Author Topic: Храната е от значение (Food Matters)  (Read 18124 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

johnny

  • Допринасящ
  • *****
  • Posts: 293
Храната е от значение (Food Matters)
« on: January 29, 2010, 13:30:25 PM »

Храната е от значение (Food Matters) + субтитри

Quote
Филмът в който се твърди, че болестта Рак се лекува без химиотерапия.
Как да се използва храната като лекарство.
Кой се нуждае от витамини?
Вредни ли са витамините?
Биологичната храна по-добре ли е?
Как да запазим нашата храна?
Природни методи за намаляване на Холестерол
Храни, които помагат за преодоляване на стрес и депресия.
Натурални терапии за борба с рака.
Кой лекарства повече вредят  отколкото помагат?
Най-добрите начини за сваляне на килограми без възвръщането им.
Ако и да ме убие Той, аз ще Го чакам...

The Disciple

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 219
  • !Мълчанието е съучастие в престъплението!
Re: Храната е от значение (Food Matters)
« Reply #1 on: January 29, 2010, 13:47:25 PM »

Храната е от значение (Food Matters) + субтитри

Quote
Филмът в който се твърди, че болестта Рак се лекува без химиотерапия.
Как да се използва храната като лекарство.
Кой се нуждае от витамини?
Вредни ли са витамините?
Биологичната храна по-добре ли е?
Как да запазим нашата храна?
Природни методи за намаляване на Холестерол
Храни, които помагат за преодоляване на стрес и депресия.
Натурални терапии за борба с рака.
Кой лекарства повече вредят  отколкото помагат?
Най-добрите начини за сваляне на килограми без възвръщането им.


  И Продан Христов го лекува с Овча опашка  и Божур.
"Преди  всичко  се  пазете  от  Фарисеиския   квас,    които  е  лицемерие!"
          Исус -. Ев  Лука  12:1 стих
   "Mразя, презирам фестивалите ви и няма да благоволя в тържествените ви събрания...отмахнете от мен шума на песните си...НО НЕКА ТЕЧЕ ПРАВОСЪДИЕТО КАТО ПОТОК, ПРАВДАТА КАТО ВЕЧЕН ИЗВО

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: Храната е от значение (Food Matters)
« Reply #2 on: February 11, 2010, 09:40:30 AM »
Гледах първите 15 минути от филма и заключих, че е смесица от добри и лоши неща и не продължих да го гледам, тъй като лошите надхвърляха добрите.

Хората започнаха, че ГМО е лошо и това го знае мнозинството. След това продължиха с това, че готвената храна не е полезна, а след това и витамините на хапчета трябва да се пият.

За готвената храна извадиха разни научни изследвания, но аз като чета в Библията, хората са си готвили супи, варива, ястия (примерно зелева манджа), печени неща и (дори Господ е ял с човеците такива) е нямало никакъв проблем.

Виждам, че някои от тези филми, които се водят за такива да "отворят очите на хората" заслепяват пък очите на тези, които уж гледат да не се водят по масовата заблуда. Предлага се на хората една алтернатива на масовата заблуда, която е просто друга заблуда.

Трябва много да се внимава, тъй като ако някой каже, че е против нещо, което е зло, не означава, че той е за доброто, защото той може да подкрепя друго зло.

Единственият критерий е Божието Слово.
И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Храната е от значение (Food Matters)
« Reply #3 on: February 11, 2010, 12:39:32 PM »
И аз бях гледал подобен материал преди време, където твърдяха че е полезно за различни болести да се прекара поне 1 месец в суровоядство. В което аз не виждам нищо лошо, но след това тенденцията беше да се твърди, че трябва да се яде само сурова храна, което е изцяло тяхна презумпция.

Моите наблюдения до момента са, че хора които са пълни вегетарианци и особено пълните суровоядци изглеждат като изумени, все едно мозъкът им/ умът им не функционира пълноценно.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

johnny

  • Допринасящ
  • *****
  • Posts: 293
Re: Храната е от значение (Food Matters)
« Reply #4 on: February 11, 2010, 13:30:05 PM »
Гледах първите 15 минути от филма и заключих, че е смесица от добри и лоши неща и не продължих да го гледам, тъй като лошите надхвърляха добрите

Аз не съм виждал филм в който да няма смесица. Отделно всеки християнин трябва да може да пресява информацията.
Ако се изгледа целият, а не 15 минути, ще се схване основната идея и ще се отхвърлят грешните неща. И ще се види, че лошите неща не надхвърлят добрите.
Идеята им беше, че храната трябва да е чиста и прясна. И се обяснява защо повече от 50% от храната, трябва да е сурова. И още много други неща.

Като цяло филмът го препоръчвам и вярвам, че хората могат да отсяват информация.
Ако и да ме убие Той, аз ще Го чакам...

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Храната е от значение (Food Matters)
« Reply #5 on: February 11, 2010, 14:05:02 PM »
Аз този филм не съм го гледал и не коментирах него. Иначе не е за похвала стила на Tihomir да прави генерални изводи от първите няколко минути на дадено видео, а това се случва не за първи път.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: Храната е от значение (Food Matters)
« Reply #6 on: February 11, 2010, 14:14:56 PM »
Ключовите моменти в един документален филм са началото и краят.

В началото на този филм се систематизират нещата, които ще се кажат през целия филм и гледащите може да преценят какво ще видят. След това подробно започват да се изясняват нещата. Това е стандартен подход за днешните времена, когато хората не искат да чакат, но искат да видят каква информация ще им се поднесе преди това, за да могат да си изберат. Още повече във формата на видео, което контролираме, можем да си изберем само части от филма. Това, което видях бяха ключовите моменти в началото и още тогава ми се сториха пълни с неточности.

Това, което на човек му остава в главата са обикновено ключовите неща. Това, че повече от 50% от храната трябва да е сурова е едно от ключовите неща, които виждам, че е направило впечатление на johnny_fx.

Въпросът ми е — на каква база трябва да повярваме, че трябва повече от 50% от храната да е сурова?

Да вземем пример с едно ежедневно хранене — ядем готвена храна, като през летните и есеннните сезони може да се ядат пресни зеленчуци и плодове. Дори и тогава салатите се приемат като < 50% от храната. Зимата и пролетта няма толкова пресни продукти, но например има праз, който може да се яде суров. Останалото са разни зимнини, които са приготвени като сварени продукти или стерилизирани такива. Те не се броят за сурови, обаче.

Гледайки това и гледайки какво пише в Словото, не виждам как мога да повярвам на това твърдение за 50%, базирано само на това, че някой си човек е написал статия за това.

А относно останалите неща, че е важно как се храним и да не ядем ГМО и да си отглеждаме сами храната, са неща, които са ясни и не е добре да останем със знанието за тях от филм, който върху това казва още доста неща, които са изключително неправилни.

Лошото на такива филмови похвати е, че хората виждат, че има добри и верни неща и сляпо вярват на другите неща в него.

И все пак, аз казах, че съм гледал 15мин от филма и съм спрял да го гледам. Базирах изказването си върху това, което видях от 15-те минути и не съм казал, че нищо по-нататък във филма не е правилно.

Все пак смятам, че впечатленията ми, дори от това, са показателни за това колко лесно може да бъде излъган човек.
И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Храната е от значение (Food Matters)
« Reply #7 on: February 11, 2010, 14:49:19 PM »
Преди няколко години сам стигнах до извода че е добре поне 50% от храната да са пресни зеленчуци без да гледам подобни филми. Намирам това за мъдро ако и не за задължително. Няма нещо в Писанието, което да отрече подобен баланс в храненето.

Проблема е че е трудно да се набави такова количество качествени зеленчуци и плодове всеки ден. Дори да живееш на село и да имаш малка градина няма да стигне за 50% от храната на семейството всеки ден да е от пресни плодове и зеленчуци. Освен ако не си фермер и обработваш повече земя.

Точно тук е и мястото на Христовото тяло като общност, защото в една общност ако има няколко фермера могат да снабдяват за всички, а останалите да допринасят всеки със своя си занаят.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

Shema

  • Посещаващ
  • **
  • Posts: 33
Re: Храната е от значение (Food Matters)
« Reply #8 on: February 11, 2010, 19:36:22 PM »
Преди няколко години сам стигнах до извода че е добре поне 50% от храната да са пресни зеленчуци без да гледам подобни филми. Намирам това за мъдро ако и не за задължително. Няма нещо в Писанието, което да отрече подобен баланс в храненето.


И аз си мисля, че е мъдро   да се приема  повече в процентно съотношение  храна, максимално близка до вида, в който е създадена от Твореца  спрямо обработената храна.

А последната също би било добре да бъде просто приготвена, по възможност не да  й се вземе всичката " душа" :) с кулинарни измишльотини и претруфености.

Не мисля, че това е мъдрост, противоречаща по някакъв начин на словото и в това отношение наистина всеки сам за себе си може да отсъди и да прецени, взимайки предвид и как на него, лично, му се отразява една диета, богата на плодове, зеленчуци и сурови ядки.

Като един от най - важните показатели на тези суровости е това дали са органик.
Ако са такива, сигурно бихме могли и с по - малък прием да задоволим  нуждата си от витамини, минерали, ензими и т.н.

А за да са такива, тук вече  може  да се приложи съветът в останалата част на поста на  Уочман, който аз не съм пейстнала.
Второзаконие 20:3
Слушай, Израилю! вие пристъпвате днес да се биете против неприятелите си; да не премалнее сърцето ви; не бойте се, нито се смущавайте, нито се ужасявайте от тях;

Shema

  • Посещаващ
  • **
  • Posts: 33
Re: Храната е от значение (Food Matters)
« Reply #9 on: February 11, 2010, 19:45:56 PM »
В интерес на истината, обаче, и на мен ми направи двуяко впечатление филмът.

Особено  ме отблъсна идеята за витаминна терапия с изкуствени витамини, пък било  то и вит."С".
Но съм длъжна да призная и друго - ако трябва да избирам като начин на "лечение"  между мародерството над човешкото тяло с лъче- и химиотерапия, бих предпочела това с вит."С".
Много  странно - как се  понасят от организмите такива огромни дози от този изкуствен витамин!
Второзаконие 20:3
Слушай, Израилю! вие пристъпвате днес да се биете против неприятелите си; да не премалнее сърцето ви; не бойте се, нито се смущавайте, нито се ужасявайте от тях;

Анко

  • Допринасящ
  • *****
  • Posts: 383
Re: Храната е от значение (Food Matters)
« Reply #10 on: September 20, 2023, 14:32:39 PM »
Най-интересно и забавно ми беше, когато отивахме на нивата в местността „Кемаля“ на тази нива, както и на останалите, се сменяха посевните култури След житните следваха окопните: царевица, боб, цвекло, тикви и др. При засяването на царевицата едновременно се пускаха зърна боб, а също и тиквени семки между редовете на значителни разстояния едно от друго. По този начин се отглеждаха три реколти едновременно.

При окопаването и разреждането се спазваха условията за недопускане много стебла на гнездо. Така при спазен сеитбооборот и навременна обработка реколтата бе сигурна, разбира се, и при редовното торене на нивите с оборски тор, който не липсваше във всеки стопански двор. През три-четири години на нивите се редуваха така наречените почивки, което ще рече, че те се оставят без посев. Наричахме ги угари, такива ниви не се оставяха да буренясат и редовно се преораваха. По такъв начин не се допускаше изтощаване на почвите. Изкуствените торове за онова време бяха непознати, но затова пък екологичната обстановка беше чиста и здравословна.

Хората пазеха природата, а тя пазеше тях. Между човека и природата съществуваше хармония. Хармония имаше и между обикновените хора.
Какви естествени норми на поведение имаше, които се изработваха без посредничеството на правителства, парламенти, магистрати,президентства.

Царят беше далече, а Бог беше в сърцата на самите хора.
В селото ни нямаше черква и всяка къща си имаше кандилце и скромна иконка. Каква разлика между тогавашния и днешния морал.

https://www.anarchy.bg/wp-content/uploads/2009/05/Tzolov-Spomeni-1.pdf