Author Topic: Сексът в брака  (Read 56612 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

AxuToB

  • Изгонен
  • Посещаващ
  • *
  • Posts: 40
    • Бръснарят
Re: Сексът в брака
« Reply #60 on: January 15, 2010, 16:19:25 PM »
Това е съвет, а не молба.

Watchman, това ли искаш? Да спра да пиша по темата? Ако е възможно с "Да" или "Не" ми отговори.

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Сексът в брака
« Reply #61 on: January 15, 2010, 16:23:48 PM »
Ако Тихомир ти е писал подобен съвет дали е искал това или не го е искал? Ако е възможно с "Да" или "Не" ми отговори.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

AxuToB

  • Изгонен
  • Посещаващ
  • *
  • Posts: 40
    • Бръснарят
Re: Сексът в брака
« Reply #62 on: January 15, 2010, 16:29:57 PM »
Добре, прекратявам каквато и да е било актиност в тази тема. Няма проблем.

:)



Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Сексът в брака
« Reply #63 on: January 15, 2010, 17:19:29 PM »
Quote from: johnny_fx
Всъщност темата може да се развие, а не всички да обясняват на AxuToB. И за къде другаде, ако не в този форум.

Неща като мастурбация, орален секс, контрол над раждаемостта и т.н. може да се разискват, защото съм сигурен, че мнозина се питат.

Проблем с подобно развитие е това, че трудно може да се намери Библейска референция относно тези неща. Ако Бог не е казал нищо по тези въпроси, то явно го е оставил като въпрос на лично израстване. Т.е ако човек е изряден пред Бога, относно ония неща за които Бог е казал в Писанията, то няма да има проблеми с онези за които Бог не е споменавал. Затова и мисля, че подобна дискусия не би била подходяща.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

mak

  • Administrator
  • Служещ
  • *****
  • Posts: 655
    • http://www.fellowshipbg.org
Re: Сексът в брака
« Reply #64 on: January 15, 2010, 17:44:29 PM »
Quote from: johnny_fx
Всъщност темата може да се развие, а не всички да обясняват на AxuToB. И за къде другаде, ако не в този форум.

Неща като мастурбация, орален секс, контрол над раждаемостта и т.н. може да се разискват, защото съм сигурен, че мнозина се питат.

Проблем с подобно развитие е това, че трудно може да се намери Библейска референция относно тези неща. Ако Бог не е казал нищо по тези въпроси, то явно го е оставил като въпрос на лично израстване. Т.е ако човек е изряден пред Бога, относно ония неща за които Бог е казал в Писанията, то няма да има проблеми с онези за които Бог не е споменавал. Затова и мисля, че подобна дискусия не би била подходяща.

Напълно подкрепям. Не мисля че такива теми са за отворен форум (както и тази която, AxuToB е отворил). Доколкото някой наистина има нужда да говори по тези въпроси, препоръчвам да намери някой  непорочен, мъж на една жена, самообладан, разбран, порядъчен, честолюбив, способен да поучава,  не навикнал на пияни разправии, не побойник, кротък, не крамолник, не сребролюбец, който управлява добре своя си дом и държи чадата си в послушание с пълна сериозност, да не е нов във вярата, за да се не възгордее, и нека говори с него. Но нека отиде само ако иска да научи и е със съкрушен дух и живо се интересува от това, с цел да угоди на Бога, а не като Ахитов който дошъл не да иска отговор, а проповядва и да бъде учител, което в случая беше достра трагично "А темата мисля, че ще разгневи много от вас и за това въобще и не си правите труда да се изкажете. " - такъв с такава високомерна настройка, да не очаква отговор, въпреки че му беше даден, а най-малко да очаква успешно да изпълнява анкети.
"Той ти е показал, човече, що е доброто; И какво иска Господ от тебе, Освен да вършиш праведното, да обичаш милост, И да ходиш смирено със своя Бог? " Михей 6:8

elisei

  • Новодошъл
  • *
  • Posts: 19
Re: Сексът в брака
« Reply #65 on: January 21, 2010, 12:45:22 PM »
Не знам защо я е започнал тази тема Ахитов,но ми се струва че се опитва да ни наложи едно свое разбиране относно темата която е започнал. Щом иска да се въздържа от съпружеско общение с жена си (ако въобще е семеен) и ако тя не е против това си е техен избор. В 1 Послание на апостол Павел до Тимотей чета :
  1. Поява на лъжеучители в последните времена
А Духът изрично казва, че във времена, които идат, някои ще отстъпят от вярата и ще слушат измамни духове и бесовски учения
  2. чрез лицемерието на човеци, които лъжат, чиято съвест е прегоряла,
  3. които забраняват жененето и повеляват въздържане от ястия, които Бог създаде, за да се употребяват с благодарение от онези, които вярват и разбират истината.

Разсъжавал съм преди време за горните стихове и съм разбрал че поради активноста на измамитени духове и демони ще се появят лъжеучители които ще се опитат да налагат неестествени форми на аскетизъм по отношение на храненето и нормалните съпружески ВЗАИМООТНОШЕНИЯ. Павел ни показва и изходния път за нас вярващите в Исус Да вярваме, познаваме и разбираме ИСТИНАТА а тя е както често се споменава в този форум писаното Божие Слово което стана плът.

На друго място чета:
 
1 Коринтяни 7:5
  5. Не се лишавайте един друг от съпружеско сношение, освен ако бъде по съгласие за малко време, за да се предавате на молитва, и пак бъдете заедно, да не би Сатана да ви изкушава чрез вашата невъзможност да се въздържате.

Тук разбирам че Адамовото ни (човешко) естество не е способно да се въздържа освен за малко време и то по взаимно съгласие за да се молим заедно. Мисля че има достатъчно стихове, които ако човек се опита да вникне в тях четейки СЛОВОТО ще получи отговор на въпросите които не са му изяснени. Пожелавам на Ахитов да зададе своите въпроси и към Бога в молитва и вярвам че ще получи отговорите които търси.

Правдата възвишава народ, А грехът е позор за племената.

AxuToB

  • Изгонен
  • Посещаващ
  • *
  • Posts: 40
    • Бръснарят
Re: Сексът в брака
« Reply #66 on: January 21, 2010, 18:04:57 PM »

Презервативи не ползвам понеже вярвам в написано - че Бог отваря и затваря утроба, което означава, че е в Неговата ръка, кога да се зачене плод и кога не.

Гледам, че продължаваш да ползваш езическата терминология, което за пореден път показва, че всичко което знаеш за сношението е с езически а не с Библейски произход. Колко пъти да ти повтарям, че сношението ИЗГРАЖДА семейните отношения, затова е и наречено с думата ПОЗНАВАНЕ, а не е наречено просто оплождане, както ти твърдиш.

Освен това при Божият човек - неспособността да се себеобуздава е нещо временно, а не постоянно, защото плода на Духа включва себеобуздание. Има хора, които са неплодни било мъже било жени, това не означава, че не трябва да имат сношение, защото в него има повече от удоволствието и от зачеването на деца. Това е което ти не можеш да схванеш.


"Когато естествените нужди на нашето тяло от въздух, вода, храна, облекло и сън са снабдени (а ние имаме обещание за това – Мат. 6:25-33!), то всичко друго ние вече сме получили с и в Христос, и претенции за права и нужди ни поставят вън от вече получената Христова благодат. Но някой може да каже, че към споменатите от мен пет задължително необходими неща за нашето тяло спада и „сексуалната нужда”, която намира своето законно задоволяване в брака. На това ще отговоря, че сексът не е нужда, но дар, който не е задължително да бъде използван. Ако вие се лишите от едно от петте задължителни за човешкия организъм неща за достатъчно дълго време, то вие със сигурност ще умрете, било от задушаване, било от жажда, било от глад, било от студ, било от безсъние. Но ако и цял живот да сте лишени от секс, това няма да навреди ни най-малко, нито на вашия живот, нито на вашето здраве.

Съвремените медии, които промиват човешките мозъци с лъжите на демоните на разврат и неморалност ще ви кажат нещо друго по този въпрос, но ние имаме Библейския пример на Исус, Павел и Варнава (І Кор. 9:5-6), и той ни е достатъчен, за да знаем истината по този въпрос.

В Посланието към Колосяните 3:3 четем: „Защото умряхте и животът ви е скрит с Христос в Бога”. Надявам се, че всички вярваме в този стих! Добре, питам тогава: ИМА ЛИ МЪРТЪВ ЧОВЕК НУЖДА ОТ НЕЩО? И ако вие смятате, че се нуждаете от брачен партньор и от семейство, то не е ли само защото сте излезли от Божията благодат, която прави този стих реален в живота ни, като ни държи мъртви спрямо себе си, а живи спрямо Него"

Това да ти изглежда познато. Съвсем "случайно"(няма такова нещо като случайност) попаднах на него. И докато го четях знаеш ли какво разбрах, разбрах през какво си минал през този си етап в живота. Понеже при мен нещата се развиха до голяма степен по същия начин. В начолото исках момиче, което да е по-разкрепостено, аз не смятах, че целувките и прегръдките са нещо лошо или пък това да се прегръщаш с някой е нещо лошо. От елементарните проповеди по църквите на тези теми единственото, което знаех, че не трябва да се стига до сексуални взаимоотношения. Говореше ми се, че трябва също да имам и чисти взаимоотношения в приятелството си, но ми го казваха хора, които и грам представа си нямаха от това, за което ми говореха. Те самите живееха така, но се криеха! И аз уж знаех за тази граница, но лошото е, че се знае за нея, но всички вървят точно до нея. Играят си с греха, както Самсон лежеше в убятията на Далила, въпрос на време беше кога щеше да се поддаде. Приятелю, всичко премина останах огорчен, после минах на етап, в които си казвах:"Да, искам момиче, с цел брак", не да се хъбя, но човека, с който бъда от тук нататък, да ми е бъдещата съпруга. Уви, пак религиозност, мъчех се всичко да облагородя чрез словото, на всяко мое действие да си намеря оправдание някъде в словото. Имахме добри мотиви, постехме в определен ден от седмицата, събирахме се да се молим. Колко жалко е било всичко. Защото аз се бях влюбил в нея и чак тогава взех да питам Бог. Всичко и там приключи, но този път с възможно най-силния срив в живота ми, който до този момент бях изживявал. Минах през какво ли не, ония лукавия ми пробутваше какви ли не мисли, дори самоубийство! И знаеш ли всичката ми духовност и сила в Бога се изпариха, дойдоха рекита и духнаха ветровете и къщата ми падна! В този се срешнах с човек, който беше единствения, който без да му говоря само като ме видя почна и ми разказа нещата, през които минавам без дума да кажа, не, не беше пророк, беше минал по този път. Начина по, който ми говореше и нещата, които ми каза ме привдигнаха много, съветите, които той ми даде бяха правилните, понеже виждах резултата от всичко това. Показа ми как да отхвърля всичко, което не е на правилната основа и да се обърна истински към Христос. С такова разпокъсно сърце бях много искрен пред Бог и научих много неща, точно в тези трудни месеци за мен. Това беше единствения човек до мен тогава, с който бях искрен във всичко, до най-малките детайли. И този човек е Давид от вашия форум. Но вие не можете да го познаете по този начин. Приятелю, като ти четох откровението и сега като ти слушам разсъжденията чесно ти казвам, не искам след 15 години да приличам на теб. Благодаря на Бог, че всичко това дойде до мен за да се видя след години, евентуално. Свидетелства за теб, че това, което си получил като откровение е истинско, в мен Духа потвърждаваше всичко, докато четях. Но виж сам противоречието, в което си влезнал. Виж си цитатите, направи си обзор на цялата моя тема с изказванията си и прочети после този цитат, това което си писал, плод на силата на Духа, породена от изпитанията, които си имал! Тръгнал си към Господа с голяма ревност, сега сигурно и не си отваряш толкова често Библията, а я използваш като търсачка за доказване на теориите си. Понеже си мислиш, че си пораснал духовно.

Това беше моето скромно мнение. Ако това е било откровение за теб, върни се към него. Прочети какво си писал, има неща, които противоречат със сегашните ти изказвания. А и най-малко вземи го поправи, понеже си писал и ти за секс. Ако това не е било тогава откровение, свали го от интернет да не се заблуждават хората.

За мен приключи прибиваването ми във форума. Търся нещо друго!

Господ да те благослови!

Поздрави!

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Сексът в брака
« Reply #67 on: January 21, 2010, 20:19:21 PM »
Quote
И този човек е Давид от вашия форум.

Значи добре съм разпознал на чий си дух. Наистина участието ти в този форум приключи, не само защото не успя да запазиш достойнството си и да не пишеш в тази тема, както сам неколкократно заяви. Но и защото си приятел на този нечестивец, който се беше регистрирал като "Давид" и после се опита няколко пъти да се регистрира под други имена (много праведно нали).

А това, което съм писал преди явно и него не си разбрал и то няма нищо общо с твоите и "давидовите" лъжеучения.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.