Author Topic: Food Inc.  (Read 8326 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

small axe

  • Слугуващ
  • *******
  • Posts: 972
Food Inc.
« on: December 30, 2009, 16:08:34 PM »
Незнам дали някъде из форума  е говорено за този филм.Не открих.
Затова ви го препоръчвам.Показва реалността в хранителната индустрия.Една ужасяваща реалност... Повечето от потребителите тук са пределно наясно с фактите там

, но има сигурно и такива които не са , за тях ще е интересно да узнаят как ни тровят къде целенасочено , къде заради бизнеса и повечето печалби..

Food inc.....



От mak: Предлагам тука да пускаме линкове и към други документални филми по темата.

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: food inc
« Reply #1 on: December 30, 2009, 20:12:06 PM »
small axe, да не си пропуснал да дадеш линка?
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

Мила

  • Посещаващ
  • **
  • Posts: 49
Re: food inc
« Reply #2 on: December 31, 2009, 12:39:12 PM »
Аз открих това в Замунда, предполагам е същия филм.

http://zamunda.net/details.php?id=197673&hit=1

Ще го гледаме непременно.
Всяка мъдра жена съгражда дома си.....

small axe

  • Слугуващ
  • *******
  • Posts: 972
Re: food inc
« Reply #3 on: December 31, 2009, 13:20:17 PM »
Да , нямах линк , но виждам , че Мила го е посочила .
Много показателен и тъжен филм.

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: food inc
« Reply #4 on: January 01, 2010, 10:56:51 AM »
Замундата не приема нови потребители, така, че ако нямате акаунт няма да можете да го дръпнете. Но може да се изтегли от колибка.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

mak

  • Administrator
  • Служещ
  • *****
  • Posts: 655
    • http://www.fellowshipbg.org
Re: food inc
« Reply #5 on: January 01, 2010, 15:40:13 PM »
Ето и превода. (Десен клик и Save link as...) ако някой има проблеми да го свали.

Преместих темата в подходящия раздел.


"Той ти е показал, човече, що е доброто; И какво иска Господ от тебе, Освен да вършиш праведното, да обичаш милост, И да ходиш смирено със своя Бог? " Михей 6:8

Tavita

  • Новодошъл
  • *
  • Posts: 30
Re: Food Inc.
« Reply #6 on: January 08, 2010, 16:27:16 PM »
Някой от вас гледал ли е  - ЗЕМЛЯНИ - и какво мислите за него?

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Food Inc.
« Reply #7 on: January 08, 2010, 16:38:53 PM »
Филма Earthlings (Земляни) показва много драстична информация и факти, които са ценни и си струва да се замисли човек. Но интерепретацията на тия факти от режисьорите е ню-ейждърска и следва да се игнорира.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.