Author Topic: Сексът в брака  (Read 56773 times)

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Сексът в брака
« Reply #30 on: January 14, 2010, 18:05:32 PM »
То в началото ти отговорих и после се наложи само да ти напомням това, което вече съм писал понеже ти го игнорираш и повтаряш папагалски едно и също без да се осмислят предложените аргументи. Просто ги заобикаляш.

Презервативи не ползвам понеже вярвам в написано - че Бог отваря и затваря утроба, което означава, че е в Неговата ръка, кога да се зачене плод и кога не.

Гледам, че продължаваш да ползваш езическата терминология, което за пореден път показва, че всичко което знаеш за сношението е с езически а не с Библейски произход. Колко пъти да ти повтарям, че сношението ИЗГРАЖДА семейните отношения, затова е и наречено с думата ПОЗНАВАНЕ, а не е наречено просто оплождане, както ти твърдиш.

Освен това при Божият човек - неспособността да се себеобуздава е нещо временно, а не постоянно, защото плода на Духа включва себеобуздание. Има хора, които са неплодни било мъже било жени, това не означава, че не трябва да имат сношение, защото в него има повече от удоволствието и от зачеването на деца. Това е което ти не можеш да схванеш.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

small axe

  • Слугуващ
  • *******
  • Posts: 972
Re: Сексът в брака
« Reply #31 on: January 14, 2010, 20:14:07 PM »
Quote
Какво общо има това, че се изпитва удоволствие, ние да не ядем храната за да изпитаме вкуса и? Храниш се за да се поддържаш жив, полов контакт - оставяш поколение(плод на снушението ти).

 AxuToB , и за това ядем храната.Нима вкусовите рецептори са напразно създадени , нима храната дадена от Бога е напразно вкусна , нима удоволствието от любовта в брака да е напразно и безсмислено?
Толкова е жалко твоето разбиране по въпроса .То е безсмислено и псевдодуховно , дори смешно.При православните или католиците може и да ти мине номера с фалшивото смирение .

AxuToB

  • Изгонен
  • Посещаващ
  • *
  • Posts: 40
    • Бръснарят
Re: Сексът в брака
« Reply #32 on: January 14, 2010, 20:47:40 PM »
Quote
Какво общо има това, че се изпитва удоволствие, ние да не ядем храната за да изпитаме вкуса и? Храниш се за да се поддържаш жив, полов контакт - оставяш поколение(плод на снушението ти).

 AxuToB , и за това ядем храната.Нима вкусовите рецептори са напразно създадени , нима храната дадена от Бога е напразно вкусна , нима удоволствието от любовта в брака да е напразно и безсмислено?
Толкова е жалко твоето разбиране по въпроса .То е безсмислено и псевдодуховно , дори смешно.При православните или католиците може и да ти мине номера с фалшивото смирение .

Съжелявам, но прочети цялата тема тогава коментирай. Никъде не съм казал, че е напразно да изпитваш вкус докато ядеш или да изпитваш удоволствие докато имаш полово снушение! Напротив, писах, че и на мен ми е приятно да ям вкусна харана и в моментите когато съм имал полово снушение да изпитвам удоволствие, но това въобще не е основното, а ЦЕЛТА на целия акт, това е основното, а не заради само удоволствие. Защо ме караш да го пиша това за пореден път. Пишете подготвени бе хора, четете предварително.

watchman, с тебе не ми се спори до момента ти казах, с нищо не ми показа къде бъркам, нито един аргумен не даде от Словото, с който да докажеш думите си. А и има още нещо, което забелязвам. Ти и Tihomir сте като някакви тартори тука. Някой като каже нещо и в повечето случаи го поправяте, все едно вие сте олицетворение на ИСТИНАТА. Оставете малко и хората да поговорят. В крайна сметка това е моето мнение и до момента съм го доказал изцяло с Библейски текстове. Не ме корете за разбирането ми.

Преустановявам писането си спрямо теб и Tihomir. А ако случайно изникне такъв въпрос някъде, в някой от вас(модераторите)относно темата, заключете я, изтрийте я, нямам проблем с това. Ако смятате, че ви петня форума. Съжелявам, че имам различно мнение от общоприетото за някоя част от брачните взаимоотношения.

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Сексът в брака
« Reply #33 on: January 14, 2010, 21:31:45 PM »
AxuToB, абсолютно НЕ СИ доказал от Писанията своите твърдения. Взимаш един пасаж и му прилагаш смисъл, който той не съдържа. Ако това за тебе е "доказателство" то за здравомислещите хора е извращение на написаното. Аз ти показах недвусмислено, че пасажите на които уж лежи теорията ти нямат смисъла, който ти искаш да им предадеш.

Дали искаш да спориш с мен или не, това не ме вълнува. Това, което ме вълнува е заблудите, които някои хора пускат във форума да бъдат прилежно разобличени, за да не става форума платформа за разпространение на заблуди.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

constant

  • Изгонен
  • Допринасящ
  • *
  • Posts: 244
Re: Сексът в брака
« Reply #34 on: January 15, 2010, 03:21:13 AM »
Здравейте и от мен :)
Мисля, Георги, че първо е по- важна целта на християнския брак, а чак после идва това, дето те интересува - целта на секса в брака.
Изглежда, че ти искаш да ни убедиш, колко си духовен, но мислите ти са все в секса. О, колко издайнически плътско.

Уочмен, също мисля като теб.
Само това, че разчиташ на Бог за контрацепцията - това за утробата, не е ли казано в Словото като благословение и като наказание?
В смисъл, че Бог затваря утроба за наказание и отхвърляне.

pironka

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 157
Re: Сексът в брака
« Reply #35 on: January 15, 2010, 03:24:45 AM »
АхиТоВ,

Претендираш,че половото сношение е само за създаването на деца. И след това пишеш:
Quote
, че и на мен ми е приятно да ям вкусна харана и в моментите когато съм има полово снушение да изпитвам удоволствие,

Почваш май да се объркваш.
 И защо избягваш да отговориш на въпроса женен ли си?

AxuToB

  • Изгонен
  • Посещаващ
  • *
  • Posts: 40
    • Бръснарят
Re: Сексът в брака
« Reply #36 on: January 15, 2010, 09:49:47 AM »
Здравейте и от мен :)
Мисля, Георги, че първо е по- важна целта на християнския брак, а чак после идва това, дето те интересува - целта на секса в брака.
Изглежда, че ти искаш да ни убедиш, колко си духовен, но мислите ти са все в секса. О, колко издайнически плътско.

Уочмен, също мисля като теб.
Само това, че разчиташ на Бог за контрацепцията - това за утробата, не е ли казано в Словото като благословение и като наказание?
В смисъл, че Бог затваря утроба за наказание и отхвърляне.

Добре, прочети първите ми 5 пост-а и ще разбереш какво основно съм опитвал да кажа. Въобще аз отхвърлих половото сношение като цял за доставяне на удоволствие, а не постояно да говоря и мисля за секс както ти твърдиш. Що за глупост. Аз говоря против това, ти ми казваш, че само за това съм мислел, пак ти казвам прочети първите ми коментари, не се изказвай неподготвен.

   Въобще не тръгнах с идеята да показвам колко съм духовен, кой би го ползвало това? Вас, мен? Що за глупост. Бог е този, който може да каже такова нещо. Идеята ми беше съвсем друга с тази тема, но просто развалих комфорта на повечето от вас, за това не искате да се замислите дори върху думите ми.

До голяма степен сигурно и тонът ми ви дразни.

AxuToB

  • Изгонен
  • Посещаващ
  • *
  • Posts: 40
    • Бръснарят
Re: Сексът в брака
« Reply #37 on: January 15, 2010, 10:09:30 AM »
АхиТоВ,

Претендираш,че половото сношение е само за създаването на деца. И след това пишеш:
Quote
, че и на мен ми е приятно да ям вкусна харана и в моментите когато съм имал полово снушение да изпитвам удоволствие,

Почваш май да се объркваш.
 И защо избягваш да отговориш на въпроса женен ли си?


Pironka, изчете ли ВНИМАТЕЛНО цялата тема преди да пишеш каквото и да е било?!

Сега се върни и прочети пост, 25 и 27 и ще разбереш какво съм имал в предвид. Няма намерение на такива, които прочитат през пост, през 2 да обеснявам едни и същи неща 100 пъти. Ако не си изчела ВНИМАТЕЛНО цялата тема, не ме апострофирай с изрязъци от коментарите ми. Това правят накои църковни общества за да доказват тезите си, като говорят и цитират само това, което им изнася.

Не избягвам нито един от върпосите ви, до момента съм отговорел на всеки един от тях. Не съм женен, но и ти не си била блудница за да знаеш, че не е правилно да блудстваш. Като чета словото и се опитвам да живея по Божийте стандарти и ако не бих се оженил никога няма да мога да говоря за секса в брака ли? Няма да имам виделина върху тези въпроси ли. Ами то половината слово и вие нямате право да го цитирате, понеже не познавате от опит истината. Бил съм цялата тази измет на сексуалните взаимоотношения и никой от вас не се замисли, защо на 24 години аз говоря за такива неща. Не е като да не знам какво е полово снушение и да не знам за какви удоволствия ми говорите. Също и не казвам, че няма да се оженя, за сега не знам дали ми е дадено от Бог такова нещо да остана сам! Но относно брака искам всичко да направя на правилната основа!

Колкото искате си затваряйте очите. Аз съм убеден, че има хора, които са прочели темата и ще се замислят, разсъдят и преценят. А не на всяка цена да ми опонират и доказват колко е неправилно разбирането ми.

Успех на всички срещу Божието Слово. До момента никой от вас не ми цитира стих, в който се говори, че половото снушение е за удоволствие. Вие ме принуждавате да го повтарям този въпрос! До тук съм дал няколко стиха, в които БОГ казва, не аз, че половото снушение е за оставяне на поколение. Ако имате проблем с това седнете и се помолете. Питайте Бог, бе това момче Боже защо разсъждава така, има ли грешка или все пак наистина има право... не пред мен, застанете пред Бог и го питайте.

Аз ли трябва да ви уча на първоначалните и основни неща.

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Сексът в брака
« Reply #38 on: January 15, 2010, 10:29:34 AM »
Quote
До тук съм дал няколко стиха, в които БОГ казва, не аз, че половото снушение е за оставяне на поколение.

Никой не отрича, че съпружеското сношение служи за оставяне на поколение, това което ти НЕ МОЖЕШ да докажеш от Писанията е че служи САМО за това и не си дал нито един пасаж, който да дава и най-малката идея, че това е така. Водиш се изцяло от собствените си презумпции и невежество по отношение на Писанията.

И най-добре да обърнеш внимание на арогантното си поведение, защото това няма да бъде търпяно дълго, да не говорим, че никой няма да те вземе на сериозно с подобно надуване, освен някой с пубертетски акъл като тебе. Но и от това има спасение - шамарите на Реалността те очакват.

Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

johnny

  • Допринасящ
  • *****
  • Posts: 293
Re: Сексът в брака
« Reply #39 on: January 15, 2010, 11:13:20 AM »
Бил съм цялата тази измет на сексуалните взаимоотношения и никой от вас не се замисли, защо на 24 години аз говоря за такива неща.

Тия неща ги говориш, защото си се отвратил от светското разбиране за секса и брака, което е навлязло и в християнските среди. В днешният извратен свят сексът е основно за удоволствие, като дори непознати хора се срещат и след 2 чашки са в тоалетната на дискотеката за едно бързо удоволствие. По-зле и от животните. Но отвращението ти е прекрачило границата и те е повело към ерес.

Проблемът ти е, че нямаш правилното разбиране за брака и единението. Искаш да разделиш неразделими неща. Искаш да изхвърлиш бебето с мръсната вода. Искаш да откъснеш удоволствието от действието. Бог е направил човека да изпитва удоволствие, било то на физическо, било то на емоционално или на духовно ниво. Човек изпитва удоволствие когато яде вкусна храна, когато наблюдава прекрасен пейзаж, когато става едно с половинката си, когато общува с Бог.

Удоволствието само по себе си не е проблем. Но може да стане проблем, когато е самоцелно. Когато издигнеш удоволствието в култ, когато ядеш или се сношаваш заради удоволствието, което носят, тогава си в грях. Удоволствието е бонус, едно от нещата, които ни различават от животните. Бог не е създал човека да живее, за да си доставя удоволствие /както се опитваш да ми припишеш, че съм казал/. Удоволствието е част от човешката природа, част от оригиналният замисъл на Бог. Това че грехът е опорочил това, не значи че трябва да се отхвърли създаденото от Бог. А означава, че всичко трябва да си е на мястото, за да са наред нещата. Сношението не е просто машинално оплождане, ние не сме животни. Удоволствието е градивна част от единението на мъжът и жената.

Нямаш елементарно разбиране за духа, душата и тялото, за същността и функциите им. И за това тази ти позиция е изключително плод на плътта, но не можеш да го видиш. Бог ще ти го покаже, но не и преди да се смириш и да Го потърсиш с нагласата, че не можеш да имаш доверие на себе си и заключенията си.

Смири я тази плът и покажи сериозността, която обеща. Спри и се замисли, дали пък не бъркаш. Търси Бог за откровение. По-добре е да си научиш урока по лесния начин, от колкото по трудния, но нали сме хора, обикновено трябва по трудния начин да бъде.
Ако и да ме убие Той, аз ще Го чакам...

Мила

  • Посещаващ
  • **
  • Posts: 49
Re: Сексът в брака
« Reply #40 on: January 15, 2010, 11:27:12 AM »
AxuToB, мислих си вчера какво би могло да те накара да отричаш така силно удоволствието в секса. Може да има много причини, но предполагах, че са две – или непреживяно такова, или преживявано такова, но в греха.

Сериозното падение преди покаянието може да направи човек много силно обичащ Бога, и много ревностен за един свят живот, коренно различен от живота преди в духа на света.

Разбирам какво чувстваш и как в душата си свързваш удоволствието с похотта. Това е съвсем естествено и съм убедена, че ще ти е нужно време, за да се справиш с това усещане, завладяло цялото ти естество. Само Бог знае колко време ти е нужно. Не случайно се казва, че когато създадем семейство, пристъпваме към сексуалните взаимоотношения с партньора ни заедно с всички жени или мъже, с които сме били преди. Този опит, който сме имали нанася сериозен отпечатък върху нас и върху бъдещия ни семеен живот като цяло. Особено за жените последиците са още по-фатални. Но ако приемем, че това е непоправимо, тогава отхвърляме цялото спасително дело на Христос на кръста. Той обеща нов живот, ново създание за всички, които се покаят и приемат да го следват. Разбира се това не е някаква магия, която изтрива спомените и последиците от нашите дела – те  оставят да действат в плътта. Спомени, навици, нагласи, отношения, емоции – остават своите белези в нас. Но силата им е победена в Христос и затова, колкото новото създание расте в освещение, толкова по-слаба става плътта и ние живеем в новата си самоличност – в Христос. Апостол Павел го описва много добре – „Не аз живея, а Христос, който е в мене”. Това не е шизофрения или раздвоение на личността, а вярното разбиране за нашето Аз. В нас живее Христос, плътта е разпъната на кръста – ако го правим всеки ден, разбира се. Това е борба, но с предизвестен край, защото Христос победи смъртта и силата на греха.

Не зная дали си чувал за термина „ефекта на махалото”  – то се движи така – от единия край, директно отива в другия противоположен. И колкото по-надясно е било, толкова по-наляво отива. Нещо подобно се случва с теб. Разбираемо е, но не в Духа на нашия Бог.

Ето някои стихове, които се сетих днес:

Притчи 15-20 – говори се за веселие, радост. Нима веселието не е придружено с удоволствие. И може ли Бог да каже на мъжа да се весели с жена си и да няма предвид, че тази радост и удоволствие е част от целите на това взаимоотношение. Или ако не е цел, то поне чудесно средство, подпомагащо целта. Това укрепва близостта, която е много важна, за да устои един брак. И е много ясно, че става въпрос за полови взаимоотношения, а не за четене на Писанията заедно. Предполагам, че няма да кажеш, че става дума за петинг, а не за полов акт, защото това вече ще прозвучи смешно. Акцентът тук е, че всичко това трябва да става в границите на постановения от Бога брак, а не извън него. Защото в тези граници то е благословение, а извън тях е грях.
Битие 18/12 - "И засмя се Сарра в себе си и думаше: Дали ще има за мене наслаждение като остарях, и господин ми е стар?"

Екл. 15/18 - Ето що видях аз добро:
Прилично е да яде някой и да пие,
И да се наслаждава от благото на всичкия си труд
В който се труди под слънцето,
Според числото на дните на живота си
Колкото му е дал Бог;

Удоволствието е част от живота. Тялото ни е създадено с тези рецептори – било вкусови, полови или други. Докосването и галенето по главата, например, което дразни тези рецептори, повлиява много благотворно децата когато са превъзбудени, неспокойни или уплашени. Изобщо докосването при децата действа понякога много успокояващо. Майките знаят чудесно това. Нима единствената цел на взаимоотношенията с децата ни е удоволстивие – не. То е част от  тези взаимоотношения и чудесно ги изгражда. Нека го наречем едно добро средство за по-висшите цели.

Удоволствието  МОЖЕ да бъде част от праведен живот в Христос. Грехът идва тогава когато търсим удоволствието извън границите на Божието слово и водителство. Извън брака, извън умереното хранене, извън полезните взаимоотношения. Ако търсим Божието царство във всичко в нашия живот ще знаем кога да се удоволстваме с благодарност на всичко дадено ни от Бога, и кога да се въздържим от това удоволствие. Има време за всяко нещо под слънцето – ни казва Писанието.

И ако сега за теб е време на въздържание, на покаяние от миналото, на осъзнаване и размишление, това не означава, че няма да дойде време, в което ще изпиташ по един нов и свят начин това, което преди е било в греха.

Не превръщай това, което преживяваш и през което трябва да минеш сега в учение, което да налагаш върху останалите. Това е много, много опасен път и има предупреждения в Писанията за това.

Ако Бог ти праща скръб то тогава да бягаш от това в удоволстивия е отричане и е неугодно на Бога. Тогава съм съгласна, че ще бъде незряло  и плътско поведение.
Но ако Бог ти дава време на пълна трапеза и радост във сексуални взаимоотношения с  избрания пред Бога партньор – да бягаш от това в аскетизъм е псевдодуховност и псевдосвятост.

А относно това, кои неща са добри в сексуалните взаимоотношения на двама християни и кои не са подходящи и са извратени – това вече е друга тема и мисля, че не е затози форум.

Ще завърша думите си към теб с думите:

„Има път който се вижда прав на человека;
Но краят му е пътища към смърт.”
Притчи 16/25


Всяка мъдра жена съгражда дома си.....

AxuToB

  • Изгонен
  • Посещаващ
  • *
  • Posts: 40
    • Бръснарят
Re: Сексът в брака
« Reply #41 on: January 15, 2010, 11:38:05 AM »
...Че този Бог, който е създал сексът да носи удоволствие, ще го забрани и ще каже, най-много веднъж в годината.


Ако ти можеш без секс, може Бог да те води да останеш неженен и да работиш за Него, но не се опитвай да извращаваш Словото, като налагаш хомоти на хората.


Бог е направил човека да изпитва удоволствие, било то на физическо, било то на емоционално или на духовно ниво. Човек изпитва удоволствие когато яде вкусна храна, когато наблюдава прекрасен пейзаж, когато става едно с половинката си, когато общува с Бог.

Удоволствието само по себе си не е проблем. Но може да стане проблем, когато е самоцелно. Когато издигнеш удоволствието в култ, когато ядеш или се сношаваш заради удоволствието, което носят, тогава си в грях. Удоволствието е бонус, едно от нещата, които ни различават от животните. Бог не е създал човека да живее, за да си доставя удоволствие /както се опитваш да ми припишеш, че съм казал/. Удоволствието е част от човешката природа, част от оригиналният замисъл на Бог. Това че грехът е опорочил това, не значи че трябва да се отхвърли създаденото от Бог. А означава, че всичко трябва да си е на мястото, за да са наред нещата. Сношението не е просто машинално оплождане, ние не сме животни. Удоволствието е градивна част от единението на мъжът и жената.


Не знам как да разбирам това?


Бог е направил човека да изпитва удоволствие, било то на физическо, било то на емоционално или на духовно ниво. Човек изпитва удоволствие когато яде вкусна храна, когато наблюдава прекрасен пейзаж, когато става едно с половинката си, когато общува с Бог.

Именно, за това говоря и аз. Бог е направил всичко за нас, да ни радва, но кога Бог е благоволявал в това да се тъпчеш с вкусна храна, понеже е много вкусна, тя е с цел да поддържаш тялото си жизнено, а не я дал Бог понеже ни е вкусна за това да я ядем! Имам в предвид, че когато гледаш хубав пейзаж нормално е да прославиш Бога. Аз примерно много харесвам снега и като ходя понякога в планината постояно прославям Бог, понеже красотата на всичко, което виждам се състои в това, че Бог го е направил за мен и това ми доставя удоволствие, но Бог го е направил с цел ние да го прославим. А не да изпитаме това наслаждение от хубавата гледка, да и това, но не това е основното! Когато имаш полово сношение, разбира се, че ще изпиташ някакво удоволствие, но не това е основното, основното е оставянето на поколение. Иначе ако не оставяш поколение от половото си сношение, тогава го правиш единствено и само за удоволствие, а това никъде не е подкрепено в Словото.


small axe

  • Слугуващ
  • *******
  • Posts: 972
Re: Сексът в брака
« Reply #42 on: January 15, 2010, 11:45:56 AM »
 AxuToB,
знам че ти се струва дразнещо , че доста хора скачат срещу твоето разбиране , и вероятно се смяташ за единственият защитник на истината.Имай едно наум , да не се окаже че в случая си единствения защитник на неистината по този конкретен въпрос.

Добре е че се опитваш да обсъждаш спокойно темата.Аз мисля че си искрен в това си убеждение , но смятам че то почива на моментна емоция , недостатъчно вникване и разсъждение в писанията за този въпрос- целта на сношението в брака.

Много точно ти го написа някъде Уочман - това задълбочава отношенията и връзката между партньорите.

Те стават едно цяло, духовно и физически и всякак.Това е целта.Голяма тайна.

Бог го е измислил и то е един прекрасен Негов шедьовър.Дал ни е възможност да се радваме и наслаждаваме на това което Той е създал и то е неимоверно добро.

Приеми това , недей си създава в собствената глава правилца и закон4ета, които Бог не иска да налага никому и които биха били пагубни за отношенията в едно семейство , ако се прилагат.Това не е от Бога , но от другаде ,има един измамник , чиято цел е да мами , да подменя истината с псевдо такава с псевдодуховност.

Прочети книгата Естир.Кажи ми, къде там се говори за основната цел според тебе , създаването на поколение?(което , разбира се е важно нещо , и следствие на любовта в семейството, и Божие благословение , но не е целта)
Все едно да кажеш че целта на Христовата смърт и възкресение е вечният ни живот.Това е една от целите , но друго основно нещо е единението ни с Него , познаването на Него , промяната ни чрез Него и в Него , посвещението ни на Него.Нещата са съвкупни.

В брака е подобно , целта е другият.Не аз и моите нужди.Това е единение , отдаване, това е да сте една плът , като следствието на това ако е Божията воля е един нов живот.
Ако някой съзнателно лишава другият от физическа любов , и причините са различни от описаната в словото ситуация ( и то не за дълго) , това това не почива на истината , а е плод на някаква измама , която ще руши , я няма да служи за добро.Твоята презупция , е такава измамна причина , плод на неразбиране на смисъла на тези отношения в брака.

Ако някой пък реши и има силата да не се жени , заради Божието царство , то Бог е силен да запълни в него тази празнота , тази липса която я има в него , ако няма другар или другарка в живота .
Винаги се плаща цена.Тук е така.
Такъв човек не е по духовен от женения , нито обратното е вярно , но всеки както Бог му дава сила , така е нужно да постъпва.

Прочети Естир , и виж , проумей целта на писаното там , там има много неща.Има и единение , има и цел и тя не е непременно това което ти си мислиш за момента.

Мила

  • Посещаващ
  • **
  • Posts: 49
Re: Сексът в брака
« Reply #43 on: January 15, 2010, 11:47:32 AM »
Иначе ако не оставяш поколение от половото си сношение, тогава го правиш единствено и само за удоволствие, а това никъде не е подкрепено в Словото.



Ето това е тезата ти, която е погрешна. Половото взаимоотношение е част от цялостното взаимоотношение между две личности, които не са са само душа и дух, а са тяло, душа и дух. Тялото е част от личността на човека тук на земата. Удоволствието придружава половите взаимоотношения, чиято цел не е само поколението, а укрепване, съзидаването  и съхраняването на брака.
Всяка мъдра жена съгражда дома си.....

AxuToB

  • Изгонен
  • Посещаващ
  • *
  • Posts: 40
    • Бръснарят
Re: Сексът в брака
« Reply #44 on: January 15, 2010, 12:02:37 PM »
AxuToB, мислих си вчера какво би могло да те накара да отричаш така силно удоволствието в секса.


Мила, с цялото ми уважение, че си се постарала да вникнеш в думите ми, но прочетох до тук и не съм чел на доло мнението ти понеже ако си изходила от тук и надоло разсъжденията ти ще са в тази насока, а аз не съм говорил за това. Никъде не съм писал, че съм против удоволствието. Виж какво писах на Джони.


Поздрави!