Author Topic: С какво да се хранят светиите на последното време?  (Read 65686 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Не знам при вас как е, но например в нашето село навсякъде по поляните има изобилно коприва. Тя е много полезна за кокошките, на всичкото отгоре е безплатна и е био (т.е без пръскане с химикали). Накълцва се, смесва се с други неща и се дава на кокошките. Лятото може да се дава прясна, а за зимата да се изсуши. Има огромни количества през лятото и може да се събира и за зимата. Същото може да се прави и с други диворастящи полезни растения.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

ivaivanova

  • Посещаващ
  • **
  • Posts: 36
Искам да попитам с какво може да го объркам(нещо което е чисто)?

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Баба ми го правеше със смляна царевица, пшеница, просо, ечеммик (каквото има). Тия неща могат да се закупят био, но за да е добра цената трябва да се вземат директно от български фермери. Може да се смеси също с остатъци от хляб, салата и други неща, които изпадат от ежедневната трапеза.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

ivaivanova

  • Посещаващ
  • **
  • Posts: 36
Искам да помоля всеки който има практически умения в отглеждането на зеленчуци,плодове и животни да споделят опита си,защото наближава времето в което се подготвят расадите за градината(какви сортове семена си купувате).
 

ivaivanova

  • Посещаващ
  • **
  • Posts: 36
Здравейте!

Можели някой да ми даде информация как мога да си отгледам кълнове в домашни условия?

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
За кълновете аз си купих от този сайт машина: http://mikroferma.com/ и съм много доволен. Работи всеки ден и през няколко дена се пълни нова вода и се изхвърля старата. Всичко друго е автоматично. Кълновете са чудесна храна.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

small axe

  • Слугуващ
  • *******
  • Posts: 972
Тук имам малко инфо от един сайт, сигурно ви е известна, но ще я поставя:

http://www.zemianazaem.com/archives/159

ivaivanova

  • Посещаващ
  • **
  • Posts: 36
Искам да споделя малко информация за отглеждането на зеленчуците и плодовете.

Разбрах че е добре да има невен в градините които предпазва от вредители,също и една шепа цвят от невен се вари с вода и после се прецежда и се добава 10 литра вода това се използва за пръскане на посеви които са нападнати от въшки или други вредители.
 
С копривата  също може да се прогонят листните въшки,варисе чай  които после се прецежда и пазрежда но с по-малко вода и след това се пръска.

Против брашнеста мана се прави айран от кисело мляко и се пръскат засегнатите растения(домат,краставици)

Против голи охлюви,пепел от дърва се посипва около растенията които задържат повече влага и където се е забелязал вредителят.

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Много е добро пръскане с люта чушка, която е блендирана с вода и прецедена.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

Kristiana

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 213
От вас научих за българската микроферма и много ми хареса.Дано да може да се достави до чужбина или може би някои познат от БГ да ми я изпрати.
Много хубава информация!

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Предполагам, че ще е много скъпо да се достави до чужбина. Причината е че цените на пратките от чужбина до БГ са дискриминативни. Сиреч мен ми взимат 80 лв за да пратя един документ с тракинг до Германия. А от Англия за 30 лв ми пращят колет с няколко килограма и тракинг, който даже идва много по-бързо. Дори да има обективни фактори за тази драстична ценова разлика, пак съм сигурен че има план за подтискане на българския бизнес.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

Kristiana

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 213
Бихте ли ме посъветвали тогава,дали е подходящо да го поръча някоя моя приятелка в Бг и да ми го изпрати в колет,незнам дали тази машина няма да дойде повредена от пътуването.Мисля си,че е рисково да се праща.От друга страна,докато съм си в Бг,ако си поръчам и да я взема в куфара за самолета също не ми изглежда много добре,струва ми се риск.Някаква идея,как да си я взема в чужбина?

Kristiana

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 213
Друг въпрос който ме вълнува,е дали дестилираната вода не е най-добра за организма ни,нали точно това е истинската вода,2 молекули въглерод и 1 кислород.Имам книги на Пол Брег,в които той казва,че дестилирата вода е най-добра за нашето тяло и тя се съдържа в плодовете и зеленчуците и е живителна за организма ни.Нямам представа дали това е вярно.Опитах се доста дълго да намеря информация в нета,но не намерих нищо за дестилираната вода,по-скоро отрицателни мнения.Аз мисля,че тя наистина е най-добрата,но не мога да намеря доказателства и незная,дали да продължа да вярвам в това.Докторите отричат дестилираната вода за полезна,казват,че трябвало да съдържа минерали и незнам какво,но нали минерали има в храните,защо да има и във водата ни.От никъде не мога да намеря информация от хора с опит за дестилираната вода,за да добия представа за нея.

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Ако се опакова добре машината няма какво да и се повреди. Тя е една пластмасова кутия с вентилатор на нея, няколко маркуча и една помпа.Всичко това ако се увие със тия опаковъчните листове с балончета на няколко слоя ще бъде безопасно да се прати и по поща и да се вземе със самолет.

За водата, най-добра би трябвало да е водата, която Бог е създал, а не тази получена при човешка преработка (като дестилация например). Ето защо изворната вода от чист и незамърсен извор, би била най-добра за човешкото тяло.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

Kristiana

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 213
За този найлон с балончетата наистина е добра идея и ще видя какво ще направя.Мерси!