Author Topic: Представяне: KDJ  (Read 5482 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

KDJ

  • Новодошъл
  • *
  • Posts: 2
  • Един е Господ Бог и Иисус Христос е Неговият Син
Представяне: KDJ
« on: August 16, 2010, 11:15:26 AM »
Грешен бях, но промених се
 и лош аз бях, но изморих се.
Отворих аз сърцето си за Бог
 и днес живея друг живот.
Силен съм и съм щастлив
 и много обич в мене има.
Повярвах в Бога и узнах,
 че от Него само имам страх.
Отрекох се от лошите си мисли
 и от злите погледи нечисти.
Дари ми Господ дар голям и
знам, държи ме в свойта длан.

Това описва накратко времето откакто се новородих до момента с няколко думи.
Стихотворението е написано от моя близка приятелка Светлана Трендафилова.
Иначе,аз се казвам Кръстьо,истински вярващ и новороден съм от август 2009г.
Както всички хора на света и аз съм грешник познал пътя на Господа и търсещ опрощение на греховете, живеене на живот в Христа и изпълване със Святия Дух.
Учил съм в спорто училище,но завърших гимназия.Бивш DJ съм(от там ми е и ника)
И аз,като повечето хора предполагам,потърсих Господа в трудност и от тогава животът и мирогледа ми се промени коренно. И преди това знаех,че Бог съществува,но въпреки всичко върших беззакония и мерзости пред лицето на Бога. Слава на Бога вече сме спасени и аз и съпругата ми.

БОГ ДА БЛАГОСЛОВИ БЪЛГАРИЯ

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: Представяне: KDJ
« Reply #1 on: August 16, 2010, 11:26:20 AM »
Здравей Кръстьо,

Добре дошъл във форума.

Защо отново реши да асоциираш екранното си име във форума отново със старото си прозвище?


И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

KDJ

  • Новодошъл
  • *
  • Posts: 2
  • Един е Господ Бог и Иисус Христос е Неговият Син
Re: Представяне: KDJ
« Reply #2 on: August 16, 2010, 12:25:07 PM »
Няма никакъв умисъл в ник-а,просто навсякъде в нета съм с този акаунт и така ми е по-лесно,ако представлява проблем мога да го сменя?

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: Представяне: KDJ
« Reply #3 on: August 16, 2010, 13:28:39 PM »
Проблем от техническа гледна точка няма.

Прави ми впечатление, че в Словото, когато курсът на живота на един човек се променяше драстично, дори името му беше променяно и вече нямаше и помен от "стария човек". Бог даваше ново име на хората и това име беше свързано с техния живот в бъдеще, докато старото име оставаше в миналото им и биваше малко по малко забравяно.

Малцина говорят за Савел. Повечето говорят за Павел (който е бил Савел преди това).
Малцина говорят за Аврам ("висок отец"). Повечето говорят за Авраам ("отец на множество").

Виждайки този пример от Божия страна в Словото, мисля, че е добра насока да изолираме стария човек, стария живот заедно с имената им и да започнем на чисто без неща, които да ни дърпат или свързват с това минало.

Не е случайно, че Бог винаги е наблягал на имената на хората и те са били тясно свързани с това какви са хората вътрешно и какво им е отношението.

Имайки това разбиране за мен е изключително важно (както за самия Бог е важно) това с какви имена наричаме себе си или околните, терминологията, която използваме, думите, които използваме и т.н.

Решението с какъв псевдоним да бъдеш във форума си е изцяло твое, но реших, че е добре да се вмести погледа на Божието Слово върху тези неща и се вижда, че Бог не ги презира, но им обръща значително внимание.

Отново добре дошъл.
И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?