Author Topic: Благодатния огън  (Read 7990 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

simeon

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 159
Благодатния огън
« on: January 23, 2011, 22:25:30 PM »
Около великден всяка година в Ерусалим слиза т.нар. "благодатен огън".В търсачките на vbox7 и youtube има интересни материали за събитието. Откр 13:13 говори в прав текст относно това.Поверието казва,че ако някоя година огъня не слезе ,това означава,че края на света е наближил.

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: Благодатния огън
« Reply #1 on: January 23, 2011, 22:57:08 PM »
А ти откъде си сигурен, че в Откровение се говори за периодично слизане на огън?

И ако не се говори за това, тогава откъде си сигурен, че наистина "слиза" (виждал ли си как "слиза"?) и не е просто теоретична подготовка на хората за нещо по-технически изпипано и публично видимо?
И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

johnny

  • Допринасящ
  • *****
  • Posts: 293
Re: Благодатния огън
« Reply #2 on: January 24, 2011, 09:30:52 AM »
Откр 13:13 говори в прав текст относно това.

Имаш предвид, че огънят ще спре "да слиза" и тогава звяра ще го поднови?

Иначе за този огън нищо не знам, но винаги ми е бил съмнителен, щом са намесени православните.
Ако и да ме убие Той, аз ще Го чакам...

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Благодатния огън
« Reply #3 on: January 24, 2011, 09:48:18 AM »
"Право"славието е пълно с окултизъм, то не бяха танцуващи икони дето бият баби по главата, то не е ходене по жарава с икони в ръце, то не е движещи се от само себе си кандила и прочие и прочие. При такава окултна наситеност в една религия подобни "феномени" ако въобще става въпрос за реален феномен не трябва да са изненада за никого.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

simeon

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 159
Re: Благодатния огън
« Reply #4 on: January 24, 2011, 17:55:07 PM »
А ти откъде си сигурен, че в Откровение се говори за периодично слизане на огън?

И ако не се говори за това, тогава откъде си сигурен, че наистина "слиза" (виждал ли си как "слиза"?) и не е просто теоретична подготовка на хората за нещо по-технически изпипано и публично видимо?

Според мен е подготовка и то работеща добре.Дали слиза или е трик няма особенно значение,защото търсената цел е постигната-народите се покланят.На "бог",девата,светий разни. Огъня им е като катализатор на различни "възвишени" душевни усещания. Откровение 13:13 не дава да стане ясно периодично ли е или не слизането на огън,освен ако не се базираме на глагола-"направи да"слиза"от небето на земята" (пр.печатница1924 г.),което предполага нееднократно действие.Когато този втория звяр,който говори като змей стане явен,тогава огъня сигурно ще е по-видим публично. Ако сега го приемат като знамение от Бога,ще го приемат и тогава.
Откр 13:13 говори в прав текст относно това.

Имаш предвид, че огънят ще спре "да слиза" и тогава звяра ще го поднови?

Иначе за този огън нищо не знам, но винаги ми е бил съмнителен, щом са намесени православните.
Такава е легендата,или поне тази за която съм чел. Това за подновяването от звяра е възможен сценарий.
 
"Право"славието е пълно с окултизъм, то не бяха танцуващи икони дето бият баби по главата, то не е ходене по жарава с икони в ръце, то не е движещи се от само себе си кандила и прочие и прочие. При такава окултна наситеност в една религия подобни "феномени" ако въобще става въпрос за реален феномен не трябва да са изненада за никого.
Да.