Author Topic: Кока-колата - подробна информация  (Read 24281 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Кока-колата - подробна информация
« Reply #15 on: August 14, 2010, 01:34:07 AM »
Зависимостта от захар и захарни изделия е подобна на тази от цигарите и кафето. Поробва ума и съзнанието и кара човек да нервничи и да е припрян когато усети че има нужда от поредната доза "сладичко".
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

Владо

  • Служещ
  • ******
  • Posts: 506
  • Нашият Господ идва.
    • http://vminev.blog.bg/
Re: Кока-колата - подробна информация
« Reply #16 on: August 26, 2010, 20:06:44 PM »
(...)Апостол Павел пише по-надолу в същото писмо към коринтяните:

1Co 9:25  И всеки, който се подвизава, се въздържа от всичко. Те вършат това за да получат тленен венец, а ние нетленен.
1Co 9:26  И тъй, аз така тичам, не към нещо неизвестно; така удрям, не като че бия въздуха;
1Co 9:27  но уморявам тялото си и го поробвам, да не би, като съм проповядвал на другите, сам аз да стана неодобрен
.

  Тук, само да отметна, пратеникът Павел не говори за храна конкретно.

  Така излиза, че тибетските монаси и индуските брамини  са по- святи и по - чисти от тези, които резчитат на благодатта и са избелили дрехите си в кръвта на Агнето Божие. Не храната е ПРОБЛЕМА, братя, нито пиенето на кола, или яденето на сладко. Има далеч по- важни неща, а грешенето към тялото е СЛЕДСТВИЕ на други сили и ПРОЯВЛЕНИЕ на неща, за които никой не си е направил труда да напише. Можете да поправите недоглеждането си ...
27. Несправедлив човек е мерзост за праведните; И който ходи в прав път е мерзост за нечестивите.
хх
  5. Мъдрият човек е силен, И човек със знание се укрепява в сила,
  6. Защото с мъдър съвет ще водиш войната си, И чрез множеството съветници бива избавление.
  http://vminev.blog.bg

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: Кока-колата - подробна информация
« Reply #17 on: August 26, 2010, 20:39:43 PM »
Ако се пие ракийка вместо вода, следствието е загубването на разсъдъка.

Същото е и е с много от тези храни — те влияят точно на тази част от човека, която позволява да мисли трезво — на мозъка. Това са основни неща и би трябвало да се внимава в тях.

Не случайно в Мойсеевия закон даже виждаме Бог да обръща внимание на всичко, защото за Бог е важно всичко — и тялото и духът и душата. За гръцката философия е важно само "духовното". За съжаление християнството е пропито с много от тази философия и тялото бива пренебрегвано.

Да не говорим, че Словото говори за опазване от всякакво зло:
Всичко изпитвайте; дръжте доброто. Въздържайте се от всякакво зло. А сам Бог на мира да ви освети напълно; и дано се запазят непокътнати духа, душата и тялото ви без порок, до пришествието на нашия Господ Исус Христос.

Словото казва да се въздържаме от всякакво зло, а не само от "духовно зло" и от "телесно зло". Затова както е важно да се пазим от лъжеучения, така е и важно да се пазим от зли търговци и производители.
И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Кока-колата - подробна информация
« Reply #18 on: August 26, 2010, 23:17:42 PM »
Quote
Така излиза, че тибетските монаси и индуските брамини  са по- святи и по - чисти от тези, които резчитат на благодатта и са избелили дрехите си в кръвта на Агнето Божие.

Ни най-малко не излиза така. Ако обаче гореупоменатите се въздържат от храни и напитки като кока-колата, това, което наистина излиза е че са по-мъдри в това отношение от онези които не се въздържат от тях.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

Владо

  • Служещ
  • ******
  • Posts: 506
  • Нашият Господ идва.
    • http://vminev.blog.bg/
Re: Кока-колата - подробна информация
« Reply #19 on: August 29, 2010, 09:55:14 AM »
  Исках да ви обърна внимание на корена на проблема, братя, а той е едно друго евангелие, което е ориентирано към ползата и животът в този свят. Свързвайки се с такова евангелие и приемайки го като път и следвайки го, вярващите живеят плътски, необрязан начин на живот, свързан с културата на този свят и с духа на този свят. Модата, музиката, имиджа на мнозина съвременни църкви не говори за следване на Помазаника, нито за почит към Бога, страх от Него и уважение към оставените ни писания.
"Бог ще изпълни мечтите ти !"  "Няма нищо невъзможно за Бога!" "Не бъди религиозен - Бог Е Любов!" "Стига религия! Бог ме обича и иска да изпълни желанията на сърцето ми!" - това са само част от видимите и невидимите прокламации в съвременните християнски събрания, претендиращи за господството на Назарянина.

  Коренът на зависимостта от храни и напитки, които са вредни е плътско евангелие, непроповядване на обрязване на сърцето и принасяне на телата в жертва жива, свята, благоуханна на Бога.

  Днес да си християнин е просто едно приятно ходене на неделна проповед и пиене на кафенце с приятели. Недай си Боже да изобличиш за грях...

  То и затова има толкова "апостоли", "пророци" и "вършители на чудеса", които господаруват над вярващите.
27. Несправедлив човек е мерзост за праведните; И който ходи в прав път е мерзост за нечестивите.
хх
  5. Мъдрият човек е силен, И човек със знание се укрепява в сила,
  6. Защото с мъдър съвет ще водиш войната си, И чрез множеството съветници бива избавление.
  http://vminev.blog.bg

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Кока-колата - подробна информация
« Reply #20 on: August 29, 2010, 10:46:13 AM »
Владо,

Понеже темата е за Кока-Колата, аз ще ти отговоря в КОНТЕКСТА на темата.

Quote
Исках да ви обърна внимание на корена на проблема, братя, а той е едно друго евангелие, което е ориентирано към ползата и животът в този свят.

В тази тема не говорим за някакво евангелие, а говорим за мъдрост и благоразумие в храненето, която е част от живота на всеки Божий човек.

Quote
Свързвайки се с такова евангелие и приемайки го като път и следвайки го, вярващите живеят плътски, необрязан начин на живот, свързан с културата на този свят и с духа на този свят.

Интересното е че именно културата и вървежа на този свят включва да си угаждаш на апетита и да се доверяваш, че щом нещо се продава в магазините значи е добро и може да се консумира.

Quote
Модата, музиката, имиджа на мнозина съвременни църкви не говори за следване на Помазаника, нито за почит към Бога, страх от Него и уважение към оставените ни писания.

Начина на хранене на днешните християни също говори за това доколко познават и почитат Бога и Писанията. Понеже Пианието ясно учи:

1Кор.3:16  Не знаете ли, че сте храм на Бога, и че Божият Дух живее във вас?
1Кор. 3:17  Ако някой развали Божия храм, него Бог ще развали; защото Божият храм е свет, който храм сте вие.


1Кор. 6:19  Или не знаете, че вашето тяло е храм на Светия Дух, който е във вас, когото имате от Бога? И вие не сте свои си,
1Кор. 6:20  защото сте били с цена купени; затова прославяте Бога с телата си, [и с душите си, които са Божии].


Ако един човек тъпче тялото си с боклуци (за да угажда на апетита си и чревоугодничеството си) - той позори Бога, защото разрушава Божия храм. С този мотив християните години наред са били против цигарите, но пият кафета и се тъпчат с храни съдържащи вещества с наркотичен ефект като аспартам и мононатриев глутамат, както и с храни пълни с белтъци чужди на Божието оригинално творение като генно модифицирани организми, които атакуват оригиналното ДНК на тялото и предизвикват мутации. И как точно това се покрива с прославяне на Бога с тялото?

Ето затова говорим в тази тема и посланието е напълно в линия със следване на истинското Евангелие.

Quote
"Бог ще изпълни мечтите ти !"  "Няма нищо невъзможно за Бога!" "Не бъди религиозен - Бог Е Любов!" "Стига религия! Бог ме обича и иска да изпълни желанията на сърцето ми!" - това са само част от видимите и невидимите прокламации в съвременните християнски събрания, претендиращи за господството на Назарянина.

  Коренът на зависимостта от храни и напитки, които са вредни е плътско евангелие, непроповядване на обрязване на сърцето и принасяне на телата в жертва жива, свята, благоуханна на Бога.

  Днес да си християнин е просто едно приятно ходене на неделна проповед и пиене на кафенце с приятели. Недай си Боже да изобличиш за грях...

  То и затова има толкова "апостоли", "пророци" и "вършители на чудеса", които господаруват над вярващите.

Коренът на проблема при едни може да е такъв какъвто ти го описваш, но тези хора които описваш НЕ СА християни. Целта на този форум не е да се занимава с НЕ християните, а да помага на онези които са наистина християни.

Има обаче мнозина, които наистина са се обърнали към Бога и вярват в истинското Евангелие, но поради незнание и невежество все още замърсяват телата си с храни и напитки подобни на Кока-Колата. Точно поради тази причина се публикуват и подобни информационни материали, за да може ония които страдат поради нямане знание да изправят пътищата си, и да пазят телата си както подобава за Господа.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

The Disciple

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 219
  • !Мълчанието е съучастие в престъплението!
Re: Кока-колата - подробна информация
« Reply #21 on: May 14, 2013, 22:48:48 PM »
  Исках да ви обърна внимание на корена на проблема, братя, а той е едно друго евангелие, което е ориентирано към ползата и животът в този свят. Свързвайки се с такова евангелие и приемайки го като път и следвайки го, вярващите живеят плътски, необрязан начин на живот, свързан с културата на този свят и с духа на този свят. Модата, музиката, имиджа на мнозина съвременни църкви не говори за следване на Помазаника, нито за почит към Бога, страх от Него и уважение към оставените ни писания.
 "Не бъди религиозен - Бог Е Любов!" "Стига религия! Бог ме обича и иска да изпълни желанията на сърцето ми!"
  Коренът на зависимостта от храни и напитки, които са вредни е плътско евангелие, непроповядване на обрязване на сърцето и принасяне на телата в жертва жива, свята, благоуханна на Бога.

  Днес да си християнин е просто едно приятно ходене на неделна проповед и пиене на кафенце с приятели. Недай си Боже да изобличиш за грях...


  Аз пък мсля, Уочман, че Владо, до известна степен е прав.
Мога да дам пример със собствения си живот.
   Когато повярвах за пъв път имах контакт само с 2-ма евангелисти и то рядко,повечето време бях сам и се чуствах много близо до Бог имах доста голяма дисциплина и се бях очистил от много неща.
    Няколко есеца по-късно почнах да посещавам евангелистки събрания и после да се събирам с хора, които се чъстваха много "свободни в духа". След служба задължително се ходеше на сладкарница.
   Когато веднъж казах на един от тях че постя обикновенно 2 пъти в седмицата, тои ми каза, едва ли не укорително: " Еи, ми ти си като фарисеите, бе!". Никога не си бях помислял това!
   Така постепенно дисциплината ми се наруши, а оттам и близостта с Бога. Завъртях се постепенно в спиралата на пороците, защото едно нещо неминуемо води към друго, един грях към друг. Почва се от сладкото, колата, кафенцето, после видиш че някои и цигара запалил и ти си казваш: "Е, добре, де, защо тои да може, а пък аз да не мога" и в краина сметка резултата е трагичен!
  Така че, в това което Владо казва тук, аз мисля, че има резон.
 Прекалената свобода никак не е хубава, а и трябва да се внимава да не стане спънка за по-слабите.
   Колкото до Колата аз мисля че все пак е по-полезна от "Дерби" и т.н. подобни боклуци които са пълни с Е-та и т.н., поне е със захар.

   Ще съм лицемер, ако кажа, че не пия кола, пия и кафе, че дори и енерджи-дринк, но рядко.....изобщо станал съм като шаран или може би сом.

"Преди  всичко  се  пазете  от  Фарисеиския   квас,    които  е  лицемерие!"
          Исус -. Ев  Лука  12:1 стих
   "Mразя, презирам фестивалите ви и няма да благоволя в тържествените ви събрания...отмахнете от мен шума на песните си...НО НЕКА ТЕЧЕ ПРАВОСЪДИЕТО КАТО ПОТОК, ПРАВДАТА КАТО ВЕЧЕН ИЗВО