Author Topic: Chemtrails  (Read 35482 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

small axe

  • Слугуващ
  • *******
  • Posts: 972
Chemtrails
« on: August 22, 2010, 00:32:31 AM »

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Chemtrails
« Reply #1 on: August 22, 2010, 01:31:04 AM »
Това се прави и над България. Виждат се същите неща в небето и тук.
И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

small axe

  • Слугуващ
  • *******
  • Posts: 972
Chemtrails
« Reply #2 on: August 22, 2010, 15:48:54 PM »
 Гледах внимателно един такъв самолет, беше на голяма височина и дирята която остави много време се разнасяше и прерастна в някаква пелена. Един друг пък, дирята му се стопи след минути и изчезна?
Възможно ли е това да се дължи на различната им височина на полета?

constant

  • Изгонен
  • Допринасящ
  • *
  • Posts: 244
Re: Chemtrails
« Reply #3 on: August 24, 2010, 04:27:50 AM »
В изгорелите газове на самолета има влага (която кондензира от студа горе) и прахови частици. Те заедно служат като зародиши и около тях кондензира влагата във въздуха и така става видима.

Тези видими водни пари може да се разсеят веднага или да се задържат и направят причудливи фигури (все пак са облачета), в зависимост от атмосферните условия.

А за Chemtrails - не съм специалист. То и за казаното по- горе не съм, но така казва физиката.

Поздрави small axe! :)

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: Chemtrails
« Reply #4 on: August 24, 2010, 10:09:50 AM »
Обяснението по-горе не е валидно, защото абсолютно същата "физика" би трябвало да се получава и при пътническите самолети. Доколкото съм пътувал, не са безмоторни.

Пътническите самолети изгарят също газове, и пътуват на височина, където е примерно -60*С. Има и прахови частици. Обаче следи нямат.

Глупаво е да се твърди, че пътническите не отделят газове или пък, че нямат прах или че пътуват на височина, където температурата е само 20*С.

Интересното е, че тези следи се виждат главно над градовете. Аз съм виждал с очите си как самолет (който НЕ Е пътнически) минава и докато е над града пръска. След като излезе от града, спира.

Така, че обяснението на constant не издържа дори на общо известни факти.
И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

constant

  • Изгонен
  • Допринасящ
  • *
  • Posts: 244
Re: Chemtrails
« Reply #5 on: August 24, 2010, 21:57:25 PM »
Тихомире, ако искаш си мисли, че си компетентен във всичко.
Внимавай, обаче, защото често че се излагаш.
Дано християните, които четат форума, да мислят преди да вярват на човешки авторитети.
Много ме боли, когато ставаме смешни с некомпетентност в очите на света.

А би трябвало светът да е респектиран от нас.


Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: Chemtrails
« Reply #6 on: August 24, 2010, 22:18:12 PM »
Тихомире, ако искаш си мисли, че си компетентен във всичко.
Внимавай, обаче, защото често че се излагаш.
Дано християните, които четат форума, да мислят преди да вярват на човешки авторитети.
Много ме боли, когато ставаме смешни с некомпетентност в очите на света.

А би трябвало светът да е респектиран от нас.
constant,

Тъй като твоето съобщение нямаше нищо градивно, а само голи твърдения, ще ти задам няколко въпроса, защото без тях четящите наистина няма да разберат какво искаш да кажеш:

1. По отношение на това:
Quote
Тихомире, ако искаш си мисли, че си компетентен във всичко.
Виждам, че отговорът ми не ти хареса, но и не стана ясно защо не ти хареса. Ако съм некомпетентен по този въпрос защо не представиш пред всички тук публично аргументи срещу това, както аз направих?

В противен случай се оказваш клеветник.

2. По отношение на:
Quote
Внимавай, обаче, защото често че се излагаш.
"Често" предполагам означава "повече от един път в близко време". Посочи тук на всички четящи, за да стане ясно на хората къде "се излагам", та да може и аз да си взема поука като ги прочета.

В противен случай се оказваш клеветник.

3. По отношение на:
Quote
Дано християните, които четат форума, да мислят преди да вярват на човешки авторитети.
Добре е да посочиш какво означава "човешки авторитети". Моите скромни аргументи или твоите доста погрешни аргументи?

4. По отношение на:
Quote
Много ме боли, когато ставаме смешни с некомпетентност в очите на света.
Кои сте вие, които ставаТЕ смешни с некомпетентност? И каква е тази некомпетентност след като ти дадох ясни факти, че пътническите самолети просто не оставят такива следи. Самолети, които са пътнически, виждам почти всеки ден и теорията ти не върви при тях. Обясних ясно, че пътническите самолети
а/ Отделят горещи газове (това некомпетентност ли е или е факт?)
б/ Пътуват на височина, където може да е -60*С (над Гренландия става около -70*С) — това също е всеизвестен факт
в/ Не оставят такива следи (просто погледни към небето като летят, има ги достатъчно през деня).

Ето малко снимков материал:
http://image.shutterstock.com/display_pic_with_logo/79044/79044,1266080648,7/stock-photo-big-passenger-airplane-flying-over-cloudy-sky-46588036.jpg
http://i.telegraph.co.uk/telegraph/multimedia/archive/01414/airFrance_1414390c.jpg
http://image.shutterstock.com/display_pic_with_logo/79044/79044,1258829881,1/stock-photo-airplane-in-the-sky-passenger-airliner-aircraft-41347264.jpg
(може да потърсиш и ще видиш още много такива снимки; интересно защо всичките уж отделят горещи газове, а нямат всичките следи по твоите теории?)

Нека сега пред всички да обясниш кое от тези всеизвестни факти е некомпетентност, а не да се криеш зад вяли съобщения.


А това, че искаш да респектираш света явно не си го научил от Библията, защото аз там не намирам подобен стремеж. Напротив, стремежът е Бог да покаже на всички началства и власти на поднебесната колко е мъдър чрез Църквата Си:
"...тъй щото на небесните началства и власти да стане позната сега чрез църквата многообразната премъдрост на Бога..."

Ако искаш да покажеш компетентност, покажи къде пише, че трябва да респектираме света, за да не се окажеш клеветник с предишното си съобщение.
И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

constant

  • Изгонен
  • Допринасящ
  • *
  • Posts: 244
Re: Chemtrails
« Reply #7 on: August 25, 2010, 01:47:24 AM »
Имаш голям мерак да ме обявиш за клеветник.
Ама и аз като се правя на голям знайко - така ми се пада :) .
Сега ме сложи на тясно и... само малко трябва да успееш да ме обявиш за клеветник, с удоволствие ще ме убиеш с камъни.

Затова тогава нека да вървим по точките.

по т. 1 Защо мисля, че си некомпетентен (в случая).
Ами защото пътническите самолети оставят диря след себе си. Но това не става винаги и зависи от височината, атмосферните условия, сезона - лято или зима, дали са си включили турбото :) и дали не са пуснали по инерция за икономия на гориво :)

Това че ти не си виждал диря след пътнически самолет, не означава все още нищо. Не бива да го представяш като общоизвестен факт.
Защото е невярно.
И пътническите и военните самолети (те не останаха в нашето небе), използват двигатели работещи на един и същ принцип - на реактивната сила. От соплата им излизат горещи газове и после се получава тази диря, за която вече говорихме.

Ако ти си в София и виждаш ниско летящите излитащи и кацащи самолети - много ясно, че те нямат диря, понеже са на много ниско.
За  да се получи дирята трябва да летят на повече от 10 000 м, а и през лятото, дирята бързо се разсейва. (остава невидима)

по т. 2
Quote
"Често" предполагам означава "повече от един път в близко време". Посочи тук на всички четящи, за да стане ясно на хората къде "се излагам", та да може и аз да си взема поука като ги прочета.

"Често" и "близко време" са твърде относителни понятия и всеки си има своя представа за тях.
Някои хора са ти казвали (вкл. и аз), но ти от поука не си взел нищо от тях досега, защото просто не ги уважаваш. Те не са авторитет за теб. И това си е твое право.
Не мисля тук да се занимавам с това, за което ме предизвикваш. То се е случвало достатъчно често в диалозите помежду ни, така че който чете по форума може сам да си състави мнение.

по т. 3

Quote
Добре е да посочиш какво означава "човешки авторитети". Моите скромни аргументи или твоите доста погрешни аргументи?

Ама разбира се, че под човешки авторитети разбирам твоите скромни аргументи, а не моите доста погрешни аргументи :)

по т. 4

Quote
Ако искаш да покажеш компетентност, покажи къде пише, че трябва да респектираме света, за да не се окажеш клеветник с предишното си съобщение.

1 Тим. 3: 7. Освен това той трябва да има добро име и сред външните, за да не бъде укоряван и да падне в примката на дявола.


Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: Chemtrails
« Reply #8 on: August 25, 2010, 10:27:23 AM »
Имаш голям мерак да ме обявиш за клеветник.
Ама и аз като се правя на голям знайко - така ми се пада :) .
Сега ме сложи на тясно и... само малко трябва да успееш да ме обявиш за клеветник, с удоволствие ще ме убиеш с камъни.
Аз нямам ни най-малко желание да се занимавам с подобни съобщения като твоите. Този форум многократно е бил свидетел на размиване на теми, поради съобщения като твоите и поради факта, че трябва да се занимаваме с поведение като твоето.

Проблемът е, че си знаеш едно и като го кажеш нямаш достойнството да приемеш никаква градивна критика и да разсъдиш трезво и да видиш дали наистина отсрещната страна не казва това основателно. Не съм виждал трезво разсъждение от теб нито по въпроси относно Словото, нито по въпроси като този тук.

Затова нямам никакво желание да пиша подобни неща като това сега, но бих искал да се води разумна дискусия, в която има здрави аргументи и от двете страни, а не сляпо поддържане на някаква теза от едната страна, а от другата страна каквото и да се каже, няма никакво значение.

Гнуся се, когато подобно нещо се случва във форума и изобщо не го пиша "с мерак". Дори подобно твърдение, че съм го правил "с мерак" ме отвращава.


Quote
Затова тогава нека да вървим по точките.

по т. 1 Защо мисля, че си некомпетентен (в случая).
Ами защото пътническите самолети оставят диря след себе си. Но това не става винаги и зависи от височината, атмосферните условия, сезона - лято или зима, дали са си включили турбото :) и дали не са пуснали по инерция за икономия на гориво :)

Това че ти не си виждал диря след пътнически самолет, не означава все още нищо. Не бива да го представяш като общоизвестен факт.
Защото е невярно.
И пътническите и военните самолети (те не останаха в нашето небе), използват двигатели работещи на един и същ принцип - на реактивната сила. От соплата им излизат горещи газове и после се получава тази диря, за която вече говорихме.

Ако ти си в София и виждаш ниско летящите излитащи и кацащи самолети - много ясно, че те нямат диря, понеже са на много ниско.
За  да се получи дирята трябва да летят на повече от 10 000 м, а и през лятото, дирята бързо се разсейва. (остава невидима)
Има отново изключително голям проблем в твоите аргументи. Нека да ги разгледаме. Ти казваш, че за да има диря трябва:

1. Да са на високо.

2. Да са реактивни.

3. Да не е лято (т.е. виждат се по-добре през зимата)

Сега трябва да кажеш защо ниско летящите самолети, които не са пътнически отново оставят диря (т.е. пръскат с химикали). Трябва да кажеш дали -50*С на 10км е недостатъчна през лятото, а е достатъчна през зимата (ако си отвориш хладилника в топъл летен ден излиза пара, обаче в хладилника не е -50*С, а и в стаята не е +70*С, но разликата е много по-малка).

За пътническите самолети не случайно ти пратих снимки от 10км. И да — говоря за пътнически самолети, които не кацат в София, а които минават над София.

Защо има толкова много самолети, които не летят ниско, но едни оставят диря, а други — не. Даже едните оставят една диря, която се разсейва доста бързо, а другите оставят диря, която се разпростира и изглежда като кръстосани перести облаци, които са НИСКО (а перестите облаци принципно са доста нависоко и не са кръстосани под формата на решетка).

Твоите факти просто не издържат елементарни свидетелства на очевидци дори. Странно е, че тези, които пръскат химикали са много пъти дори по-ниско летящи от пътническите. Другото интересно е, че военните реактивни самолети оставят различна диря от тези, които пръскат с химикали. Ако не си забелязал това — добре е да се поинтересуваш.

Да не говорим, че доста от случаите тези следи са забелязани самолети, които летят ниско — на 6-7км височина.

Ето тука малко интересна информация колко математически просто е да се изчисли височината на самолет, който снимаш с фотоапарат:
http://www.holmestead.ca/chemtrails/digital.html


Quote

по т. 2
Quote
"Често" предполагам означава "повече от един път в близко време". Посочи тук на всички четящи, за да стане ясно на хората къде "се излагам", та да може и аз да си взема поука като ги прочета.

"Често" и "близко време" са твърде относителни понятия и всеки си има своя представа за тях.
Някои хора са ти казвали (вкл. и аз), но ти от поука не си взел нищо от тях досега, защото просто не ги уважаваш. Те не са авторитет за теб. И това си е твое право.
Не мисля тук да се занимавам с това, за което ме предизвикваш. То се е случвало достатъчно често в диалозите помежду ни, така че който чете по форума може сам да си състави мнение.

по т. 3
Това е твърде абстрактно — "някои хора", "нищо от тях досега", "не ги уважаваш", "те".

constant, това е публичен форум — защо не извадиш тук публично на всички каква поука си дал тук във форума и защо не съм бил взел "вкл." и от теб поука. Явно е имало причина. Защо не извадиш тук пред всички, ами се криеш зад абстракции.

Quote
Quote
Добре е да посочиш какво означава "човешки авторитети". Моите скромни аргументи или твоите доста погрешни аргументи?

Ама разбира се, че под човешки авторитети разбирам твоите скромни аргументи, а не моите доста погрешни аргументи :)
И трябва да покажеш какво наричаш "човешки авторитет", защото според днешната религиозна терминология това е нещо лошо. Аз не виждам първо да се говори за "човешки авторитет" (буквално) в Словото, но ако преведем думата "авторитет", тя означава "власт", "правомощие" или "право". Та това, че има "човешка власт" някъде нищо негативно не означава, тъй като Давид е имал човешки авторитет (или власт като човешко същество). Виждам, че и ти си се повлиял от разни "учени", които са ти втълпили, че това, което казваш е вярно, обаче то не издържа на елементарни тестове — показания на очевидци и ясни снимки.

Та, аз предпочитам да вярвам на това, което виждам с очите си и което съм изпитал (летял съм със самолети — и малки и големи) и да видя, а не сляпо да се доверявам на обяснения, които дори общата култура на човек не може да приеме (ако е искрен човека). Виждам, че ти предпочиташ да се доверяваш сляпо на (т.нар. от теб) "човешки авторитети" ("научни обяснения" ако искаш ги наречи), а не на здрав разум, към което Словото ни води.

По същия начин си имал и такова поведение относно въпроси в Словото — доверяваш се на това, което си научен (и си държиш на него), а не на това, което Божието Слово казва.

Много е трудно някой да бъде убеден в нещо, което е дълбоко залегнало в него, ако ще и да е грешно.


Quote
по т. 4

Quote
Ако искаш да покажеш компетентност, покажи къде пише, че трябва да респектираме света, за да не се окажеш клеветник с предишното си съобщение.

1 Тим. 3: 7. Освен това той трябва да има добро име и сред външните, за да не бъде укоряван и да падне в примката на дявола.

А така. Добро име. Това е малко различно, обаче, от "респект", което означава "почит", "уважение". Това да има някой добро име не пречи да бъде хулен от човеците и да бъде мразен заради това. Виж в Словото и ще видиш, че външните се страхуваха от вярващите, заради това, което Бог правеше и виждаха, че вършеха правда, обаче ги мразеха.

Отново терминология, constant. Трябва да се внимава с думите.


И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

small axe

  • Слугуващ
  • *******
  • Posts: 972
Re: Chemtrails
« Reply #9 on: August 25, 2010, 10:28:28 AM »
Дайте да говорим по темата.

Тишо каза:
Quote
Така, че обяснението на constant не издържа дори на общо известни факти.

Какви са тези факти?
Снимките които Тишо даде, обясняват някои неща, и аз съм склонен да мисля, че има два типа самолетни следи, едните са редовните следи за които говори констант, другите са следи които остават много време в небето и се разрастват и прерастват в някакви странни дълги облаци.

Сега, защо едните са такива, а другите онакива. Ето това е въпроса.
Целенасочено ли се правят онакивата, и каква им е целта, ако е така.
Първо е добре да разберем дали наистина има такива неща, като целеви разпръсквания на нещо си в атмосферата, и ако има, за какво се прави.

ако прецените, че темата не си струва, може някой да я изтрие. Просто напоследък забелязах такива неща в небето, и се заинтересувах.

small axe

  • Слугуващ
  • *******
  • Posts: 972
Re: Chemtrails
« Reply #10 on: August 25, 2010, 10:29:56 AM »
А сега видях че Тихомир е пуснал отговор с някакви факти преди моето съобщение..

johnny

  • Допринасящ
  • *****
  • Posts: 293
Re: Chemtrails
« Reply #11 on: August 25, 2010, 18:13:07 PM »
Constant е прав за следите от изгорелите газове /contrails/. Въпрос на елементарна физика.
Това не означава, че гадовете не пръскат и редовно с адски коктейли /chemtrails/.

Понеже small axe се чуди, защо им е да си правят труда, да понапиша малко.
След различни изследвания на дъждовна вода се е установило, че някои химични елементи са с пъти завишени стойности. Основно алуминий и барий. Алуминият при високи концентрации е опасен за живите организми. Основното му приложение в адските коктейли е отравянето на земята и намаляване на плодородието. Като добавим към това и разработките на Монстанто за растителни култури устойчиви на алуминий, нещата се подреждат.
Относно бария има военни разработки за превръщане на атмосферата в огромен екран на който да се излъчват триизмерно образи и холограми, които използват именно този елемент.

Приложенията на адските коктейли са много, например:
- пръскане на токсични вещества с цел сваляне на имунната защита, и разболяване на тези със слаба такава
- пръскане и разпространяване на вируси и патогени
- отравяне на почвата
- стерилизиране на населението
- подготвяне на атмосферата за превръщането и в огромен екран за бъдещото шоу, което може да е локално или глобално - от изобразяването на дева Мария или някое друго божество на някое сборище, до глобално имитиране на извънземно нашествие или завръщането на Исус Христос.
Ако и да ме убие Той, аз ще Го чакам...

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Chemtrails
« Reply #12 on: August 25, 2010, 20:27:18 PM »
Добро включване от johnny_fx. Това е смисъла на темата. Нещо определено се случва и християните не трябва да бъдат невежи по въпроса, защото той ни касае по много направления.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

mak

  • Administrator
  • Служещ
  • *****
  • Posts: 655
    • http://www.fellowshipbg.org
"Той ти е показал, човече, що е доброто; И какво иска Господ от тебе, Освен да вършиш праведното, да обичаш милост, И да ходиш смирено със своя Бог? " Михей 6:8

constant

  • Изгонен
  • Допринасящ
  • *
  • Posts: 244
Re: Chemtrails
« Reply #14 on: August 26, 2010, 01:20:11 AM »
Видях някои материали, но за себе си не открих доказателства за подобно явление.
Мисля си, че ни пращат да търсим проблемите си в някакви митични Chemtrails, а не в химикалите от ежедневието ни, които охотно използваме и те отравят водите - дезинфектанти, прахове за пране, пасти за зъби и др. подобни.

Отделно са промишлените замърсители, транспорта, никотина от нагли пушачи.
Отказвайки да видим собствените си грехове, в замърсяването на планетата, така ние обвиняваме някакви големи, тъмни и неизвестни заговорници.
Начинът на живот на съвременният човек, с неговият стил и висок стандарт, изчерпват бързо последните ресурси на планетата.
Това е реалността.
И дирите в небето са подходящо приспиване на вниманието ни.

В дъждовната вода, сигурно при анализ ще се открие не само алуминий и барий, ами и цялата менделеева таблица, и това не идва от пръскане със самолети, повярвайте ми :) .