Author Topic: Тайните общества и НСР  (Read 40044 times)

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: Тайните общества и НСР
« Reply #15 on: March 07, 2009, 23:25:33 PM »
Да, има доста верни неща из тези филми като намерения и цели, но не всички ще се сбъднат на 100%, тъй като Бог дирижира всичко.

Заблудата и Антихристът идват, за да пресеят останалата част от човеците и да се изпълнят Божиите пророчества. Това как се подготвят тези неща да станат е всичко пророкувано отпреди това и ще стане.

Тези филми просто дават как се изпълняват Божиите пророчества и как накрая Бог ще съди всичко това.
И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

small axe

  • Слугуващ
  • *******
  • Posts: 972
Re: Тайните общества и НСР
« Reply #16 on: September 07, 2009, 18:42:23 PM »
Ето нещо интересно което открих, нещо което самите  те казват за себе си , което съвпада с написаното досега по темата:

КОИ СМЕ НИЕ?


Кои сме ние? - Еретици, конспиратори,
безбожници, сатанисти?
За всички тоталитарни режими, религии и диктатури сме
може би такива. Защото в историята на човечеството ние сме
най-старото демократично общество на свободната съвест и
неограниченото от догми познание.

Откога датира нашето братство? - От момента на Сътворението до
днес - всеки ден. В безсмъртната ни историческа памет е скрита
истината за началото, която не се крепи на парализиращите основи
на емпиричното познание и е свързана с аксиоматичните знания,
вградени в нас от Великия Архитект на Всички Светове.
Това е херметичната мъдрост и езотеричната същност на човешкото
познание.Това е романтичния Хирамов ключ отминалото, което винаги
е и настояще, ако успеем да отворим правилната врата към Храма,
където АЗ съм ТИ и ТИ сме Ние, а всички заедно сме ТОЙ.
А ТОЙ е завършеният Храм. Защото Храмът е в НАС.

За какво става дума? Може би за митичните строители на Пирамидите и тайнствените сабиани, безкомпромисните темплиери, неразбраните бугри и оклеветените катари, непреклонните богомили? Може би става дума за онези странни мъже, обединени не от автокефалната свобода на източното православие,нито от агресивната непогрешимост на католицизма, нито от верската нетърпимост на исляма, а от идеята за Храма на Хуманността, в който ще има място за всички. Това са онези странни мъже, които от хилядолетия обработват грубия камък, за да го вградят в стените на пирамидите, катедралите, църквите, за да ги дематериализират и насочат Нагоре,защото са познавали духовното измерение на стената на Вярата и не са насилвали коленичилия в основата на каменния идол вярващ да се вцепенява от страх пред анонимния бог и непознатия грях,а да левитира в любов и да лети Нагоре към съвършенството,Нагоре към Него - Великия Архитект на Всички Светове.

Става въпрос за Поимандрес, Озирис и Тот, Хермес, Асклепий и Питагор, Буда, Шива и Брама,  и Мохамед и т.н. - а това са само някои от имената на изгубеното в нас знание,защото всички те са скрити вътре в нас. Защото НИЕ сме и ТЕ. Защото става въпрос за всички Нас, за Светлината, за Храма, за Великия Архитект. И точно затова ние признаваме всеки, който работи на Великия Градеж. Не познаваме омразата и не воюваме с никого. Нашата истина се постига със спокоен, градивен и мъдър зидарски труд. Ние не се ръководим от девиза на агресивната посредственост: "Който не е с нас е против нас!". Не! Който не е с нас, е винаги част от нас. Той е част от пътя, който ние вече сме минали и по който предстои да мине и той, за да пристигне там, където го чакат с любов. И това е така, защото Масонството е преди всичко състояние на духа и единство на вярата в общата цел и хуманността на пътя за достигането й.

Кои сме ние? - Братя от Ордена на Свободните Зидари. Масони.
Какво градим? - Храма на Хуманността.
Кой ръководи градежа? - Деликатното равновесие между силата,
мъдростта и красотата.
Какъв е строителният материал? - Камъните сме ние - човеците,
а хоросанът - човешката любов.
Как се влиза в Храма? - По свободен избор: с добро сърце, чиста съвест и без оглед на партийна, расова или религиозна принадлежност - стига да вярваш в Бога-творец, който и да е той.
Какво се проповядва в Храма? - Възпитанието на човеците и човечеството в човечност.
Какво ни съветват в Храма? - Същото, което и в Аполоновия храм: - опознай самия себе си.
Какво ни внушават в Храма? - Думите на Сенека:- HOMO RESSACRA HOMINI
Кого ще открием в Храма? - Себе си и Великия Архитект на Всички Светове. Защото вътре АЗ съм ТИ, а ТИ сме НИЕ. Защото вътре НИЕ сме ТОЙ.

Ние не сме религия.
Ние сме вяра.

Вяра в смисъла и необходимостта от Великия Градеж. Защото в Архитектурата на Знанието и Безкрайността няма мое време и нейно пространство. Защото ТАМ нищо не се съизмерва. Защото ТАМ НИЕ сме и КАМЪКЪТ, и ЗИДАРЯТ, и АРХИТЕКТЪТ, и ХРАМЪТ. Защото ТАМ идоли няма.

ТАМ можем само да СМЕ.
Почукайте.
Още само три крачки.
Останалото е СВЕТЛИНА.

blossom

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 168
Re: Тайните общества и НСР
« Reply #17 on: February 16, 2011, 16:36:07 PM »
Още за тайните общества, включително и нещо от "българската следа" от дейността на илюминатите.

http://www.bibliata.tv/video/cf2452686877344/Разкритите-ангели-и-демони


или тук:
http://vbox7.com/play:0e755fcc
Праведният ще цъфти като палма, ще расте като кедър в Ливан, насадените в дома Господен ще цъфтят в дворовете на нашия Бог.Пс.92:12-13
"All worshipping, honoring, or service invented by the brain of man in the religion of God, without His own express commandment, is idolatry."  John Knox

Nikolay

  • Слугуващ
  • *******
  • Posts: 1053
Re: Тайните общества и НСР
« Reply #18 on: June 12, 2012, 13:24:09 PM »
Онзи ден случайно попаднах на филм в който се коментираше това:
http://en.wikipedia.org/wiki/Bohemian_Grove

Обществото на богатите, много политици и въобще тези които управляват, събират се там всяка година и достъпа на е разрешен само с членство, но през годините хора са успели да влязат и да видят за какво става въпрос.  От това което разбрах от този филм, подозирам, че се кланят на Астарта.

---
@Watchman
Quote
Някой може да се зачуди какво общо имат тези неща с НСР и със слънцето, мога само да кажа, че имат ВСИЧКО общо. Сатана не се е отказал да докаже, че човек "няма да умре" и че ще бъде "като Бога" с помоща на дървото на знанието. И Новия Световен Ред е именно кулуминацията на тези усилия.

Quote
Йоан 8:44
Вие сте от баща дявола, и желаете да вършите похотите на баща си. Той беше открай човекоубиец, и не устоя в истината; защото в него няма истина. Когато изговаря лъжа, от своите си говори, защото е лъжец, и на лъжата баща.

Ако на дявола му трябва безсмъртие то не е за да доказва на човека, че Бог е лъжец, а е по скоро за негова полза.
Това до което съм достигнал аз е, че дявола иска 2 неща, човек да му се поклони след което да умре.
Първото поиска от Исус разпознавайки в него човешката слабост с надеждата, че тя ще надделее в него и той ще му се поклони. Второто го цитира Йоан.
Мир вам. Благодат да бъде с всички ви. [Амин]

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Тайните общества и НСР
« Reply #19 on: June 12, 2012, 14:52:38 PM »
Quote
Това до което съм достигнал аз е, че дявола иска 2 неща, човек да му се поклони след което да умре.

Целите на дявола са отвъд човека, човека е само инструмент и платформа за постигането им. Докато си мислим, че целите на дявола са обвързани с човека и че целите на Бога се въртят около човека, ние явно сме под дълбокото заблуждение че всичко се върти около човека. Няма такова нещо. Центъра е съвсем другаде, колкото по-рано го разберем, толкова по-бързо ще излезем от опиянението, което ни държи в състояние на нереалност.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

Nikolay

  • Слугуващ
  • *******
  • Posts: 1053
Re: Тайните общества и НСР
« Reply #20 on: June 12, 2012, 14:59:58 PM »
Да прав си не съм се изрази правилно, това е, което иска от човека. Иначе целите му са други. Идеята е, че няма какво да доказва на човека, както казваш ние сме просто инструмент за целите му.
Мир вам. Благодат да бъде с всички ви. [Амин]

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Тайните общества и НСР
« Reply #21 on: June 12, 2012, 15:23:54 PM »
E, аз къде съм писал, че сатана иска да доказва нещо на човека? Той иска да го докаже пред Вселената, която цялата гледа развитието на нещата.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

Анко

  • Допринасящ
  • *****
  • Posts: 383
Re: Тайните общества и НСР
« Reply #22 on: December 05, 2019, 12:15:00 PM »
Само ще спомена че в момента се разполага с технологии с които може да се прожектира образ в Небесата, който ако да речем показва пришествието на Христос, хората няма да могат да кажат това дали е прожекция или реално нещо. А свалянето на огън от небето с тези технологии е като да запалиш клечка кибрит.
Много ценно е всичко в темата. Дали ще се случи в нашето поколение ние не знаем засега, но всичко, което е писано - се случва. И ще се случи.
Често си мисля за това как хората възприемат Божиите истини. Кой дълбоко и винаги търси и разсъждава и го вълнува вътрешното, скритото, ценното и истинско идващо от Бога, а други се впечатляват от външното, от видимото, от ефектното. От публичност дори. Вероятно така ще бъде и при описваните времена и събития за световните измами на Антихриста, измами които и сега действат под различни форми. Някои ще тръгнат с възхита след измамните манипулации чрез технологиите и ще ги обявят за Божии чудеса, не се съмнявам в това.

По повод цитата-срещал съм версии,че самолетите на 9/11 - 2001 дори са показани с такива технологии. Всеки самолет би се поне разцепил при допира, а въпросните самолети влизат като в меко сирене в сградата. Други публикации съм чел,че всички пътници в тези самолети  са фантоми.Че не е имало изобщо такива хора. В Пентагона пък изобщо е жалко да се твърди че е падал самолет, след като няма никакви следи а само един разрушен ъгъл.


Анко

  • Допринасящ
  • *****
  • Posts: 383
Re: Тайните общества и НСР
« Reply #23 on: February 04, 2022, 09:18:27 AM »
https://sites.google.com/site/thelastnewsadventist/books/secret_terrorists
Тайните терористи
автор Бил Хюз

Преди време ми я даде колега, не съм я чел, за йезуитите е, снощи поразлистих тук-там. Има я и онлайн. Свързват се йезуитите с покушенията над американски президенти, потъването на Титаник, 2-те световни войни, избиването в Уейко, кулите близнаци.


Анко

  • Допринасящ
  • *****
  • Posts: 383
Re: Тайните общества и НСР
« Reply #24 on: May 30, 2022, 13:00:33 PM »
Отправял съм и отправям молби към Бог за възпиране, за отсичане действията на задкулисните нечестиви власти и техните слуги в много правителства, които изпълняват нарежданията им. Тяхно дело е уверен съм и "пандемията" и сега събитията в Украйна, а вероятно и много от световните събития в по-близкото и далечно минало.

Понякога ми идва наум да помоля Бог да скарва нечестивите, които се изживяват като господари на Божиите творения. Да им създаде вътрешни противоречия и противопоставяне, да им бъде невъзможно да постигат съгласие. Вярвам в думите писани в Даниил,че Бог сваля и поставя царе,че Бог дава мъдрост на мъдрите и знание на резумните.
Днес ми попадна това-
две от големите фигури в световната политика през последните десетилетия
https://dnes.dir.bg/na-fokus/teritorialni-otstapki-ili-totalna-voyna-s-putin-kisindzhar-sreshtu-soros-za-sadbata-na-ukrayna
------------
Този случай от днес ме подсети за друг случай.
Спомних си, че през 2021 есента, бях се молил Бог така да подейства в България,че чуждите войски, които се намират на българска територия да си отидат, откъдето са дошли. За тези, които не знаят в България имаме военни бази на американците. Скоро след това имаше изявления на руския външен министър,че е неприемливо в близост до най-голямата държава в света да има толкова много войници и оръжия, визирайки Украйна, Румъния, България и още някои държави. Започна да се говори за това. Дори и в България при почти желязна цензура.

Сигурен съм ,че и други християни се молят по подобен начин.

Бог чува молитвите ни!
За мен е поредно уверение.

Има много моменти в които се чувствам слаб и безполезен и в невъзможност да променя нещо към добро, но такива случаи дават сила и смелост да продължаваме.

Да бъде волята Му!
Да дойде правдата Му по земите ни!

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Тайните общества и НСР
« Reply #25 on: June 04, 2022, 09:59:22 AM »
Аз бях пуснал новина преди време във форума, че американците смятат да разположат десетки хиляди нови войски на територията на България и Румъния и че те вече са пристигнали в Гърция с кораби. Това беше преди няколко месеца.

За да има промяна е нужно първо покаяние сред народа, обръщане към Бог и към Неговата правда и скъсване с идолите на света. Както и Бог да прости древните грехове на българския народ, поради които се превърнахме от народ победител, справедлив и закрилник на слабите в народ мачкан и унижаван, преминаващ непрестанно от едно робство в друго.

Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.