Author Topic: Бракът  (Read 48912 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Nikolay

  • Слугуващ
  • *******
  • Posts: 1053
Re: Бракът
« Reply #60 on: December 06, 2011, 15:34:09 PM »
Да аз съм съгласен с това, че словото трябва да се разбира, но трябва и да се учи. Не случайно апостолите винаги бяха наричани неговите ученици. А и в крайна сметка няма как да се разбере нещо което човек не е научил по един или друг начин. Учи идва от ученик. :)

За 10-те заповеди аз ги разбирам като основата на закона и всичко останало е надграждане над тях. Но да те са едно цяло, няма как да се извади нещо от закона и той да остане пълен, както и не може да се добавя.

За закона виждам, че все пак съм го разбрал правилно. :)
Мир вам. Благодат да бъде с всички ви. [Амин]

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Бракът
« Reply #61 on: December 06, 2011, 15:57:00 PM »
В Библията думата за ученик, няма нищо общо с думата за "уча" Това е съвременно извращение. В английските преводи е използвана много по точната дума disciple, което контрастира с отговарящата на българската дума "ученик" - student. Disciple е свързана с думата дисциплина, и най близката българска дума е думата чирак.

Също така 10-те заповеди НЕ СА основата на закона. Исус каза, какво е основата на закона и пророците (Мат.7:12).
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

Владо

  • Служещ
  • ******
  • Posts: 506
  • Нашият Господ идва.
    • http://vminev.blog.bg/
Re: Бракът
« Reply #62 on: December 07, 2011, 09:26:50 AM »
Ако мога да допълня Watchman, чиракуването е при някой който е майстор, който може да научи. Това е в абсолютен противовес на основата на съвременното християнство, при което в "неделното богослужение" пасторът изнася "проповед", която е негова размисъл върху святите писания, но най-често той не живее нито думите, на които уж учи другите, нито пък ги учи правилно спрямо учението на Исус.

ЗАКОННО някой има право да преподава, да учи, когато самият той е научен. Основата е сбъркана. Християнството, като учение на Исус, е отделено от естествената му среда -- реалният живот, реалният пример, реалните плодове, които човек може да види в живота на своят учител и да поиска да стане като него.

Днес претендентите са толкова много, че умовете на вярващите тотално са ошашавени.   
27. Несправедлив човек е мерзост за праведните; И който ходи в прав път е мерзост за нечестивите.
хх
  5. Мъдрият човек е силен, И човек със знание се укрепява в сила,
  6. Защото с мъдър съвет ще водиш войната си, И чрез множеството съветници бива избавление.
  http://vminev.blog.bg

Kubrick

  • Посещаващ
  • **
  • Posts: 36
Re: Бракът
« Reply #63 on: February 08, 2012, 23:20:47 PM »

В Словото относно жената имаме няколко важни точки, които обуславят един брак като нетърпим:
- свадлива жена
- жена, която пие много
- горделива жена

В останалите случаи ако жената се покорява на мъжа и мъжът обича жена си и се грижи за нея и я пази (както Христос Църквата), тогава няма да има нужда от хилядите безсмислени семинари за брак.



Толкова да съм съгласен с теб! :))
"Не е глупак онзи, който дава каквото не може да се задържи, за да спечели каквото не може да се загуби."