Author Topic: Представяне: kristincross  (Read 21974 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

kristincross

  • Новодошъл
  • *
  • Posts: 11
Представяне: kristincross
« on: April 04, 2010, 11:40:10 AM »
Във връзка със празника искам да се представя като публикувам следното стихотворение,което е израз на вярата на много хора(разбира се казано със ирония) и всички неща в които,човек може да повярва:
 
           Божията летяща чиния

В час притихнал, коленичил,
Нему се смирено молех.
"Иисусе, утеши ме,
Не оставяй ме в неволя."

Щом разпятието страстно
Аз със сълзи разцелувах,
В стаята ми стана тясно
И излязох да побродя.

Всред градината усойна
Аз се взрях във небесата.
И внезапно, отвисоко
Блесна огнена позлата.

В миг душата ми смири се
Пред знамението ясно
Господ наш и наш Спасител
Ми изпращаше вестител !

С нежно, тихичко жужене
Кораб бял от висините
На полянката пред мене
Спусна се с благословия.

Пълен с кротост, аз замълвих
Думи истинни и святи,
Думи Негови, дълбоки
За посланици крилати.

Порта златна се отвори
Звук на лира се разнесе
И сред чудни аромати
Ангелът ми заговори:

"Стани, ти чедо на Иисуса,
Отърси се от  тревога !
Пристъпи сред нас, да вкусиш
благодатта - дар от Бога"

В миг стопи се свян и плахост,
И в чинията летяща
Смело аз навлязох - ясно,
Щом Той сам при мен я праща.

Надойдоха там при мене
Ангели и херувими
И със гласове прекрасни
Бога всички възхвалихме.

"Ний извънземни сме, но зная,
Щом е чиста твойта вяра -
Ангел тъй ми заговори -
Знай, не ще те чака сяра !"

И със тези думи благи
Ми просветна на душата.
С кораба сияен божи
Отлетяхме в небесата.

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: Представяне
« Reply #1 on: April 04, 2010, 11:47:26 AM »
kristincross,

Сигурен/а ли си, че не си сбъркал/а форума?

С представянето си не става много ясно за какви летящи чинии и какви ангели говориш и затова задавам въпроса.

А по отношение на празника на небесната царица, който е богопротивен — не го празнуваме и ето защо.
И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Представяне
« Reply #2 on: April 04, 2010, 11:51:18 AM »
Тук се очакваше да се представиш, като кажеш няколко думи за себе си. И не знам за какъв празник говориш. В момента тече празника на вавилонската богиня на плодородието Иштар (Easter), която се почита със символите на боядисани яйца, зайци и прочие. Само че това е християнски форум и тука не се почитат езически празници, още по-малко вавилонски прикрити зад християнска терминология.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

kristincross

  • Новодошъл
  • *
  • Posts: 11
Re: Представяне
« Reply #3 on: April 04, 2010, 16:18:42 PM »
Да!Аз просто исках по разчупено да се представя точно на днешният ден.
Съвсем ясно е станало за какво става въпрос.Летящите чинии на небесната царица.Защото тази противна царица е разпръснала влиянието си и във медии и навсякъде.
Точно затова съм пратила това стихотворение,защото то олицетворява въздушната власт на медийната стихия на дявола,осъществена чрез разптъскването на вълни във ефира.
Което най-точно символизират крилатите пратеници и летящите чинии.
Защото съгласете се със мене,колко от хипнотизираните от небесната царица и вавилон гледат уж на горе където се превъзнася този богопротивен град,уж към Бога,но виждат след това само облаците с които това царство е покрило небосвода,защото нямат очи да погледнат далеч по-горе.
Е кажете сега трудно ли е хилядите езичници по света,виждайки този маскарад да вярват и на медийният вихър на НЛО,който всички шарлатани умело поддържат.Не разбира се,но проблема идва когато и самите християни няма как да защитят вярата си по съвършен начин и да противостоят на тези въздушни вихри.
Не не мисля,че съм сбъркала форума и също и стихотворението.
За себе си мисля,че със времето ще се разбере повече,няма какво да кажа.Благодаря за отделеното време

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Представяне
« Reply #4 on: April 04, 2010, 18:50:50 PM »
Поне за едно нещо си права и то е че княза на въздушната власт има пряка връзка с медийните и въобще комуникациите, които се предават по въздуха.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

blossom

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 168
Re: Представяне
« Reply #5 on: April 04, 2010, 20:02:41 PM »
Аз нещо не го разбирам това ПРЕДСТАВЯНЕ, защото го виждам че е ОТНОШЕНИЕ - едно доста завоалирано стихоплетно мислене за вяра, Бог, ангели, небеса, летящи чинии и прочие...

И съвсем не си интересна с обяснението за разчупено представяне!
По скоро е начупено и то много! Пък е и с "декларация", че с времето ще разберем повече. Какви са тези сегашни тайни около теб, че трябва да чакаме някакво определено време?
Праведният ще цъфти като палма, ще расте като кедър в Ливан, насадените в дома Господен ще цъфтят в дворовете на нашия Бог.Пс.92:12-13
"All worshipping, honoring, or service invented by the brain of man in the religion of God, without His own express commandment, is idolatry."  John Knox

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: Представяне
« Reply #6 on: April 04, 2010, 21:35:17 PM »
kristincross,

Представи си следното: Звъни някой у вас и отваряш. Ти го питаш: Кой си ти? Той ти рецитира стихотворение за летящи чинии и ти честити някакъв празник и ти казва — после ще ти кажа кой съм и влиза у вас.

По същия начин е и твоето представяне в момента.
И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

kristincross

  • Новодошъл
  • *
  • Posts: 11
Re: Представяне: kristincross
« Reply #7 on: April 04, 2010, 22:59:04 PM »
Блосъм,нямах намерение да съм интересна.Просто това което имах впредвид е че не аз съм важна да се представям тук.Нека оставиме вярата разгърната във темите занапред да разкрият какво бих могла да дам на този сайт(или може би дом) :)
Защото някой идвайки у дома бих се зарадвала ако носи добри съкровища,които да сподели,нежели да се интересувам кой точно е.
Имах предвид не толкова тайнствеността,колкото самото време да говори за себе си.
Надявам се ме разбрахте.
Относно стихотворението,ами не знам.Надявам се някой да не се засегне прекалено,защото вече обясних за какво се отнася и дано не се налага да се повтарям защото за да бъда добър гост трябва и домакините да са така добри да ме разбират като кажа нещо и да се изграждаме и съзидаваме в нови неща,така че да израстваме стройно във едно тяло и да се подкрепяме.
Радвам се все пак,че може да се обсъждат тези неща,но ако имате нещо конкретно като питане относно мен питайте конкретно какво и ще кажа няма проблем.Но нека не се повтаряме.

blossom

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 168
Re: Представяне: kristincross
« Reply #8 on: April 05, 2010, 03:10:03 AM »
Блосъм,нямах намерение да съм интересна.Просто това което имах впредвид е че не аз съм важна да се представям тук.Нека оставиме вярата разгърната във темите занапред да разкрият какво бих могла да дам на този сайт(или може би дом) :)Защото някой идвайки у дома бих се зарадвала ако носи добри съкровища,които да сподели,нежели да се интересувам кой точно е.
Имах предвид не толкова тайнствеността,колкото самото време да говори за себе си.
Надявам се ме разбрахте.
Относно стихотворението,ами не знам.Надявам се някой да не се засегне прекалено,защото вече обясних за какво се отнася и дано не се налага да се повтарям защото за да бъда добър гост трябва и домакините да са така добри да ме разбират като кажа нещо и да се изграждаме и съзидаваме в нови неща,така че да израстваме стройно във едно тяло и да се подкрепяме.
Радвам се все пак,че може да се обсъждат тези неща,но ако имате нещо конкретно като питане относно мен питайте конкретно какво и ще кажа няма проблем.Но нека не се повтаряме.
Научена съм от Словото да не възприемам неща, на които само да се доверявам, а и да ги проверявам. (изпитвам) И не ми е ясно как от разгърнатата в темите вяра ще се разкрие какво би дала в този форум, в частност на мен или на някой четящ.  И много странен принцип на гостоприемна домакиня имаш за дома си-не би се интересувала КОЙ ти носи съкровища, ами как разбираш че са добри тези с неизвестен произход, с неизвестен приносител съкровища.
А странен също е и принципа ти на гостенка- това нека администраторите да го преценят, както и "новите неща", които ще следват.
Праведният ще цъфти като палма, ще расте като кедър в Ливан, насадените в дома Господен ще цъфтят в дворовете на нашия Бог.Пс.92:12-13
"All worshipping, honoring, or service invented by the brain of man in the religion of God, without His own express commandment, is idolatry."  John Knox

Shema

  • Посещаващ
  • **
  • Posts: 33
Re: Представяне: kristincross
« Reply #9 on: April 05, 2010, 17:32:17 PM »
Блосъм,нямах намерение да съм интересна.Просто това което имах впредвид е че не аз съм важна да се представям тук.Нека оставиме вярата разгърната във темите занапред да разкрият какво бих могла да дам на този сайт(или може би дом) :)Защото някой идвайки у дома бих се зарадвала ако носи добри съкровища,които да сподели,нежели да се интересувам кой точно е.
Имах предвид не толкова тайнствеността,колкото самото време да говори за себе си.
Надявам се ме разбрахте.
Относно стихотворението,ами не знам.Надявам се някой да не се засегне прекалено,защото вече обясних за какво се отнася и дано не се налага да се повтарям защото за да бъда добър гост трябва и домакините да са така добри да ме разбират като кажа нещо и да се изграждаме и съзидаваме в нови неща,така че да израстваме стройно във едно тяло и да се подкрепяме.
Радвам се все пак,че може да се обсъждат тези неща,но ако имате нещо конкретно като питане относно мен питайте конкретно какво и ще кажа няма проблем.Но нека не се повтаряме.
Научена съм от Словото да не възприемам неща, на които само да се доверявам, а и да ги проверявам. (изпитвам) И не ми е ясно как от разгърнатата в темите вяра ще се разкрие какво би дала в този форум, в частност на мен или на някой четящ.  И много странен принцип на гостоприемна домакиня имаш за дома си-не би се интересувала КОЙ ти носи съкровища, ами как разбираш че са добри тези с неизвестен произход, с неизвестен приносител съкровища.
А странен също е и принципа ти на гостенка- това нека администраторите да го преценят, както и "новите неща", които ще следват.

Абе, изобщо, доста неясноти и мистерии!  :)
Второзаконие 20:3
Слушай, Израилю! вие пристъпвате днес да се биете против неприятелите си; да не премалнее сърцето ви; не бойте се, нито се смущавайте, нито се ужасявайте от тях;

kristincross

  • Новодошъл
  • *
  • Posts: 11
Re: Представяне: kristincross
« Reply #10 on: April 05, 2010, 21:48:24 PM »
Ти го каза Блосъм.Да ПРОВЕРЯВАШ.Ето това е ключовата дума.Точно така разбирам кой какво ми носи.Доверявам му се до момента в който влезе в дома ми.Дава ми дара.Аз го опитвам и разбирам,чрез проверка.
Господ не е ли достатъчно силен да ме опази от лоши дарове.
Как се създава имунна система?Като се пръска лекарство или като се заразява пациената?
Така,че ПОВЯРВАЙ ми и ще изпиташ плодовете на вярата ми.
Ако някой силно апелира да му повярваш,защо да не му повярваш.
Да не би да те е страх,че ако опиташ плодовете ще се отровиш или вече си имала подобно преживяване.
За съжаление мисля,че гена на страха който е ГМО,се прокрадва и пречи на онази вяра за която Исус казва,преди всичко да повярват,че е това което казва.
Преди всичко значи,преди делата,преди ВСИЧКО.Ако не Му повярваш то значи,каквото и да направи няма да повярваш.
Надявам се вече да внесох яснота по въпроса и да не искам повече да се говори за мистерии.Няма смисъл.Ако нещо друго не ти е допаднало сподели конкретно за да се разберем открито.
Нека администраторите преценят мистериозно ли звуча сега и да кажат как би било добре да се разберем.

Shema

  • Посещаващ
  • **
  • Posts: 33
Re: Представяне: kristincross
« Reply #11 on: April 06, 2010, 01:09:15 AM »
Ти го каза Блосъм.Да ПРОВЕРЯВАШ.Ето това е ключовата дума.Точно така разбирам кой какво ми носи.Доверявам му се до момента в който влезе в дома ми.Дава ми дара.Аз го опитвам и разбирам,чрез проверка.
Господ не е ли достатъчно силен да ме опази от лоши дарове.
Как се създава имунна система?Като се пръска лекарство или като се заразява пациената?
Така,че ПОВЯРВАЙ ми и ще изпиташ плодовете на вярата ми.
Ако някой силно апелира да му повярваш,защо да не му повярваш.
Да не би да те е страх,че ако опиташ плодовете ще се отровиш или вече си имала подобно преживяване.
За съжаление мисля,че гена на страха който е ГМО,се прокрадва и пречи на онази вяра за която Исус казва,преди всичко да повярват,че е това което казва.
Преди всичко значи,преди делата,преди ВСИЧКО.Ако не Му повярваш то значи,каквото и да направи няма да повярваш.
Надявам се вече да внесох яснота по въпроса и да не искам повече да се говори за мистерии.Няма смисъл.Ако нещо друго не ти е допаднало сподели конкретно за да се разберем открито.
Нека администраторите преценят мистериозно ли звуча сега и да кажат как би било добре да се разберем.

не знам за админите, но на мен ми звучиш супер ....  неразбираемо и да, може да се каже - мистериозно.

Кой и за какво трябва да ти повярва и какви плодове на вярата ти трябва да изпитва?

Това ли е основателна причина да повярваш на някого - че той силно апелирал да му се повярва?
И да, ако опиташ неподходящи плодове, може да се отровиш, независимо дали  си имал или не преди подобно преживяване.

Говориш за Исус и да Му се вярва, преди да е направил каквото и да било, че Е това, Което Е!
Какво общо има това с теб?

Генът на страха не може да е ГМО, защото е ген, а не организъм, влияещ на този ген, ако мога да влезна в образността на изказа ти.

Освен това, какво имаш предвид с това: "Как се създава имунна система?Като се пръска лекарство или като се заразява пациената?"

Не мисля, че някой от двата метода е предпоставка за силна имунна система.

Изобщо, доста нездраво звучиш.
Второзаконие 20:3
Слушай, Израилю! вие пристъпвате днес да се биете против неприятелите си; да не премалнее сърцето ви; не бойте се, нито се смущавайте, нито се ужасявайте от тях;

byFaith

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 231
Re: Представяне: kristincross
« Reply #12 on: April 06, 2010, 02:01:28 AM »
Така,че ПОВЯРВАЙ ми и ще изпиташ плодовете на вярата ми.
Ако някой силно апелира да му повярваш,защо да не му повярваш.
Да не би да те е страх,че ако опиташ плодовете ще се отровиш или вече си имала подобно преживяване.

Нещо си се объркала. Първо се проверява и после се опитва. Първо се изпитва и после се опитва. Първо трябва да се удостовери истинността на човека и после ще му се вярва. Но да приемаш и да вярваш на непознат човек е опасно лекомислие.

Самият Исус знаеше що е в човека и не се доверяваше на хората (Йоан 2:24)--че ние ли да им се доверяваме? Да приемаме човек непрепоръчан, който САМ свидетелства за себе си? Също беряните как повярваха на апостол Павел: сляпо ли или го изпитаха?

А твърдението "ПОВЯРВАЙ ми и ще изпиташ плодовете на вярата ми" е манипулативно и опасно. Характерно за лъжеучителите и лъжехристите, в които първо трябва да повярваш и чак тогава да изпитваш (вече като са пленили съзнанието ти). Излиза, че не можеш да изпиташ нещо без да си го повярвал (сиреч да си налапал въдицата). Подобни учения нямат покритие в Писанията и не се търпят в този форум.
Кой ще възлезе на хълма Господен? И кой ще застане на Неговото свето място?
Оня, който е с чисти ръце и с непорочно сърце, Който не е предал на суета душата си, и не се е клел на лъжа.
Той ще приеме благословение от Господа, И правда от Бога на спасението си. (Псалом 24:3-5)

kristincross

  • Новодошъл
  • *
  • Posts: 11
Re: Представяне: kristincross
« Reply #13 on: April 06, 2010, 19:44:47 PM »
Как ще те повреди нещо ако го опиташ,изпиташ че е отровно и отровата се окаже по слаба от организма ти?
Просто ще подсили имунната ти система,нищо повече.
Относно ГМО образността,този ген на страха идва в организма точно като чужд организъм,който е генно модифициран от същите хора,които ще наложат ГМО-храните,за които толкова се спекулира.
Тази образност трябваше да насочи точно натам.
Но мисля,че стига толкова био-технологична образност.
Искам да попитам има ли някакви конкретни въпроси?

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: Представяне: kristincross
« Reply #14 on: April 06, 2010, 21:07:42 PM »
Аз лично изпитвам трудност да разбера за какво изобщо се говори, и нека започна с някои въпроси относно терминологията, която се използва:

* Какво означава "ГМО образност"? (относно отношението ни към ГМО можеш да прочетеш тук)

* Какво означава "отровно и отровата се окаже по слаба от организма ти"? За какво говориш, каква е ТЕМАТА на разговор изобщо? (може би тази или тази тема би казала повече за това, което предполагам, че говориш)

Това, което виждам от твоето говорене е, че липсва концентрация върху една тема и има доста неясни и смътни заченки на нещо, което опитваш да кажеш с недомлъвки.

Ето какво се получава, когато говоренето не е да, да или не, не, а е тук-малко там-малко. Философията е нещо, от което Библията ни е казала да се пазим. Виждам, че това е нещо, което сякаш те влече (по начина на говоренето ти). И то, както се вижда, не води до никаква градивност, но до разпиляно и неясно говорене.

В този форум наблягаме на ясното говорене. Философските теми са за някой друг форум.

И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?