Author Topic: Сексът в брака  (Read 56699 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: Сексът в брака
« Reply #15 on: January 14, 2010, 15:13:59 PM »
Интересно кога Бог каза:
Битие 1:28. И Бог ги благослови. И рече им Бог: Плодете се и се размножавайте, напълнете земята и обладайте я, и владейте над морските риби, над въздушните птици и над всяко живо същество, което се движи по земята.

Преди да ядат от дървото или след това?

Иначе за "плътски" и за "духовни" очи не съм чел в Словото, тъй като това е базирано на гръцките философии.
И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

AxuToB

  • Изгонен
  • Посещаващ
  • *
  • Posts: 40
    • Бръснарят
Re: Сексът в брака
« Reply #16 on: January 14, 2010, 15:21:39 PM »

И защо си мислиш, че с "плодете се и размножавайте се" се изчерпва всичко в съпружеското сношение? Това си е изцяло твоя презумпция.


Това също е и твоя интерперация, че съпружеското снушение е нещо различно от полов акт

AxuToB

  • Изгонен
  • Посещаващ
  • *
  • Posts: 40
    • Бръснарят
Re: Сексът в брака
« Reply #17 on: January 14, 2010, 15:31:09 PM »
Интересно кога Бог каза:
Битие 1:28. И Бог ги благослови. И рече им Бог: Плодете се и се размножавайте, напълнете земята и обладайте я, и владейте над морските риби, над въздушните птици и над всяко живо същество, което се движи по земята.

Преди да ядат от дървото или след това?

Иначе за "плътски" и за "духовни" очи не съм чел в Словото, тъй като това е базирано на гръцките философии.

Като казвам плътски очи имам в предвид това, че в Едемската градина те не бяха подвласни на плътските греховни желания. И бяха свободни от гроховната природа, в която се раждаме ние. Аз си мисля, че много добре ме разбра, но се правиш на интересен. Ако няма какво да кажеш по-добре недей. Остроумията може да си ги оставим за някой друг форум.

Отностно плоденето и размнужаването, кое не разбра, че ми цитираш стиха? Разбира се, че може да са имали полов акт Адам и Ева преди да ядат от дървото, макар че не се споменава, но със сигурност е с цел оставяне на поколение. ПЛОДете СЕ И СЕ РАЗМНОЖАВАЙТЕ.

Когато Бог казва:"плодете се и се размножавайте", аз си мисля, че Той има в предвид да се плодим и да се размножаваме!

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Сексът в брака
« Reply #18 on: January 14, 2010, 15:31:44 PM »
Quote
Още нещо,
Замислете се за факта, че Адам не гледаше на Ева с плътските си очи. Бяха голи и това не им правеше впечатление, не ги смущаваше. Обяснете ми как тогава сега се пожелавате? Поради греха! Като ядоха от дървото за познаване на доброто и злото им се отвориха очите и в тях едно от нещата, които се промени беше, че влезна пожеланието на очите. Аз съм сигурен, че Адам познаваше Ева(личността), а не Ева(гърди, задни части и какво ли още не) преди да ядат от дървото. Интимността, която имаха те беше чиста и правилната, понеже така ги беше създал Бог в началото, а интимността, която я има днес е опорочена и почти винаги крайния резултат от интимността свършва в леглото със секс.

Пишеш неща пълни с презумпции. Писанието казва че Адам и Ева бяха голи не се се СРАМУВАХА, а не че не се желаеха един друг. Никъде Писанието не учи, че желанието е грях.

Интересен е и високомерния начин по който пишеш "обяснете ми как тогава сега се пожелавате?" сиреч ние се пожелаваме, а ти нищо не пожелаваш. Телата на Адам и Ева са създадени от Бога за сношение, а не от грехопадението, както се опитваш да внушиш. Избиваш го на източен йогизъм, който няма никаква основа в Писанията. Същия йогизъм, който стана основа на манастирите и монашеството.

Това, че Бог е казал "плодете се и размножавайте се" не е дори заповед а е благословение, както е и Писано, че Бог ги благослови, а не им заповяда. Ако размножаването беше заповед, то апостол Павел е нарушил тази заповед понеже е останал без жена и не е оставил физическо потомство.

Всичките ти теории са чиста доза презумпция базирана на невежество и превъзнасяне. Ако имаш нужда да се големееш над останалите, то ще си измисляш подобни неща. Виждал съм хора като тебе, дето твърдяха че само плътските се женят, и накрая същия човек даже почна да живее с жена без брак. Ако не се оставиш от подобно високоумие - едва ли ще те чака по-розово бъдеще.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

Joyssie

  • Посещаващ
  • **
  • Posts: 48
Re: Сексът в брака
« Reply #19 on: January 14, 2010, 15:47:51 PM »
Съгласна съм с Watchman. 

@ Жоро, изглеждаш наистина ревностен за Бога човек...Но те поздравявам с един стих:
"Затова който мисли, че стои, нека внимава да не падне." (I коринтяни 10:12.)

Някой ден, като (ако) се ожениш, можеш пак да споделиш мнение по тази тема.

AxuToB

  • Изгонен
  • Посещаващ
  • *
  • Posts: 40
    • Бръснарят
Re: Сексът в брака
« Reply #20 on: January 14, 2010, 15:50:03 PM »

Пишеш неща пълни с презумпции. Писанието казва че Адам и Ева бяха голи не се се СРАМУВАХА, а не че не се желаеха един друг. Никъде Писанието не учи, че желанието е грях.

Интересен е и високомерния начин по който пишеш "обяснете ми как тогава сега се пожелавате?" сиреч ние се пожелаваме, а ти нищо не пожелаваш. Телата на Адам и Ева са създадени от Бога за сношение, а не от грехопадението, както се опитваш да внушиш. Избиваш го на източен йогизъм, който няма никаква основа в Писанията. Същия йогизъм, който стана основа на манастирите и монашеството.

Това, че Бог е казал "плодете се и размножавайте се" не е дори заповед а е благословение, както е и Писано, че Бог ги благослови, а не им заповяда. Ако размножаването беше заповед, то апостол Павел е нарушил тази заповед понеже е останал без жена и не е оставил физическо потомство.


1 Йоаново 2:16  Защото всичко, което е в света - похотта на плътта, пожеланието на очите и тщеславието на живота, не е от Отца, но от света;

Това с внушението са си твои измисшльотини. Не съм казал такова нещо. Разбира се, че Бог ги създаде мъжки и женски пол и че човек ще остави баща си и майка си и ще се привърже към жена си. Но моето мнение е, че има неправилно схваще на за половия живот в семейството. Въобще не знам от къде ги измисли тези йогизми и тям подобни глупости.

Какво казах до тук, че Павел казва нещо като позволение, поради невъзможността да се въздържат, за мен това е слабост понеже СМЕ(слагам и себе си, че разграничението ви дразни) плътски. С кое не сте съгласни?

Значение на думата похот

Съществително нарицателно име, женски род,
Сексуално желание към представител на противоположния пол.
 - похотта, само ед., ж. Силно сексуално желание, влечение; сластолюбие,сладострастие. Обхванат от похот.




Мила

  • Посещаващ
  • **
  • Posts: 49
Re: Сексът в брака
« Reply #21 on: January 14, 2010, 16:00:50 PM »
На мен това ми напомня за учението за дуализма – всичко що е свързано с тялото и с удоволствието на тялото е зло и плът, а всичко що е свързано с духа е добро. Много опасна заблуда, всъщност това е ерес. Води до други заблуждения – като например човек да поощрява ревността и пламенността си, независимо кой дух я подхранва....ревността е добра понеже е духовна, а сношението с любимата ти жена, която е дар от Бога се превръща в злия враг, срещу който водим битка.

Ревността може да бъде най-силната страна на плътта при някои хора и първата битка трябва да започне с нея...понякога. Зад нея може да стои религиозна гордост, заблуди, личностни дефицити и какво ли не. И апостол Павел беше много ревностен, но ослепя, защото въпреки ревността си беше сляп за Духа на Христос и въпреки множеството знания – НЕ разпозна своя Господ.

Подкрепям предупреждението, отправено към AxuToB много на място и да се надяваме навреме – този път води единствено до грях.
Всяка мъдра жена съгражда дома си.....

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Сексът в брака
« Reply #22 on: January 14, 2010, 16:03:45 PM »
Нека ти посоча поредната ти презумпция и тя е че това, което Павел е написал като позволение - ДЕФИНИРА И ИЗЧЕРПВА съпружеското сношение. Нито го дефинира, нито го изчерпва и само говори за определени ситуации. Съпружеското сношение е много ясно дефинирано в Писанията преди Павел да напише каквото и да е било.

Второ, думата похот - въобще не означава това, което си написал. Гръцката дума която е използвана е "епитумия" и означава "силно желание".  Думата се използва в Писанията и в положителен и в негативен смисъл. В случая "похотта на плътта" не говори въобще за нещо изрично сексуално или за нещо касаещо тялото, а говори за стремежите и желанията на старото естество, които винаги се въртят около егото, а не около Божиите цели и намерения. Изучавай думата "плът, плътски" в Писанията за да разбереш какво се има предвид и да не говориш неподготвен и наизуст.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

AxuToB

  • Изгонен
  • Посещаващ
  • *
  • Posts: 40
    • Бръснарят
Re: Сексът в брака
« Reply #23 on: January 14, 2010, 16:21:50 PM »
А, най-накрая, да си дойдем на думата. Точно за това старо естество ви говоря и аз. Не трябва ли да се стремим към това, което беше в началото, което Бог основа и което беше доброто - Едемската градина. Старото естество е точно това, което стана човека когато яде от дървото за разпознаване доброто и злото. Когато Бог предупреди Адам, че ще умре, виждаме, че визически не умря. Това е, което се възстановява и с кръсната жертва(и не само това). Да можем да жеем не по плът, а по Дух.

И до сега никъде не ми показахте да пише, че половото сношение е за удоволствие. Защото ако не е тогава сте съгласни с мен, че е за размножаване!

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Сексът в брака
« Reply #24 on: January 14, 2010, 16:33:19 PM »
Аз ясно ти написах, че е за задълбочаване на връзката между съпрузите, не само за размножаване. Това че се изпитва удоволствие от сношението или от храната или от приятното време, от грехопадението ли дойде или Бог го създаде така?
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

AxuToB

  • Изгонен
  • Посещаващ
  • *
  • Posts: 40
    • Бръснарят
Re: Сексът в брака
« Reply #25 on: January 14, 2010, 16:46:06 PM »
Аз ясно ти написах, че е за задълбочаване на връзката между съпрузите, не само за размножаване. Това че се изпитва удоволствие от сношението или от храната или от приятното време, от грехопадението ли дойде или Бог го създаде така?

Какво общо има това, че се изпитва удоволствие, ние да не ядем храната за да изпитаме вкуса и? Храниш се за да се поддържаш жив, полов контакт - оставяш поколение(плод на сношението ти).


Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Сексът в брака
« Reply #26 on: January 14, 2010, 16:50:15 PM »
Въпроса ми беше - кой е създал и измислил удоволствието? Греха или Бога? И ако е Бог - защо го е направил - без смисъл и цел или за да има в какво да ни обвинява?

Явно си толкова заслепен, че не виждаш дори какво и защо ти се пише. Като папагал повтаряш, че съпружеското сношение е ЕДИНСТВЕНО за раждане на деца, което НЕ Е ВЯРНО и основано на Писанията, а на собствените ти душевни (разбирай плътски) интерпретации.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

AxuToB

  • Изгонен
  • Посещаващ
  • *
  • Posts: 40
    • Бръснарят
Re: Сексът в брака
« Reply #27 on: January 14, 2010, 17:00:12 PM »
Когато се храня нямам нищо напротив да ми е вкусно, когато имам полово снушение, нямам нищо напротив да изпитвам удоволствие, но целта е друга. Целта не е удоволствието, а крайния резултат. А вие без да се усещате повечето точно това ми казвате, говорите ми за удоволствието. Та дори някой не се посвениха да кажат, че сексът е дар от Бога да носи удоволствие както се изрази Джони. Да, изпитва се удоволствие колкото и кратко да е, но радостта не се състои в това. Радостта в един брак е когато е изграден на основата Христо, а не тези плътски взаимоотношения.

Не казвам да няма съпружеско снушение, нека си го имат тези, които поради невъзможността си да се въздържат биха могли дявола да ги изпитва и подведе към съблазън извън брака(примерно прелюбодейство).

Но не е и вярно, че съпружеското снушение е дадено от Бог с различна от оставянето на поколение цел.

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Сексът в брака
« Reply #28 on: January 14, 2010, 17:33:13 PM »
Повтаряш като мантра едно и също без да схващаш какво ти се отговаря, нито осмисляш предоставените аргументи. Няма смисъл от подобно повтаряне на едно и също. Говориш за духовни неща, а неспособността ти да схващаш и прибързаността да отговаряш са именно плътско поведение.

Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

AxuToB

  • Изгонен
  • Посещаващ
  • *
  • Posts: 40
    • Бръснарят
Re: Сексът в брака
« Reply #29 on: January 14, 2010, 17:50:05 PM »
Повтаряш като мантра едно и също без да схващаш какво ти се отговаря, нито осмисляш предоставените аргументи. Няма смисъл от подобно повтаряне на едно и също. Говориш за духовни неща, а неспособността ти да схващаш и прибързаността да отговаряш са именно плътско поведение.



Каза: Watchman. Междо другото същото казвам и за теб. В началото почна добре и отговорите бяха много по-задълбочени, явно нямаш време да осмисляш думите си и почна повърхностно да ми опонираш. Другия варянт е да си се изнервил и от това да не можеш да се съсредотучиш. Но предполагам, че е първия!

По-добре спри да пишеш ако няма какво градивно да кажеш и нека някой друг се включи, понеже до сега мене обвиняваш, че съм разсъждавал плътски, а един от вас не можа да ми каже, къде пише, че секса е за удоволствие.

Имаш ли смелостта да ми отговориш на следния въпрос: Ползваш ли презерватив? Ако ползваш това означава, че изпитваш само плътско удоволствие от половото снушение, нищо повече, понеже не принасяш плод.