Author Topic: Храната като гонение срещу светиите  (Read 34668 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

mak

  • Administrator
  • Служещ
  • *****
  • Posts: 655
    • http://www.fellowshipbg.org
Re: Храната като гонение срещу светиите
« Reply #30 on: January 16, 2014, 17:34:29 PM »
Да убиеш и изядеш живо същество е нещо абсолютно противоестествено.

Ще покажеш ли в Словото къде Господ казва това нещо? Напротив, в цялото Слово и в историята на Божите хора това е било най-естественото нещо.

Знаеш ли от къде произтича тази философия която застъпваш, от източните религии или по-точно хиндуизма, днеска вплетен в ню ейдж философията. От която са я превзели и известния култ на адвентистите.


Чистотата на ума и организма,както и самата одухотвореност са прако повлияни от употребата на месо.

Това в Словото ли го прочете, или в някоя адвентна или хинду книжка?
"Той ти е показал, човече, що е доброто; И какво иска Господ от тебе, Освен да вършиш праведното, да обичаш милост, И да ходиш смирено със своя Бог? " Михей 6:8

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: Храната като гонение срещу светиите
« Reply #31 on: January 16, 2014, 22:35:48 PM »
spirit and flesh,

Ти остави, ами и Христос беше приготвил риба за учениците, когато бяха на езерото. На пасхата ядяха агнешко според заповедта.

Гледам, че вие с Коцето изпълнявате точно това, което е пророкувано, че ще се появят такива хора.

Личи си, че се водиш от други източници, които не са базирани на Писанията, защото ако беше така, щеше да се убоиш. Дори не се замисляш, че месо са яли Божии хора, дори Месията. Но тъй като Писанията нямат авторитет за теб (според писаното от теб), не мисля, че ще се впечатлиш от това.

И ако Писанията наистина нямат авторитет за даден човек, не знам на каква база е в този форум, където в правилата сме писали, че форумът е с цел да се говори според Писанията. Има достатъчно форуми навън, които говорят за "противоестествените" работи, за които споменаваш. Тук не се интересуваме от тях, нито им се месим в разбиранията. Тук ни интересува какво казват Писанията.
И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

Коцето

  • ограничен
  • Посещаващ
  • *
  • Posts: 73
Re: Храната като гонение срещу светиите
« Reply #32 on: January 18, 2014, 19:43:30 PM »
Коце, има много така наречени 'диети', а също и текстове в самата библия говорещи за това. Всеки преценява дали да яде или не. В тази насока аз бих ти цитирал това:
Quote
Римляни 14:2
Един вярва, че може всичко да яде; а който е слаб във вярата, яде само зеленчук.
Като цяло основното изискване към човека е това:
Quote
Второзаконие 12:23
Само строго да се вардиш да не ядеш кръвта: защото кръвта е животът, и не бива да ядеш живота с месото.

Но все пак да не забравяме и това:
Quote
3 Който яде, да не презира този, който не яде; и който не яде, да не осъжда този, който яде; защото Бог го е приел.

Всеки организъм(човек) си има своите собствени изисквания относно храната. Ако някой няма нужда от нещо, друг може да има. Това зависи не само от храната, но и от въздуха, водата и движението(вида работа с която се занимава) на човек.

Привет Николай,аз казвам точно това че библията не е наръчник по хранене и няма това за цел,с изключение на битие,където Бог изрично казва коя е най добрата за човека храна(няма да цитирам битие защото всеки може да отвори и да прочете).След грехопадението след грехопадението човека започва да яде каквото прецени,най-често каквото има.Общо взето битъ на различните народи определя начина на хранене,но това изобщо не означава че човешката физиология се е изменила така че човека има нужда да превърне тялото си в гробище на трупове защото имал нужда от определени хранителни елементи,категорично не,дори и след грехопадението едемският начин на хранене остава най-добрият за човека,това е доказано не веднъж и ще продължава да се доказва.Повечето диети(да не кажа всички освен едемската)са конструирани на погрешна основа,защото за заимствани от човешкият бит и от това какво му се яде на човека а не кое е най доброто за него.
Това че библията никъде не забранява употребата на месо,не означава че то е добра за човека храна.
Прочети историята за племето Хунза например.
От друга страна няма човешки организъм който да се тъпче с месни храни и същият този да премине на плодове зеленчуци и ядки в суров вид и да не се почувства във пъти по добре във всяко отношение от колкото когато е бил на месна храна.
А относно за това че слабият във вярата яде зеленчук,не мисля че Седрах,Мисах и Авденаго като не са яли от изрядните на царя са били слаби във вярата!

Коцето

  • ограничен
  • Посещаващ
  • *
  • Posts: 73
Re: Храната като гонение срещу светиите
« Reply #33 on: January 18, 2014, 20:01:46 PM »
spirit and flesh,

Ти остави, ами и Христос беше приготвил риба за учениците, когато бяха на езерото. На пасхата ядяха агнешко според заповедта.

Гледам, че вие с Коцето изпълнявате точно това, което е пророкувано, че ще се появят такива хора.

Нещо не можах да ти разбера изказването за какви хора става дума,разбрах обаче че няма да пропуснеш да обидиш и да се заядеш,ей така за удоволствие,без причина..

Ти остави,ами Христос беше и производител на алкохол,който даде на вече пияни хора,това означава че ти можеш спокойно да отидеш при цар Киро и да го поздравиш,като му кажеш че и Исус е произвеждал алкохол като него и "аргументирайки"му се с писанието(защото ти когато изопачаваш писанията наричаш това аргументиране с тях)дори да го насърчиш да продължава в същият дух.

Този който изопачава писаното Божие слово не може да има претенции че другите нямат респект към тях,защото той самият не показва такъв!
 

Нели

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 203
Re: Храната като гонение срещу светиите
« Reply #34 on: December 16, 2017, 10:22:32 AM »
Лично аз, за себе си съм стигнала до извода, че ако не съм си приготвила храната аз, никога не мога да бъда сигурна какво има в нея, дори майка ми да я е готвила. Колко повече за съселяни или за напълно непознати хора.

Наскоро се замислих, че селяните винаги благодарят на Бога за храната, която ядат, дори неволно им излиза от устата "какви хубави домати, слава на Бога" или "тази година много реколта, слава на Бога." Докато на гражданите им е неестествено и странно да го правят. Вероятно защото не виждат тази храна да идва от Бог.



Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: Храната като гонение срещу светиите
« Reply #35 on: December 16, 2017, 10:49:51 AM »
Явно си в район с хора, които имат повече почит към Бога или просто са по-набожни. Но е факт, че хората, които си гледат храната я ценят и ценят всяка реколта, защото знаят цената, с която я придобиват, докато тези, които не знаят цената прахосват храната.

Това е същото като деца, които са гледани така, че когато им потрябват пари им дават, никога не са работили за хляба си и не оценят парите, нито продуктите, които могат да се купят с тях, защото ги смятат за даденост.
И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

Нели

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 203
Re: Храната като гонение срещу светиите
« Reply #36 on: December 16, 2017, 12:33:43 PM »
Да, особено градушките добре им напомниха, че всичката им реколта е в Божиите ръце и е по Негова милост, а не е просто даденост. Докато гражданите и потоп да има, не ги интересува, тяхната храна не зависи от това. Зависи само от това дали са изкарали пари.