Author Topic: Относно "нефилим" в Битие 6:4  (Read 25294 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Владо

  • Служещ
  • ******
  • Posts: 506
  • Нашият Господ идва.
    • http://vminev.blog.bg/
Re: Относно "нефилим" в Битие 6:4
« Reply #15 on: December 28, 2010, 01:05:52 AM »
  Ами да, прав си от една гледна точка, но от друга те са и по тази тема. 

  Ще видиш цялостната картина като приключа - дотогава е непълно.
27. Несправедлив човек е мерзост за праведните; И който ходи в прав път е мерзост за нечестивите.
хх
  5. Мъдрият човек е силен, И човек със знание се укрепява в сила,
  6. Защото с мъдър съвет ще водиш войната си, И чрез множеството съветници бива избавление.
  http://vminev.blog.bg

zachi

  • Изгонен
  • Новодошъл
  • *
  • Posts: 23
Re: Относно "нефилим" в Битие 6:4
« Reply #16 on: January 20, 2011, 18:17:38 PM »
"исполините" са били големи духовници на "неправдата", т.е. разни: йоги, медитатори, езотерици, и тям подобните. Тогава Бог унищожил човечеството, защото всички човеци били станали неправедни вярващи/духовници(идолопоклонници).

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Относно "нефилим" в Битие 6:4
« Reply #17 on: January 20, 2011, 18:40:20 PM »
zachi, това са доста свободни съчинения, без никаква обосновка от Писанието. Ето тук и тук съм дал по-подробна обосновка по въпроса от Писанията.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

Владо

  • Служещ
  • ******
  • Posts: 506
  • Нашият Господ идва.
    • http://vminev.blog.bg/
Re: Относно "нефилим" в Битие 6:4
« Reply #18 on: February 15, 2011, 15:51:15 PM »
  Искам да рефрешна отново тази тема. Повдигането `и го правя, за да довърша, с благодатта на Бога това, което исках още от самото начало. Някои хора се объркаха, като, четейки последните ми постинги, те виждаха тяхното "ненамясто" публикуване. Не, баш на мястото си е. Гледайки последните теми, които открих, аз се учудих от тяхната обща тематичност и силна адекватност за нас, днес.


______________________________________________________________________
_________________________________________
__________________________
______

 -1- Образът на сам противника на Бога и всяко добро, падналият херувим, нефилимите и техните характеристики са поразително дълбоки и трябва да се разгледат внимателно.
-2- Днешните църковни организации.
-3-Техният вид и структура.
-4-Начина на прилагане на тяхната "власт".
-5-Имиджа, който те представят като образ на Божият Син.
-6-Способите за осъществяване на редица намерения у църковните организации.
-7-Техните лидери и слуги.

_______________________________________________________________________
Някак страшно ми се вижда, даже.
27. Несправедлив човек е мерзост за праведните; И който ходи в прав път е мерзост за нечестивите.
хх
  5. Мъдрият човек е силен, И човек със знание се укрепява в сила,
  6. Защото с мъдър съвет ще водиш войната си, И чрез множеството съветници бива избавление.
  http://vminev.blog.bg

Kristiana

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 213
Re: Относно "нефилим" в Битие 6:4
« Reply #19 on: March 17, 2011, 17:00:17 PM »
здравейте!
някой може ли да ми обясни,какво имате предвид под влечугоподобни или същества без съвест...
означава ли това,че сред нас живеят влечугоподобни,някакъв друг вид същества...от къде идват,какви са...
явно не приличат на влечуги,щом никой не ги вижда,изобщо незная абсолютно нищо по въпроса,за какво говорите.Моля не спестявайте информация,винаги е добре да се знае.
Мерси!

Kristiana

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 213
Re: Относно "нефилим" в Битие 6:4
« Reply #20 on: March 31, 2011, 02:01:06 AM »
Никой не е отговорил все още.
Искам да споделя каква реклама тече в момента по тв.Това е реклама на игра или на меню в Mc'Donalds,но е свързана с тази верига за хранене,не ми стана много ясно,защото не се интересувах.И така,показват две пакетчета хартиени за меню,с очички и крачета и ръчички,които изведнъж се чудят какво става.Защото идва едно друго зелено човече с лице и уши на влечуго и се смее подмолно,облечено в дълга роба,като владетел и с някакви свръхспособности вдига ръцете си и двете други човечета политата във въздуха и зленото човече ги мята и ги върти както си иска със силата на ръцете си без да ги докосва дори,без те да могат да се измъкнат и те стенат от ужас.Така рекламата завършва,как зеленото човече се смее.Много ми е странна тая реклама и изглежда многи детска,измислена и всякаква,но не и реална,но някакси замисъла й е съвсем реален.

simeon

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 159
Re: Относно "нефилим" в Битие 6:4
« Reply #21 on: March 31, 2011, 19:23:30 PM »
Относно рептилите или влечугоподобните има мнооого материали в интернет. Достатъчно е да зададеш думата в гугъл,примерно.Друг е въпроса доколко може на всяка информация да се вярва.Напоследък Еленко Ангелов трупа попълярност покрай този и разни други въпроси,свързани с теорий на конпирацията(повечето от тях са факти,не теорий),но той е плагиат от друго"светило" а именно Дейвид Айк.Дейвид (според мен) е с трето око,защото говори много за духовната реалност БЕЗ да посочва Исус Христос като единствен спасител. Подмамва  хората като им говори истини,но не им показва Истината."Аз съм пътят и истината и живота"-казва Исус. Та порови в мрежата. Ще видиш колко неща ще прочетеш. Дори в един форум срещнах мнение ,че Волен Сидеров е рептил. Хм...

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Относно "нефилим" в Битие 6:4
« Reply #22 on: March 31, 2011, 21:18:09 PM »
Дейвид Айк е един от основните разпространители на идеята за влечугоподобните хора. В Писанието няма конкретни индикации за точно такъв вид хора (същества), освен за хибридите между "божиите синове" и човешките дъщери. Сега се сещам, че се говори и за "потомството на змията" но изпълнението на това се вижда във някои от еврейските фарисеи и садукеи, които Исус им каза, че са от "баща дявола" и които бяха в основата на заговора за убийството на Исус.

За Дейвид Айк обаче е сигурно, че е от страната на врага.

Сега като разсъдих си мисля, как е възможно да се оправдае и мотивира поголовно избиване на евреите по цялата земя и то на генетичен принцип? Идеята със влечугоподобните между нас е много удобна за такова нещо, а именно ще "изобретят" уред за разпознаването им и ще почнат от човек на човек да "тестват" - като всички генетични евреи ще бъдат обявени за влечугоподобни и изтребени. Това е възможен сценарий. Трябва да внимаваме и да бдим за тия неща.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

Kristiana

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 213
Re: Относно "нефилим" в Битие 6:4
« Reply #23 on: March 31, 2011, 23:50:17 PM »
е,как може...какви са тия влечугоподобни,в много материали в нета пише,че са полухора,полувлечуги.Вие как си го представяте това,това не мога да си го представя,още малко и фантастичните филми са реалност,то че има и истина в тях,вярно е,но чак толкова,едва ли не,тези хора имат способността да се превръщат във влегуги в определени моменти и отново да се връщат в човешкия си образ...ехее,какво става тука...

Kristiana

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 213
Re: Относно "нефилим" в Битие 6:4
« Reply #24 on: April 01, 2011, 01:15:21 AM »
Това,което каза Watchman е интересно,че има и потомство на змията,защо наистина Бог каза,че ще постави вражда между потомството на змията и на жената.До сега не се бях замисляла,кое е потомството на змията,също Исус наричаше фарисеите змии ехидни,само сравнение ли беше това...само преносно ли искаше да каже,че са зли...Друг интересен факт е,че Исус никога не се опита да обърне в истината нито един от тях...това са моите разсъждения,включвайте се,особено,ако съм в грешна посока,защото добре е да можем да се изграждаме.
Хм...хм...въртят ми се мисли,но ще изчакам да се подредят,ако изобщо намеря логическа и библейска връзка.

simeon

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 159
Re: Относно "нефилим" в Битие 6:4
« Reply #25 on: April 01, 2011, 19:56:17 PM »
Това,което бих ти отговорил,Kristiana, на въпроса какви са тия влечугопобни е,че според мен това е раса от хибридите,за които пише Watchman. Хора от управленския елит по света са свързвани с тази раса. През фараоните,някои римски императори,и днес. Кръвна линия. Исус казва,че целия свят в лукавия лежи...

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: Относно "нефилим" в Битие 6:4
« Reply #26 on: April 01, 2011, 22:30:18 PM »
Това, че светът лежи в лукавия не доказва подобно твърдение. Трябва да се внимава с такива извадки от пасажи и вмъкването им там, където не им е мястото.

Важно е да се внимава от кого идва информацията, защото и "най-информираните" често се оказват я йезуити, я някакви други, които сеят просто друга заблуда, която уж била "истинските факти".

Най-вече трябва да се изследва Словото за тези твърдения и от 1 пасаж да не се вадят изводи, защото в момента тежестта е повече върху думите на този ню ейдж учител, отколкото на Словото. Все пак трябва да се внимава.

Сатана е майстор на дезинформацията. Това, което чувате като информация "извън официалните новини" не винаги е правилно. Има и правилни неща, но знайте, че отровата не се дава в чист вид. Разумните няма да се хванат на официалните новини и поради тази причина доста алтернативни източници са всъщност средства за още по-голяма дезинформация в някои случаи.

Ако се поровите малко в историята ще видите за какви двойнствени игри става въпрос и за какви измами.

Факт е, че мнозина от хората, които не познават Бога имат добра и полезна информация за много неща, но това не означава, че всичко е чисто.


И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

simeon

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 159
Re: Относно "нефилим" в Битие 6:4
« Reply #27 on: April 02, 2011, 20:28:22 PM »
Tihomir,не посочих тези думи на Исус за да докажа това твърдение.Но мястото му е тук,защото темата е за един от резултатите на това,че целия свят лежи в лукавия.