Author Topic: Представяне на revelation  (Read 14302 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Палко

  • Общителен
  • ***
  • Posts: 138
Представяне на revelation
« on: January 04, 2011, 19:38:22 PM »
Аз съм от Варна. Наближавам 30г. Семеен съм с едно дете. Не посещавам никоя църква тъй като споделям мнението на повечето хора в форума по въпросите за църквата,пастирите,празниците и т.н  Смятам че Словото рябва да бъде основен коректив в живота тъй като съм се наслушал на "На мен пък Бог ми говори така" и "Сърцето ми не ме осъжда, че кой ще ме съди". Естествено то е Дух и трябва да се чете чрез Святия Дух. Иначе се изпада в една безполезна теология, която за мен е равна по сила на историята,географията и всяка друга човешка наука. :)

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Представяне на revelation
« Reply #1 on: January 04, 2011, 19:44:00 PM »
Добре дошъл във форума. Ти как мислиш при положението, което и ти описваш, какво следва за Божиите хора да правят?
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

Ivan

  • Новодошъл
  • *
  • Posts: 9
Re: Представяне на revelation
« Reply #2 on: January 06, 2011, 00:39:31 AM »
Здравей, добре дошъл във форума

Георги-земеделец

  • Общителен
  • ***
  • Posts: 83
Re: Представяне на revelation
« Reply #3 on: January 29, 2018, 05:50:59 AM »
Палко, как може с умалително име и аватар на говорител? Здравей.

Палко

  • Общителен
  • ***
  • Posts: 138
Re: Представяне на revelation
« Reply #4 on: January 29, 2018, 14:20:21 PM »
Ами цялото име е заето. :) За това така.

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Представяне на revelation
« Reply #5 on: January 29, 2018, 15:39:58 PM »
Добре, че поне вие двамата си разбирате за какво си говорите.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

Георги-земеделец

  • Общителен
  • ***
  • Posts: 83
Re: Представяне на revelation
« Reply #6 on: January 29, 2018, 20:29:34 PM »
Баба ми ме нарича Гошко, което за нея така си е редно. На детето печката дали е запалена, дали е хапнал. В загриженост към мен намира себе си полезна. За външен човек да се обърне към мен така би било неестествено.

Моето име също е заето във форума и съм бил в търсене да променя идентификацията си.

Нямам снимка на профила си и съм разглеждал и друг път картинките. Аватара на пророк, от гръцки говорител е сериозен. За да бъде чута думата му е нужно внимание.

Достигнал съм до разбирането да не се държа като дете, още повече да съм внимателен на имиджа ми.

Nikolay

  • Слугуващ
  • *******
  • Posts: 1053
Re: Представяне на revelation
« Reply #7 on: January 29, 2018, 23:53:30 PM »
В Интернет, не е най-важно какво е името, а кой стои зад името и какво послание отправя.
По твоята логика, да почнем като американците да си ги избираме с фирма/жури/конкурс щото видиш ли, вземе да стане президент...
Мир вам. Благодат да бъде с всички ви. [Амин]

Палко

  • Общителен
  • ***
  • Posts: 138
Re: Представяне на revelation
« Reply #8 on: January 30, 2018, 08:55:32 AM »
За мене пък няма нищо неестественно в това ако ти се казваш Георги аз да ти кажа Гоше. Но ако знам че това ти е неприятно, тогава не бих го правил. На мене няколко човека ми казват Палко и това ми звучи напълно естественно. :)

Както можеш да видиш, регистрацията ми не е с това име. И ако трябва да следваме твоята логика, то revelation вече коренспондира с картинката на пророк (която между другото може би само аз ти и модераторите знаем че е такава и то заради името и), която честно казано съм избрал не с някаква дълбока цел а защото ми харесва. Та с две думи търсиш взаимовръзка там където аз не съм правил! А вече името ми е сменено, защото вярвам нещо което или Watcham или Тихомир беше написал, че човек трябва да стои зад думите си. И тъй като моето име е заето, то аз избрах друго такова с което се обръщат другите към моята личност. Та за мене нещата са по-прости от колкото за тебе. Отделно вече можем да развием друга тема за това дали пророка се нуждае от специално внимание за да говори Словото на Бог. :)

Другото което си писал за имиджа няма да коментирам, защото ми е много далечно и изобщо не се индефицирам с това движение.  Изобщо тази тема е много далечна от всичко което се пише в този форум и за това е доста несериозно да се коментира дори. И тъй като това е така не би следвало и да се търсят подобни взаимовръзки между картинката и името още повече че за да знаеш дали те (дори да са в синхрона който търсиш) представят правилно човека който ги е избрал може само ако имаш истинско общение (еклесия) със същия.

В тази връзка да те попитам, твоето име коренспондира ли с твоето ежедневие? „Земеделец“ е доста сериозно определение, което бих се радвал да си покрил. :)

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Представяне на revelation
« Reply #9 on: January 30, 2018, 12:04:58 PM »
То самото име Георги означава земеделец от гръцки Ge-orgios, което се състои от думите "ge" - земя и "ergo" - което означава работя, трудя се. Така, че да се напише "Георги-земеделец" е повторение на същото.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

Георги-земеделец

  • Общителен
  • ***
  • Posts: 83
Re: Представяне на revelation
« Reply #10 on: January 30, 2018, 19:10:00 PM »
Quote
По твоята логика, да почнем като американците да си ги избираме с фирма/жури/конкурс щото видиш ли, вземе да стане президент...

Quote
И ако трябва да следваме твоята логика, то revelation вече коренспондира с картинката на пророк (която между другото може би само аз ти и модераторите знаем че е такава и то заради името и), която честно казано съм избрал не с някаква дълбока цел а защото ми харесва.

Възможно е моята логика да неработи, като счупен джойстик на Атари. Когато вашия баща е в състояние да ремонтира джойстици, би била успокоена щетата и журито.

Не съм постигнал препитание основно от земеделие, но ядохме от петдесетте корена зеле в градината на баба ми, от петдесетте зелка и карфиола в градината на комшията. Дори имаше желаещи да купуват. Но нека да не спамя представянето на Палко с моите инвестиции.

Палко

  • Общителен
  • ***
  • Posts: 138
Re: Представяне на revelation
« Reply #11 on: January 30, 2018, 22:36:54 PM »
Quote
Възможно е моята логика да неработи, като счупен джойстик на Атари.

Така е. Всичко се изпитва във времето. Но ако все пак наистина държиш на "имиджа" си, то примери които само ти и аз можем да разберем не са удачни в обща тема където четат и други хора. Със сигурност това сравнение а и намесването на бащата е доста объркващо и вероятно звучи странно. :-D Но аз ти се радвам. Факта че пишеш във форума е добър знак за мене. Само не знам защо като чета постовете ти имам чувството че използваш google translate. Има ли нещо такова?  На живо не звучиш така.

Относно въпроса за името ти, то той беше риторичен. Отговора аз го знам. Но 50 зелки и 50 карфиола винаги са добре дошли. Били те и от двора на комшията. :-D

Иначе и аз сам си нарязах и наковах ламперията в нашата работилница, но все още ме е страх да добавя дърводелец към името си. ;-) Пък и няма подходяща картинка за такова име. :-D

ИСТИНАТА ОСВОБОЖДАВА!
Бъди благословен!

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Представяне на revelation
« Reply #12 on: January 31, 2018, 10:06:44 AM »
Quote
Само не знам защо като чета постовете ти имам чувството че използваш google translate. Има ли нещо такова?  На живо не звучиш така.

И аз това се чудя от много време.

Quote
Иначе и аз сам си нарязах и наковах ламперията в нашата работилница, но все още ме е страх да добавя дърводелец към името си. ;-) Пък и няма подходяща картинка за такова име. :-D

Ако я беше и рендосал и фрезовал от груби дъски ламперията вместо да я купиш готова, можеше по-смело да се наречеш дърводелец. Но виж ако е фрезована ламперията в работилницата на комшията, може и да мине номера, особено ако е правена точно от 50 дъски. :)
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

Палко

  • Общителен
  • ***
  • Posts: 138
Re: Представяне на revelation
« Reply #13 on: January 31, 2018, 22:34:16 PM »
Quote
Ако я беше и рендосал и фрезовал от груби дъски ламперията вместо да я купиш готова, можеше по-смело да се наречеш дърводелец. Но виж ако е фрезована ламперията в работилницата на комшията, може и да мине номера, особено ако е правена точно от 50 дъски. :)

:)))))))))  За мое съжаление не покривам и двете условия. Макар че единия ми комшия е завършил дървообработване и можеше да се договорим нещо. Дърводелството е един прекрасен занаят, който обаче не всеки който може да кове пирони и реже с трион може да практикува. Но шегата на страна. Всеки е свободен да се именува както реши за добре. А от там нататък дали делата му ще отговарят на името......  Просто за такъв формат на общение, това не трябва да се взима първо под внимание.

Георги-земеделец

  • Общителен
  • ***
  • Posts: 83
Re: Представяне на revelation
« Reply #14 on: February 03, 2018, 08:57:05 AM »
Едно дете, счупвайки няколко джойстика и вижда че са рамонтирани с усмивка на лицето (лекота и радост за възтановяването), играе с друг кораж. Притеснявайки се не за джойстика, а за превъртачката.