Author Topic: Храната като гонение срещу светиите  (Read 34712 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Не знам колко хора си дават сметка, че начините и стратегиите по които сатана атакува Божиите хора не са онова, което някога са били. След 2000 години преследване и убиване на християни - сатана е взел поуката, че това просто не работи за неговите цели, а напротив.

Ето защо атаката в последните времена показва, че той си е взел поука от миналото. Днешната атака не е открито гонение (ако и да има такива архаични форми на места), но е подмолно подкопаване на всички устои, които Бог някога е дал, но без директна конфронтация.

Един от ключовите моменти на това подкопаване е войната срещу храните. Какво би ползвало сатана ако атакува храната, която ядем? Много във всяко отношение.

Преди всичко Писанието казва, че нашите тела са храм на Святия Дух, и който развали Божия храм, Бог него ще развали:

1Кор. 3:16  Не знаете ли, че сте храм на Бога, и че Божият Дух живее във вас?
1Кор. 3:17  Ако някой развали Божия храм, него Бог ще развали; защото Божият храм е свят, който храм сте вие.


1Кор. 6:19  Или не знаете, че вашето тяло е храм на Светия Дух, който е във вас, когото имате от Бога? И вие не сте свои си,
1Кор. 6:20  защото сте били с цена купени; затова прославяте Бога с телата си, [и с душите си, които са Божии].


Принципно мнозинството от християните отхвърлят пушенето именно със съзнанието за това, че не трябва да повреждат телата си, които са храм на Светия Дух. Какво обаче се случва с нашата бдителност спрямо храната, която ядем и която има основно влияние към здравето и цялостта на телата и ума?

Аз забелязвам, че с някои изключения при християните цари дълбоко невежество относно това какво се случва с храната, която ядат всеки ден.

Това, което ядем влияе не само на здравето и цялостта на телата ни, но също така и на ума ни. Знаем, че храните и напитките съдържащи наркотични вещества могат да съсипят не само тялото, но и да поробят волята и ума. Знаем, че алкохола помрачава съзнанието, макар и временно. Има вещества обаче, които не само помрачават съзнанието, но го правят трайно.

Такива вещества са Мононатриевия глутамат и флуора, който се съдържа в пастите за зъби и във водата, която тече от общественото водоснабдяване. И двете вещества оказват трайно увреждане на мозъка и въздействат специфично на способността на ума да мисли трезво и да схваща. Същото важи и за подсладителя, който го има в 98% от всички безалкохолни напитки - аспартам.

Дали е случайно, че точно ума на човека бива атакуван по този начин? Кой има сметка населението да бъде затъпяло и несхващащо? Не е ли странно колко много хора във форума идват и пишат глупости и въобще не могат да схванат какво им се отговаря? Това драстично ниво на затъпяване сред населението (като християните не правят изключение от статистиката) - не е ли плашещо? Не повдига ли въпроси, които чакат отговори?

Четейки книгата на пророк Даниил, точно на мястото където се говори за последните времена и царуването на Антихриста, аз не мога да не забележа, кое се посочва като ключов фактор за победата на светиите:

Дан.12:10  Мнозина ще се чистят и избелят и ще бъдат опитани; а нечестивите ще вършат нечестие, и никой от нечестивите не ще разбере; но разумните ще разберат.

В тия последни времена разликата между нечестивите и светиите ще бъде тази, че светиите ще разберат, но никой от нечестивите няма да разбере. Онези, които останат разумни и разбиращи, те ще бъдат светиите, които ще се изчистят и избелят, но онези, които не разбират ще бъдат наречени нечестиви.

И в светлината на този пасаж не е ли напълно логично защо именно мозъка и ума на човека биват атакувани чрез натравяне на храната и водата, които Бог ни е дал в чист и благословен вид? Именно способността на човека да схваща и разбира бива целенасочено подложена на атака чрез храната, която ядем. При това по напълно подмолен и прикрит начин!

Кажете ми сега КОЙ ОТ ВАС е очаквал и е подготвен за ТАКЪВ ВИД ГОНЕНИЕ?

И ако си мислите, че вие внимавате какво ядете и ги избягвате тези неща, то помислете още веднъж, като разгледате долната схема, която показва взаимовръзките между отровите и храните и как е напълно невъзможно ако човек живее в града и зависи от системата на супермаркети и пазари да си набавя храна да избегне тези отрови, които затъпяват мозъка и способността да се мисли и схваща.




Гонението на християните чрез храните е толкова всеобхватно планирано, че ние едва навлизаме в по-сериозните му стадии. ГМО организмите които поглъщаме без да знаем под една или друга форма предизвикват генетични изменения в тялото. Вече има голям брой случаи на мутирали хора и животни в следствие на хранене с ГМО. Ето руски документален филм който хвърля светлина върху някои от тези случаи.

Какъв храм на Святия Дух ще бъдете като вие и децата ви започнете да мутирате в следствие на безхаберния си начин на хранене? Как ще разбирате и разпознавате коварните измами на последните времена, когато умовете ви са притъпени от флуор, MSG, аспартам и всякакви лекарства и химикали специално разработени за вашето трайно затъпяване?

Лично аз от 18 години изучавам и страня от вредни храни, и постоянно се удивлявам да открия колко още скрити неща има в храните, които до момента не съм знаел. Все повече и повече купешките храни стават абсолютно негодни за употреба. Но дори и купените от селяни също съдържат ГМО и мозъчни отрови, защото невежеството сред земеделските производители е ОГРОМНО. Но не само невежеството, но и сребролюбието им е огромна причина тяхната продукция също да бъде замърсена.

И така какво правим ние? Как ще отговорим на това гонение? Ще можем ли да се спасяваме поединично, или християните трябва да действат заедно като една общност, като едно тяло, имащо един Господар и една посока и принципи на живот?
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

mak

  • Administrator
  • Служещ
  • *****
  • Posts: 655
    • http://www.fellowshipbg.org
Re: Храната като гонение срещу светиите
« Reply #1 on: March 08, 2010, 01:08:20 AM »
Слушал съм много свидетелства на хора които са правили опити с животни давайки им ГМО храна и не-ГМО. Животните при всички случаи могат да познаят ГМО храната и избират другата. Същата работа е и с другите не-храни, примерно салами. Животните я избягват. Задава се въпроса, ние по-долу ли сме от животните? Това е нещо върху което се замислих.
"Той ти е показал, човече, що е доброто; И какво иска Господ от тебе, Освен да вършиш праведното, да обичаш милост, И да ходиш смирено със своя Бог? " Михей 6:8

Shema

  • Посещаващ
  • **
  • Posts: 33

Какъв храм на Святия Дух ще бъдете като вие и децата ви започнете да мутирате в следствие на безхаберния си начин на хранене? Как ще разбирате и разпознавате коварните измами на последните времена, когато умовете ви са притъпени от флуор, MSG, аспартам и всякакви лекарства и химикали специално разработени за вашето трайно затъпяване?

Лично аз от 18 години изучавам и страня от вредни храни, и постоянно се удивлявам да открия колко още скрити неща има в храните, които до момента не съм знаел. Все повече и повече купешките храни стават абсолютно негодни за употреба. Но дори и купените от селяни също съдържат ГМО и мозъчни отрови, защото невежеството сред земеделските производители е ОГРОМНО. Но не само невежеството, но и сребролюбието им е огромна причина тяхната продукция също да бъде замърсена.

Да, положението наистина е много сериозно в това отношение и за съжаление много от вярващите или смятащи себе си за такива, нямат разпознаване в тази насока и с удивителен наивитет смятат неща от сорта, че едва ли не, Бог при молитва при хранене, очиства това, което те приемат.

Което не е изключено да стане, но ако човек има естествени начини да се сдобие със здравословна храна, а ги игнорира, ами...  Бог не е длъжен да очиства храната ни, особено, ако служи за задоволяване на нездрав апетит у човека.

А някои от споменатите храни имат, явно, свойството да възбуждат такъв.


И така какво правим ние? Как ще отговорим на това гонение? Ще можем ли да се спасяваме поединично, или християните трябва да действат заедно като една общност, като едно тяло, имащо един Господар и една посока и принципи на живот?

Така или иначе, спасението поединично не е възможно в това отношение, или би било някакво половинчато спасение.

Ние би трябвало да живеем в общност не само за да се избегне възможно по най - пълен начин това гонение, но и защото животът в такава е предпоставка за изпълнение от страна на вярващите на други Божии изисквания към тях.
Второзаконие 20:3
Слушай, Израилю! вие пристъпвате днес да се биете против неприятелите си; да не премалнее сърцето ви; не бойте се, нито се смущавайте, нито се ужасявайте от тях;

Shema

  • Посещаващ
  • **
  • Posts: 33
Re: Храната като гонение срещу светиите
« Reply #3 on: March 08, 2010, 01:22:26 AM »
Слушал съм много свидетелства на хора които са правили опити с животни давайки им ГМО храна и не-ГМО. Животните при всички случаи могат да познаят ГМО храната и избират другата. Същата работа е и с другите не-храни, примерно салами. Животните я избягват. Задава се въпроса, ние по-долу ли сме от животните? Това е нещо върху което се замислих.

За съжаление, явно, в това отношение животните имат по - добро разпознаване от някои хора.
Което е много странно и жалко.
Второзаконие 20:3
Слушай, Израилю! вие пристъпвате днес да се биете против неприятелите си; да не премалнее сърцето ви; не бойте се, нито се смущавайте, нито се ужасявайте от тях;

strannik

  • Общителен
  • ***
  • Posts: 96
    • http://bratoliubie.alle.bg/
Re: Храната като гонение срещу светиите
« Reply #4 on: March 08, 2010, 10:13:10 AM »
Римляни 8
28 Но знаем, че всичко съдействува за добро на тия, които любят Бога, които са призовани според Неговото намерение.     
29 Защото, които предузна, тях и предопредели да бъдат съобразни с образа на Сина Му, за да бъде Той първороден между много братя;    
30 а които предопредели, тях и призова; а които призова, тях и оправда, а които оправда, тях и прослави.    
31 И тъй, какво да кажем за това? Ако Бог е откъм нас, кой ще бъде против нас?    
32 Оня, Който не пожали Своя Син, но Го предаде за всички ни, как не ще ни подари заедно с Него и всичко?    
33 Кой ще обвини Божиите избрани? Бог ли, Който ги оправдава?    
34 Кой е оня, който ще ги осъжда? Христос Исус ли, Който умря, а при това и биде възкресен от мъртвите, Който е от дясната страна на Бога, и Който ходатайствува за нас?    
35 Кой ще ни отлъчи от Христовата любов? скръб ли, или утеснение, гонение или глад, голота, беда, или нож?    
36 (защото, както е писано: "Убивани сме заради Тебе цял ден; Считани сме като овце за клане").    
37 Не; във всичко това ставаме повече от победители чрез Този, Който ни е възлюбил.    
38 Понеже съм уверен, че нито смърт, нито живот, нито ангели, нито власти, нито сегашното, нито бъдещето, нито сили,    
39 нито височина, нито дълбочина, нито кое да било друго създание ще може да ни отлъчи от Божията любов, която е в Христа Исуса, нашия Господ.

Лука 12
4 А на вас, Моите приятели, казвам: Не бойте се от тия, които убиват тялото, и след това не могат нищо повече да сторят.     
5 Но ще ви предупредя от кого да се боите: бойте се от Онзи, който, след като е убил, има власт да хвърля в пъкъла, Да! казвам ви, от него да се боите.
"Ето, вие постите за препирания и карания,
И да биете с нечестиви пестници:
Не постете както днес
За да се чуе горе гласът ви."
Исая 58:4

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: Храната като гонение срещу светиите
« Reply #5 on: March 08, 2010, 10:21:56 AM »
strannik,

С тези пасажи какво искаш да кажеш? Да ядем смело или да не ядем ГМО?

И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

strannik

  • Общителен
  • ***
  • Posts: 96
    • http://bratoliubie.alle.bg/
Re: Храната като гонение срещу светиите
« Reply #6 on: March 08, 2010, 13:01:37 PM »
Какво искам да кажа ли?
Ами на всеки, който чете тази тема във форума, напомням за Любовта Христова!
Защото Любовта е най силното оръжие против всеки вид гонение!
Нека да прегърнем нашия Спасител и да се намерим в Неговата Любов, и тогава всичко ще ни съдейства за добро, стига за делото, което вършим, да сме призовани според Неговото намерение /Неговата Воля/!
"Ето, вие постите за препирания и карания,
И да биете с нечестиви пестници:
Не постете както днес
За да се чуе горе гласът ви."
Исая 58:4

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: Храната като гонение срещу светиите
« Reply #7 on: March 08, 2010, 13:09:27 PM »
Виждам, че избягваш отговора на въпроса и отговаряш според клишетата на днешното религиозно поколение.

Ще ти задам въпроса по друг начин: Ще проявим ли любов към Бога ако ядем ГМО, аспартам, флуор и MSG (mono-sodium glutamate или МНГ — моно-натриев глутамат)?


За да отговориш и на двата въпроса трябва:
— да знаеш какво означава да ядеш съзнателно ГМО, аспартам, флуор и MSG
— да знаеш какво е любов към Бога

И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Храната като гонение срещу светиите
« Reply #8 on: March 08, 2010, 13:11:46 PM »
strannik,

Можеш ли да дефинираш от Писанията какво означава "да прегърнем нашия Спасител"? Как точно го "прегръщаме" като Той не е в плът на земята та да ходи някой да Го прегръща, а седи отдясно на Божия Престол в Небесата? А и не съм чел никъде някой от апостолите да учи християните, че като "прегръщат" Спасителя и нещата в живота им ще се оправят. Съвсем други неща виждам апостолите и пророците да учат светиите.

Също какво значи "да се намерим в Неговата Любов"? Как точно се случва че да се "намерим" там, и по какво се разбира, че не сме се "намерили"? Малко "поетични изрази" ми се струват това - да се изразя и аз с терминологията на constant.

В РЕАЛНОСТТА - какво съветваш точно, че от много "поезия" въобще не става ясно за какво иде реч.

Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

blossom

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 168
Re: Храната като гонение срещу светиите
« Reply #9 on: March 08, 2010, 14:06:32 PM »
Притчи : 27.12 –12 “Благоразумният предвижда злото и се укрива, А неразумните вървят напред - и страдат.”
Първо Послание Коринт 2:14-16 14 “Но естественият човек не побира това, което е от Божия Дух, защото за него е глупост; и не може да го разбере, понеже, то се изпитва духовно.
15 Но духовният човек изпитва всичко; а него никой не изпитва.
16 Защото, "Кой е познал ума на Господа, За да може да го научи? А ние имаме ум Христов”


Много мисли възникват в мен, когато чета  по-горе написаното.
Искам да се предпазя- естествено човешко желание за самосъхранение заедно с мъдрост от Писанието- да се укрием от злото,а и също отговорност като Христови -да упазим телата си, които са храм на Св. Дух, но и душите си, защото не сме свои си- но Христови, с цена купени.
Да предпазим и учим така светиите: защото това, което СЪЗНАТЕЛНО правим(храним се, обличаме се,мислим, общуваме, интересуваме се и прочие) е като :
ПОКЛОНЕНИЕ пред КОГО?  СЛУЖИМ на КОГО?
ВЕРНИ сме на КОГО? ПРОСЛАВЯМЕ КОГО?
 И всъщност живеем като какви- като ИЗКУПЕН БОЖИЙ НАРОД? Или като всички останали, които се покоряват на княза на този свят.

Значи накрая аз ще възкликна: Кажете братя КАКВО да сторим, и КАК да го сторим, за да се спасим(избегнем) това зло???



Праведният ще цъфти като палма, ще расте като кедър в Ливан, насадените в дома Господен ще цъфтят в дворовете на нашия Бог.Пс.92:12-13
"All worshipping, honoring, or service invented by the brain of man in the religion of God, without His own express commandment, is idolatry."  John Knox

strannik

  • Общителен
  • ***
  • Posts: 96
    • http://bratoliubie.alle.bg/
Re: Храната като гонение срещу светиите
« Reply #10 on: March 08, 2010, 18:41:43 PM »

Тихомире. Религиозни клишета при мене няма! Но, както Исус не говореше винаги директно, но често по такъв начин, че дълбокото и скъпоценното в думите Му оставаше скрито, а разбираха само разумните, подобно на Него и аз се изразих с думи, в които трябва да се вникне, за да се разбере моята позиция относно ГМО. Съжалявам, ако ти не я виждаш в думите ми.

А на въпросите на Watchman ще отговоря така.
Ти сигурен ли си, че Тялото на Исус не е на земята?
Сигурен ли си, че не можем да нахраним Исус (защото гладен бях и ме нахранихте)?
сигурен ли си, че не можем да облечем Исус (защото гол бях и ме облякохте)?
сигурен ли си че не можем да посетим Исус (защото в тъмница бях и ме посетихте)?
Да стиховете от Евангелието от Матея гл.25, стихове поради които логично ще те попитам: Сигурен ли си, че не можем да прегърнем Исус?
Потърси онези малките - дечицата и им покажи Любовта Христова, не с думи и език, но с дело и в действителност! /1 Йоаново 3:18/
И тогава ще се намериш в Христовата Любов, защото сам Той ще те покрие със знамето на Своята Любов!

И понеже пак става въпрос за поезия :), ето ви едно стихче, надявам се да ви хареса!

http://www.stihovebg.com/Poeziya/Druga-poeziya/Lyubovta-vsichko-tarpi/48261.html
"Ето, вие постите за препирания и карания,
И да биете с нечестиви пестници:
Не постете както днес
За да се чуе горе гласът ви."
Исая 58:4

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: Храната като гонение срещу светиите
« Reply #11 on: March 08, 2010, 19:14:00 PM »
strannik,

Ти май наистина отбягваш директния въпрос и продължаваш с поезията (която между другото е базирана на американското евангелие, а не на Христовото).
И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Храната като гонение срещу светиите
« Reply #12 on: March 08, 2010, 19:28:22 PM »
Quote
Тихомире. Религиозни клишета при мене няма! Но, както Исус не говореше винаги директно, но често по такъв начин, че дълбокото и скъпоценното в думите Му оставаше скрито, а разбираха само разумните, подобно на Него и аз се изразих с думи, в които трябва да се вникне, за да се разбере моята позиция относно ГМО. Съжалявам, ако ти не я виждаш в думите ми.

Когато човек говори със заобиколки, дори да се схваща накъде бие, пак четящия никога не може да бъде сигурен какво точно се има предвид. Исус говореше с притчи когато умишлено не искаше народа да го разбере, но обясняваше само на учениците си. Сега ако ти умишлено не искаш да те разбираме най-добре да си го кажеш в прав текст. Но ние обичаме ясните и открити неща и заобиколките от рода на "казвам ти дъще, сещай се снахо" не са на почит.

Quote
А на въпросите на Watchman ще отговоря така.
Ти сигурен ли си, че Тялото на Исус не е на земята?
Сигурен ли си, че не можем да нахраним Исус (защото гладен бях и ме нахранихте)?
сигурен ли си, че не можем да облечем Исус (защото гол бях и ме облякохте)?
сигурен ли си че не можем да посетим Исус (защото в тъмница бях и ме посетихте)?
Да стиховете от Евангелието от Матея гл.25, стихове поради които логично ще те попитам: Сигурен ли си, че не можем да прегърнем Исус?
Потърси онези малките - дечицата и им покажи Любовта Христова, не с думи и език, но с дело и в действителност! /1 Йоаново 3:18/
И тогава ще се намериш в Христовата Любов, защото сам Той ще те покрие със знамето на Своята Любов!

Нещата, които пишеш са харектерни за религиозното опиянение на днешните християни. Много думи, много споменаване на една или няколко от вълшебните думички - и никаква реална и практична яснота.

Това, че Исус ни учи да помагаме на слабите, бедните и затворените в тъмница светии - е ясно, но няма нищо общо с настоящата тема, нито с небиблейските постановки на "прегръщане". Писанието не говори за никакво прегръщане на Исус, а си говори в прав текст за нахранване, обличане и посещаване. Ти не можеш ли да говориш в прав текст?

Обикновено хората, които предпочитат да говорят със заобикалки и избягват прави отговори, имат нещо да крият, затова бягат от директния отговор. Исус говореше с притчи, защото искаше да скрие благовестието, от тези, които бяха закоравени и несмислени. Ти какво искаш да скриеш? Или ако кажеш, че нямаш какво да криеш, ето какво казва Писанието:

Пр. 24:26  Който дава прав отговор, Той целува в устни.

На кого и с какво помагаш с подобни заобиколки? Нищо не допринасяш по темата. Цялата ти теза е, че ако сме нахранели, напоили и посетили слабите и щяло да ни покрие знамето на Христовата любов. Само не разбрах с какво ще ги нахраниш тия гладните - с ГМО храна с флуор, аспартам и MSG и с какво ще ги напоиш - с вода пълна с отровата флуор и нейни съединения поставени там директно от отпадаците на химическите концерни? ТОВА ли наричаш любов на дело и в действителност? И как точно това отговаря на моя въпрос от темата - как християните трябва да отговорят на това гонение като едно Тяло?

Quote
И понеже пак става въпрос за поезия :), ето ви едно стихче, надявам се да ви хареса!

http://www.stihovebg.com/Poeziya/Druga-poeziya/Lyubovta-vsichko-tarpi/48261.html

Ще ме прощаваш за негативния ми отклик на стихчето, но като човек който поне малко разбира от писане на поезия и рими, намирам, че стихчето няма нито ритъм, нито изпълнява правилата на мъжката и женската рима.

Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Храната като гонение срещу светиите
« Reply #13 on: March 08, 2010, 21:14:46 PM »
Quote from: blossom
Притчи : 27.12 –12 “Благоразумният предвижда злото и се укрива, А неразумните вървят напред - и страдат.”
Първо Послание Коринт 2:14-16 14 “Но естественият човек не побира това, което е от Божия Дух, защото за него е глупост; и не може да го разбере, понеже, то се изпитва духовно.
15 Но духовният човек изпитва всичко; а него никой не изпитва.
16 Защото, "Кой е познал ума на Господа, За да може да го научи? А ние имаме ум Христов”

Много мисли възникват в мен, когато чета  по-горе написаното.
Искам да се предпазя- естествено човешко желание за самосъхранение заедно с мъдрост от Писанието- да се укрием от злото,а и също отговорност като Христови -да упазим телата си, които са храм на Св. Дух, но и душите си, защото не сме свои си- но Христови, с цена купени.
Да предпазим и учим така светиите: защото това, което СЪЗНАТЕЛНО правим(храним се, обличаме се,мислим, общуваме, интересуваме се и прочие) е като :
ПОКЛОНЕНИЕ пред КОГО?  СЛУЖИМ на КОГО?
ВЕРНИ сме на КОГО? ПРОСЛАВЯМЕ КОГО?
 И всъщност живеем като какви- като ИЗКУПЕН БОЖИЙ НАРОД? Или като всички останали, които се покоряват на княза на този свят.

Значи накрая аз ще възкликна: Кажете братя КАКВО да сторим, и КАК да го сторим, за да се спасим(избегнем) това зло???

Намирам разсъжденията ти за добри и отиващи в правилна посока. Аз бих добавил, че както християните не внимават какво има във физическата им храна, така не внимават и какво има в духовната им. Двете са взаимосвързани. Ако копнеем духовната ни храна да е само това, което идва от Бога, то ще копнеем и естетсвената ни храна да бъде само от Бога, а не с примеси от човешка алчност и невежество. Защото Бог е заповядал да останем непокътнати и в дух и в душа и в тяло.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

strannik

  • Общителен
  • ***
  • Posts: 96
    • http://bratoliubie.alle.bg/
Re: Храната като гонение срещу светиите
« Reply #14 on: March 09, 2010, 01:59:05 AM »
Добре, момчета. Просто исках да узная до колко бихте ме разбрали от написаното и да разбера способността ви да прониквате зад черупката на думите! Извинявайте ако съм ви обидил (имайки предвид реакцията на Уочман), това е нещо нормално при диалог на събеседници, все пак е писано да изпитваме духовете, нали! Още повече, че аз нямам гаранция, че във форума няма такива хора, за които казваш Уочман, че Исус на такива е говорил в притчи!
Но щом поискахте прав текст - имате го! Само не се сърдете, все пак думите ви трябва да са със сол подправени! А не е ли благостта в думите именно солта! Съгласен съм, че трябва да са със сериозност и строгост, но мисля, че прекалено силно удряте, а така предизвиквате и събеседника да отвръща така! Когато искате да опровергаете написаното от някой, подходете с малко повечко благост, с малко повечко усмивка, да се усеща топлината и любовта в думите ви! Така, че човека сам да се досети къде бърка, а не да си тръгне сърдит, както и видях такъв постинг някъде във форума - "бай, бай, дребнави човечета".
И така с най добри намерения и усмивка минавам към темата:
Quote
Какво искам да кажа ли?
Ами на всеки, който чете тази тема във форума, напомням за Любовта Христова!
Защото Любовта е най силното оръжие против всеки вид гонение!
Нека да прегърнем нашия Спасител и да се намерим в Неговата Любов, и тогава всичко ще ни съдейства за добро, стига за делото, което вършим, да сме призовани според Неговото намерение /Неговата Воля/!

Както виждате споменавам, че Любовта е най силното оръжие против всеки вид гонение! Което означава, че аз не отхвърлям написаното от Уочман за този нов вид гонение, но давам съвет /имайки предвид посочените цитати от Словото преди това/, че уповавайки се на Господ и възлагайки на Него всяка грижа, Той ще ни насочи и посочи какво трябва да правим, било то какво да ядем, пием, говорим и вършим!
Но за да кажа, "всеки вид гонение", то насочвам вниманието, че има и друго гонение, а не само разглежданото в тази тема, но то е въпрос на друга тема! Става въпрос за гонението, което идва от вътре от лъжебратята, а не отвън от света и е свързано с отстъплението на мнозинството в последното време, време в което вече живеем. И то е много по необходимо да се дискутира от ГМО, защото ГМО може да погуби тялото, но онова може да погуби духа и да превърни човек в отстъпник и антихрист! Инак за ГМО ще кажа още нещо, но утре, че сега стана доста късно!
Само един въпрос към Тихомир относно написаното от него за американското евангелие. - Като чуя израза "американско евангелие", разбирам дяволското учение за финансовия просперитет. Какво общо има то с поезията?

п.п. И Уочман не ти се сърдя за мнението ти за стихчето! :) В него не съм наблегнал толкова на римата, макар, че я докарах до някакво ниво, но наблегнах на Христос и Неговата Любов. Защото Той е онзи "Един" в края на стихчето!
"Ето, вие постите за препирания и карания,
И да биете с нечестиви пестници:
Не постете както днес
За да се чуе горе гласът ви."
Исая 58:4