Author Topic: Новият законопроект на "Атака" и страхът на пасторите  (Read 22244 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Quote
И все нещо трябва да върши такава власт с десетки институции, агенции, нпо, поне нещо да свърши. Иначе аз не чакам нищо освен от Бога. И винаги така съм бил.

Като начало може да се посъкратят паразитните институции, което ще рече свиването на държавния апарат с едно 90%. Едва 10% от институциите се занимават с легитимна дейност. Легитимна ще рече от Божия гледна точка. Вместо това те продължават да го раздуват и народа плаща сметката за да съществуват още и още паразити на гърба му. Затова не трябва да се мисли за намиране работа на институциите, а за съкращаване на техния брой до здравословен оптимум. И бъди сигурен в това здравословно ядро няма място за "света инквизиция".

Quote
Да попитам:Смяташ ли,че Благодатния огън на Възкресение е измама? При положение,че тези, които признават Христос в Израел са малцинство и си имаха и проблеми с властите.

Зависи какво значи "измама". Измама е това,че Бог има нещо общо с цялата тази работа. Всички църкви в древността са се правили така, че да улавят статично електричество. Предполагам че преди векове този трик с "благодатния огън" се е прилагал в повечето добре оборудвани църковни сгради. Явно в момента шоуто е оставено само за Ерусалим. Още Тесла е заимствувал от тази стара църковна технология и е показал напълно безопасен тип ток, при който човек не умира въпреки големия волтаж. Това обяснява "омиването на лицето" с огъня без човек да се опали. Това е вид феномен на статично електричество и няма нищо общо с проявление на Божие благоволение към православната религия. Не казваше ли Писанието че лъжепророка ще направи да "слезе огън от небето" за да измами ако е възможно и избраните?

Quote
За разлики между всички групи от хора, които си изредил не съм аз съдник. Има Съдник. И най-вече съди по делата. Нима не си виждал разлика между православни или католици. Католици съм срещал, които разказват вицове за Бог, при православни не съм срещал нещо подобно. Има доста разлики в делата между повярвалите и между всички други. И това е Божия заслуга, не толкова човешка.

Тука говорим за преценка, базирана на техните дела, които те са се постарали изобилно да заметат в историята. Не случайно католическата и православната църка са се занимавали векове наред с горене на книги. А когато хора като Ломоносов все пак успяват да извадят на яве част от истината, православните в Русия изискват той да бъде изгорен на кладата. Те нали уж не практикуваха такива неща? Православието и католицизма са двете страни на една и съща грозна монета, изкована от духа на Антихриста.

Нали 80% от българското население се води официално православни? Мислиш, че 80% от българите не разказват вицове за Бога ли? Провери си пак информацията.

Quote
Господ да прекърши ръцете на всеки, посегнал на децата ни. Моля те Господи!
За тая кауза съм готов на борба докрай, търсейки Божието водителство.

Лука 17

1 И рече на учениците Си: Не е възможно да не дойдат съблазните; но горко на онзи, чрез който дохождат!   
2 По-добре би било за него да се окачи един голям воденичен камък на врата му и да бъде хвърлен в морето, а не да съблазни един от тия малките.

Този стих е много адекватен за тази ситуация. Проблема е че българите вече няколко поколения извършват предателство спрямо своите деца, като ги дават в ръцете на системата. Като се почне от детски градини, училище, университети. Децата биват предавани доброволно в ръцете на звяра да им предаде своя образ. Затова се нарича ОБРАЗователна система. Затова сега звяра изисква децата на 100%, защото ние с нашето предателство сме позволили той да има аргумент против нас в Небесния съд.

Затова тази битка е много тежка и трябва да започне с покаяние от наша страна, иначе няма да имаме стоене в съда, където трябва първо да вържем силния, преди да можем да отнемем имота, който е заграбил.

Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

Анко

  • Допринасящ
  • *****
  • Posts: 383
Като начало може да се посъкратят паразитните институции, което ще рече свиването на държавния апарат с едно 90%. Едва 10% от институциите се занимават с легитимна дейност. Легитимна ще рече от Божия гледна точка. Вместо това те продължават да го раздуват и народа плаща сметката за да съществуват още и още паразити на гърба му.

Ето,че така или иначе говорим за нещо положително от Божия гледна точка. В светската власт.

Quote
Да попитам:Смяташ ли,че Благодатния огън на Възкресение е измама? При положение,че тези, които признават Христос в Израел са малцинство и си имаха и проблеми с властите.

Quote
Зависи какво значи "измама". Измама е това,че Бог има нещо общо с цялата тази работа. Всички църкви в древността са се правили така, че да улавят статично електричество. Предполагам че преди векове този трик с "благодатния огън" се е прилагал в повечето добре оборудвани църковни сгради. Явно в момента шоуто е оставено само за Ерусалим. Още Тесла е заимствувал от тази стара църковна технология и е показал напълно безопасен тип ток, при който човек не умира въпреки големия волтаж. Това обяснява "омиването на лицето" с огъня без човек да се опали. Това е вид феномен на статично електричество и няма нищо общо с проявление на Божие благоволение към православната религия. Не казваше ли Писанието че лъжепророка ще направи да "слезе огън от небето" за да измами ако е възможно и избраните?

Възможно е да е така - да. Писано е за втория звяр, който принуждава хората да се покланят на първия звяр,чиято смъртоносна рана е оздравяла - Откровение 13

Блажени тези, които без да видят са повярвали...
При разговори с християни призовавам да не се впечатляват от външното,а от вътрешното съдържание на чашата. Не от шоу и фойерверки по американски.

Проблема е че българите вече няколко поколения извършват предателство спрямо своите деца, като ги дават в ръцете на системата. Като се почне от детски градини, училище, университети. Децата биват предавани доброволно в ръцете на звяра да им предаде своя образ. Затова се нарича ОБРАЗователна система. Затова сега звяра изисква децата на 100%, защото ние с нашето предателство сме позволили той да има аргумент против нас в Небесния съд.

Затова тази битка е много тежка и трябва да започне с покаяние от наша страна, иначе няма да имаме стоене в съда, където трябва първо да вържем силния, преди да можем да отнемем имота, който е заграбил.


Не споря. Но така или иначе живеем в света. Ние сме призовани в света - да вярваме в Бог, да живеем по подобие на Христа и апостолите и в света да светим. Изолацията доколкото знам са я практикували светии, загинали за вярата си, но за известно време само- за да укрепят вярата си далеч от света в усамотение, общение с Бог, молитва, за няколко месеца или година и после са се връщали да служат и нерядко са загивали.

Оплесках цитатите. Надявам се все пак да може да се чете. Следващия пост се дублира.

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Quote
Оплесках цитатите. Надявам се все пак да може да се чете. Следващия пост се дублира.

Оправих цитатите и премахнах дублиращия се пост.

Quote
Ето,че така или иначе говорим за нещо положително от Божия гледна точка. В светската власт.

Положителното е дефинирано в Писанията, всичко извън него се превръща в демонично рано или късно. В това число властта да се занимава с "духовни въпроси". Тя не е духовна власт, духовната власт е в Христовото тяло.

За ролята и мястото на властта сме писали подробно ето в тази тема:
http://www.fellowshipbg.org/index.php/topic,776.0.html

Quote
Изолацията доколкото знам са я практикували светии, загинали за вярата си, но за известно време само- за да укрепят вярата си далеч от света в усамотение, общение с Бог, молитва, за няколко месеца или година и после са се връщали да служат и нерядко са загивали.

Нарича се освещение (буквално отделяне), не изолация. Не можеш да бъдеш светлина на света ако имаш нужда от тъмнината за да оцелееш в ежедневието си и да се реализираш в живота си.



Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

Анко

  • Допринасящ
  • *****
  • Posts: 383
Благодаря за което. Оплетох ги.


miro s

  • Общителен
  • ***
  • Posts: 96
Не съм чул някой да протестира срещу тяхното присъствие. Поне срещу йеховистите имаше такова преди 10-12 години. Вдигаше се шум. Срещу мормоните нищо.
Здравейте Анко! Бихте ли посочили съвсем накратко някои от грешките в ученията на "йеховистите" и "мормоните", ?

Анко

  • Допринасящ
  • *****
  • Posts: 383
Не съм чул някой да протестира срещу тяхното присъствие. Поне срещу йеховистите имаше такова преди 10-12 години. Вдигаше се шум. Срещу мормоните нищо.
Здравейте Анко! Бихте ли посочили съвсем накратко някои от грешките в ученията на "йеховистите" и "мормоните", ?
Здравейте.
Преди години йеховисти бяха посетили домът ни, аз отсъствах, говорили с родителите ми /това се случва 1992 или 1993 година/, след това бях отишъл на среща с тях за разговор. Не на място, където провеждаха събранията си. Видяхме се навън. Бяха двама чехи, говореха развалено български. Не достигнахме до единомислие. Интересното е,че бях чел Светото Писание само един път дотогава,но бях удивен,че йеховистите не вярват,,че Христос е Бог. Те вярват,че е Син на Бог, но не и Бог...
Друг случай имах с моя близка, отидохме в домът на една нейна колежка, член на йеховистите, тя поискала да дискутираме според вярата си...същия развой се получи...бях наивен и си мислех,че е лесно всеки да повярва и се убеди в истината за Бога, както се случва при мен.

Мормоните имат собствена книга на тяхното учение, написана от Джоузеф Смит/ако не бъркам името/, която е условие за вяра и приемане, Христовото име е само предтекст, накратко...

Убеден съм обаче,че Бог според великата си сила и милост, може и от такива събрания да избави хора и да ги доведе до знание за Себе Си, освобождавайки ги от заблудите да ги води в пътя на правдата.



miro s

  • Общителен
  • ***
  • Posts: 96
бях удивен,че йеховистите не вярват,,че Христос е Бог. Те вярват,че е Син на Бог, но не и Бог...


Мормоните имат собствена книга на тяхното учение, написана от Джоузеф Смит/ако не бъркам името/, която е условие за вяра и приемане, Христовото име е само предтекст, накратко...



              Благодаря Ви много Анко!

Все пак има ли разлика между Божия Син и Бог (освен, че "Отец ми е по-голям от мене")  и ако има толкова огромна ли е тя, че това да се слага на първа линия като грешка?

Относно "мормоните" това, че имат пророк и книга, това ли ги прави различни?

Има и други църкви с пророк и книги, нали и за тях ли важи същото?

Анко

  • Допринасящ
  • *****
  • Posts: 383
На първа линия, тъй като чрез никой друг няма спасение /деяния на апостоли 4-12/, Пътят към Божието царство е Исус, началникът на живота. Той е живият хляб, Той дава живата вода за християните.

Велик е Неговият пример на смирение:
...6 Който, като беше в Божия образ, пак не счете, че трябва твърдо да държи равенството с Бога,!!!
7 но се отказа от всичко, като взе на Себе Си образ на слуга и стана подобен на човеците;
8 и, като се намери в човешки образ, смири Себе Си и стана послушен до смърт, даже смърт на кръст.

Филипяни 2


Мнението ми е да се стои далеч от "мормони". В подобни организации се служи на хора, на човеци..съмнително е дали се служи на Бог от Светото Писание. Преди години търсих информация и тази, която намерих и четох - не съвпадна с чистата Христова вяра. Голяма заблуда и ерес е да се предлага на хората друго благовестие освен Христовото евангелие. 'Книгата на мормон" е това-друго благовестие. Опасно и пагубно. На Божието Слово нито се отнема, нито се добавя. То е на Бога, не на човеци.

Апостол Павел:
6 Чудя се как вие оставяте Онзи, Който ви призова чрез Христовата благодат, и така скоро преминавате към друго благовестие;
7 което не е друго благовестие, но е дело на неколцината, които ви смущават и искат да изопачат Христовото благовестие.
8 Но ако и сами ние, или ангел от небето ви проповядва друго благовестие освен онова, което ви проповядвахме, нека бъде проклет.
9 Както ей сега казахме, така пък го казвам: Ако някой ви проповядва друго благовестие освен онова, което приехте, нека бъде проклет.
10 Защото на човеци ли искам да угоднича сега, или на Бога? Или искам да угаждам на човеци? Ако бях още угаждал на човеци, не щях да съм Христов слуга.
11 Защото ви известявам, братя, че проповядваното от мене благовестие не е човешко;
12 понеже аз нито от човек съм го приел, нито съм го научил от човек, но чрез откровение от Исуса Христа.

Галатяни 1 глава

miro s

  • Общителен
  • ***
  • Posts: 96
На първа линия, тъй като чрез никой друг няма спасение /деяния на апостоли 4-12/, Пътят към Божието царство е Исус, началникът на живота. Той е живият хляб, Той дава живата вода за християните.

Велик е Неговият пример на смирение:
...6 Който, като беше в Божия образ, пак не счете, че трябва твърдо да държи равенството с Бога,!!!
7 но се отказа от всичко, като взе на Себе Си образ на слуга и стана подобен на човеците;
8 и, като се намери в човешки образ, смири Себе Си и стана послушен до смърт, даже смърт на кръст.

Филипяни 2


Мнението ми е да се стои далеч от "мормони". В подобни организации се служи на хора, на човеци..съмнително е дали се служи на Бог от Светото Писание. Преди години търсих информация и тази, която намерих и четох - не съвпадна с чистата Христова вяра. Голяма заблуда и ерес е да се предлага на хората друго благовестие освен Христовото евангелие. 'Книгата на мормон" е това-друго благовестие. Опасно и пагубно. На Божието Слово нито се отнема, нито се добавя. То е на Бога, не на човеци.

Апостол Павел:
6 Чудя се как вие оставяте Онзи, Който ви призова чрез Христовата благодат, и така скоро преминавате към друго благовестие;
7 което не е друго благовестие, но е дело на неколцината, които ви смущават и искат да изопачат Христовото благовестие.
8 Но ако и сами ние, или ангел от небето ви проповядва друго благовестие освен онова, което ви проповядвахме, нека бъде проклет.
9 Както ей сега казахме, така пък го казвам: Ако някой ви проповядва друго благовестие освен онова, което приехте, нека бъде проклет.
10 Защото на човеци ли искам да угоднича сега, или на Бога? Или искам да угаждам на човеци? Ако бях още угаждал на човеци, не щях да съм Христов слуга.
11 Защото ви известявам, братя, че проповядваното от мене благовестие не е човешко;
12 понеже аз нито от човек съм го приел, нито съм го научил от човек, но чрез откровение от Исуса Христа.

Галатяни 1 глава

Благодаря Ви много Анко!

"Йоан 8 
56 Баща ви Авраам рад би бил да види моя ден; и виде и възрадва се.
57 Рекоха му Юдеите: Петдесет години немаш още, и Авраам ли си видел?
58 Рече им Исус: Истина, истина ви казвам: преди да бъде Авраам, аз съм."

Кога Авраам е видял Иисус?

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Quote
Кога Авраам е видял Иисус?

Ако някой ден се обърнеш към правдата и се удостоиш да участваш във първото възкресение, ще можеш да се видиш с Авраам и лично да му зададеш този въпрос. На нас няма смисъл да го задаваш.

Също така, няма такова име "Иисус", това е недомислица на новогръцкия език. Името Исус е транслитерация от еврейското "Йешуа" като на старогръцки се транслитерира като Иесус. Само че с времето старогръцкото "ета" преминава в новогръцкото "ита" и така се получава недомислицата "иисус". Айде като искат гърците да си произнася етата като ита, тяхна си работа, но когато се борави с транслитерирани имена, трябва да се запази оригиналното звучене. Българската дума Исус е по-близка то еврейското Йешуа, или старогръцкото Иесус. Най-добре е дори да се произнася Йесус, както го произнасят немците. Ама "иисус" не е нито граматически вярно на български, нито звучи правилно, а е грозно изкривяване на оригиналното име. Е, има и по-големи изкривявания като джийзъз, жезу, иса и прочие.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

Анко

  • Допринасящ
  • *****
  • Posts: 383
На първа линия, тъй като чрез никой друг няма спасение /деяния на апостоли 4-12/, Пътят към Божието царство е Исус, началникът на живота. Той е живият хляб, Той дава живата вода за християните.

Велик е Неговият пример на смирение:
...6 Който, като беше в Божия образ, пак не счете, че трябва твърдо да държи равенството с Бога,!!!
7 но се отказа от всичко, като взе на Себе Си образ на слуга и стана подобен на човеците;
8 и, като се намери в човешки образ, смири Себе Си и стана послушен до смърт, даже смърт на кръст.

Филипяни 2


Мнението ми е да се стои далеч от "мормони". В подобни организации се служи на хора, на човеци..съмнително е дали се служи на Бог от Светото Писание. Преди години търсих информация и тази, която намерих и четох - не съвпадна с чистата Христова вяра. Голяма заблуда и ерес е да се предлага на хората друго благовестие освен Христовото евангелие. 'Книгата на мормон" е това-друго благовестие. Опасно и пагубно. На Божието Слово нито се отнема, нито се добавя. То е на Бога, не на човеци.

Апостол Павел:
6 Чудя се как вие оставяте Онзи, Който ви призова чрез Христовата благодат, и така скоро преминавате към друго благовестие;
7 което не е друго благовестие, но е дело на неколцината, които ви смущават и искат да изопачат Христовото благовестие.
8 Но ако и сами ние, или ангел от небето ви проповядва друго благовестие освен онова, което ви проповядвахме, нека бъде проклет.
9 Както ей сега казахме, така пък го казвам: Ако някой ви проповядва друго благовестие освен онова, което приехте, нека бъде проклет.
10 Защото на човеци ли искам да угоднича сега, или на Бога? Или искам да угаждам на човеци? Ако бях още угаждал на човеци, не щях да съм Христов слуга.
11 Защото ви известявам, братя, че проповядваното от мене благовестие не е човешко;
12 понеже аз нито от човек съм го приел, нито съм го научил от човек, но чрез откровение от Исуса Христа.

Галатяни 1 глава

Благодаря Ви много Анко!

"Йоан 8 
56 Баща ви Авраам рад би бил да види моя ден; и виде и възрадва се.
57 Рекоха му Юдеите: Петдесет години немаш още, и Авраам ли си видел?
58 Рече им Исус: Истина, истина ви казвам: преди да бъде Авраам, аз съм."

Кога Авраам е видял Иисус?
...!!!

miro s

  • Общителен
  • ***
  • Posts: 96


"Йоан 8 
56 Баща ви Авраам рад би бил да види моя ден; и виде и възрадва се.
57 Рекоха му Юдеите: Петдесет години немаш още, и Авраам ли си видел?
58 Рече им Исус: Истина, истина ви казвам: преди да бъде Авраам, аз съм."

Кога Авраам е видял Иисус?
[/quote]
...!!!
[/quote] Благодаря Ви много Анко! Очаквам по-разбираем отговор, ако имате ще се радвам да го споделите!

miro s

  • Общителен
  • ***
  • Posts: 96
Quote
Кога Авраам е видял Иисус?

Ако някой ден се обърнеш към правдата и се удостоиш да участваш във първото възкресение, ще можеш да се видиш с Авраам и лично да му зададеш този въпрос. На нас няма смисъл да го задаваш.

Също така, няма такова име "Иисус", това е недомислица на новогръцкия език. Името Исус е транслитерация от еврейското "Йешуа" като на старогръцки се транслитерира като Иесус. Само че с времето старогръцкото "ета" преминава в новогръцкото "ита" и така се получава недомислицата "иисус". Айде като искат гърците да си произнася етата като ита, тяхна си работа, но когато се борави с транслитерирани имена, трябва да се запази оригиналното звучене. Българската дума Исус е по-близка то еврейското Йешуа, или старогръцкото Иесус. Най-добре е дори да се произнася Йесус, както го произнасят немците. Ама "иисус" не е нито граматически вярно на български, нито звучи правилно, а е грозно изкривяване на оригиналното име. Е, има и по-големи изкривявания като джийзъз, жезу, иса и прочие.
  Благодаря Ви много Уочман!

Анко

  • Допринасящ
  • *****
  • Posts: 383
Потруди се малко Миро. Потърси сам. Наготово всичко не е добре.

От този отговор ли зависи - дали ще се увеличи и утвърди твоята вяра?

miro s

  • Общителен
  • ***
  • Posts: 96
Потруди се малко Миро. Потърси сам. Наготово всичко не е добре.

От този отговор ли зависи - дали ще се увеличи и утвърди твоята вяра?
Благодаря Ви  много Анко!

            Не мога да Ви отговоря в момента Анко, защото наистина въпросите са много, а не един. Информацията която достига до мен ме кара да мисля, че няма структурирана  вяра, която да не бъде уязвима от книгата.