Author Topic: Блудницата от Откровение 17-19  (Read 109164 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

small axe

  • Слугуващ
  • *******
  • Posts: 972
Re: Блудницата от Откровение 17-19
« Reply #180 on: October 27, 2016, 19:12:08 PM »
Quote
Аз съм напълно съгласен с това. Покаянието на евреите като цялостен народ е непосредствено преди Пришествието. И след това Христос възстановява Израел и Ерусалим в славата им.  До тогава може да се каже, че Ерусалим е част от вавилонската система, но в никакъв случай не може да се каже, че той е блудницата Вавилон, която владее над народите и земните царе.

За сериозната опасност от приемането на фалшив Месия от тези дето си мислят, че днешният Израел е изпълнение на пророчество е добре, че мислиш както аз. То това е баш голямото страшно..

Иначе относно другите неща не съм на твоето мнение. Първо, знаеш от предните ми участя в темата за римляни и онази заключената за израел, че аз не приемам, че Израил ще се възстанови като "цялостен, отделен народ" Моето мнение е и си остава, че народът наречен - Божият Израил е съставен от всички вярващи в Месията, независимо от етноса, а от плътските потомци на Авраам, към този народ ще се присъединят тези които не останат в неверие относно Исус. Тоест това е то остатъкът за който ни говори Павел в Римляни и заключава, че по този начин ще се спаси ЦЕЛИЯТ Израил! Няма как хем да е целият, хем да е само остатък, тоест , Павел визира именно това което казва и в по предните глави на римляни, че не всеки който е от Израил е от Израиля, а само тези с обрязани сърца. Това е то целият Израил.. Но така или иначе, знам, че по това няма да имаме никакво съгласие..

 После -Владеенето на Блудницата е още от времето когато е нямало никакъв Рим дори. Нещата тръгват от вавилонските магии и демонични измами. Владеенето на Блудницата е тайно и скрито, като тя мами земните царе, така е измамила и Рим, така и днес е измамила и сащ и европа и ги е направила нейни щерки тн.. Но и с това няма да се съгласиш, но по важното е, че поне не приемаш днешната държавичка Израел за нещо истинско, това е добре.

Големият град е дефиниран, и от този стих няма никакво мърдане. Там където разпънаха Господа, това е Блудницата. Този Ерусалим, преди 2 то пришествие е НЕДВУСМИСЛЕНО Блудница и не е Ерусалим, дори не е наричан Ерусалим в небесните места, а Духовен Содом, Египет и Вавилон, но след идването на Исус Христос за втори път, ще стане отново Ерусалим и в духовните места няма да е Содом и Египет вече.. Старото ще се унищожи, а узурпаторите премахнати.. Господ не ни говори празни приказки и лъжи, друг е въпроса, че хората често четат нещо, но си казват, че пише това, ама не значи това..
 Но всяко нещо с времето си..

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Блудницата от Откровение 17-19
« Reply #181 on: October 28, 2016, 00:08:29 AM »
Quote
Иначе относно другите неща не съм на твоето мнение. Първо, знаеш от предните ми участя в темата за римляни и онази заключената за израел, че аз не приемам, че Израил ще се възстанови като "цялостен, отделен народ" Моето мнение е и си остава, че народът наречен - Божият Израил е съставен от всички вярващи в Месията, независимо от етноса, а от плътските потомци на Авраам, към този народ ще се присъединят тези които не останат в неверие относно Исус. Тоест това е то остатъкът за който ни говори Павел в Римляни и заключава, че по този начин ще се спаси ЦЕЛИЯТ Израил! Няма как хем да е целият, хем да е само остатък, тоест , Павел визира именно това което казва и в по предните глави на римляни, че не всеки който е от Израил е от Израиля, а само тези с обрязани сърца. Това е то целият Израил.. Но така или иначе, знам, че по това няма да имаме никакво съгласие..

Пророчествата за изчистването и покаянието на целия Израел са пределно ясни и недвусмислени. Ще започна от тук:

Откр. 1:7  Ето, иде с облаците; и ще Го види всяко око, и ония, които го прободоха; и всички земни племена ще възридаят за Него. Така е. Амин.

Точно при идването на Христос евреите се покайват като народ, не като идивиди. Изрично е казано "ония които го прободоха", което не говори за християните, а именно за евреите, които вкупом като народ Го отхвърлиха и предадоха. Ето същото пророчество в по-големи детайли:

Зах. 12:10  А на Давидовия дом И на ерусалимските жители Ще излея дух на благодат и на моление; И те ще погледнат на Мене, Когото прободоха; И ще плачат за Него Както плаче някой за едничкия си син, И ще скърбят горчиво за Него Както скърби някой за първородния си.
Зах. 12:11  В оня ден ще има голямо жалеене в Ерусалим, Като жалеенето при Ададримон в полето Магедон.
Зах. 12:12  Земята ще жалее, Всяко домочадие насаме: Домочадието на Давидовия дом насаме, И жените им насаме; Домочадието на Натановия дом насаме, И жените им насаме;
Зах. 12:13  Домочадието на Левиевия дом насаме, И жените им насаме; Домочадието на Семея насаме, И жените им насаме;
Зах. 12:14  Всичките останали домочадия, Всяко домочадие насаме, И жените им насаме.


Тук изрично се вижда, които са тия "земни племена" които ще заридаят, осъзнавайки, че техния народ е отхвърлил собствения си Месия. Също така се вижда, че при пришествието на Христос, Ерусалим е в жалеене и покаяние, а не е унищожен вовеки, както е Вавилон. Термина "ha aretz" който се използва в Библията и се превежда като "на земята" специфично в Писанията означава обещаната земя, израилевата земя, а не цялата земя.

Също така библейските пророчества дават прекрасна яснота какво означава, че "целия Израел" ще се спаси. И това се вижда от следия пасаж:

Зах. 13:8  И в цялата земя, казва Господ, Две части от жителите и ще се изтребят и изчезнат, А третата ще се остави в нея.
Зах. 13:9  И тая трета част Аз ще прекарам през огън, Пречиствайки ги както се чисти среброто, И изпитвайки ги както се изпитва златото. Те ще призоват Моето име, И Аз ще ги послушам; Ще река: Тия са Мои люде; А те ще рекат, всеки един: Господ е мой Бог.


Тук много ясно се вижда защо няма противоречие между това, че "остатък" се спасява, и същевременно "целия" Израел се спасява. Причината е че всички, които не са от остатъка ще бъдат изтребени преди това, и тогава остатъка ще бъде целия Израел. И както е записано по-горе ВСЕКИ ЕДИН ще бъде спасен и обърнат към Бога. Така целия Израел ще се спаси.

Quote
После -Владеенето на Блудницата е още от времето когато е нямало никакъв Рим дори. Нещата тръгват от вавилонските магии и демонични измами. Владеенето на Блудницата е тайно и скрито, като тя мами земните царе, така е измамила и Рим, така и днес е измамила и сащ и европа и ги е направила нейни щерки тн.. Но и с това няма да се съгласиш, но по важното е, че поне не приемаш днешната държавичка Израел за нещо истинско, това е добре.

Не виждам защо да не се съглася с това. Аз самия написах по-напред в темата, че Вавилон води началото си от Нимрод, и как после линията продължава през Тиатир и сле това в Рим. Днешна Западна Европа е наследник именно на Римската империя и е продължител на нейните мерзости. Не веднъж съм писал във форума за Британската Империя, която е единствената историческа империя, имаща историческия шанс да отговоря на условията за приемник на древната Римска империя и да бъде изпълнител на пророчествата за Петия Звяр, описан в Откровение 13-а глава. САЩ са само една от главите на този последен Звяр. И аз лично мисля, че именно това е главата, която ще бъде смъртоносно ранена и след това за голямо удивление на целия свят възстановена.

Държавата Израел бива създадена именно от Великобритания в чиито територии са попадали земите на Палестина и с чието сгласие и воля тази държавата се създава. Без Великобритания никога нямаше да го има този фалшификат наречен "Израел". Въпреки това Бог е допуснал това да се случи за да се съберат евреите в тази земя и там Той да ги съди и пречисти, според цитираните по-горе пророчества от Захария.

Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

small axe

  • Слугуващ
  • *******
  • Posts: 972
Re: Блудницата от Откровение 17-19
« Reply #182 on: October 28, 2016, 03:24:06 AM »
 
Quote
Причината е че всички, които не са от остатъка ще бъдат изтребени преди това, и тогава остатъка ще бъде целия Израел. И както е записано по-горе ВСЕКИ ЕДИН ще бъде спасен и обърнат към Бога. Така целия Израел ще се спаси

Винаги и навсякъде съм твърдял, че когато се говори за спасените накрая на хора от плътското потомство на Авраам, се визира именно и единствено този тн. остатък, който е бил закоравен, а не всички.. Навсякъде това пиша.. (Под "онези които го прободоха, се визират, онези от потомството им, които не останат в неверие накрая и се присадят на Маслината Христос, а не се визират починали евреи от народа тогава, участвали в пробождането, надявам се не мислиш нищо подобно)
 Но аз, за разлика от теб, не приемам, че Църквата и специално вярващите които са в нея от езичниците, е нещо отделно като народ от този остатък, а казвам, че ВСИЧКИ повярвали в Месията са един народ и са наречени от Павел във Филипяни- "Истински обрязаните", а в Галатяни под Божия Израил се визира именно Църквата Христова.

Доката твоето разбиране, доколкото съм те разбрал, е че Божият Израил, не е Църквата Христова, това е и разбирането на диспенсионалистите, които са в страшно сериозна грешка по- този въпрос, но те са и в опасност, тъй като приемат и че днешният израел е изпълнение на прпрочеството... това за което говорихме одеве.. Именно за това няма да имаме едно мнение, колкото и да си прецитираме тук стари мнения от онази заключената тема за Израел.. Израел като народ, няма отделно битие извън Църквата Христова. Това за мен е несъмнено..

Emma

  • Общителен
  • ***
  • Posts: 98
Re: Блудницата от Откровение 17-19
« Reply #183 on: November 20, 2016, 10:58:07 AM »
На интересно видео се натъкнах тези дни, и искам да го споделя с вас.

Човекът го е казал в далечната 1982 година...а е толкова актуално и днес, според мен!

https://www.youtube.com/watch?v=5_g9Iig7Uyg&app=desktop



..."Всички ще бъдат научени от Бога". Всеки, който е чул от Отца, и се е научил, дохожда при Мене.

Йоан 6:45

small axe

  • Слугуващ
  • *******
  • Posts: 972
Re: Блудницата от Откровение 17-19
« Reply #184 on: November 20, 2016, 13:42:58 PM »
За някои неща може да е прав човекът, но за други не е.

Относно Вавилонската Блудница разсъждава от себе си, но не и от конкретните текстове, които тук разглеждаме. Извън текстовете трудно можем да имаме ясна идея коя е Вавилонската блудница. Те затова и са написани тези неща в Писанието относно нея..

Вавилонската Блудница в никой случай не са  псевдо- християните по църквите. В текстовете не се говори за нищо такова, но става дума за система, която се е опила от кръвта на светиите и с нейните чародейства са заквасени всичките народи.

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Блудницата от Откровение 17-19
« Reply #185 on: November 20, 2016, 18:39:28 PM »
Дейвид Уилкерсън правилно отбелязва, че отстъпилите християни без значение от коя деноминация или църковна група са, са част от вавилонската система, но не е вярно, че те са самата вавилонска блудница. Тук той напълно греши.

Причината за това е че обикновените плътски християни, които смесват Божието в светското, ако и да носят вавилонския дух, те няма как да са обяздили звяра, както е записано, че го прави вавилонската Блудница. Тя се намира в позиция на власт, а плътските християни не се намират в такава позиция на власт над звяра, който е последната империя на сатана, която ще излъчи Антихриста.

От друга страна всички факти сочат, че римокатолическата църква чрез множеството си могъщи ордени действително контролира народите и империите през вековете. Два от най-мощните католически ордени - йезуитския и суверенния орден на рицарите на малта, са проникнали в абсолютно всяка брънка на политическата система и заемат ключови позиция на всички нива.

Втория проблем е недоглеждането, че освен за вавилонската Блудница, Писанието говори и за нейните дъщери. Ако всички отстъпили християни са вавилонската блудница, то тогава кои са дъщерите? Очевидно има майка на блудниците, има и блудници и двете не са едно и също. А майка означава първоизточник, първообраз. А от историята знаем пределно ясно, че католическата църква е плод на първичното отстъпление на християнството, за което пророкува апостол Павел (Деян. 20 гл).

Тук е по-интересно да се обърне внимание на това какво е общото между остръпилия юдаизъм и отстъпилото християнство. Те двете имат един и същ фундаментален принцип, а именно - претендират за Божиите обещания и реализацията на Неговите цели на Земята, но не по Божия начин, а по-свой собствен.

Ето защо имаме еврейски тайни общества опитващи се да контролират света имаме и католически ордени опитващи се да контролират света. Първите се надяват да доведат Месията на земята, сиреч Божието царство и вторите претендират да са намесник на Месията на земята и искат да доведат Божието царство на земята. С други думи и двете са реализация на един и същ дух, съпвайки на един и същ фундамент, а именно - духа на Антихриста. Едните искат да поставят ДРУГ Христос, противейки се на този когото Бог вече изпратил, а другите поставят себе си на мястото на Христос. Така заедно те напълно реализират дуалното значение на гръцката дума АНТИ, която означава едновременно и ПРОТИВ И ВМЕСТО, като по този начин въплъщават в себе си пълнотата на духа на Антихриста.
А фактите сочат че двете духовни формации работят заедно в световното задкулисие.

Ето защо аз виждам Вавилонската блудница като симбиоза между отстъпилия юдаизъм и отстъпилото християнство. За момента те удържат властта над масонско розенкройцерския клан, който се опитва от векове да се изтръгне от техния контрол. И според Писанието ще успее в края на дните да си върне независимостта и да унищожи Блудницата, след което сам звяра ще бъде унищожен от Христос.

Що се отнася до Уилкерсън, малцина в България може би знаят, че той активно подкрепяше американските войски, които де факто са от армиите на Звяра, вършещи зло и нечестие по цялата земя извършвайки насилие и грабеж и потапяйки света в кръв. А той им организираше посрещания да ги окуражава в тяхната "служба". Предполагам е бил воден от някакъв сляп патриотизъм и чуство за национална отговорност, без да се задълбочи в това чия работа тези войски вършат и злото което творят по цялата земя. Но няма как да изобличиш блудницата яздеща звяра, докато подкрепяш войските му в техните беззаконни дела.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

essop

  • Read-only
  • Новодошъл
  • *
  • Posts: 27
Re: Блудницата от Откровение 17-19
« Reply #186 on: January 23, 2017, 00:48:54 AM »
Къде ли се пъхам и аз между шамарите, но възможно ли е в онази част от човешката история в която е разпънат Христос, Ерусалим да е онова, което Смол Аксе казва- тоест линията на блудницата-Вавилон-Рим да преминава през Йерусалим в момента на Исус Христовия живот и смърт на Земята, а после да върви през Пергам и Рим? Защото самият факт на разпъване на Исус е нещо като начало на по- голяма мерзост от досега познатите- едно е да убиваш пророци, друго е да убиеш самия Бог, нали?

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Блудницата от Откровение 17-19
« Reply #187 on: January 23, 2017, 03:03:04 AM »
Разпъването на Христос е замислено от Бога още преди сътворението на света. А евреите дори в своя бунт и непокорство пак извършват Божията воля, защото чрез изкупителната смърт на Христос дойде спасението на света от греховете му.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

essop

  • Read-only
  • Новодошъл
  • *
  • Posts: 27
Re: Блудницата от Откровение 17-19
« Reply #188 on: January 24, 2017, 01:15:00 AM »
Така е, но пророк Езекийл(ако не се лъжа) е доста обстоятелствен в описанието си на Израел като блудница! Вярно е, че Израел е държава, а не град, но някак добре ляга на теорията на Смол Ексе.

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Блудницата от Откровение 17-19
« Reply #189 on: January 24, 2017, 03:38:36 AM »
Израел е народ, не е нито държава, нито град. Малката брадва говори за Йерусалим а не за народа на Израел. А по отношение на града ние показахме много обстойно че този град има съвсем друга съдба от тази на града Вавилон, следователно е невъзможно да са едно и също нещо.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

essop

  • Read-only
  • Новодошъл
  • *
  • Posts: 27
Re: Блудницата от Откровение 17-19
« Reply #190 on: January 24, 2017, 14:43:10 PM »
Аз и друг път съм разсъждавал върху "откровението" и ми се струва, че човек ако се вглежда в детайлите, му се привиждат много неща, вероятно много от тях верни, но погледнато с малко по общ поглед, там има описани три жени, които отразяват един вид крайности- тоест те са антиподи едни на други. Имаме една бременна раждаща жена, една блудница и една годеница. Раждащата е ясна, но блудницата и годеницата са жени, включващи всички хора на земята- едните са блудницата, които ще идат в ада, а другите са невястата, които ще идат на сватбата на Агнето. Наречени са град, защото и Каин съгради град още в началото на живота, когато е бил единствения човек след Адам и Ева. Строи го за рода и потомците си. После Вавилон пак е град и вместо хората да се размножават и да пълнят земята и да я обладават, те строят Вавилон- мегаполис- мегаполиси като всичките сегашни мегаполиси.
  Според мен блудницата символизира не град а духът царящ във всички големи градове- мегаполиси. Невястата е чист образ. Тя не язди животни, няма рога, облечена е по определен начин и е лесна за тълкуване именно за това. Блудницата, от друга страна, води към объркване- Вавилон. Според мен вавилонците в древността са избързали със строежа на един град и без това предопределен да бъде построен, но само след като хората населят и обладаят земята и този мегаполис е Йерусалим. За мен логиката на откровението върви натам. Започнат ли природни бедствия първите дето ще го отнесат са мегаполисите, а библията говори за едно свръх земетресение, което ще обхване цялата земя, която ще залитне като пияна (Мисля, че ап. Петър го казва някъде).
  От друга страна, за мен апокалипсиса е нещо случващо се първо на Небето, а чак след това на Земята и за това всичките тези картини могат да ги разберат само хора ходили там горе, но за момента относно такива хора вървят само слухове.

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: Блудницата от Откровение 17-19
« Reply #191 on: January 24, 2017, 16:31:57 PM »
Когато се говори за блудницата и невястата, се споменават и "народите". Народите, пише, са били опити от виното на блудницата. Значи става въпрос за група от хора, които са наречени "блудница", които са в основата на изпълнителите на заблудата. Те заблуждават народите. Отделно се описва и невястата.

А относно хората, за които говориш, в Библията няма свидетелства хора да отиват "горе". Всички хора отиват долу, защото и раят и адът са под земята и са разделени от пропаст, която Писанието нарича бездна. До рая може да се стигне от човек, но там има меч, който се върти на всички страни и не може да се влезе, но може да се стигне физически. Адам и Ева са излезли от рая и са вървели, докато стигнат до повърхността на земята. Раят е мястото, където извират 4 реки, като 2 от тях са Тигър и Ефрат. И двете места в Библията са наречени сборно "шеол" или "мястото на починалите (сенките)". Повече за това можеш да прочетеш тук.

Има достатъчно информация за това какво ще стане в последните дни, информация, която е необходима на праведните, за да реагират адекватно. Обикновено нещата се случват и в невидимия за хората свят и във видимия, като тук също си уцелил приницпа. Виждаме го на не малко места, като Откровение, Езекиил, Исая и други.
И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

Nikolay

  • Слугуващ
  • *******
  • Posts: 1053
Re: Блудницата от Откровение 17-19
« Reply #192 on: January 26, 2017, 10:59:17 AM »
Блудницата спокойно може да е цяла Европа:

Откровение 17:15
Каза ми още: Водите, които си видял, гдето седи блудницата, са люде и множества, народи и езици.
Откровение 17:16
И десетте рога, които си видял, те и звяра ще намразят блудницата, и ще я направят пуста и гола, и ще изядат месата й, а нея ще изгорят в огън.
Откровение 19:2
защото са истинни и праведни Неговите съдби; понеже Той осъди великата блудница, която е разтляла земята с блудството си, и даде върху нея възмездие за кръвта на Своите слуги.

Мир вам. Благодат да бъде с всички ви. [Амин]

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: Блудницата от Откровение 17-19
« Reply #193 on: January 26, 2017, 11:46:24 AM »
Демек, като е цяла Европа пророчеството за намразването на блудницата и изгарянето с огън означава, че народите навсякъде по Европа ще бъдат изгорени с огън, ще бъдат направени пусти и голи и димът от мъчението им ще се издига до вечни векове...

Малко по-внимателно с генерализациите. Не само не е "спокойно", но и противоречи на Писанието.

Когато ти кажат, че мястото, където живееш е пълно с прелюбодейци, ти много ли хора си или 1 човек, който живее в дадена среда и има влияние  върху нея или тя върху теб? Ето това е контекстът.
И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

essop

  • Read-only
  • Новодошъл
  • *
  • Posts: 27
Re: Блудницата от Откровение 17-19
« Reply #194 on: January 26, 2017, 21:56:57 PM »
Блудницата е обобщен образ обратно на невястата- църквата. Тоест всички непокаяни. Същия прийом на тълкуване се използва в Христовите притчи- ние сме хем гостите на сватбата, хем девици(разумни и неразумни) хем самата невяста. Така е и с търговците дето гледат блудницата. Взирайки се в детайлите човек се обърква.