кедър в Ливан, насадените в дома Господен ще цъфтят в дворовете на нашия Бог.Пс.92:12-13
"All worshipping, honoring, or service invented by the brain of man in the religion of God, without His own express commandment, is idolatry."  John Knox

Petio

  • Общителен
  • ***
  • Posts: 125
Re: Блудницата от Откровение 17-19
« Reply #91 on: June 21, 2012, 20:53:41 PM »
 Обясних ви вече , че вярвам в Един Бог а не в 3-ма. Просто виждам, че повърхностно мислите. Не гледате на истината такава каквато е, а си нагаждате нещата.
 Аз показах своите аргументи с цитати от Словото. Ти blossom , понеже свърши аргументите започна да обиждаш , че вярвам в няколко богове.
 А относно блудницата - виждате коя църква е с най-много агенти. Коя беше издигана като официялно вероизповедание и т.н.т. И още нещо. Наближава времето когато голи и разкрити ще застанем пред Христовото съдилище. Тогава всеки от нас ще отговаря за всяка празна дума. Сега се криете зад измислени имена. Краят на това ще дойде. Мислете за това преди да пишете.

small axe

  • Слугуващ
  • *******
  • Posts: 972
Re: Блудницата от Откровение 17-19
« Reply #92 on: June 22, 2012, 19:51:16 PM »
Спокойно, много си чувствителен..
Нали тук се води дискусия, ако те е обидил някой кажи му да ти се извини, не сме на 12 години все пак.
Относно това което си пишем, не виждам как го кривя, не ми е асно, аз ти пиша какво е написано в писанието, поне в тази тема, това ти пиша. Има Божи гняв, има сатанински гняв и гняв на народите.
 Гневът на Агнето и Божият гняв обясних ясно и конкретно защо са един и същи гняв.
Ако това което съм ти писал не е така, посочи защо и се обоснови със стихове от писанието.

blossom

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 168
Re: Блудницата от Откровение 17-19
« Reply #93 on: June 22, 2012, 22:22:35 PM »
Обясних ви вече , че вярвам в Един Бог а не в 3-ма. Просто виждам, че повърхностно мислите. Не гледате на истината такава каквато е, а си нагаждате нещата.
 Аз показах своите аргументи с цитати от Словото. Ти blossom , понеже свърши аргументите започна да обиждаш , че вярвам в няколко богове.
 

Петьо защо не си честен пред себе си?

Защо упорито НАСТОЯВАШ на твоето си разбиране за което ти показахме къде грешиш и изопачаваш смисъла на текстовете?  И кой те обижда? С какво си обиден от мен?
Ми да взема и аз да се обиждам от теб, че не можеш, или по-точно НЕ ИСКАШ да схванеш това, което Словото казва. Аз само ти го посочвам, поднасям ти го на достъпно ниво и когато е така доказано, но противно на твоето мнение, това ти наричаш повърхностно мислене... !!! Да ти се обидим всички тук тогава от теб и написаното от теб.

Защо сам се вгорчаваш и не събориш тези стени, които си изградил около себе си, че не става дума ние да настояваме на нашето, а пък ти на твоето си мислене, а става въпрос, че всеки един от нас следва да търси прилежно и така да сподели, да дискутира КАКВО КАЗВА СЛОВОТО по въпроса, според светлината, която имаме от Бога за това.

Аз на твое място бих се радвала, да ме насочи някой за всички тълкувания на мнооого от библейските истини, честно!!! Искам да знам всичко и то правилно!

Е какво като преди съм имала едно разбиране, години съм стояла на него, а сега ще трябва да го захвърля, защото съм "открила" или пък някой ми е подсказал, че това не е така и ми е посочил достатъчно аргументи в Словото дали е така или не. Самата аз нерядко се проверявам, чета, търся, ровя се, просто искам да знам истинното за истините.

Ти защо мислиш, че първосигналното до което си стигнал, то е вярно???

Какво губя, ако захвърля някое "моето" си схващане, за което честно отчитам къде и за какво има пропуски, и приема това, което е анализирано, проверено и , аргументирано както трябва чрез Божието Слово???!!!

Ти какво губиш, ако постъпиш също така???

А относно блудницата - виждате коя църква е с най-много агенти. Коя беше издигана като официялно вероизповедание и т.н.т. И още нещо. Наближава времето когато голи и разкрити ще застанем пред Христовото съдилище. Тогава всеки от нас ще отговаря за всяка празна дума. Сега се криете зад измислени имена. Краят на това ще дойде. Мислете за това преди да пишете.

А Относно +блудницата+ в Откр. Йоан - честно, не разбрахме, какво да гледаме? Значи според теб, това е църквата с най много агенти.  Е коя е тя - да ходя да й броя агентската маса ли/знайна и незнайна/? И коя  все пак църква да гледа човек, тук в Б-я,  или в свет. мащаб?

какви са тези елементарни изводи???

и какво е това "и т.н." /и така нататък/? Под  "и т.н."ти разбираш едно, друг разбира второ нещо, трети- съвсем друго?

Ако искаш дискусия, пиши не телеграмно, а точно и ясно.

И защо мислиш, че се крием? Какво лошо, нередно намираш в това, да си избера име, с което да бъда наричана тук? и какво престъпно пред Бог намираш в това, че заплашваш с край?
Праведният ще цъфти като палма, ще расте като кедър в Ливан, насадените в дома Господен ще цъфтят в дворовете на нашия Бог.Пс.92:12-13
"All worshipping, honoring, or service invented by the brain of man in the religion of God, without His own express commandment, is idolatry."  John Knox

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: Блудницата от Откровение 17-19
« Reply #94 on: June 24, 2012, 00:06:59 AM »
Книгата "Откровение" няма как да се разбере ако не се познават Писанията. Ако някой мисли, че може да каже кое как ще е без Писанията, ще изпадне в големи заблуди.

За да се разбере кое как е като събития, трябва да се прочетат пророците.

За блудницата вече сме говорили не веднъж и мисля, че това трябва да е пределно ясно:
Откровение 12:1. И голямо знамение се яви на небето, - жена, облечена със слънцето, с луната под нозете й и на главата й корона от дванадесет звезди.
Може да потърсите за символите, ползвани при поклонението на бога-слънце и лунната царица. Като подсказка може да видите откъде идва символа "кръст" (защото в библията няма дума "кръст", а "стълб").

Откровение 17:4. Жената бе облечена в багреница и червено и украсена със злато, със скъпоценни камъни и с бисери, и държеше в ръката си златна чаша, пълна с мръсотии и с нечистотиите от нейното блудствуване. И на челото й имаше написано това име: Тайна; великий Вавилон, майка на блудниците и на гнусотиите на земята. И видях, че жената се беше опила от кръвта на светиите и от кръвта на Исусовите мъченици; и като я видях, зачудих се твърде много.

Ключово е тук "исусовите мъченици", което ясно подсказва, че тази блудница се появява на сцената след Исус и е участвала в избиването на Исусовите ученици.

Може да прочетете за Нерон и фалшивите църкви, които е направил, за това как е избивал християните и после как фалшивите църкви се обединяват в една обща. Може да видите коя религиозна общност е облечена в лилаво и червено, с украшения от злато, скъпоценни камъни и бисери.

Ето какво показват търсачките, когато човек потърси за "свещеник червено лилаво облекло".


И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

Kristiana

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 213
Re: Блудницата от Откровение 17-19
« Reply #95 on: June 25, 2012, 16:11:00 PM »
Ватикана.
Уверих се лично,колко са лицемерни католиците,те изобщо не са вярващи,ами са обичащи себе си повече от всичко.
Имам възможност да живея сред италианците и да ги наблюдавам,те всички са много вярващи иначе на думи,но делата им,делата им...Никой от тях не го е грижа за Христос,всички боготворят папата.

Kristiana

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 213
Re: Блудницата от Откровение 17-19
« Reply #96 on: June 26, 2012, 08:48:26 AM »
Обаче в евангелските църкви в Италия се среща хората да говорят,че папата е от дявола.И има такова създадено мнение сред вярващите там,които обичат Христос.

Petio

  • Общителен
  • ***
  • Posts: 125
Re: Блудницата от Откровение 17-19
« Reply #97 on: June 27, 2012, 12:11:57 PM »
 Блудницата е православната. За това писах за звяра. Вероятно няма да приемете думите ми , но това няма значение. Това е истината.

Nikolay

  • Слугуващ
  • *******
  • Posts: 1053
Re: Блудницата от Откровение 17-19
« Reply #98 on: June 27, 2012, 13:10:06 PM »
Petio ако православните са блудницата, то католиците какви са ?

Като за католиците знаем, че се молят на дева Мария и благославят папата.

Също така те питам защо мислиш, че Русия е червено царство, на какво се базира това ти твърдение.
Дай да видим нещата в по-дребни детайли.
Мир вам. Благодат да бъде с всички ви. [Амин]

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Блудницата от Откровение 17-19
« Reply #99 on: June 27, 2012, 14:09:04 PM »
Проблема на Petio e че нищо от това, което е повярвал като "тълкувание" не е базирано нито на Писанията, нито на адекватно познаване на историята. Неговото поведение напълно издава факта, че той е приел това убеждение "по откровение" - затова твърди самоуверено (без никакви реални Библейски и исторически доказателства), че "това е истината". Това е и причината тотално да отказва да приеме всякакво изобличение, аргументация и фактология. Докато той не прозре, че въпросното "откровение" което е приел е дело или на заблудителен дух, или на възгордяването на сърцето му (или и на двете), той ще продължава да бъде като кон с капаци.

Първа стъпка към излизането му от тази дупка на самоизмама е да осъзнае, че неговата убеденост не идва на базата на Писанията, а на базата на самовлюбеността му в това "велико откровение" което е "получил". Човек в това състояние не е склонен да комуникира, дискутира или възприема аргументи. Дано Бог му даде да изтрезнее от примката на дявола в която е впримчен. Аз съм сигурен, че въпросното "откровение" е само малка част от възлите в тази примка на самовъздигане и самоизмама. Положението е сложно и смъртоносно. Аз имам желание да му помогна, но не знам дали в него има достатъчно искреност да поеме по пътя на изтрезняването към истината.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

Petio

  • Общителен
  • ***
  • Posts: 125
Re: Блудницата от Откровение 17-19
« Reply #100 on: June 27, 2012, 16:48:50 PM »
 Покажи нещо конкретно , а не ей така всичко общо. Кое не съм потвърдил със Словото ? Бъди конкретен.

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Блудницата от Откровение 17-19
« Reply #101 on: June 27, 2012, 17:25:58 PM »
Ами аз написах конкретни неща в началото, ама те останаха глас в пустиня. Никой не обърна адекватно внимание на аргументите. И причината за това е именно онова, което написах по-горе, че ти си приел, че това, което вярваш е непременно "откровение от Бога" и по тази причина ти не си нито склонен, нито способен да разсъждаваш свободно и трезво върху аргументация, която опровергава твоите твърдения (които в твоите очи са непогрешими откровения).

По принцип няма лошо, човек да приема откровения от Бога. Няма лошо да ги държи с увереност. Проблема е когато тази увереност надмине и заглуши страха от Бога и любовта към истината. Тогава човек не е в състояние да изпитва тези "откровения" и ако се наложи да ги отхвърля.

И ако наистина искаш нещо конкретно ще трябва да се върнеш към коментара ми относно защо СССР/Русия не отговаря на описанието за 10 царе които са единомислени със звяра и дават властта си на звяра.

Тогава ти отговори по страшно несмислен начин а именно,

Quote
10 -те рога са 10 царе които се издигат от червеното народно царство! Те за 1 час получават власт като царе заедно със звяра, но са се издигнали от него! След като това се случи, те са единомислени и предават на звяра своята сила и власт.
 Тези събития са след цар Борис. Отнасят се за времето когато Б-я е под ръководството на БКП .

Ти тотално отказваш да отразиш в представите си факта, че БКП е създадена и поставена на власт от СССР. При това чрез средствата на война и насилие. Няма никакво единомислие между независими царе. Няма нито един народ, който да се е присъединил към СССР доброволно и едномислено. Всички са били подчинени чрез война и насилие. Това е исторически факт. При това не е от скритите исторически факти, а е от най-известните и добре документирани факти. Твоята склонност да игнорираш това показва, че ти имаш неискрена привързаност и непропорционално издигане на твоето "откровение" над фактите на историята.

Това само по себе си говори за едно болно състояние. И аз имам основания да мисля, че това болно състояние на практика има доста по-дълбок корен от това, което се изявява в тази тема. При все това ние не сме против теб, нито целта ни е да те унижим или обявим за поредния "религиозен ненормалник" (ако и ти да вървиш точно в тази посока), но желаем да ти помогнем да изправиш пътищата си, за да може да бъдеш полезен на Господаря за целите на Неговото царство и дело.

Твърде малко са сериозните християни в България, за да си играем на игрички със спорове и конфликти по форумите. Божието царство не е в думи, а в сила/ 1Кор. 4:19,20/. Ето защо в лицето на хората от този форум ти можеш да имаш съюзници а не врагове, които биха те подкрепили за всяко добро и праведно дело, но не биха се посвенили да те изобличат за нещата с които би навредил и на себе си и на останалите. Това не означава, че ние сме прави във всичко и не грешим. Ние приемаме изобличение и поправление, но  нека това изобличение да дойде на базата на солидна и здрава Библейска основа и да бъде изпълнено с Духа на истината. Същото отношение очакваме и от хората участващи във форума.

Ако ти успееш да видиш в твоето участие в този форум - възможността и милостта, която Бог ти дава да се поправиш, тогава ще има голяма полза за душата ти. Ние не се интересуваме от чешене на езиците по спорни теми. Ние сме твърде привлечени от прекрасния живот на Праведност, който Бог ни е обещал в Христос и ние сме заети да издирваме и живеем този живот.

В крайна сметка помисли, че прегръщайки заблудителни тълкувания и учения ти ПРОПУСКАШ истината. А истината е най-ценното нещо за всеки праведен човек. Защо да не оставим всяка заблуда, която ни сплита и да тичаме към единствената истина, която си струва да се вярва и живее? Разбира се любовта към Истината трябва да бъде по-силна от егото ни, комплексите ни и гордостта ни, иначе ще затънем в плитчините на собственото си его.

И като говорим за комплекси, четейки представянето ти във форума и наблюдавайки поведението ти, аз имам основания да считам, че въпросното "откровение" за звяра и будницата, което ти така ревностно държиш се е родило именно в следствие на твоята собствена комплексираност. Комплексираност, която се е родила от два фактора - първия е неадекватното поучение по църквите относно това какво трябва да представлява нормалния християнски живот и служение, и втория фактор е твоето започване на личен бизнес. Още в представянето ти се вижда, че ти изпитваш вина относно това, че се занимаваш с бизнес. Тази вина е скрита и подмолна, и ти дори може никога да не си си я признавал сам на себе си, но точно тази вина идва от разделяне на сърцето ти между твоето желание да правиш бизнес и това да си християнски служител.  В следствие на този вътрешен конфликт ти си изпитал силна нужда да компенсираш по някакъв начин бизнеса с нещо "духовно". Разбира се подобна нужда и комплекс са дело на плътта, и човек чиято плът  е разпъната на кръста не би имал подобни терзания. Но в крайна сметка именно от тези терзания се ражда това "специално откровение" което те прави да се чувстваш специално използван от Господа, ако и да се занимаваш с бизнес. Това е което "прозирам" на основание на нещата, които ти изявяваш в този форум. Възможно е и "прозрението" ми да е неточно или дори погрешно, но мисля, че в най-лошия случай представлява алтернативен ъгъл от който да погледнеш нещата и да изпиташ себе си, а в най-добрия случай това може да се окаже удар в десятката на онова, което се случва в живота ти, влияе му и го контролира.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

Petio

  • Общителен
  • ***
  • Posts: 125
Re: Блудницата от Откровение 17-19
« Reply #102 on: June 27, 2012, 19:45:56 PM »
 Относно звяра : сигурен съм, че 10-те рога са това за което вече писах защото те се издигат точно от СССР. Да , чрез сила , но от там. Това е историята. След това са единомислени и предават на него своята сила и власт. Данаил 7/24 и Откр 17/13.
 За бизнеса ми: Господ ме научи да правя диаманти и диамантени инструменти които са най-качествени в своя клас. Това се случи докато бях таксиметров шофьор. Каква вина изпитвам според теб за това ?! И това Господ направи защото много хора говореха надуто спрямо откровението което Той ми даваше относно звяра , блудницата, последните времена.
 Ако без предрасъдаци проверявате това което съм писал , ще ме разберете.

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Блудницата от Откровение 17-19
« Reply #103 on: June 27, 2012, 20:10:22 PM »
Quote
След това са единомислени и предават на него своята сила и власт

Точно тука ти е заблуждението. БКП не предава на СССР своята сила власт, тя ги ПОЛУЧАВА от СССР. Това е историческия факт, който унищожава твоята теория веднъж и завинаги. Цялата ти теория е базирана на глупостта, че когато някой превземе една държава чрез война, после постави марионетно правителство и това правителство се покорява на господаря, който го е поставил и поддържа на власт, това е равносилно на това, че марионетното правителство си било предало властта на звяра. Трябва човек да има много сериозни духовни и интелектуални проблеми за да приема подобна безсмислица. Да не говорим за въртелите да докараш бройката на царствата до 10. Ами ти явно нямаш никакви исторически познания за СССР. Защото към неговите сателити освен страните от източния блок спадаха и множество страни от други континенти, като Куба, Виетнам, Китай и множество африкански републики. Да не говорим, че републиките в самия СССР са съвсем отделни държави, които и в момента са си отделни страни. И ако приемем твоята теория, че звяра е Русия, то всяка отделна република от СССР е отделно царство. Така цифрата на сателити на СССР е многократно повече от 10.

Мога ред-по-ред да опровергая твърденията на теорията ти с много ясни аргументи, защото бъркаш на всяка стъпка. Но очевидно не си дозрял за нещата, които си мислиш, че си почнал да разбираш, като си се вкопчил неистово в своето си "откровение" и не си способен да осъзнаваш какво ти се казва като аргументация. Поне си призна, че считаш теорията си за "откровение" , което напълно съответства на цялостното ти поведение и е основната причина да отказваш да мислиш трезво и здравомислено.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

Petio

  • Общителен
  • ***
  • Posts: 125
Re: Блудницата от Откровение 17-19
« Reply #104 on: June 27, 2012, 20:59:57 PM »
 Ако не мисля трезво и здравомислено , както казваш, нямаше да мога да се занимавам с производство. Тоест - входящ контрол на суровините , поетапен контрол на технологичния процес, нови разработки, контрол на изходящата продукция, намиране на клиенти, запазване на съществуващите, осигуряване на приходи от продажбите, реинвестиция, подсигуряване на средства за заплати и данъци  ....  списъкът е дълъг. Не крия кой съм и с какво се занимавам. Не ме е страх, нито се срамувам.
 Но погледни себе си. Какво виждаш ?
 Но важното е ако в този момент Господ те изиска - какво ще усетиш - страх , притеснение или радост от срещата си с Него ?