Author Topic: Рик Джойнър - малтийски рицар  (Read 10205 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Рик Джойнър - малтийски рицар
« on: September 06, 2010, 12:54:01 PM »
Не, че тази информация е нова за мен, но попаднах на добре направено видео по въпроса, което е полезно да се сподели с хората, за да знаят с какво си имат работа. Можете да изгледате двете части тук:

http://www.vbox7.com/play:cbffc726

http://www.vbox7.com/play:a1a7f4c4

Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

Прашинка

  • Посещаващ
  • **
  • Posts: 71
Re: Рик Джойнър - малтийски рицар
« Reply #1 on: September 13, 2010, 11:39:46 AM »
Значи такава била работата.Сега ми се изясниха много неща, ми че то християнството в днешно време , така като им гледам идеологията на тия елитни" християни",много е повлияно от масоните . Ужас. Ето от къде идват тия течения войнсвени. Абе тия хора дали съзнават в действителност на какво служат или са заблудени , че служат на Христос? Много ми е интересно това , дали, съзнателно заблуждават християните или са изпаднали в глупост?

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: Рик Джойнър - малтийски рицар
« Reply #2 on: September 13, 2010, 12:28:02 PM »
Аз също се учудвам как толкова очевидни неща не биват забелязани от мнозина. Най-ясният отговор е това, че в Словото се описва "опиянението от чашата на Вавилон".

Когато на един трезвен човек му обясняваш, той разбира. Ако е пиян — нищо не разбира, но е лишен от ясен разсъдък. Затова и мнозина като четат подобни съвсем очевидни факти от живота на разни "елитни" (както ги нарече), не вярват дори на това, което сами чуват и виждат, защото са опиянени от бъркотията. Единствено, когато човек изтрезнее вижда ясно с очите си и после се чуди как не е виждал.
И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

Kristiana

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 213
Re: Рик Джойнър - малтийски рицар
« Reply #3 on: March 31, 2011, 01:45:38 AM »
Преди и аз вярвах на книгите на Рик Джойнър,но сега вече не,Святия Дух ми показа,че всичко,което е говорил е голяма заблуда,но преди не го виждах.Сега,спомняйки си за някои неща от книгите му,си мисля,как може да напише подобни щуротии,ама когато сляпо вярваш на някой,защото друг ти го препоръчва е много опасно.Всичко трябва да изпитваме,както ни учи словото.Направо е глупаво да се повярва на книгите му,но все още мнооого християни по църквите му вярват или по-точно,вярват на това,в което вярва пастора им,когото издигат на пиедестал...ах,ах,ах...
Къде е Святия Дух??? Къде остана Той,истинския,когото всички искат да познават...но как да го познават,като търсят други неща и други личности,а не него,за съжаление...