Author Topic: Филмите - подмолния начин за съучастие в прелюбодейства и убийства.  (Read 30610 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Аз гледам документални филми, но не по телевизията. Най малкото те докато гледаш там те заливат с една камара реклами пълни със чувствени образи и манипулативни послания. Отделно повечето телевизии пускат само материали одобрени ако не и поръчани "свише" - коиот имат за цел да програмират мисленето на гледаия в определена посока.

Гледам избирателно неща от google video и youtube предимно на независими автори. Има какво да се види и разбере от нещата които се случват около нас, но отново трябва много сериозно да се пресява.

Темата обаче беше за игралните филмми и как сюжета те подмамва да съучастваш с емоциите си и желанията си в престъпления и грехове.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

SparedByMercy

  • Новодошъл
  • *
  • Posts: 30
  • ...и Бог видя, че беше добро.
Понеже споменахте научнопопулярни филми, помня един за човешкото тяло на BBC. Големият финал беше следният: Камерата се движи из една гора по редица хора, започвайки от бременна жена, после дете на около 2 години, и така нататък то старец. Всички чисто голи. Благодаря, BBC, и никога не ще дам на дете да се учи от научнопопулярните ви филми!

Колкото до игралните филми... Тертулиан има съчинение за срещу спектаклите и говори основно за театъра, спорта и гладиаторските игри, популярни по негово време. "Забранено ти е да гледаш това, което не бива да вършиш." Например, да биеш и разпъваш Христос.

Моето поколение е видяло толкова убийства по телевизията, колкото един войник не вижда през живота си. Ако не се научим да убиваме, то поне свикваме с жестокостта. И се пристрастяваме към страха. Ние сме свикнали с неща, които на Бог дори не са му минавали през ума.

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Тъй като потребителят Давид започна да пише в темата неща относно своето представяне, преместих останалата част от темата в съответната категория  тук
И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

Vasquez

  • Изгонен
  • Посещаващ
  • *
  • Posts: 46
Имате право, че филмите с прелюбодеяния и убийства са опасни, но има едни филми, които са още по-опасни.
В тях лошите са християни /визуално/ и когато си получат заслуженото, зрителят, бил той и християнин, изпитва удовлетворение. Интересно, нали?
Има и едни други филми, на които човек може да се хили до припадък...
Не мога да подмина филмите, които са гама-нож за психиката на подрастващите - като тези за магьосници, смърфове, елфи...

Много филми - все сатанински. Ако се замислите колко средства и енергия са вложени в тях, неминуемо ще достигнете до извода, че Злото е много изобретателно. Дяволът е много работлив, много начетен. За разлика от мнозина от нас, братя и сестри.
Но нека се помолим, Господ да ни даде Сила и Проницателност, та да не бъде уловена ногата ни в примките на лукавия. Амин.

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Ако наричаме "християни" тези, които са истински Божии слуги, тогава няма как дяволът да е по-изобретателен от тях, тъй като е писано:

А комуто вие прощавате нещо, |прощавам| и аз; защото, ако съм и простил нещо, простих го заради вас пред Христа, да не би сатана да използува случая против нас; защото ние знаем неговите замисли.

А те го победиха чрез кръвта на Агнето и чрез словото на своето свидетелствуване; защото не обичаха живота си до |толкоз, щото да бягат от| смърт

Ако хората, които се наричат християни смятат, че ще могат да се наслаждават на собствените си страсти и безгрижие и да си мислят, че "финтират" греха, много се лъжат. Интересно, че грехът на Содом и Гомор беше гордост, пресищане и безгрижно спокойствие:

Ето що беше беззаконието на сестра ти Содом, Нейното и на дъщерите й: Гордост, пресищане с храна и безгрижно спокойствие; А сиромахът и немощният не подкрепяше

Защото глупавите ще бъдат умъртвени от своето си отстъпване, И безумните ще бъдат погубени от своето си безгрижие

Такава ще е и съдбата на всички, които се наричат християни, но пилеят време, за да разпускат, както го наричат. Чувал съм изрази като "е, то не може винаги така, а трябва малко да се разпусне". Разпускането им обикновено е толкова пусто и безцелно, че няма накъде.

И да отбележа - почивката и разпускането са 2 различни неща. Когато човекът си почива е, защото се е уморил. Когато човек си почива, той обикновено спи или стои на едно място и хапва. Разпускането е просто занимание с други безцелни дейности, които са безплодни и не прославят Бога.

Един от начините за "разпускане" сред хората, които се наричат християни, е да гледат безбожни и безплодни филми.

Писано е на едно място:
И тъй, ядете ли, пиете ли, нещо ли вършите, всичко вършете за Божията слава.

Редно е всеки, който обича "да разпуска" да се замисли дали това негово "разпускане" е за Божията слава или за угаждане на неговите страсти.

И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

evangelista1962

  • Допринасящ
  • *****
  • Posts: 245
Ващаме  като цяло съм съгласен с теб за филмите че действат подсъзнателно и рано или късно това се проявява.Но когато става дума за романтика си прав но когато става дума за насилие мисля че е по важен мотива и псиничната нагласа.щеобясня какчо имам в предвид Сигурно си гледал време разделно който филм показва безчинствата на турците там нещата са по други .Просто трябва да се разделят нещата това е нещото с което по принцип не съм се съгласявал с теб и Тихомир че слагате всичко под един знаменател както Тихомир твърди че не може да се разпуска аз например като нодя за риба разпускам и пак мисля за божии неща.

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
evangelista,

Проблемът е в криворазбраното понятие "божии неща".

Днес хората смятат, че "божиите неща" са тези неща, които правят по събранията и неща като молитва, изследване на Писанията.

Това е една криворазбрана гръцка духовност, според която телесните неща са лоши, а духовните са добри. За тези, на които са дадени първо Писанията, сиреч евреите, всичко е еднакво важно пред Бога - както ходенето до тоалетна, така и поклонението в храма. Евреите дори имат молитва, когато ходят до тоалетна, благодарейки на Бога, че тялото им функционира правилно. Мнозина сигурно биха се смяли тук, но един евреин би казал съвсем сериозно, че това е точно така, защото поне те четат Писанията така, както ги пише, докато мнозина от днешните християни са повлияни от гръцкото философско мислене и търсят скрити мистични значения и изпадат в много криви учения.

Не знам колко хора си мислят като служба на Бога това да заповядва на децата си и жена си да пазят Божиите заповеди. Това принася слава на Бога и не е разпускане, а е служба на Бога.

Има и много други неща, които принасят слава на Бога, за които мнозина не се замислят. Затова и има термин "разпускане", който означава "почивка от вършене на религиозни 'духовни' традиции".

Моят искрен съвет е всеки да чете Писанията според както ги пише и да види какво пише там, а не да си мисли какво са му казали относно даден пасаж, защото много хора живеят в някакво измислен религиозен свят, който наричат "християнство".
И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

etien

  • Изгонен
  • Посещаващ
  • *
  • Posts: 61
    • Блог
Снощи си мислех с каква радост ще отида на театър на постановката Исус по Лука.

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Като се върнеш от постановката - сподели дали е останало нещо от тази радост.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

Владо

  • Служещ
  • ******
  • Posts: 506
  • Нашият Господ идва.
    • http://vminev.blog.bg/
Ами- да. Това са филмите- подхвърлят ни главня в сърцата и умовете, после върви и се покайвай... Аз, лично все взимам решения да НЕ гледам неправилни неща (а списъка е отделна тема,май...), но така става- гости, пуснат телевизор и - вместо да говорим- всичките очи- вперени в екрана, а оттам- Авгиевите обори...

Правото в този/тези случаи, за мен е : "Моля ви, или излючете телевизора, или дайте на нещо друго!!", особено ако съм с децата си.

Неморалността и систематичната промивка на мозъка на мъжа относно мъжката зависимост от секса и чувствеността, са завидни оръжия в лапите на врага. Бог да ни пази.
27. Несправедлив човек е мерзост за праведните; И който ходи в прав път е мерзост за нечестивите.
хх
  5. Мъдрият човек е силен, И човек със знание се укрепява в сила,
  6. Защото с мъдър съвет ще водиш войната си, И чрез множеството съветници бива избавление.
  http://vminev.blog.bg

The Disciple

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 219
  • !Мълчанието е съучастие в престъплението!



А за книгата Притчи си задай въпроса - от Христовия Дух ли беше дадена или от някой друг дух, за да правиш такива разлики, или може би от някой дух, който се променя с времето и си променя принципите?




                            Не  мога да се съглася с теб кнгата е  "Притчи" е  част  от  стария  заветъ  които е  овехтел и  близо  до изчезване  според  Словото.
  Ние в момента  живеем  под  новия  или  може  би ти  въздаваш  "Око  за око и  зъб  за  зъб"  или  пък  принасяш  жертви   за  греховете  си--  кози, гургулици.гълъби.....
              м/у  другото  в Америка има група от  бизнесмени които  се стараят  да  изграждат  живота си  в/у  книгата "Притчи" - но  никога  не са  познали  Христос.

     Bиждам  че  ти  бъркаш  за  много неща  но  никога не  си  признаваш  -  както  в една  тема  беше  писал  че  безгрижието е  голям  грях -- което  е нелепо,  тъи-като  апостол  Павел  казва в  посаланито  към  Кор.  че  "желае всички  да  бъдем  БЕЗГРИЖНИ" , а Христос  ни  казва  да  "внимаваме  да   не  би  да  се закоравят  сърцата ни
 от  преяждане, пиянство  и  ЖИТЕИСКИ  ГРИЖИ!"
              Аз  предпочитам  да вярвам  на  тях.

М/у  другото  безгрижието  НЕ  Е  синоним  на  безделието.




                 
"Преди  всичко  се  пазете  от  Фарисеиския   квас,    които  е  лицемерие!"
          Исус -. Ев  Лука  12:1 стих
   "Mразя, презирам фестивалите ви и няма да благоволя в тържествените ви събрания...отмахнете от мен шума на песните си...НО НЕКА ТЕЧЕ ПРАВОСЪДИЕТО КАТО ПОТОК, ПРАВДАТА КАТО ВЕЧЕН ИЗВО

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
                            Не  мога да се съглася с теб кнгата е  "Притчи" е  част  от  стария  заветъ  които е  овехтел и  близо  до изчезване  според  Словото.
  Ние в момента  живеем  под  новия  или  може  би ти  въздаваш  "Око  за око и  зъб  за  зъб"  или  пък  принасяш  жертви   за  греховете  си--  кози, гургулици.гълъби.....
Замислял ли си се кой е измислил заглавията на 2-те части, на които е разделена Библията ти? Отговорът е, че наименованията на книгите "Стар завет" и "Нов завет" не са дадени от Бога, а от човеци.

"Завет" означава "договор". Старият "договор", за който се говори в посланието към Евреите е договорът, който Бог сключи с Израел на Синайската планина. Новият договор е в Исус Христос. Когато се говори за преминаване на стария договор се има предвид точно стария договор на Синайската планина. Книгата Притчи не е част от този договор. Да не говорим, че този договор беше сянка на истинския договор, който се откри чрез Исус Христос, тъй че принципните неща като "око за око, зъб за зъб" си остават, но Бог ще съди според този аршин, защото пише На Мене принадлежи възмездието и въздаянието.

Та, ако вникнеш в това, което ти обяснявам и изследваш сам откъде идват заглавията на книгите "стар завет" и "нов завет" и какво в посланието на Евреите се нарича "стар завет", ще разбереш колко погрешно заключение си извадил, игнорирайки напълно текста и бидейки подлъган от тези наименования.

Ето една тема, в която сме писали повече относно "разликите между стария и новия завет", както и темата за познаването на Писанията


Quote
              м/у  другото  в Амерка има група от  бизнесмени които  се стараят  да  изграждат  живота си  в/у  книгата "Притчи" - но  никога  не са  познали  Христос.
Ако познаваше добре книгата "Притчи" щеше да разбереш, че не е възможно да се "изгради живота" върху нея без познаване на Бога. Виждам, че не я познаваш, защото не си обърнал внимание, поради това, че си бил подлъган заради погрешните наименования.



Quote
Bиждам  че  ти  бъркаш  за  много неща  но  никога не  си  признаваш  -  както  в една  тема  беше  писал  че  безгрижието е  голям  грях -- което  е нелепо,  тъи-като  апостол  Павел  казва в  посаланито  към  Кор.  че  "желае всички  да  бъдем  БЕЗГРИЖНИ" , а Христос  ни  казва  да  "внимаваме  да   не  би  да  се закоравят  сърцата  от  преяждане, пиянство  и  ЖИТЕИСКИ  ГРИЖИ!"
              Аз  предпочитам  да вярвам  на  тях.

М/у  другото  безгрижието  НЕ  Е  синоним  на  безделието.                 

Или по-точно:
Quote
"ти бъркаш в много неща.... че безгрижието е голям грях -- което е нелепо"

"The Disciple", непознаването на Писанията води до много грехове. Не знам дали разбра, но в момента каза, че Бог говори нелепи неща. Нека ти покажа:
Езекиил 16:49. Ето що беше беззаконието на сестра ти Содом, Нейното и на дъщерите й: Гордост, пресищане с храна и безгрижно спокойствие; А сиромахът и немощният не подкрепяше;

Трябва много да внимаваш какво говориш и да се покаеш пред Бога за тези твои несмислени думи.

А ако прочетеш думите на Павел по-подробно, той говори за семейния човек, който има много повече грижи от несемейния. Прочети си внимателно 1 Коринтяни 7. Адам, дори когато нямаше помощник в лицето на Ева, също не беше безгрижен, но Бог му даде да се занимава със земеделие.


И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

IvanQS

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 149
Лука 24:27
И като почна от Моисея и от всичките пророци, тълкуваше им писаното за Него във всичките писания.


Quote
The Disciple:Не  мога да се съглася с теб кнгата е  "Притчи" е  част  от  стария  заветъ  които е  овехтел и  близо  до изчезване  според  Словото.


Отново не разбиране -вехт е стария завет,а не "книгата притчи",която е част от Божието Слово.

Римляни 1:17
Защото в него се открива правдата, която е от Бога чрез вяра към вяра, както е писано: "Праведният чрез вяра ще живее".


Това "Праведният чрез вяра ще живее"според теб от "стария завет" ли е или важи за всички поколения до изпълнението на цялото Божие Слово?

2 Коринтяни 4:13
А като имаме същия дух на вяра, според писаното: "Повярвах, за това и говорих", то и ние, понеже вярваме, затова и говорим;



Писанието е неотменимо до неговото изпълнение!

 
Псалми 91:14
Понеже той е положил в Мене любовта си, казва Господ, Затова ще го избавя; Ще го поставя в безопасност, защото е познал името Ми.

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Нека, обаче, да не се отклоняваме от темата.
И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

The Disciple

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 219
  • !Мълчанието е съучастие в престъплението!
Quote
Quote
Bиждам  че  ти  бъркаш  за  много неща  но  никога не  си  признаваш  -  както  в една  тема  беше  писал  че  безгрижието е  голям  грях -- което  е нелепо,  тъи-като  апостол  Павел  казва в  посаланито  към  Кор.  че  "желае всички  да  бъдем  БЕЗГРИЖНИ" , а Христос  ни  казва  да  "внимаваме  да   не  би  да  се закоравят  сърцата  от  преяждане, пиянство  и  ЖИТЕИСКИ  ГРИЖИ!"
              Аз  предпочитам  да вярвам  на  тях.

М/у  другото  безгрижието  НЕ  Е  синоним  на  безделието.                 

Или по-точно:
Quote
"ти бъркаш в много неща.... че безгрижието е голям грях -- което е нелепо"

"The Disciple", непознаването на Писанията води до много грехове. Не знам дали разбра, но в момента каза, че Бог говори нелепи неща. Нека ти покажа:
Езекиил 16:49. Ето що беше беззаконието на сестра ти Содом, Нейното и на дъщерите й: Гордост, пресищане с храна и безгрижно спокойствие; А сиромахът и немощният не подкрепяше;

Трябва много да внимаваш какво говориш и да се покаеш пред Бога за тези твои несмислени думи.

А ако прочетеш думите на Павел по-подробно, той говори за семейния човек, който има много повече грижи от несемейния. Прочети си внимателно 1 Коринтяни 7. Адам, дори когато нямаше помощник в лицето на Ева, също не беше безгрижен, но Бог му даде да се занимава със земеделие.




     

                      Напротив  приятелю,  аз  мисля  че  ти  казваш  че  Бог  говори  нелепши  неща,  не  аз.
          Да  кажеш  че  1 Кор.  се  отнася  само  за  семеиният  човек  е  все  едно  да  кажеш  че  цялата  книга   Кор.  е  само  за  Коринтяните  от онова  време  и  не  се  отнася  за  нас!
        Или  пък  когато  Христос  казва  "Бдете"  тои  го  казва  само  на  ония  които  лично  го  е  казал  тогава  а  не и нас  сега.
                Второ  мисля  че  книгата  Езекиел  е  доста  по- сложна  за   тълкуване  е   от  това  елеманторно ,.  буквално  разбиране  което  ти   си  предал.
             Освен  това  ти вадиш  тоя  стих  от  контекста  на  цялата  глава,  не  само   това  но  и  вадиш  думите "безгрижно  спокоиствие"  от  контекста  на  целия  стих  и  се  съсредоточаваш  само  в/у  тях  а  там  са  описани  общо  4  неща,  защо  не  споменаваш  и  тях :
          Грехът  на  Содом  е  споменат  единствено  и  само  като  съвкупност  на  4  обстоятелства: " Гордост, пресищане с храна, и безгрижно спокойствие; А сиромахът и немощният не подкрепяше"   --  а  ти  се  съсредопточаваш  само  в/у  едно  от  тях.
            Освен  това  коя  е  тази  Содом  -  това  града   Содом  ли  е?   По  -нагоре  в  главата  се  казва  че  тя  е  сестра  на Ерусалим  и  Самария,  която  по-своему  е  преобраз  на  църквата.  Нещо  не  се  връзват  нещата.

         Ето  какво  казва  превода  на  Кинг Дж.  за  този  стих  които  е  доста  по-близък  до   оригинала:
               "Behold, this was the iniquity of thy sister Sodom, pride, fulness of bread, and abundance of idleness was in her and in her daughters, neither did she strengthen the hand of the poor and needy."
                  Доста  по  различно е  от  Бълг.  нали?
Бълг.  превод  на  стария  завет  не  е  добър  --  има  много  грешки  и  неточностти.

                 Ако  безгрижието  и  спокоиствието  бяха  грехове,
спомни  си  че  Исус  посети  2  сестри  на  Лазар  --  еднata  постoянно  шетaше  насам-натам  улисана  в  много  грижи,  а  другата  седна  спокоино  при  нозете  на  Господа  и  слушаше  словото  му.
      Е,  коя получи  похвалата  на  Исус???
Аз  защитавам  Мария  ти  защитаваш  Марта.
   
Виждаш  че  и  Бог  е  на  моята  страна  защото  тои  удобри  Мария.
        На  основание  Новият  Завет  на  Господа    Иисуса  Христа  може  уверено  да се  заключи  че  безгрижието  не  само  че  не  е  грях  но   е  и     важна   добродетел  в  пътя  към  истината.




                                 Amen.
             
"Преди  всичко  се  пазете  от  Фарисеиския   квас,    които  е  лицемерие!"
          Исус -. Ев  Лука  12:1 стих
   "Mразя, презирам фестивалите ви и няма да благоволя в тържествените ви събрания...отмахнете от мен шума на песните си...НО НЕКА ТЕЧЕ ПРАВОСЪДИЕТО КАТО ПОТОК, ПРАВДАТА КАТО ВЕЧЕН ИЗВО