Author Topic: Представяне: zachi  (Read 19600 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

zachi

  • Изгонен
  • Новодошъл
  • *
  • Posts: 23
Представяне: zachi
« on: January 20, 2011, 21:46:56 PM »
Извинете ако държите на вежливоста, че аз наистина започнах малко не съвсем традиционно от към официално-делови стил.
Значи, от мъжки пол съм, Вярвам само в истинският Господ Исус Христос и в истинският Бог Отец, и считам всички други богове за "идоли" и "кумири" - просто имам хронична непоносимост към идолите и кумирите. Защо пиша тук?, защото ми се видя че това тук е форум за онези, които вярват в Исус и Отца, иначе ако този форум беше за вяра в друг бог тогава може би въобще нямаше да се регистрирам тук .

zachi

  • Изгонен
  • Новодошъл
  • *
  • Posts: 23
Re: Представяне: zachi
« Reply #1 on: January 20, 2011, 22:06:10 PM »
А, вие сте ми преместили отговора в тази тема.
Не смятате ли че докато си играеме на представяници, в същото време може да има много погиващи "човеци", които се нуждаят от Св. Спасение идващо от Св. Господ Бог?

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: Представяне: zachi
« Reply #2 on: January 20, 2011, 22:27:48 PM »
"Играенето на представяници", както ти го наричаш е нещо съвсем нормално, което виждаме в старовременните писма. Отново това е пример, който да се следва. Неща, които са толкова "обикновени" и все пак, толкова фундаментални като това да се изгражда характер и да се следва примера на Божиите мъже от Писанията, са толкова пренебрегнати от днешното християнство. Видя как ти бяха посочени 2 примера, които са достойни за подражание, но ти не ги разпозна веднага — авторитетът на Писанията в доказване на определени твърдения и "представянето" като нещо, което е било обичайно за Божиите мъже.

И все пак, може би ще ти е интересно прочети повече по темата "Идете":
http://www.fellowshipbg.org/index.php?topic=70.0
И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

mak

  • Administrator
  • Служещ
  • *****
  • Posts: 655
    • http://www.fellowshipbg.org
Re: Представяне: zachi
« Reply #3 on: January 20, 2011, 22:53:42 PM »
Не смятате ли че докато си играеме на представяници, в същото време може да има много погиващи "човеци", които се нуждаят от Св. Спасение идващо от Св. Господ Бог?

Не, не смятам, че си играем, а ти защо смяташ че си играем?
"Той ти е показал, човече, що е доброто; И какво иска Господ от тебе, Освен да вършиш праведното, да обичаш милост, И да ходиш смирено със своя Бог? " Михей 6:8

zachi

  • Изгонен
  • Новодошъл
  • *
  • Posts: 23
Re: Представяне: zachi
« Reply #4 on: January 20, 2011, 23:20:26 PM »
Имах в предвид това: "Защото не е одобрен тоя, който сам себе си препоръчва, но тоя, когото Господ препоръчва."(2 Коринтяни 10: 18), т.е. това че ако аз се представям на някой тук, вместо да препоръчвам Светото Божие, няма ли да изглежда така както сякаш "лекарите" отиват на работа в "болницата" не за да "лекуват" "пациентите" там, а само за да представят нещо между себе си -

"Защото не смеем да считаме или да сравняваме себе си с някои от ония, които препоръчват сами себе си; но те, като мерят себе си със себе си, и като сравняват себе си със себе си, не постъпват разумно."(2 Коринтяни 10: 12).

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: Представяне: zachi
« Reply #5 on: January 20, 2011, 23:29:23 PM »
В българския език има доста голяма разлика между "представяне" и "препоръчване".
И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

zachi

  • Изгонен
  • Новодошъл
  • *
  • Posts: 23
Re: Представяне: zachi
« Reply #6 on: January 20, 2011, 23:38:49 PM »
Ако това е толкова важно за вас, кажете в случай че има още нещо, което искате да ви кажа за себе си?, и после да започваме с Същественото, защото самият Господ Бог е казал чрез Пророка:

"Защо Ми е множеството на жертвите ви? Казва Господ; Сит съм от всеизгаряне на овни И от тлъстина на угоени; И не Ми е угодна кръв от юнци, Или от агнета, или от едри козли. Когато дохождате да се явявате пред Мене, Кой е поискал от вас това, да тъпчете дворовете Ми? Не принасяйте вече суетни приноси; Темянът е мерзост за Мене, Тоже и новолунията, и съботите, и свикването на събранията; Не мога да търпя беззаконието заедно с тържественото събрание. Душата Ми мрази новолунията ви и празниците ви; Досада са на Мене; дотегна Ми да ги търпя. И когато простирате ръцете си, Ще крия очите Си от вас; Даже когато принасяте много молитви не ща да слушам; Ръцете ви са пълни с кръв. Измийте се, очистете се, Отмахнете от очите Ми злото на делата си, Престанете да вършите зло, Научете се да струвате добро, Настоявайте за правосъдие, поправяйте угнетителя, Отсъждайте право на сирачето, застъпвайте се за вдовицата. Дойдете сега та да разискаме, казва Господ; Ако са греховете ви като мораво, Ще станат бели като сняг; Ако са румени като червено, Ще станат като бяла вълна. Ако слушате драговолно, Ще ядете благото на земята; Но ако откажете и се разбунтувате, Ще бъдете изпоядени от нож, Защото устата Господни изговориха това. Как стана блудница верният град, Който беше пълен с правосъдие! Правда обитаваше в него, а сега - убийци. Среброто ти стана шлак; Виното ти се смеси с вода. Твоите князе са бунтовници и съучастници на крадци; Всеки от тях обича подаръци и тича след възнаграждения; Те не осъждат право сирачето, Нито дохожда при тях делото на вдовицата. Затова, казва Господ, Иеова на Силите, Всемогъщият Израилев: Ах! ще се облекча от противниците Си, И ще отдам възмездие на враговете Си; И пак ще туря ръката Си върху тебе, И ще очистя шлака ти като с луга, И ще отделя от тебе всеки примес; И ще възстановя съдиите ти както по-преди, И съветниците ти както отначало; Подир което ще се наречеш Град на правда, Верен град, Сион ще се изкупи чрез правосъдие, И тия, които се върнат в него, чрез правда. А беззаконниците и грешниците ще се съкрушат заедно, И тия, които са оставили Господа, ще загинат. Защото ще се посрамят поради дъбовете, които пожелахте; И ще се смутите поради градините, които избрахте, Понеже ще стана като дъб, чиито листа вехнат, И като градина, която няма вода. И силният ще бъде като кълчища, И делото му като искра; И то ще изгори заедно с него, Без да има кой да ги гаси."(Исая 1: 11-31).

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: Представяне: zachi
« Reply #7 on: January 21, 2011, 00:26:35 AM »
Предполагам разбираш, че това е публичен форум и тези, които пишат и четат не са 3-ма човека.

Правилата на форума са за всички ни, а не както ти каза, че било "йерархия", та дори ни нарече много неблагоразумно "секта". Това са много прибързани изводи и това изявява характера ти тук пред всички.

Форумът е едно място, където братя са започвали общение тук и то е прераствало в едно истинско общение и взаимопомощ. Тук ясно се вижда чрез писането на всеки:
— колко усилия влага в начина си на изразяване;
— колко усилия влага в начина си на правопис;
— какви са му мотивите да бъде тук;
— как би се почувствал ако бъде конфронтиран поради някаква съвсем разумна причина;
...т.н.

Видяли сме, че за мнозина писменото изразяване е толкова занемарено и пренебрегнато, въпреки, че (уж) четат Библия, където всичко е в писмен вид (включително и послания, поучения, назидания, изобличения...). От това "входно ниво" тук хората може да преценят кой и с кого могат да имат реално общение (а не само виртуално) в трудните времена, в които живеем, които и ще станат още по-трудни.


А относно последния цитат, който написа, ще разясниш ли на всички, които четат (които не са само 3-ма) каква е връзката с представянето ти и какво разумно обяснение би дал за това?
И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

zachi

  • Изгонен
  • Новодошъл
  • *
  • Posts: 23
Re: Представяне: zachi
« Reply #8 on: January 21, 2011, 00:56:31 AM »
Пак повтаряме: според Божията Правда, представянето ми не е от значение, защото няма как човек представящ себе си, това да препоръчва него и неговите събеседници на Св. Господ Бог, и точно това е и което се свидетелствува в онзи цитат от книгата "Исая" даден по-горе, защото е писано че: "Божието царство не е ядене и пиене, но правда, мир и радост в Светия Дух."(Римляни 14: 17). Т.е., Целта в Вярата е именно осигуряването на Св. Спасение от Господ Бог за всеки "човек" който се нуждае, и Целта не е друга освен тази, например, точно както лекарите никак няма да ги препоръча на шефа им ако не лекуват пациентите достатъчно съвършенно, т.е. тяхният шеф никак не биха го впечатлили онези тяхни дейности които не са свързани с съвършенното лечение на пациентите, например ако по цял ден играят на карти, табла, или шах -

"А това що ядем, не ще ни препоръчва на Бога; нито ако не ядем, губим нещо; нито ако ядем, печелим нещо."(1 Коринтяни 8: 8).

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: Представяне: zachi
« Reply #9 on: January 21, 2011, 01:15:07 AM »
Представянето е за четящите, между другото. Не знам защо му придаваш такова излишно мистично значение.

Представянето е нещо, което е различно от препоръчването. "Препоръчването" е като днешната "реклама" или "маркетинг", където ти обясняваш колко е велик даден подукт или услуга. Ако се затрудняваш в това как да се представиш, разгледай други представяния и виж как обикновено хората интерпретират какво е "представяне".

Въпреки, че ти сам свидетелстваш за себе си, че не искаш да се "препоръчваш", точно това и правиш тук:
Quote
Вярвам само в истинският Господ Исус Христос и в истинският Бог Отец, и считам всички други богове за "идоли" и "кумири" - просто имам хронична непоносимост към идолите и кумирите.

Това в кой бог вярваш и дали е истинският си проличава с времето. Всеки, който пише тук претендира за същото и всеки, който претендира да бъде от Божиите хора е нормално да се гнуси от идолите. Това, че ти изтъкваш това като нещо е нещо чудно. Един вид е по-специално за теб и те олицетворява някак си като "по-брат" от други. Това е впечатлението, което създава и точно това е един вид препоръчване.

Имам чувството, че се опитваш да се надскочиш, пишейки неща, които звучат твърде "духовно" и използвайки "св." пред почти всяка дума. Няма нужда от това. Говори разумно и разсъждавай върху всяка дума, която пишеш. Богът на Авраам, Исаак и Яков внимава и върху нашите думи — доколко са излишни или празни от смисъл.

По тази причина аз попитах защо цитираш този пасаж, тъй като според скромните ми познания по български език и значенията на думите "представяне" и "препоръчване", не мога да намеря разумната връзка. С последното си съобщение ти допълваш мистерията като намеси и това, което не е Божието царство. За да не отклонявам темата не те питах ти знаеш ли какъв е контекстът на Исая 1 и защо е писан, нито е време сега да говорим какъв е контекстът на Римляни 14. И в двата случая няма нищо общо с целта на представянето в този форум. Няма нужда да се опитваш да вкарваш някакви интерпретации, че имало някаква много (ама наистина много) далечна връзка. Не случайно Писанията са дадени първо на евреите, защото те внимават на това, което пише и не правят грешката на гръцките философи да търсят интерпретации на всяка ясна дума. За съжаление гръцката философия е повлияла много лошо на съвременното християнство и ясните текстове са вече заменени с желание да се търсят скрити интерпретации и скрити приложения.

Отново съветът ми е да вникнеш какво означава "представяне" и ако е от помощ, погледни как са се представили мнозина тук по съвсем скромен начин. По този начин четящите знаят дали насреща им стои мъж или жена, момче или момиче, семеен, несемеен човек и т.н... за да знаят с какво отношение да пишат на това, което виждат в думите на отсрещната страна.

Тъй като тук общуването е в писмена форма е нормално да се изисква подобно нещо. Наживо ще се види поне част от това, което е самият човек и ще може да се прецени стар ли е, млад ли е, мъж ли е, жена ли е и т.н. Наживо няма нужда от това някой да ти каже — "здравей, аз съм възрастен мъж", защото това се вижда. Но тук единственото, което виждаме е думи. Затова и с този способ се стараем да можем да сведем нещата малко по-близо до реално възприятие на общение наживо.

Затова и Божиите хора в писмата си пишеха кой кой е, за да може четящите да възприемат още по-добре кой пише и какъв е този човек.
И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

zachi

  • Изгонен
  • Новодошъл
  • *
  • Posts: 23
Re: Представяне: zachi
« Reply #10 on: January 21, 2011, 02:26:26 AM »
Добре де, толкова думи за някакво "представяне", което не Спасява никой, а какво стана с Спасението от Св. Бог чрез Синът Му Исус Христос?!, нима човешките норми за поведение са по-важни от Божиите Святи норми за Спасяване?!, или както казал Исус на фарисея, че откакто е на гости в домът му, той нищо добро не направил за Него, но онази куртизанката от самото начало не престанала да целува краката Му и др. подобни добрини. В крайна сметка аз представих себе си с съответните изречения само защото очаквахте от мен някакво представяне, и даже самите вие преместихте отговора ми в нова тема с заглавие (цитирам): "Представяне: zachi". Смятам че след като два пъти потвърждавам че Богът, в Който Вярвам е Отца плюс Исус, това би трябвало да е достатъчно за да стане ясно какъв съм в вярата, или пък изхождайки от вашата гледна точка, аз също няма кък да съм сигурен какви сте вие в вярата, например може пък да се окаже че не сте от Святите(сиреч: че не сте от Добрите, но сте от злите)? Всеки Праведен вярващ има пълното Право да е Сигурен с какъв(-ви) човек(-ци) общува, заради което и уважих желанието ви за това да ви се представя. Но може ли правописа да е по-важен от Божията Любов?!, нима пише че: "Бог е човешки норми/заповеди/закони/правила"?!, но не е ли писано че: "Бог е Любов към ближния(т.е. към всеки "човек")"?! Добре, уважавам Правото на човеците да имат: правопис, правоговор, вежливост, взаимоотношения, опознаване, разбирателство, спогодба, и т.н., но не уважавам неправедните форми на вярата/духовноста, защото иначе не бих бил Праведен пред Бога. Не че искам да кажа че някой от регистрираните в този форум е неправеден, но ако продължаваме да наблягаме на човешките норми, вместо на Божието Спасение за "човеците", няма ли да започнеме да приличаме на онези "фарисеи", към които Господ Бог говори в Исая 1 гл?! Нима вярващите да разменят(заменят) истинският Господ Бог с човешки "измишления" е Праведно?!, защото например как може някакви (си) "букви" да са по-важни от Св. Спасение за "човеците"?!, но какво е човечеството с милиарди книги но без Спасението от Господа Бога?! Например, как ви се вижда, ако сега дойде Исус и каже: "Нося Спасението за всеки човек", и ако се окаже че вие винаги Му казвате: "чакай, чакай, не си се представил", с което да умаловажите Него и Спасението което Той Носи за нас?! И така, пак посочвам че в вярата Святото(т.е. Ползата за всеки "човек") е Важно(-то).

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Представяне: zachi
« Reply #11 on: January 21, 2011, 09:01:58 AM »
Quote
Добре де, толкова думи за някакво "представяне", което не Спасява никой, а какво стана с Спасението от Св. Бог чрез Синът Му Исус Христос?!

Истинското спасение включва освещаване на харакера. А осветения характер ще се държи с уважение към правилата и законите, когато посети чуждо място, пък били те "човешки" Мнозина се препъват именно в изискването за представяне, което всъщност е много ясно свидетелство за НЕДОСТИГ на спасението за което говориш.

Quote
В крайна сметка аз представих себе си с съответните изречения само защото очаквахте от мен някакво представяне, и даже самите вие преместихте отговора ми в нова тема с заглавие (цитирам): "Представяне: zachi".

Точно така представи себе си като невъзпитан и своеволен посетител на форума. А това че не ти, а ние трябваше да ти направим тема за представяне за да бъдат спазени правилата, това не говори никак в твоя полза. Знаеш ли че мнозина никога не могат да излязат от тази тема, защото ако нямат зрялостта и характера за едно толкова обикновено и елементарно нещо, то как ще имат за нещо повече?

Quote
Смятам че след като два пъти потвърждавам че Богът, в Който Вярвам е Отца плюс Исус, това би трябвало да е достатъчно за да стане ясно какъв съм в вярата, или пък изхождайки от вашата гледна точка, аз също няма кък да съм сигурен какви сте вие в вярата, например може пък да се окаже че не сте от Святите(сиреч: че не сте от Добрите, но сте от злите)?

Ние не се впечатляваме от това, което потвърждаваш на думи. Гледаме делата и поведението ти и те не съвпадат с изповедта ти. Никой човек, който е познал Отца не прави подобни панаири, когато отиде на чуждо място и не се държи своеволно и презрително към правилата.

Quote
Всеки Праведен вярващ има пълното Право да е Сигурен с какъв(-ви) човек(-ци) общува, заради което и уважих желанието ви за това да ви се представя.

Като гледам какви изрази използваш за представянето като "разни представяници" и "губене на време" то те не изразяват уважение, но напротив презрение.

Quote
Но може ли правописа да е по-важен от Божията Любов?!

Първо никой не говори за "по-важен" или "по-маловажен" - това е напълно изкуствен контекст в който ти се опитваш да поставиш нещата. Човек който обича Истината ще обича ЦЯЛАТА ИСТИНА и ЦЯЛАТА ПРАВДА, а неща като правописа.може да са малки, но не са изключени от Божията Правда и Истина. Верния в малкото, ще бъде верен и в многото. Ако един човек презира малките неща, то той със сигурност няма да е верен и в големите.

Quote
Добре, уважавам Правото на човеците да имат: правопис, правоговор, вежливост, взаимоотношения, опознаване, разбирателство, спогодба, и т.н., но не уважавам неправедните форми на вярата/духовноста, защото иначе не бих бил Праведен пред Бога.

Ако наистина уважаваш покажи го на дело а не на думи. Защото ако го правеше на дело нямаше нужда да го казваш на думи.

Quote
Не че искам да кажа че някой от регистрираните в този форум е неправеден, но ако продължаваме да наблягаме на човешките норми, вместо на Божието Спасение за "човеците", няма ли да започнеме да приличаме на онези "фарисеи", към които Господ Бог говори в Исая 1 гл?! Нима вярващите да разменят(заменят) истинският Господ Бог с човешки "измишления" е Праведно?!

Тук отново поставяш нещата в един измислен от тебе самия контекст. Нито става въпрос за наблягане, нито за разменяне. Подобно създаване на лъжлив контекст е неправедно, и ако човек обича Правдата ще гледа РЕАЛНО на нещата и няма да ги поставя в измислен, контекст за да извлече дивиденти и да прикрие неадекватността на поведението си.

Quote
защото например как може някакви (си) "букви" да са по-важни от Св. Спасение за "човеците"?

Отново поставяш измислен контекст с опита ти за градиране на "по-важни" или "по-неважни" - никой от нас не е поставил въпроса на базата на градация за това, кое е по-важно. Ако не си запознат всички "букви" в Писанието са поставени от Бога и сам Исус казва, че нито една "йота" (сиреч и най-малката буква) няма да премине. Ако ти следваше примера на Исус щеше да уважаваш дори и буквите, както правеше и Този, за когото казваш, че вярваш в Него.

Quote
но какво е човечеството с милиарди книги но без Спасението от Господа Бога?!

Тук отново си поставяш свой собствен контекст, никой тука не говори за нещо БЕЗ спасението на Бога, нещо повече това, което говорим е, че ПОРАДИ СПАСЕНИЕТО човек ще се държи възпитано и почтително и ще почете правилата на дома който посещава.

Quote
Например, как ви се вижда, ако сега дойде Исус и каже: "Нося Спасението за всеки човек", и ако се окаже че вие винаги Му казвате: "чакай, чакай, не си се представил", с което да умаловажите Него и Спасението което Той Носи за нас?! И така, пак посочвам че в вярата Святото(т.е. Ползата за всеки "човек") е Важно(-то).

Първо Исус не е несмислен нито е неправеден, че да се държи арогантно и презрително когато отиде да носи спасение. Никой, който има подобно поведение НЕ МОЖЕ да носи спасение, защото самото му поведение свидетелства, че той още не е познал какво е спасение.

Второ, ако беше изследвал Писанията и практиките на апостолите ще видиш, че те дори не приемаха някого в събранията си ако НЯМАШЕ ПРЕПОРЪЧИТЕЛНО ПИСМО от други светии, които бяха известни с добрата си вяра и характер на това събрание. И кой го беше научил на този принцип, не самия Исус ли? И ако те дори изискваха препоръчително писмо, как ти се противиш дори на едно елементарно представяне?

Трето, няма как да сравниш себе си с някой, "който носи спасение" защото до момента ти доказваш, че си невеж относно това спасение и че си младенец в учението на правдата. Затова смири себе си и общувай от позиция на смирен човек, както подобава, а не от позиция на учител и глашатай на Божието спасение, защото още си далече от подобен духовен ръст.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

zachi

  • Изгонен
  • Новодошъл
  • *
  • Posts: 23
Re: Представяне: zachi
« Reply #12 on: January 21, 2011, 12:49:04 PM »
В такъв случай какво ще получат "сирачетата" и "вдовиците"(посочваните в Исая 1 гл.), сиреч: нуждаещите се от Св. Осигуряване(Спасение), например: ако Исус и неговите Последователи просто им кажат: "първо, бъдете възпитани, с съвършенно изграден характер, и с съвършенно слово, бидейки съвършенни от вън,........, и чак после ние ще се (По-)Грижиме за вас"?! Например, как си представяте да се отнасяте така към гладните сомалийчета?! Или, как ви се вижда, ако не-дай-си-Боже сте болни и отидете в болница, но лекарите там ви казват че не искат да ви лекуват заради това че не сте с достатъчно съвършенно изграден характер, и защото словото ви не е съвършенно, и поради това че външно не изглеждате достатъчно съвършенни?!
Какво толкова лошо (ви) казвам?! Нито ви съдя, нито ви осъждам, нито ви налагам. Не съм: натрапник, терорист, съдист, инквизитор, и тям подобните. Който не иска да бъде Добър, аз не го насилвам, защото Добротата не може да се Вменява чрез насилие, но единствено чрез Любов - "който показва милост, да я показва доброволно."(Римляни 12: 8), "Понеже, ако върша това доброволно, имам награда, но ако с принуждение, то само изпълнявам повереното ми настойничество:"(1 Коринтяни 9: 17).
И така, пак потвърждаваме, че призива ни е за следната Присъда: да Дойде пълно Св. Осигуряване за всеки, който се нуждае от Него - именно това е и което Господ Бог е очаквал от юдеите(сиреч: духовниците), и това е към което Той ги призовава в Исая 1: 17-19, и въобще в/с всичкото си библейско Слово към тях - "Но ако бяхте знаяли що значи тая дума: "Милост искам а не жертва", не бихте осъдили невинните."(Матей 12: 7).
Просто не виждам какво толкова нередно, трудно или невъзможно има в това, вярващия/духовника да Желае само Св. Добро на/за всички "човеци", и да Ходатайства за Това в молитвите си пред Св. Господ Бог?! Защото и без друго в днешно време живееме в условия на духовно любостяжение, та защо вярващите/духовниците да не бъдат Добри поне в свидетелството (си) и в молитвите си, след като това е един от малкото останали достъпни начини за Изявяване на Божията Любов - сиреч: ако не можеш Външно, то поне Вътрешно. Например, ако аз съм на ваше място, не бих пропуснал и миг от участието (си) в този форум за да Свидетелствувам и Проявявам Св. Добро за/към всеки "човек", т.е. не от мен (си), но от Св. Господ Бог директно към "човеците", без да преча на Св. Дух въобще - защо да бързам да заставам между Св. Бог и човеците?!, но напротив, предпочитам аз сам да отлъчвам(отлъча) себе си от Божието Светилище, отколкото да преча на Св. Осигуряване(Спасение).
Да, все още има "антихристи", сиреч: сатанински духовници, и та са много опасни, защото са много убедени че личната полза е целта на "вярата", и въобще не ги интересува Ползата за всички "човеци", но даже сами те са погубители за мнозина. Но все пак те не могат да попречат на Добронамерения вярващ да върви в Св. Направление. Така че, аз съм против тяхното "безаконие", и съм на страната на Праведните, и Воювам Праведно, защото, не че аз, но Моят Господ Бог Прави Това, и аз не искам да Му преча.
Та значи, вие очаквате другите да правят някакви добри неща за вас, но все пак, ако Господът е дошъл за да прави Добри Неща за всички "човеци", без да очаква "човеците" да Му правят Добро, кои сме ние че в "вярата" да изискваме от "човеците" повече отколкото сам Господът е Показал (с Примера Си)?! - "Защото наистина Човешкият Син не дойде да Му служат, но да служи, и да даде живота Си откуп за мнозина."(Марк 10: 45), "И като седна, повика дванадесетте и каза им: Който иска да бъде пръв, ще бъде от всички последен и на всички служител."(Марк 9: 35).

Надявам се да Търсите/Намирате в думите (ми) Св. Съвет от Бога, а не осъдителност, защото наистина не съдя(не осъждам), но имам за Цел единствено да се Допринася за Доброто от Бога.

blossom

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 168
Re: Представяне: zachi
« Reply #13 on: January 21, 2011, 17:50:19 PM »
Hey zachi,

лицето с ник "ViktorN" от съседен форум и ти сте едно и също лице. Престоят ти там е ознаменован със същото засипване за щяло и нещяло с цитати от Словото, и без значение кой какво ще ти пише, ти си знаеш "твоята песен", която има духовност, но го няма Духа.

Поздрав
Праведният ще цъфти като палма, ще расте като кедър в Ливан, насадените в дома Господен ще цъфтят в дворовете на нашия Бог.Пс.92:12-13
"All worshipping, honoring, or service invented by the brain of man in the religion of God, without His own express commandment, is idolatry."  John Knox

zachi

  • Изгонен
  • Новодошъл
  • *
  • Posts: 23
Re: Представяне: zachi
« Reply #14 on: January 21, 2011, 21:52:55 PM »
Как така лицето от друг форум и аз сме едно и също лице?!, аз имам едно лице, нямам две.