Author Topic: С какво да се хранят светиите на последното време?  (Read 65674 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Kristiana

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 213
въпрос към Watchman относно микрофермата.Шумна ли е машината?Ако да колко?

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Машината се включва 3-4 пъти в денонощието, като помпата работи за около 10-15 минути на всяко включване при което напоява и измива семената. По време на работа на помпата шуми осезаемо, но е напълно търпимо, още повече че е за кратко.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

Kristiana

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 213
мерси за отговора :)

ivaivanova

  • Посещаващ
  • **
  • Posts: 36
Замислям се за химическите следи в небето.От разни източници разбирам че ни пръскат с алуминйи,барии и стронцйи.Така като поразъдя няма как да си отглеждаме плодове и зеленчуци абсолютно чисти.Независимо че не ползваме препарати и други химикали.Дори така наречените био храни не са абсолютно чисти,тъй като тези тежките метали който се пускат от небето попадат директно в почвата,водата.

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Планинските места остават най-чисти, защото обезлюдените територии не се пръскат.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

ivaivanova

  • Посещаващ
  • **
  • Posts: 36
Да съгласна съм,не бях се замислила.Нашето село със всеки изминал ден намалява,дано да не пръскат(но ме съмнява).Как можем да разберем дали наистина ни тровят от небето?(в смисъл населеното място в което се намираме)

Nikolay

  • Слугуващ
  • *******
  • Posts: 1053
http://www.segabg.com/online/new/articlenew.asp?issueid=8945&sectionid=hotnews&id=0000158

Не съм сигурен дали и е тука мястото, ако трябва преместете поста.
Мир вам. Благодат да бъде с всички ви. [Амин]

Владо

  • Служещ
  • ******
  • Posts: 506
  • Нашият Господ идва.
    • http://vminev.blog.bg/
Аз току - що прочетох информациято от тук : http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=3747211 и дълбоко се възмутих. По плът, в душата си. Ясно е че идват зли времена, ясно е че идва краят на тази епоха и царството на Сина идва. Идва денят, в който Той ще застане да съди. Да, идва. Амен.
27. Несправедлив човек е мерзост за праведните; И който ходи в прав път е мерзост за нечестивите.
хх
  5. Мъдрият човек е силен, И човек със знание се укрепява в сила,
  6. Защото с мъдър съвет ще водиш войната си, И чрез множеството съветници бива избавление.
  http://vminev.blog.bg

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Аз това го знам още от много години, когато ползвах популярна козметика, че една и съща марка за запад и за източния пазар няма нищо общо. Шампоана Head and Shoulders, който се продава в БГ нямаше нищо общо с американския. Този подход важи за абсолютно всичко, което може да се сети човек и което се прави от големи корпорации. В САЩ например китайските стоки са много по-евтини и в пъти по качествени от същия тип китайски продукти, които се внасят у нас.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

Владо

  • Служещ
  • ******
  • Posts: 506
  • Нашият Господ идва.
    • http://vminev.blog.bg/
Аз това го знам още от много години, .....

 Аз също го зная от години, но информация в официалните медии сега постъпва. На работата, която работех имахме ПОДРОБНА и БОГАТА информация за тези неща далеч преди да влезем в ЕО. Междур другото не знам защо пускат тази информация, след като е в тяхна повреда - странно.
27. Несправедлив човек е мерзост за праведните; И който ходи в прав път е мерзост за нечестивите.
хх
  5. Мъдрият човек е силен, И човек със знание се укрепява в сила,
  6. Защото с мъдър съвет ще водиш войната си, И чрез множеството съветници бива избавление.
  http://vminev.blog.bg

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Междур другото не знам защо пускат тази информация, след като е в тяхна повреда - странно.
Защото това нещо вече си е изиграло ролята и на "сцената" има вече нови неща, които да повреждат.

А и след толкова време и толкова информации за "изобличаване" на това и онова, на хората не им прави вече впечатление.

Отиди в магазина и гледай как купуват кренвирши и други неща, които много добре знаят, че имат Е-та. Хората вече са добре осведомени кое Е за какво е и знаят, че са вредни, но знаеш ли какво казват?... "Ами какво да направя като ми се яде" или "Какво да направя като децата ги обичат".

Вече времето е такова, че направо буквално се изпълнява нещо, което звучи като "дори и от мъртвите да възкръсне някой да им каже, пак няма да повярват".
И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

simeon

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 159
Съгласен съм с Тихомир.Когато започнах да се замислям относно ползите и вредите от дадена храна разбрах колко малко неща всъщност мога да си купя от магазина,ако искам да ям естествена и полезна храна.Толкова малко,че мога да ги преброя на пръстите на едната ръка.И когато негово величество Консуматорът попадне пред тази дилема,предпочита да не мисли,щото трябва да лиши вкусовите си рецептори от толкова "богат" асортимент храни. Преди година гледах филма "Food"inc. Там един лаборант каза,че могат да създадат ВСЯКАКВИ вкусове само от царевица. И разнообразието в супермаркета е илюзия.Но повечето хора не знаят това.Или и да знаят предпочитат да не знаят.Защото е хубаво да си на място където предлагат 50 000 артикула само за рецепторите и корема ти. А всъщност те да са направени от не повече от 15 съставки,примерно.Затова на тоя етап от магазина купуваме...почти нищо.Стараем се да ядем 95% домашно отгледано и приготвено.Може да не е голям асортимент. Но познаваме храната си от малко семенце или пиленце до тигана и тенджерата.

mak

  • Administrator
  • Служещ
  • *****
  • Posts: 655
    • http://www.fellowshipbg.org
Нещата които могат да се купят от супермаркета като храна с времето стават все по-малко и по-малко.

Миналата година по това време взехме селски домашни пилета (над 20). След около 9 месеца чакане в търпение, труд, вече имаме всеки ден по около 7-8 яйца, което е предостатъчно даже за две семейства. Плюс петлите които излязоха са за месо. А ако човек има малко повече място и е на село, свободно ще има по 20ина яйца на ден, с много малко труд, разбира изисква се труд малко повече в началото докато се направи курника, да порастнат пилетата и да се постанови реда както си трябва. А ако има пак място където кокошките да бъдат пуснати през деня на свободно да си пасят зелена тревица, семенце и хапват по някое червейче и насекомо за проетеини, още по-добре.
"Той ти е показал, човече, що е доброто; И какво иска Господ от тебе, Освен да вършиш праведното, да обичаш милост, И да ходиш смирено със своя Бог? " Михей 6:8

Nikolay

  • Слугуващ
  • *******
  • Posts: 1053
Проблемът с храната в магазина е, че вече е завъртян омагьосания кръг с фармацевтиката. Храната разваля организма защото в нея няма нужното и се налага да се търси помощ от докторите, които естествено са ръцете на фармацевтиката. В момента широко се рекламират какви ли не неща като добавки към яденето - защото там вече ги няма.
В храните в които има витамини и минерали които са ни нужни са наблъскани други неща които увреждат тялото.
Слава на Бог понеже е предвидил това нещо да има край.
Мир вам. Благодат да бъде с всички ви. [Амин]

small axe

  • Слугуващ
  • *******
  • Posts: 972
тъкмо се каня да засадя на вилата дини и пъпеши, към 30 април, но се чудя за семената. днес си купих едни разфасовки ето от тук:- http://www.ivesto.eu/home/bobovi-rasteniya/pregled
ако има някой информация за он лайн продажба на добри семена, ако може да сподели.