Author Topic: Блудницата от Откровение 17-19  (Read 109211 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: Блудницата от Откровение 17-19
« Reply #30 on: May 25, 2012, 16:16:31 PM »
Когато думите на Авраамовия Бог се извъртат и се вадят от тях неща, които еврейският Бог никога не е казвал, нито си е помислял, това прави директно слово на друг бог и проповядване на чужди богове.

Виждам също, че не си чел това за Божието слово:
Защото Божието слово е живо, деятелно, по-остро от всеки меч остър и от двете страни, пронизва до разделяне душата и духа, ставите и мозъка, и издирва помислите и намеренията на сърцето.

Не съм чул Божието Слово да е било предназначено само за тези, които не са човеци. Нито е записано подобно нещо.

Явно този, който ти го е казал не е бил Авраамовия Бог, защото има голямо противоречие с богът, който ти говори и Йехова, който е дал Словото.

И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

Petio

  • Общителен
  • ***
  • Posts: 125
Re: Блудницата от Откровение 17-19
« Reply #31 on: May 26, 2012, 13:17:24 PM »
 Не извъртам Словото Божие Тихомире.
 Ти си написал : "Защото Божието слово е живо, деятелно, по-остро от всеки меч остър и от двете страни, пронизва до разделяне душата и духа, ставите и мозъка, и издирва помислите и намеренията на сърцето."
 С това съм абсолютно съгласен. Но аз ти писах за функцията на меча , когато го използваш като оръжие.
 За да дам малко яснота - един нож може да се използва за ежедневни нужди, но може да бъде използван и като оръжие.

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: Блудницата от Откровение 17-19
« Reply #32 on: May 26, 2012, 13:33:23 PM »
Я кажи пред всичките, щом този бог, който ти е казал, че мечът не трябва да се насочва към човеци, тогава чии са тези душа, дух, стави, мозък, сърце, за които се говори?

И в Откровение, където мечът, който излиза от устата на Месията като оръжие, ти чел ли си изобщо към кого е насочен?

Точно извърташ словото, Petio. Видяхме го в друга тема, където се опитваш да нагодиш теориите си, които нямат нищо общо с текста. Сега тук се опитваш да наложиш други учения, за които беше изобличен, но ти си държиш на своето. Искаш да нагодиш Словото към ученията си, а не да се признаеш за лъжлив, а Бог за истинен.
И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

mak

  • Administrator
  • Служещ
  • *****
  • Posts: 655
    • http://www.fellowshipbg.org
Re: Блудницата от Откровение 17-19
« Reply #33 on: May 26, 2012, 15:03:59 PM »
Нещо друго прави много впечатление, изложението на теорията на Петъо започва със думите:

Quote
Това е за звярът:

А после вика:

Quote
Публикувах и при вас за да имам още един коректив - всеки се учи.

Това е много силно заявление, "Това е звярат". С други думи, това е така 100% както аз казвам. А не пише, "Това до което аз съм достигнал по този въпрос е следното" или "Моите изследвания ме доведоха до следните заключения, какво мислите вие, издържани ли са исторически и библейски". А той заявява, твърдо и без никакви съмнения, "Това е звярът" и после като беше натиснат малко,  да каже, че публикувал това за да има още един коректив, но за какъв коректив става дума? До сега не може да се види съответен отклик, даже напротив обратното.
"Той ти е показал, човече, що е доброто; И какво иска Господ от тебе, Освен да вършиш праведното, да обичаш милост, И да ходиш смирено със своя Бог? " Михей 6:8

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: Блудницата от Откровение 17-19
« Reply #34 on: May 26, 2012, 16:17:41 PM »
Да не говорим, че уж се говори за царе (човеци), единият бил звярът, някак си после става въпрос за човека антихрист като за него говори приравнен със звяра, а пък звярът бил царство (както го беше написал в началото). Вижда се, че самите думи на Petio не се връзват помежду си.

Виждам, че доста неща има неизяснени в цялата теза и това, където се хващат цифри като "7" и се приравняват на 7 църкви в района на днешна Турция, към които са писани посланията... Да не говорим, че тези 7 църкви не са съществували по времето на пророчеството, което се цитира, където се говори за светилниците.

Отделно историческите факти, на които се стъпва, както каза Watchman, са неверни, защото това е официалната теория, но всъщност историята е доста по-различна и всеки, който издири, ще намери за какво става въпрос.

Petio, всички тези неща, които виждаме като очевидни проблеми в разсъжденията ти са с цел да се поправиш, да се замислиш и да предпазим четящите, които също могат да разсъдят над думите. Ти казваш директно някакви заключения, а ние ти казваме защо те не са верни. Ти нямаш отговор на тези неща, а възнегодуваш, че някой е посмял да ти противоречи. Това е нездраво стоене.

Не знам дали си запознат, но повечето злини, които виждаме днес, като отношение към семейството, отношение към евреите, отношение към човеците (като политическа система на управление) са били плод на лъжебратя. Който не вярва, нека да види сам и да издири. Също да видят хората кои са едни от най-успешните хора в света и дали те не са лъжебратя и хора, които са похулили Бога явно с живота си и сега водят мнозина след себе си в погибел.

Виждайки тези неща ние се опитваме да ти покажем къде грешиш, защото ти се имаш за непогрешим (независимо, че на думи се опитваш да кажеш друго, но с делата си го отричаш). Затова замисли се върху това и не бъди твърдоглав. Вече няколко пъти се вижда, че това, което си си наумил не ти е дадено от Бога, защото директно противоречи на Словото. Теб те е страх, че ако се отречеш от това и се смириш, ще трябва да се засрамиш от думите си, а гордостта в сърцето ти не ти дава това, но си държиш на думата, че "бог" ти го е дал. Това, което Авраамовият Бог дава е винаги в перфектен унисон със записаните Му думи.

Вземи се в ръце, изследвай внимателно и виж грешните основи, на които си стъпил и най-вече това, че търсиш подкрепа и одобрение от човеци. Това никъде не сме го видели като пример в Божиите мъже и никога няма да бъде пример за пред Бога.


И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

Petio

  • Общителен
  • ***
  • Posts: 125
Re: Блудницата от Откровение 17-19
« Reply #35 on: May 26, 2012, 17:11:37 PM »
Не съм непогрешим. Напротив, в много неща съм грешил пред Бог. И в този момент му благодаря за това, че е дълготърпелив и милостив към мен грешния човек.
 Там където говоря за звяра, не го приравнявам към антихрист. Това са 2 различни неща. Ако ми покажете конкретно къде бъркам в разсъжденията си и наистина е така, веднага ще се поправя. Аз от това пари или авторитет не печеля. Дори точно обратното - ако въвеждам учение което добавя или отнема на пророческата книга "Откровение" , тогава ме очакват сериозни проблеми. Така, че бих ви бил благодарен да ми покажете в какво точно бъркам.
 Относно това за което ми писахте няколко пъти, че слушам други богове, че съм .... да не ги споменавам , това не кореспондира с истината. Но виждам, че вие сте сложили на заден план една част от Словото където пише :"А вие възлюбени, като назидавате себе си във вашата пресвята вяра и се молите в Святия Дух, пазете себе си в Божията любов, очаквайки милостта на нашия Господ Исус Христос за вечен живот".
 А относно евреите - имаме заръка да се молим за мира на Ерусалим. И общо казано евреите са избрания народ от Бог. За това Бог се нарича Бог на Аврам, Исак и Яков.
 Извинявам се , че това е отклонение от темата.

simeon

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 159
Re: Блудницата от Откровение 17-19
« Reply #36 on: May 26, 2012, 20:42:07 PM »
Не извъртам Словото Божие Тихомире.
 Ти си написал : "Защото Божието слово е живо, деятелно, по-остро от всеки меч остър и от двете страни, пронизва до разделяне душата и духа, ставите и мозъка, и издирва помислите и намеренията на сърцето."
 С това съм абсолютно съгласен. Но аз ти писах за функцията на меча , когато го използваш като оръжие.
 За да дам малко яснота - един нож може да се използва за ежедневни нужди, но може да бъде използван и като оръжие.

Аз не намирам логика в тези думи.Какво значи да използваш меча като оръжие? Той Е оръжие.Ако не воюваш с него,ако не пронизваш или съсичаш той е ненужен.А когато имаш меч,ножа не е необходимо да се ползва като оръжие.

blossom

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 168
Re: Блудницата от Откровение 17-19
« Reply #37 on: May 26, 2012, 21:22:58 PM »
Petio, честно да ти кажа, по-голям "гювеч" от това, което си написал не бях чела!

Аз дори намирам, че никой тук не те атакува. Даже доста благо се отнасят с теб.

Как  обаче да дебатира с теб човек, когато ти като водопад заля темата с твоята "непогрешима" интерпретация по тълкуванието на определени  персонажи от Кн. Данаил и Откр.Йоан.?

Толкова хибридно си вплел истина и неистина, че няма как някой да се наеме да ти помага да се оправяш в тая каша.

Едно е ясно - че не си разбрал много неща от Божието Слово. То се видя, че не знаеш и историята...,... С такова налучкване и напасване на бройките, 10, 7 и пр. а пък изпускане на други важни  библейски характеристики на които "твоят" звяр и "твоите" царства исторически не отговарят, става  не само лъжетълкувание, а е смехотворно и наивно.

Ама дай го малко по сериозно!






Праведният ще цъфти като палма, ще расте като кедър в Ливан, насадените в дома Господен ще цъфтят в дворовете на нашия Бог.Пс.92:12-13
"All worshipping, honoring, or service invented by the brain of man in the religion of God, without His own express commandment, is idolatry."  John Knox

Petio

  • Общителен
  • ***
  • Posts: 125
Re: Блудницата от Откровение 17-19
« Reply #38 on: May 27, 2012, 10:15:46 AM »
 Словото е :
 1.Най-добрият лекар.
 2.Стана плът - т.е. предизвиква съществуване в материалният свят.
 3.Съдия.
 4.Спасител.
 5. ..... още много други неща ...
 6. И най- мощното оръжие.
 Когато използваме Словото като оръжие , но не по предназначение това е много опасно за този който го използва , а и може да нарани сериозно човека към когото се използва. Това обикновено се случва когато някой иска да угоди на себе си и да наложи своята си воля.
 Това е отговор на Симеон.

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: Блудницата от Откровение 17-19
« Reply #39 on: May 27, 2012, 10:17:45 AM »
Твоето твърдение беше, че "бог" ти казал да не го използваш срещу хора. Аз ти посочих, че в думите на Авраамовия Бог няма подобни твърдения, сиреч ти си чул нещо, което не е било от Авраамовия Бог.

И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

Petio

  • Общителен
  • ***
  • Posts: 125
Re: Блудницата от Откровение 17-19
« Reply #40 on: May 27, 2012, 10:23:50 AM »
 Отговор към blossom:
 Съгласен съм, че информацията е много.
 Ето един въпрос от където може да се започне изясняване.
 Въпрос: Знаем за образът който започва със златна глава и завършва с желязо и кал в книгата Данаил.
 Ако книгата Откровение разглежда събитията в последните времена, тогава къде е описана връзката м-ду желязо и кал?

Petio

  • Общителен
  • ***
  • Posts: 125
Re: Блудницата от Откровение 17-19
« Reply #41 on: May 27, 2012, 10:44:41 AM »
 Отговор към Тихомир.
 Това се случи преди около 20 г. Имаше една жена - сестра Грозда , която беше пророк. По това време бях студент. Първият повярвал от студентите в града. Когато бях при тази жена на молитва, тогава тя ми каза тези думи - че Бог ми дава меч, но да го използвам само с-щу противника. Да не наранявам хора с него. Малко след това започнах да разбирам някои неща от Словото които преди ми бяха трудни. Когато започнах да ги споделям с другите вярващи - някои ги приемаха, а други ми казаха "кой си ти , че да говориш тези неща. Ти знаеш ли , че има авторитети които са изследвали в продължение на десетилетия тези въпроси."
 И аз не знаех какво да им отговоря. Само се молих на Господ. Той да защити това което говоря ако е от Него.
 Резултатът е , че от студент двойкаджия , какъвто бях, чрез водителството на Святият Дух, започнах да творя във високите технологии - сега е модерно да ги наричат нано-технологии. Постигнах резултати които не са постигани от никой в света до сега. Това е факт. Целта на всичко това е да почнат християните да проверяват това което пиша. Не го налагам.
 В отговора който писах на Симеон посочих какво имам в предвид за използването на меча на Духа - Божието Слово.

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: Блудницата от Откровение 17-19
« Reply #42 on: May 27, 2012, 11:29:41 AM »
Petio,

Ти продължаваш да избягваш директната конфронтация относно това, което говориш. Пише ясно, че мечът, който е Божието Слово се използва и срещу човеци, като той не само прави дисекция на човека и вътрешностите му, но и убива човеци.

Ти май не си чел за Илия, който накара да слезе огън от небето и да пояде тези, които искаха да го отведат? Ти май не си чел за Езекия, който чрез Божието Слово направи да ослепее цяла армия? Ти май не си чел за Петър, който чрез Божието Слово изрече думи, след които Ананий и Сапфира издъхнаха? Ти май не си чел за Давид, който говори срещу неприятелите си, които най-често са религиозни евреи, които нямат общо с Бога (тук там говори и за езически народи, които са били противници на Израел).

За 20 години не си ли успял да видиш такова елементарно нещо?

Въпреки всичко, което пише в Словото ти не само избягваш това изобличение, но и опитваш да го оправдаеш и то с източници извън Писанията, като например това кой човек какво "пророкувал". Не само това, продължаваш и с хвалбите си. Не си ли чел:
Притчи 27:2. Нека те хвали друг, а не твоите уста, - Чужд, а не твоите устни.

Това твое поведение е типично за тези, които са притиснати и имат достатъчно гордост, за да не се покаят от греховете си, но започват да търсят подкрепа извън Писанията, само и само да защитят егото си.

Видя се и в другата тема как избягваш директните въпроси, които те изобличават и бягаш от текста на Словото, предпочитайки да прибавяш и да пишеш измишленията на собственото си сърце.

Как не те е страх от Бога?
И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

Petio

  • Общителен
  • ***
  • Posts: 125
Re: Блудницата от Откровение 17-19
« Reply #43 on: May 27, 2012, 11:44:31 AM »
 Виждам, че не прочете внимателно това което писах , а именно : " Когато използваме Словото като оръжие , но не по предназначение това е много опасно за този който го използва , а и може да нарани сериозно човека към когото се използва. Това обикновено се случва когато някой иска да угоди на себе си и да наложи своята си воля."
 Случаите за които споменаваш са когато тези божии хора са изпълнявали Божията воля.
 Спомням си и за случая с ап. Павел когато чрез Божието Слово направи един лукав магьосник да ослепее.
 Приемам думите които си ми написал. И за хваленето също си прав. Но за какви източници извън Писанията говориш?

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: Блудницата от Откровение 17-19
« Reply #44 on: May 27, 2012, 11:55:27 AM »

Quote
Виждам, че не прочете внимателно това което писах , а именно : " Когато използваме Словото като оръжие , но не по предназначение това е много опасно за този който го използва , а и може да нарани сериозно човека към когото се използва. Това обикновено се случва когато някой иска да угоди на себе си и да наложи своята си воля."
 Случаите за които споменаваш са когато тези божии хора са изпълнявали Божията воля.
 Спомням си и за случая с ап. Павел когато чрез Божието Слово направи един лукав магьосник да ослепее.
 Приемам думите които си ми написал. И за хваленето също си прав. Но за какви източници извън Писанията говориш?

Petio,

Имам чувството, че не само не четеш това, което другите пишат, но и това, което ти си писал. Това не говори добре.

Ето какво ти самият си писал:
Quote
Първото нещо което Господ ме предупреди , когато ми даде да разбирам Словото Му (меча) беше никога да не насочвам този меч (Словото) с-щу хора.

Аз ти показах ясно от Словото, че това не е Авраамовият Бог, който ти го е казал. Ти не успя да покажеш нищо от Словото, но се опита да се аргументираш с това коя сестра пророкувала и какво "бог" ти казал.

И наистина, всеки човек, който върши правда според Божия аршин е Божий човек и това е така, че тези, които служат на Словото са Божии хора. Това съвсем ясно показва, че тези, които говорят за Словото не както самият Бог е посочил, не са Божии човеци и в тази категория попадаш и ти.

На всичкото отгоре питаш "за какви източници извън Писанията говориш". Наистина няма как да се води комуникация с човек като тебе, след като за пореден път показваш, че не четеш какво ти се пише.

Фактът, че толкова пъти ти се пише едно и също нещо и не разбираш ми дава възможност да заключа следното:
* или имаш проблем с разсъдъка;
* или се правиш, че не разбираш и опитваш да шикалкавиш, като замазваш положението и задаваш един и същ въпрос няколко пъти, с цел да избегнеш директната конфронтация;

Не виждам какво може повече да правиш в този форум.
И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?