Author Topic: С какво да се хранят светиите на последното време?  (Read 65761 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

ivaivanova

  • Посещаващ
  • **
  • Posts: 36
Задавам си въпросът от доста време с какво да се храним?Искам да се очиствам от всичко което не е полезно за мен!Тъй като живея на село си отглеждам доста от нещата с който се храним,но има и такива които не виреят в нашия климат!Някои неща си купувам от магазина.Хората  които живеете в градовете с какво се храните?Кои храни са без отрови или химически примеси?

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Като цяло гледаме да не купуваме от продукти, които не са за ядене. Това, че някъде се употребяват за ядене, не ги прави годни.

Неща, които не са за ядене са пестициди, ГМО, изкуствени подсладители, изкуствени подобрители на храни и т.н.

В наши дни хората си мислят, че като купят мляко от кравата на село всичко е наред, но всъщност е важно с какво се храни тази крава. Ако се храни със зърно и ГМО царевица, то млякото не е по-добро от това на магазина.

Има продукти, които обичаме, но не се отглеждат в нашите региони и се налага да си купуваме био такива, но тъй като са ни твърде скъпи, купуваме рядко.

Може да се правят на блендер сокове от най-разнообразни житни култури, към които се добавя вода (1:4 или 1:5) и разни овкусители — плодове, зеленчуци, ядки. Соковете стават гъсти и много хранителни.

Моят съвет е хората да гледат да се ориентират и към подходящи начини за консервиране и складиране на храна, защото като се произведе нещо (или се купи в по-големи количества) трябва да се складира както трябва (и без химии).
И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

ivaivanova

  • Посещаващ
  • **
  • Posts: 36
А за плодовете които не произвеждаме(киви,мандарини,банани,лимони...),а и незнаем по какъв начин са отглеждани?

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Ние много обичаме бананите, обаче разгледах как се произвеждат. Стандартните банани имат 10-на различни вида пестицида. И това ме накара да спрем да купуваме. Ако купуваме банани е от био магазин, но там са изключително скъпи.

Затова търсим плодове и зеленчуци, които са или по-евтини и са биологично чисти (ако не можем да си произведем такива).

Лимони може да се отглеждат и тук мисля, ако е по-топло (в оранжерия) или е по на юг.
И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

ivaivanova

  • Посещаващ
  • **
  • Posts: 36
Така като размисля има неща които произвеждам(зеленчуци,плодове) ги пръскам.Като например зелето то немойе да стане ако не се напръска с нещо против листни въшки,гасеници.
 
По картофите може да се обират корорадските бръмбари и да не се пръска,прасковите често им се сбрачкват листата и ако не се напраскат окапват  няма плод или плода не става за ядене!
 
Сега в началото на месеца ми се измътиха пилета започнах да ги храня с пшеница(ярма)и от нея получиха диария,трябваше да купя малко стартерни смески(сланчоглед,царевица,пшеница,витамини,хормони...)като им дадох от смеските се оправиха и сега започнах да им давам домашна ярма (царевица,пшеница,сланчоглед).

Когато ми се разболее някоя кокошка заставам да се молия за нея защото иначе трябва да дам антибиотик а не искам,сащо на малко пилета  задължително трябва да се дава но аз заставам и се моля и ги благославям в името на Исус(но не винаги се оправят).

И така разбирам че лукавия има много власт  за сега върху храната!

Трудно е да разбереш произхода и на хуража с които храним животните си,защото го купуваме от арендатори!

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Така като размисля има неща които произвеждам(зеленчуци,плодове) ги пръскам.Като например зелето то неможе да стане ако не се напръска с нещо против листни въшки,гасеници.
Кой ти каза, че не може?

Растежът на едно растение трябва да бъде съпътстван от градинарска мъдрост. В Божието Слово имаме заповед да търсим мъдрост и да бъдем разумни и то разумни не според това, какво казват днес (а именно, че "трябва" да пръскаш), а според това, как Бог е устроил нещата.

Плевели ще има, както и тръни. Ще има трудности, но има мъдрост, която е натрупана с вековете, която днес ако някой не потърси никак няма да намери.

За да те насоча в каква посока да търсиш, за да можеш да имаш полезни зеленчуци и плодове собствено производство, ще ти задам няколко въпроса. Отговорът им можеш да намериш в интернет на много места.
— Ползваш ли компост?
— Поливаш ли с компостен чай?
— Водата, която ползваш за поливане, пречистваш ли я?
— Използваш ли т.нар. "мълч"?
— Знаеш ли, че калинките ядат листните въшки? Ако намериш калинки си ги "доведи" в градината и те ще се справят с въшките.
— Знаеш ли кои птици обичат гъсениците, които ти нападат растенията? Знаеш ли какви декоративни храсти и дървета са подходящи за тези птици да се подслонят?

Това са само някои от нещата, за които мога да дам насоки. Има още много други.

Върви в тази насока.


Quote
По картофите може да се обират корорадските бръмбари и да не се пръска,прасковите често им се сбрачкват листата и ако не се напраскат окапват  няма плод или плода не става за ядене!
Отново, "ако не се напръскат окапват, няма плод" е извод, който не е разумен. Това, че окапват и няма плод не се дължи на това, че не се пръскат. Дължи се на много други фактори — почвата (потърси за компост), поливането (компостен чай, качество на водата), близост до дървета, осветеност, въздух и т.н...

Търси добрият резултат другаде, а не в "пръскането".

И нещо друго — "синият камък" съвсем не е безвреден.

Quote
Сега в началото на месеца ми се измътиха пилета започнах да ги храня с пшеница(ярма)и от нея получиха диария,трябваше да купя малко стартерни смески(сланчоглед,царевица,пшеница,витамини,хормони...)като им дадох от смеските се оправиха и сега започнах да им давам домашна ярма (царевица,пшеница,сланчоглед).
Тук има също много неизвестни. Това, че ги храниш с пшеница и са се разболяли не означава, че по принцип храненето с пшеница е проблем. Издири как е гледана тази пшеница, с какви пестициди е пръскана (както обикновено правят), добре ли е запазена и т.н... Ако е пръскана с пестициди, не се учудвай на това, което е станало.

По същия начин и с царевицата, слънчогледа и т.н...

Quote
Когато ми се разболее някоя кокошка заставам да се молия за нея защото иначе трябва да дам антибиотик а не искам,сащо на малко пилета  задължително трябва да се дава но аз заставам и се моля и ги благославям в името на Исус(но не винаги се оправят).
Отново тук трябва мъдрост. За кокошки и пилета нямам какво да кажа, защото не съм издирвал, но други може да кажат. Това, че някои от кокошките и пилетата се разболяват се дължи на няколко неща:
— храна
— вода
— Божия воля

В Словото срещаме случаи, където на праведните някои от животните умират, а на нечестивия — не. Тогава храната и водата е била много по-чиста от днешните дни. Това означава, че има случаи, когато животните умират и че причината не е, че не сме им давали антибиотици.

Quote
И така разбирам че лукавия има много власт  за сега върху храната!
Това, което е основното оръжие на сатана е лъжата. По този начин биват излъгани много хора, както си била излъгана и ти, че "ако не пръскаш не става". На хората им се предлагат 2 варианта, които не винаги са изходните. Единият е да загубят продукцията (който вариант винаги съществува), а другият е да се запази, но се предлага само 1 възможност — да се пръска. И тази възможност е изключително вредна, но тъй като мнозина не издирват как трябват да се правят нещата, те приемат само това, което им се каже и не търсят други варианти.

Да се намери мъдрост е трудно и затова не всеки достига до нея, но само тези, които внимателно издирят.

Quote
Трудно е да разбереш произхода и на хуража с които храним животните си,защото го купуваме от арендатори!
В повечето случаи арендаторите се интересуват от печалбата на база количество продукция, а не да предлагат качествена и безвредна продукция. Колкото повече пръскат с отрови, толкова повече растенията стават стерилни и толкова повече продукция ще имат. Това ще резултира в повече пари, а повечето това търсят. Ако не пръскат, трябва да вложат усилия в придобиване на мъдрост за гледането на фуража. Има вероятност и Бог да направи така, че да бъде нападната от някаква напаст и да бъде загубена част от реколтата.


И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

Прашинка

  • Посещаващ
  • **
  • Posts: 71
Извинявам се , за питането, ако е неуместно, но аз така и не можах да разбера защо бордолезовият разтвор/синия камък/ е вреден? Може ли някой да се аргументира по химично.
   Ние се преместихме на село , вече 9 месеца не сме в град. Това лято имах възможност да се упражнявам много. Понаучих някои неща. Съседите баби и дядовци не използват нищо друго освен бордолезов разтвор и имаха много добра продукция. Тази година дъждовете създаваха условия за гъбични болести по зеленчуците и плодовете, така че те си пръскаха след всеки дъжд с това.
    Аз не съм, защото все още имам много неизвестни. Просто сях наново и втората продукция се получи без да пръскам с нищо,  не знам по Божия милост ли беше .Но и компостен чай не ползвах, че и той ми беше нещо не много ясно.
    Но за следващата година бях решила да пръскам със син камък, понеже ехеее и баба ми и дядо ми само това ползваха . И викам сигурно щото е простичко, е безвредно.
     Та ако може някой да ми обясни как по точно медният сулфат и гасената вар са вредни.

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Quote
Задавам си въпросът от доста време с какво да се храним?Искам да се очиствам от всичко което не е полезно за мен!Тъй като живея на село си отглеждам доста от нещата с който се храним,но има и такива които не виреят в нашия климат!Някои неща си купувам от магазина.Хората  които живеете в градовете с какво се храните?Кои храни са без отрови или химически примеси?

Темата за храненето и храните е от изключителна важност в последните времена, затова аз се радвам, че такава тема се повдига. Въпроса с храненето е почти напълно игнориран в типичните църковни среди, защото се стъпва на криворазбрано "очистване" на храните, за което се споменава в Писанията. Обикновено се цитират следните пасажи:

Марк 7:18  И каза им: Нима сте и вие тъй неразсъдливи? Не разбирате ли, че нищо, което влиза в човека отвън, не може да го оскверни?
Марк 7:19  Защото не влиза в сърцето му, а в корема, и излиза в захода. (Като каза това, Той направи всички ястия чисти).


1Тим. 4:3  които запрещават жененето и заповядват въздържание от ястия, които Бог създаде, за да се употребяват с благодарение от ония, които вярват и разбират истината.
1Тим. 4:4  Защото всяко нещо, създадено от Бога, е добро, и нищо не е за отхвърляне, ако се приема с благодарение;
1Тим. 4:5  Понеже се освещава чрез Божието слово и молитва.


На базата на тези и подобни пасажи, християните си мислят, че могат да ядат всичко, което се продава по магазините защото то "се очиствало" с молитва. И ми е направило впечатление, че напълно се обърква "очиства" със "става безвредно."

Затова искам да обърна внимание именно на това във връзка с темата.

Първо във връзка с горните пасажи е важно да се отбележи, че думите които се използват за "осквернява", "очиства" и "освещава" са думи свързани с ритуалното очистване в храма. Т.е това са термини относно левитското очистване според Закона. С други думи тук ни най-малко не става въпрос за правене на вредни храни полезни, а за ритуалното очистване и оскверняване за които се говори в Закона, под левитското свещенство.

Под Закона ако някой яде храна, която е ритуално нечиста под една или друга форма, такъв човек не може да се приближи при Бога, нито може да влезе в храма, докато не се извърши ритуално очистване. Всички тези неща са сянка на бъдещите добрини, до които ни се даде достъп чрез кръвта на Месията и чрез вяра в Благовестието.

Споменавайки това обаче трябва да спомена, че оскверняването в Писанието има измерения отвъд ритуалното, и във връзка с това се прави изрично пояснение:

Деян. 15:19  Затуй, аз съм на мнение да не отегчаваме тия измежду езичниците, които се обръщат към Бога;
Деян. 15:20  но да им пишем да се въздържат от оскверненията чрез идоли, чрез блудство, и чрез яденето удавено и кръв.


Тук очевидно се говори за оскверняване, което е по-значимо и по-дълбоко от ритуалното и не следва да се подминава като сянка, а да се приема като реалност.

И понеже темата е за яденето, този пасаж говори именно за реално оскверняване чрез ядене. И то е поставено заедно с оскверняването от идоли и от блудство.

Повечето християни имат съзнание за това, колко неприемливо е оскверняването чрез блудство и идолопоклонство, но въпроса за яденето на кръв и удавено остава почти напълно игнориран. При все това апостолите обикаляха навсякъде и даваха тази заръка, която им беше предадена от Святия Дух.

Деян. 15:28  Защото се видя за добре на Светия Дух и на нас да ви не налагаме никоя друга тегота, освен следните необходими неща:
Деян. 15:29  да се въздържате от ядене идоложертвено, кръв, и удавено, тоже и от блудство; от които ако се пазите, добре ще ви бъде. Зравейте.


Повечето християни не биха влезли в идолски храм за да ядат храната жертвана на идола, но съвсем спокойно си купуват месо от супермаркета, когато това месо е с кръвта в него и има вероятност да има месо от животно, което е удавено или убито с ток (което е същото като удавено).

Проблема на удавеното животно е че то умира без да му е изтекла кръвта и по този начин е невъзможно тя да се извлече от месото. И Бог има добра причина да забранява яденето на кръв под каквато и да е форма. Този проблем е реален а не ритуален и оскверняването чрез ядене на кръв е също толкова пагубно, колкото и това от блудството.

Аз самия дълги години съм ял месо от супермаркетите, защото не съм имал на представа, какво се случва в кланиците и в месопреработвателните предприятия. В момента в който узнах поне част от истината аз веднага взех решение да спра да ям купешко месо, защото почти сигурно поглъщам кръв с него. И никакви молитви не могат да "очистят" това, което Бог изрично е казал, че ни осквернява.

Между другото откакто спрях да ям купешкото месо заради кръвта в него - умът ми започна да се просветлява относно много неща и разбирането ми се увеличи до нива непостижими за мен преди. За година и половина израснах в разбиране повече отколкото за 15 години преди това. Всичко това ме кара да мисля, че консумирането на животинска кръв (дори без да го знаем) принизява ума ни и разбирането ни на животинско ниво, и вероятно това е само една от причините поради които Бог забранява яденето на месо с кръвта му.

Сега какво точно се случва в кланиците и в месопреработвателните предприятия?  Първо едно от нещата, които се правят е че животните се зашеметяват, а понякога и убиват с ток. Когато едно животно бъде убито с ток, тази смърт е същата като тази от удавяне. Те кръвта остава неизвлечимо в месото. Разбира се общата практика е да се колят животните, при което се пролива кръв, но не се изчаква изтичането на кръвта. В една птицеферма например се колят 15-60 хиляди пилета на ден! При такива обеми не е възможно да де изчаква изтичането и оцеждането на кръвта. Но дори да се изчака това не е достатъчно. Нужно е месото да престои часове в солена вода за да се извлече остатъчната кръв. Това разбира се не се прави.

Също така е важно да се знае, че в днешното месопреработване нищо не се изхвърля. Всичко се използва включително и кръвта. Тя често се смесва с млякото на телетата (за да се пести мляко). Използва се и за храна на риби, приготвяне на фуражи и може дори да се сложи и в колбасите (в които се слага какво ли не). Дори червата (в които има изпражнения) се използват и в един момент могат да свършат на трапезата ни под една или друга форма.

Аз винаги съм се чудил как е възможно днешните християни да са толкова повърхностни и плитки в своето разбиране и духовно състояние, но от хора, които са готови да поставят такива неща на трапезата си не може да се очаква повече. Евангелското християнство е като някаква консерва, където всичко е запечатано в някакви шаблони и клишета и нищо не се развива и хората са като живи пленници на една религиозна измама, която е спусната от елита на Антихриста. Вчера пуснах за малко една проповед от bibliata.tv и то все едно слушаш приказка за "лека нощ деца." Толкова инфантилно и плитко. Ние трябва да можем да видим връзка между състоянието на умовете си и това, което ядем въпреки инструкциите на Писанията.

Очевидно развитието на темата доста се разшири, затова ще завърша темата с оскверняването и очистването, и ще продължа с останалите неща по-късно.

От казаното до тук бих направил следните изводи:

- оскверняването и очистването на храни е в ритуален смисъл и не е свързано с тяхната полезност или вредност. Има храни които са перфектно чисти от ритуална гледна точка и трагично вредни от физиологическа (например някои видове гъби).

- яденето на кръв е реално оскверняване, също както идолопоклонството и блудството.

- Божият човек трябва да се храни мъдро като избягва както реалното оскверняване, така и вредните храни, които не оскверняват като кръвта, но увреждат тялото, което трябва да пазим както подобава на Божий храм, каквото е създадено да бъде.


Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

mak

  • Administrator
  • Служещ
  • *****
  • Posts: 655
    • http://www.fellowshipbg.org
Здравей ivaivanova и добре дошла във форума.

Преди всичко искам да обърна внимание на следното :"немойе да стане ако не се напръска" тъй като познавам доста безбожни коите се занимават със земеделие, това е най-често използваната фраза. Повтарят я като мантра, защото някой ги е излъгал и са повярвали на тази лъжа.

Но при техните условия и среда, това е в голяма част истина, защото са били излъгани в предишните фази.

За едно растение да успее и да даде плод, то трябва да бъде здраво и да расте в здрава среда и да има здрава храна, за да може да устои на всичките болести. Всичко започва още със самото семе, което е така направено да "не може" без техните пестициди, тука говоря предимно за хибридните сортове на домати. Така, че първа стъпка е намиране на семена от стари сортове, които са устояли с годините. Въпреки че трудно, мисля че всеоще може да се намерят някои хора по селата които си оставят семена от едната за другата година. Може да се погледне и тук - http://gradinarstvo.hit.bg/ и след това да не се осланяме на земеделските аптеки за семена, но сами да си произвеждаме.

Второ нещо е почвата да бъде здрава и богата. Изчистена от всякакви изкуствени торове и пестициди. И редовно всяка година да се добавя нов компост и торове. Компостирането е основно нещо, и за това трябва през цялата година да се прави компост и като дойде време да се слага на растенията. Има доста литература на интернет за компостирането.

Трето нещо е да се обучаваме в сферата на органичните пръскания срещу вредители. Ще ти дам посоки - вода с чесън, коприва с вода итн Един приятел тази година ползва вода с чесън и напръска ябълката си и имаше доста добри резултати.

Ние също имаме пилета и в началото ни казваха че ако не се ваксинират ще се разболят. Няма нищо общо. Пилетата си пораснаха и всичко е наред. Важно е да се поддържа добра хигиена, винаги да се чисти на време, и всичко да е подредено. Да не се дава достъп на кокошки от съседите при нашите.

Сега е зима, и е много добра възможност да се използва за получаване на теоритични знания и мъдрост за органично земеделие. На английски има много литература, на български също може да се намери по интернет.
"Той ти е показал, човече, що е доброто; И какво иска Господ от тебе, Освен да вършиш праведното, да обичаш милост, И да ходиш смирено със своя Бог? " Михей 6:8

mak

  • Administrator
  • Служещ
  • *****
  • Posts: 655
    • http://www.fellowshipbg.org
1Тим. 4:4  Защото всяко нещо, създадено от Бога, е добро, и нищо не е за отхвърляне, ако се приема с благодарение;
1Тим. 4:5  Понеже се освещава чрез Божието слово и молитва.



Искам да отбележа "създадено от Бога". Днес повечето от храната в магазините не е "създадена от Бога", а е създадена от гладните за пари коорпорации (1 Тим. 6:10) които слагат нешта вътре които не са храна, и следователно като попаднат в организма, самия организъм не ги препознава като храна и следва объркване на целия организъм и низа болести.

Ще дам един пример - маргаринът или тъй наречените хидрогенизирани растителни мазнини, които ги има в огромен брой на продукти по рафтовете.

Няколко цитата от статии за маргаринът:

"Те се слага в храните нарочно, за удобство на хранителните производители. Хидрогенизираните масла не се развалят, което означава че те пестят пари, на компаниите производителки, защото храните им не се развалят по рафтовете.А как се правят тези масла? Ами те не се намират никъде в природата (с други думи Бог не ги е създал за храна) – трябва да имате съоръжение за химическа обработка за да ги правите.

Правят се чрез вкарване на водороден газ през водно соево олио или друг тип олио чрез използване на катализатор (в повечето случаи никел). Така че чрез този никел и водороден газ получавате допълнителни водородни атоми прикрепени към молекулата на олиото, което ги прави твърди при стайна температура. При положение че са твърди при стайна температура – това ги прави по-лесни за използване при правене на маргаринови продукти или при правенето на соленки или курабийки.

И всичко това е за удобство на компаниите за производство на храни."

"- вземете опаковка маргарин и я оставете на сянка или в гаража – той не гние и не започва да мирише различно, защото в него няма нищо живо – той няма хранителна стойност (т.е. не е храна)
- никакви мухи или други животни не го доближават (дори само това вече трябва да ви говори нещо)

Върху тази субстанция не расте нищо – даже малките микроорганизми. Защо ли?"





"Той ти е показал, човече, що е доброто; И какво иска Господ от тебе, Освен да вършиш праведното, да обичаш милост, И да ходиш смирено със своя Бог? " Михей 6:8

ivaivanova

  • Посещаващ
  • **
  • Posts: 36
Искам да помоля всички които имат виждане и разбиране относно тази тема,да включат с коментар.

Ако някои знае от каде можем да си закупим  хураж за животните които да е чист,моля кажете ни.

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Когато си изясним въпроса с оскверняването, трябва да помним, че това е само една част от въпроса с яденето. Много важна част е доколко е полезно това с което се храним и доколко се храним с онова, което Бог (а не човек) е измислил дал за храна. За целта ще се върна пак към единия от пасажите, които цитирах преди:

1Тим. 4:4  Защото всяко нещо, създадено от Бога, е добро, и нищо не е за отхвърляне, ако се приема с благодарение;

Това, което Бог е създал и е дал на човека за храна Е ДОБРО. Защото Бог е добър и дава добри дарове на човеците. Ние обаче трябва да помним, че това, че Бог е създал пилето, не означава, че всичкото пилешко месо е добро, защото не всяко пиле е отглеждано по начина по който Бог е имал предвид, когато го е създал.

Ето защо пилето хранено с естествената храна, която Бог е създал за него е добро, но пилето хранено с ГМО, тъпкано с антибиотици и хормони не е добро, защото това вече не е пилето, което Бог  създал, а е извратена форма на това пиле. И защо въобще някой би правил такива извращения на създадените от Бога храни? Писанието дава много ясен отговор по този въпрос:

1Тим. 6:10  Защото сребролюбието е корен на всякакви злини

Сребролюбието когато бъде приложено към всяко едно нещо, то неизбежно ще доведе до всякакви злини, които ще се случат с това нещо. Храната е може би един от най характерните примери за това как сребролюбието на производителите е превърнало храната от дар Божий в клопка пълна със всяко зло.

Какво ако не сребролюбието ще накара птицефермите да гледат десетки хиляди кокошки в клетки като оковани затворници, само и само да произведат повече и повече и да спечелят повече и повече? Истината е че може да се печели достатъчно с традиционно и натурално отглеждане на кокошките. Но сребролюбието иска още и още и затова птиците се наблъскват в нездравословни и неестествени условия на живот. Също така трябва да се пести от храна, за да може пак да се печели повече и повече. Затова се дава евтина храна от суровини произведени с много химикали, ГМО (което е евтино защото се дотира от правителствата, а не защото е толкова ефективно). И за да се компенсира цялата тази вредна храна и среда за живеене, птиците се блъскат с хормони и лекарства.

Това, което мнозина не разбират и подценяват е че храната има директно, незабавно, а още и забавено въздействие върху тялото, душата и от там и на духа на човека. Способността на човек да внимава, да мисли, да се концентрира е пряко зависима от храната, която яде, по същия начин по който производителността и ефективността на двигателя са пряко зависими от вида и съдържанието на бензина, който гори.

Качеството на храната обаче не е единствения фактор. Количеството също има значение. Може да ядем най-добрата храна на земята, но ако преяждаме или пък ако недояждаме, това ще се отрази зле не само на тялото, но и на духовното ни състояние. Исус говори за това да внимаване да не натегнат душите ни от преяждане.

Нещо повече, храната има толкова огромно въздействие върху състоянието на човека, че тя ще играе основна роля в дрогирането на населението с цел неговото кондициране под управлението на Антихриста. И ако някой си мисли, че това нещо предстои да се случи някой ден, но нека да помисли пак, защото това нещо ВЕЧЕ се случва при това в огромни мащаби.

Някога Хипократ (когото наричат бащата на медицината, ако и той да няма нищо общо със съвременната магьосническа медицина) е казал "Нека храната бъде твое лекарство и лекарството твоя храна" В днешно време тази максима придобива следния вид: "Нека храната бъде твой наркотик и наркотика твоя храна" И под наркотик аз имам предвид - химически съединения създадени да въздействат на ума и тялото, същите които днес ги наричат "лекарства" а Библията ги нарича "чародейства."

Откр. 9:21  също не се покаяха нито от убийствата си, нито от чародеянията си, нито от блудствата си, нито от кражбите си.

Думата за "чародеяния" означава употреба на фармацевтични препарати. Тази употреба не е задължително да е директно чрез хапчета може да бъде под формата на химическа обработка на храните. Както и чрез месото на животни хранени с такива вещества. Още от древността магьосничеството и чародейството се дефинират като употреба на химически отвари за въздействие върху човека. Днес населението е измамено да вярва, че магьосничеството е да се размахват магически пръчици от белобради старци и ефирни феи, докато се редят в аптеките за да получат поредната доза чародейство. Това чародейство обаче отдавна не се задоволява само с това, което се прави в аптеките и болниците. То се е протегнало към храната и водата, а вече и към въздуха който дишаме.

Божиите човеци не могат да бъдат невежи, нито нехайни относно тия неща, защото те са ключов фактор в последните времена.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Quote
Ако някои знае от каде можем да си закупим  хураж за животните които да е чист,моля кажете ни.

Трябва да потърсиш за "био сертифициран фураж." Не знам дали е лесно да се намери в България такъв, но щом има био ферми, които го ползват значи го има. Трябва да се приготвиш за по-висока цена, обикновено 2-3 пъти по скъпа. Но истинските неща винаги са стрували по-скъпо. А и цената на храните е изкуствено ниска в момента поради смесица от държавно субсидиране и болни корпоративни практики на производство.

Най добрия вариант обаче е не да се търсят фуражи, а човек да си храни кокошките с храната, която остава от собствената му трапеза, както и да отглежда култури специално за тях, а не да чака да купи нещо на готово. като цяло лесните и готовите решения отиват към покваряване, ако не са вече покварени. Затова тенденцията е отиване към самодостатъчност, а не да се разчита на доставки от вън.

Ето една доста синтезирана информация за био храните.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

ivaivanova

  • Посещаващ
  • **
  • Posts: 36
 Благодаря Mak за сайта!

ivaivanova

  • Посещаващ
  • **
  • Posts: 36
Ние е живеем доста икономично,затова и не оставяме храна за животните!

Не съм запозната какво да отглеждам с което да ги храня?