Author Topic: Въпросът за доверието...  (Read 25080 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

evangelista1962

  • Допринасящ
  • *****
  • Posts: 245
Re: Въпросът за доверието...
« Reply #15 on: January 13, 2008, 22:04:40 PM »
Несъм съгласен че не трябва да си имаме доверие.Когато няма доверие общението се разпада.

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: Въпросът за доверието...
« Reply #16 on: January 13, 2008, 23:03:06 PM »
evangelista,

Прочети внимателно малко информация относно йеховистите и тяхното "слово". Явно са успели да те заблудят.
И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Въпросът за доверието...
« Reply #17 on: January 14, 2008, 03:44:12 AM »
Несъм съгласен че не трябва да си имаме доверие.Когато няма доверие общението се разпада.

Кой казва, че не трябва да се има доверие между светиите? Това, което говорим в тази тема е, че доверието не трябва да се счита за нещо евтино, което всеки вярващ да е длъжен да ни даде само защото претендираме, че сме християни.

Доверието трябва да се спечели, това е сравнително бавен, често болезнен процес, който изисква вярност, търпение, постоянство и много смирение.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

evangelista1962

  • Допринасящ
  • *****
  • Posts: 245
Re: Въпросът за доверието...
« Reply #18 on: January 18, 2008, 19:42:09 PM »
Не съм съгласен че не трябва да се изгражда доверие . Защото всеки може да демонстрира знание ни ми прави впечатление че когато  приканя за по вече информация за нас самите всеки мълчи.Павел се наложи да показва че освен че е на ти на словото показа че и на практика го живее и има плодове.Защото колкото и да парадираме с знание ако нямаме плод сме нищо.Последното твърдение не го вземай  лично, казвам го принципно и важи за всички.

pironka

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 157
Re: Въпросът за доверието...
« Reply #19 on: January 18, 2008, 23:44:38 PM »
Evangelista 1962, кой ти казва, че не трябва да се изгражда доверие?
Прочети, последния параграф на Watchman. Той ти дава как се изгражда доверието: бавно , с търпение, със смирение и т.н.

Искам да ти дам един пример от Словото с Павел  и доверието.

2 Тимотея 4:14 Медникарят Александър ми стори много зло; Господ ще му върне по делата му;
2 Тимотея 4:15 от когото и ти се пази, защото той много се противи на нашите думи.

На какво се противи медникаря Александър?- на думите на Павел.
Какво казва Павел на Тимотей да прави?- Да се пази от медникаря Александър. 
И Павел ни казва кой е Александър.
1 Тимотея 1:18 Това заръчване ти предавам, чадо Тимотее, според пророчествата, които първо те посочиха, за да воюваш съобразно с тях доброто войнствуване,
1 Тимотея 1:19 имайки вяра и чиста съвест, която някои, като отхвърлиха отпаднаха от вярата;
1 Тимотея 1:20 от които са Именей и Александър, които предадох на сатана, за да се научат да не богохулствуват.
Ти ми отговори -Има ли доверие Павел на Александър?




evangelista1962

  • Допринасящ
  • *****
  • Posts: 245
Re: Въпросът за доверието...
« Reply #20 on: January 19, 2008, 10:23:45 AM »
Естествено че Павел неможе да има доверие на медникаря.Но например тук във форума всяко доверие ще е субективно защото съдим само по това което говорим а не знаем живота си .Апавал знаеше иделата на медникаря че не бяха добри затова и иска да предпази Тимотей.

johnny

  • Допринасящ
  • *****
  • Posts: 293
Re: Въпросът за доверието...
« Reply #21 on: January 19, 2008, 11:51:35 AM »
Но например тук във форума всяко доверие ще е субективно защото съдим само по това което говорим а не знаем живота си .

Матей 12:
34. Рожби ехиднини! Как можахте да говорите добро, като сте зли? Защото от онова, което препълва сърцето, говорят устата.
35. Добрият човек от доброто си съкровище изважда добри неща; а злият човек от злото си съкровище изважда зли неща.
36. И казвам ви, че за всяка празна дума, която кажат човеците, ще отговарят в съдния ден.
37. Защото от думите си ще се оправдаеш, и от думите си ще се осъдиш.


Притчи 10:11 Устата на праведния са извор на живот,
А устата на нечестивите покриват насилие.


Притчи 13:3 Който пази устата си, опазва душата си,
А който отваря широко устните си ще погине.


И още и още.
Ако и да ме убие Той, аз ще Го чакам...

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: Въпросът за доверието...
« Reply #22 on: January 19, 2008, 12:52:03 PM »
Точно, johnny_fx.
И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Въпросът за доверието...
« Reply #23 on: January 19, 2008, 15:03:29 PM »
Не съм съгласен че не трябва да се изгражда доверие.

Нали точно за това говорим, че доверието трябва да се спечели, да се изгради, а не да се подарява и раздава наляво и надясно.

Още повече форума е публично място, влизат всякакви човеци и могат да се представят за всякакви. Само тези, които нито са чели нито са осмислили написаното могат да твърдят, че сме твърдели, че ще си стоим анонимни и щели сме да имаме общение. Точно обратното.

Целта на форума е именно да създаде реални връзки на братолюбие и съработничество в реалния живот. Като преди това се дава възможност на всеки да прецени с кого желае да общува и с кого желае да се запознае реално.

Администраторите на този форум сме се запознали именно по този начин, чрез писането по теми във форуми и общата ни вяра, за която свидетелства, това, което сме написали, ни е привлякла към реално общение и съработничество. Първоначалната анонимност не ни е попречила по никой начин да се запознаем и да общуваме реално.

Прави също впечатление, че хората които навдигат вой за анонимността никога не го правят в самото начало, но когато бъдат изобличени за някое лъжеучение или лъжепрактика, тогава непознавайки Писанието и бидейки лишени от аргументи, те обръщат нещата към лична атака, и анонимността им се струва привлекателно и слабо място, от което да започнат атаката си. Това е продиктувано или от детско безсилие или от откровена злонамереност! Това е именно пътя към пропиляване на шанса да придобият доверието за което така демонстративно претендират.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

pironka

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 157
Re: Въпросът за доверието...
« Reply #24 on: January 19, 2008, 16:44:59 PM »
Еvangelista, не е вярно твърдението ти, че не си знаем живота  (делата) във форума.
Аз лично от форума знам как няколко братя се грижат за семействата си, чрез съветите и опитностите,които споделят във форума.
Имам мнение и за няколко от братята, които не са женени какви съпруги ще си търсят, как ще се отнасят към тях. Поставили са Бога на първо място, след това семейството си и най- накрая себе си.Тези приоритети ти ги даде в една друга тема.
Какви дела ще има човек, който е послушен на Словото Бога?
Какви дела ще има човек, който не иска да слуша Словото на Бога?