Author Topic: Бог ни е създал за да Го прославяме  (Read 21926 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

small axe

  • Слугуващ
  • *******
  • Posts: 972
Re: Бог ни е създал за да Го прославяме
« Reply #15 on: August 27, 2009, 18:14:51 PM »
това което ти казваш , тишо , би било така , ако човекът, ник ,никъде не говори за греха и от нуждата от покаяние.
 Той , обаче говори , но забелязвам ,  че не набляга на това.
Именно  затова казвам да се молим , за да започне да разбира основното и да наблегне на него.

Да , аз мисля че целта му е да прославя Бога.

А ти него за партзанин ли го смяташ , аз мисля че говори от добра воля.
Ако ти смяташ , че прославя друг исус , то аз не смятам така

колкото за това дали съм се объркал , това че Исус оправдава безбожника.
Господ Исус умря за нас , когато още бяхме грешници.Кои нас ?
Тези които Бог е предузнал , предопределил ,призовал , оправдал и прославил.Тоест , ние , които вярваме в името на Божия син и не се родихме от тленно семе а от нетленно.
Ние сме като онази хваната в прелюбодейство, вместо да я осъди(нещо на което Исус имаше абсолютно право , и пак щеше да е свят) , Той не я осъди , а тя беше грешница ,  каза да не съгрешава вече и я оправда по този начин( като Той по късно проля кръвта си наместо нейната)
.После Йоан щеше да каже , че ако съгреши някой , имаме застъпник при Отца , Исус праведния , който е омилостивение за нашите грехове , и не само за нашите , но и за греховете на целия свят.
От това омилостивение , обаче се ползват само тези които се покаят и повярват в Исус Месията.И през живота си пребъдват в Него.

Така че Исус не оправдава праведни хора , понеже ако са праведни няма за какво да ги оправдава  , а оправдава безбожници, грешници , заради жертвата без недостатък , която е Той , самият.( за това казвам че стана мерзост за определено време)
Но понеже Исус е без грях (собствен грях) , а понесе нашите грехове , натовари се с тях за да ни оправдае , Бог се отвърна от Него за определено време , докато носеше греха ни.
Смъртта , не можа да Го задържи , понеже беше безгрешен , и Той възкръсна.

Ние ставаме праведни чрез Христовата кръв, по милост.Иначе не бихме били праведни.А ако вършим правда , то е само понеже сме от Него родени.Грешното естество ще бъде в нас до края , докато умрем или се изменим , при идването на Господа.

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: Бог ни е създал за да Го прославяме
« Reply #16 on: August 27, 2009, 22:49:16 PM »
Христос не оправдава и без покаяние...

На жената не й каза "ти си спасена", но й заповяда да не съгрешава повече. Същото нещо да не съгрешават Господ го казва и в Мойсеевия закон. Никой не знае дали тази жена е продължила в същия дух, нито е ясно дали е спасена тази жена, защото докато не се покае, няма да види Бога, защото Божиите принципи не се променят.

Исус оправдаВА и сега тези, които са покайват и Той не е мерзост пред Бога. Ти казваш, че Той оправдал тогава всички... ама че измислица. Това Словото не го казва. Ти май не четеш Писанията и Богът от Писанията за теб е друг бог, защото не познаваш принципите му. Виж Езекиил 33, където Господ явно показва, че ако се върне нечестивия от пътя си, тогава ще бъде оправдан. Разбира се е мерзост за Бога да бъде оправдан някой нечестив ей така без нищо и затова Христос беше наказан, за да не бъде мерзост, когато Бог оправдава този, който се покайва.

Докато си още в тези среди small axe, няма да отрезнееш от тези вавилонски заблуди и хуманистични възгледи... Интересно е твоите учители с баптистки възгледи, какво ли ще измислят за Езекиил 33... може би вече е отминало или Бог се е променил и променил принципите си за отношение към греха.... кой знае? Или мястото, където Бог казва, че никак не обезвинява виновния...

Исус ни е научил да гледаме плодовете, а не да си мислим и въобразяваме неща, базирани на нашето сърце. Ти си мислиш, че целта на човека е да прослави Бога, но резултатите показват, че хората го хвалят и сайтовете му са изпълнени с хуманизъм...

Фактът, че човекът продължава в същия път (има резервации да ходи и да говори насам натам до 2010г, между другото) и това е ОК е тревожен.

Нямаме нито един случай в Словото, където някой от Израел, който е бил с недъг да е ходил да говори на хората, че бил много щастлив и Бог е с него и ако искат и те да са щастливи да вярват в Бога...

Целта, small axe, това не можеш да разбереш, че целта е щастието на човека тук... и човекът за това обикаля -- да мотивира хората. Самият той си го казва. Никой от благовестителите, апостоите, пророцие не ходеше да мотивира хората, а да заповядат покаяние и да научат хората на Божиите заповеди...

Никъде като резултат от това аз не съм чел, че хората величаеха техните учители по такъв начин... На едно място искаха да принасят жертви на Павел и Варнава... И какво направиха те? Написаха си го на сайта?

РАЗДРАХА ДРЕХИТЕ СИ и едвам спряха хората от това...

Имаш тежката задача да откриеш разликите между Божиите хора в Библията и случая с този човек, който нека се радва в Господаря, но да не учи хората на хуманизъм...

И все пак в Австралия и САЩ това е нивото на днешното християнство - хуманизъм и социална дейност. Затова и едни от най-известните лъжеучители днес действат точно в тази посока - за доброто на човеците.

Човекът може да е мотивиран да върши добро, но е поел по гибелен път с тези учения. Ако той наистина търси Бога, Бог ще му покаже. Това, че в момента той говори такива неща и Бог не му е отворил очите не ни дава право да си въобразяваме всякакви неща от рода на "той е добър човек" или "върши добро" или "върши го с добри мотиви". Ако човекът не беше с недъзи сигурно щеше да се мисли по-трезво, но тежкото състояние на човека пречи на мнозина да видят плода от всичко това и да го изпитат според Божието Слово.

И изпитът е това -- плодовете, резултатите.

Аз като гледам човека какво прави и как учи хората ми е 2 пъти по-мъчно и поради телесното му състояние...

В Словото имаме заповед да служим на Бога точно както е заповядано и както сме видяли като образ. Никой в Словото не тръгна да показва на хората колко е радостен в Господа...

Защо ние трябва да поощряваме такава дейност?...

И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

small axe

  • Слугуващ
  • *******
  • Posts: 972
Re: Бог ни е създал за да Го прославяме
« Reply #17 on: August 28, 2009, 10:06:18 AM »
тишо , аз добре разбирам какво казваш и защо го казваш.До голяма степен не се различаваме по мнение.По основното , че хората трябва да се покаят , иначе кръвта на Христос не ги ползва с нищо ,ако и жертвата Му да е достатъчна за да погрие греховете на всички.Оставането в греха , ги обрича на гибел.
За мерзостта писах.Естествено че днес Исус не е мерзост.Бог го остави за кратко , когато Го наказваше заради нас.Тогава , Той беше мерзост , тогава , за кратко , когато понесе греха ни.Но победи , и беше оправдан и с Него и ние.

Покаянието не е дело , то не ни прави праведни  нито ни оправдава.Така че ние не ставаме праведни като се покаем , а ставаме такива поради Христос.Понеже Той беше обявен за праведен.И възкръсна със сила , получавайки един неунищожим живот , а с Него и ние , ако сме Негови.
Бог ни оправдава , понеже  вярваме в Този който оправдава безбожника.Така вярата ни се счита за правда.А ако някой вярва , той преди това сие е покаял от безбожието си , иначе вярата му е нищо.

За тези неща не виждам смисъл какво да обсъждаме.Нито с някакви учители баптисти съм го обсъждал.

Ако смяташ че понеже има недъг , човекът  ник , не бива и не може да говори на хората , не е така.
Целта не е щастието на човека , на първи място , понеже щастие без Христос , няма.Не мисля че целта на този мъж е хората да са щастливи без Христа.Виждам , че той демонстрира радост , именно поради това че Христос го познава.Иначе не би бил щастлив , в такова състояние.
Колкото до радоста , Господ ни е казал да се радваме в Него.Винаги да се радваме.Това не е нещо скрито , а е видно.Смятам че Бог не желае да сме нещастни , но напротив.Основното което Той желае за нас е добро , но това се заключава в това , да мразим греха и да обичаме правдата , покайвайки се и вярвайки в Сина Му , в каквито и обстоятелства да се намерим.

Това виждам да демонстрира , човекът ник , и  не крие ,че това е факт  чрез силата на Бога в живота му.Това намирам за добро и прославящо Бога.
Нямам свидетелства че човекът живее в грехове , но напротив виждам друго.За това не мога като теб да заключа , че е поел , както казваш , по гибелен път.Това което е нужно да стори е да се фокусира дълбоко в нуждата от покаяние на хората , за да дойдат освежителни за тях времена от лицето на Господа.Както и сам каза , западното християнство , е залитнало в една посока , на хуманизъм , което замазва понякога истинският проблем на човека.Но ако човекът , ник , е Божие дете , той ще се фокусира в основното / ако и да е научен неправилно и да не му е ясен напълно Божият път/ , както не беше много ясен на Прискила и Акила.Не им беше казано , да не говорят , но им беше изложен по ясно този път.За това казвам , да се молим , понеже това което не му е ясно , да му стане.

Ти отхвърляш човека , ник , което считам за грешка.Както казах преди , Павел се е радвал когато се е проповядвал Христос.Не виждам причина ние да не се радваме и да се молим , този човек да се изпълни с пълно познаване на Божията воля.





Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: Бог ни е създал за да Го прославяме
« Reply #18 on: August 28, 2009, 11:50:49 AM »
Ако смяташ че понеже има недъг , човекът  ник , не бива и не може да говори на хората , не е така.
Никога не съм казвал такова нещо.

Елисей също имаше недъг - беше плешив, но беше пратен лично от Бога.


Quote
Целта не е щастието на човека , на първи място , понеже щастие без Христос , няма.Не мисля че целта на този мъж е хората да са щастливи без Христа.Виждам , че той демонстрира радост , именно поради това че Христос го познава.Иначе не би бил щастлив , в такова състояние.
Именно това е учението на религиозния хуманизъм - щастие за човека чрез Христос. Господ става едно средство за целта -- щастието на човека. Дори и днес това се проповядва под много различни форми - повярвай, за да не отидеш в ада; повярвай, за да се излекуваш; повярвай, за да ти е добре; повярвай, за да си щастлив; повярвай, за да ти бъде един ден добре. Това всичкото се предлага в пакет със "средството господ".

Нека да ти кажа какво е светският хуманизъм - щастието на човека е важно и целта за това оправдава средствата. Просто религиозният намесва името на Всемогъщия Бог, пред когото всички трябва да се поклонят и да го попитат каква е волята Му, а не да го използват като рибка, която изпълнява 3 желания, за да удовлетвори нуждите на човека.

Религиозният хуманизъм е нещо, което е доста отдавна на религиозната сцена. Още левитът в Съдии, който се съгласи да стане свещеник в църквичката на Михей, в която имаше и идоли, и цялата работа беше, защото на левита му хареса заплатата. После дойде племето на Дан и му предложи друг договор и той се съгласи на него - нагаждаше се според обстоятелствата, независимо дали имаше тук там нередности -- важното е да е щастлив и да бъде в религиозна среда, която да го направи щастлив.

Не случайно е записана и репликата на Михей -- "със сигурност сега Господ ще ме благослови, защото имам левит за свещеник". Това е цялата работа - Всемогъщия Бог да бъде превърнат в машина за изпълняване на желания, чиято цел е да направят човека щастлив.

Това е днешният религиозен хуманизъм и това е, с което и ти си съгласен (може би несъзнателно, поради влиянието на средата, в която си).

В Словото никъде не се казва, че като повярваш ще станеш щастлив. Дори думата "щастие" е била наименование на идол, който е имало в Израел:
Исая 65:11. А вас, които оставяте Господа, Които забравяте светия Ми хълм, Които приготвяте трапеза за Щастие {Еврейски: Гад.}, И които правите възлияние на Орисница {Еврейски: Мени.}

Днес щастието е същият идол. Той е целта, а Господарят се използва като средство за това.

Христос каза, че в света ще имаме... щастие?... Не - скръб. Радостта в Господа няма нищо общо с това дали човек се чувства добре и дали е усмихнат... Никой не е учил хората да се преструва на щастлив, дори и в тежки ситуации. Какво правеше Еремия в Плач на Еремия 3? Казваше, че е щастлив? Не! Оплакваше се.

Щастието е идолът днес на мнозина. Мнозина смятат и че служенето на Господаря е нещо радостно и забавно и го превръщат в цирк. Казват на хората - елате и вие ще имате такова забавно време.


Quote
Колкото до радоста , Господ ни е казал да се радваме в Него.Винаги да се радваме.Това не е нещо скрито , а е видно.Смятам че Бог не желае да сме нещастни , но напротив.Основното което Той желае за нас е добро , но това се заключава в това , да мразим греха и да обичаме правдата , покайвайки се и вярвайки в Сина Му , в каквито и обстоятелства да се намерим.
На база на какво от Словото го смяташ?

Еремия беше човек на скръб през целия си живот. Исус беше човек на скръб и НАВИКНАЛ на печал, през целия си живот. Пророците бяха хора, които скърбяха по Бога и се радваха в Бога (Авакуум 3) и това не им беше изписано на лицата
Исая 50:6. Гърба си дадох на биене, И бузите си на скубачите на косми; Не скрих лицето си от безчестие и заплювания.

Къде му е щастието на Исая? Къде е "божието желание да бъде щастлив"?

Къде беше божието желание да бъде в неволи бедния Лазар от притчата, а богаташа да бъде щастлив?

Това учение за щастието и нещастието е толкова библейско, колкото учението, че всички вярващи трябва да са богати (или пък другата крайност -- бедни).

Има скръб в света има и радост в света. Има радост, която произлиза от това, че Божият човек е Господен роб и тази радост е константа и не е задължително да се изразява в усмивка или в говорене.

Защо едни от най-големите пророци, за които сме чували са били такива нещастни хора след като според теб Господ искал да сме щастливи?...

Идолът щастие се проповядва, а не дълбоко покаяние и смирение пред Бога... Проповядва се "ти можеш", а не "Господ може и ако благоволи, ще ти помогне"...

И пак ще повторя -- резултатите са налице -- човекът е герой, човекът го величаят... Няма как да не го величаят след като се проповядва хуманизъм. Плодът на хуманизмът е поклонението пред човека.

А това, че на Акила и Прискила (такъв е редът в Словото, а не жената първа) не им бил ясен Божия път не е вярно, защото всъщност те разясниха Божия път на Аполос, който беше силен в Писанията. След това в Словото се вижда, че Аполос е бил също призован за Божий пратеник (апостол).

Тук не говорим нито за човек силен в Писанията, нито за апостол, така че сравнението не е добро.

Quote
Ти отхвърляш човека , ник , което считам за грешка.Както казах преди , Павел се е радвал когато се е проповядвал Христос.Не виждам причина ние да не се радваме и да се молим , този човек да се изпълни с пълно познаване на Божията воля.
Аз също бих се радвал да се проповядва Христос, но тук се мотивират хората, не се проповядва Христос... Това, че Христос се споменава не означава, че се проповядва. Павел говори за посланието на благовестието, а не за мотивационни послания, имащи цел да повдигнат духа на хората... Павел говори за послание, което да ужили хората в сърцата (както виждаме да е ставало неведнъж).

Отново сравнението е изключително неточно.

И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

mak

  • Administrator
  • Служещ
  • *****
  • Posts: 655
    • http://www.fellowshipbg.org
Re: Бог ни е създал за да Го прославяме
« Reply #19 on: August 28, 2009, 13:18:55 PM »
Още отдавна бях чувал за този човек, но преди няколко месеци гледах няколко клипчета. Още тогава имаше нещо което смущаваше духът ми в цялата работа. Въпреки, че човека се намира в такова положение, това не е оправдание за да се проповядва американско евангелие и да се използва името на Христос за печалба, а заедно със споменаването на Христос да се бутат и американско-световни лозунги и философии.

Всъщност и сега като чета написаното "За Нас", "За Ник", никъде не се и споменава Христос, а се споменава че целта им била да се "мотивират хората да живеят голямата мечта".

А четейки и свидетелствата на хората, т.е. реакцията на хората от американската философия която се проповядва, картинката става по-ясна.

Ето и един класически пример:

"That's a very great testimony that I've ever heard.Every single of your words can changed my life especially like you said:"be confidence,dream BIG,and don't ever say give up!" i want to continue my education in a Famous University in my country named "Padjajaran" so that's my BIG dream."

"Това е най-голямото свидетелство което съм чул. Всяка дума може да промени живота ми, особено както каза: "бъди уверен, мечтай ВЕЛИКИ неща, и никога не казвай, че се предаваш!" Искам да продължа образованието си в известен университет в странана ми... това е моята ВЕЛИКА мечта."

Тук (а и в повечето свидетелства които прочетох) аз не виждам Бог да се е прославил, а виждам че хората са измамени и излъгани жестоко, както в случая.

Едит:

Ето и едно послание от Ник, от преди няколко дни:

http://www.attitudeisaltitude.com/news-details.php?newsID=127

" Life is about living and living to your full potential. Take each day as it comes and live every moment like it could be your last. Take the time to appreciate life and be surrounded by those you love. The only limitations in your life are the ones that you choose to allow to limit you. Get out there and live your dreams today! That's what I'm doing... and I'm loving every minute of it!!!!"

Това няма нищо общо с посланието на Исус Христос, а има всичко общо с посланието на този свят.
"Той ти е показал, човече, що е доброто; И какво иска Господ от тебе, Освен да вършиш праведното, да обичаш милост, И да ходиш смирено със своя Бог? " Михей 6:8

avia

  • Посещаващ
  • **
  • Posts: 67
Re: Бог ни е създал за да Го прославяме
« Reply #20 on: August 28, 2009, 14:43:38 PM »
Още веднъж ще си позволя коментар,надявам се да не досадя в тази тема.По принцип темата е със заглавие "Бог ни е създал за да Го прославяме",но понеже тръгнаха дискусии и в друг аспект,то интересно ще е да се говори.Добре би било да се включат и други участници във форума.
Та на въпроса :не толкова дали този човек е от Бог или не,но по скоро дали това ,което върши може да се разгледа като плод На Божия Дух.Или ако е Божие дело ,треба да се очаква и плод на Духът му.Един от апостолите ни заръчва всичко да изпитваме и да държим доброто.Господарят ни Исус поставя една логичен критерий по който да се водим:"по плодовете им ще ги познаете"/разбира се там Той има пред вид друга група човек,но е принцип по който може да се разглежда всеко дело..като плод!Не винаги добро на пръв поглед дело е определящо за добър плод. Ето некои стихове за които можем да стигнем до заключение:Исая 3:10,Еремия 17:10,21:14,32:19,Михей 7:13.Тук е записано че Бог внимава делото какъв плод ще принесе,дори е записано ,че ще въздаде именно за тези плодове.Това е лично мнение и отговор на Бог,изговорено чрез пророци.
Сега дори по темата може да се преразгледат плодовете на подобен говорител.Или по скоро можем да задаваме по-често въпросът Защо.Така можем да стигнем до същината.А ако същината не е Бог,можем да отхвърлим смело делото и съотвения плод като несъстоятелни.Не става въпрос само за този човек.Така можем да се ориентираме за всяка дума и дело.
Ако човекът /като нарицателно,не конкретния/ твърди ,че с това което върши прославя Бога,треба да помислим какво е " за слава на Бога"Така ще имаме и база за сравнение.
Какво е за слава на Бога в такъв случай?
Апостолите са стигнали до заключение ,че треба да се потрудят да положат една основа.Дори Павел като изпратен е стигнал до извода ,че желае да знае само едно:"Христос разпнат"Започваме да задаваме въпросът защо?Защото това е едно Божие дело и плодът му е израз на Божията слава.Този плод от това дело на Бога е Вечен,нема да се забрави ни от човек ,ни от каквото и да е създание.Спасението на човека е съставна част от този плод,но не и самоцел.Човек бива спасен От Самият Бог и за Самият Бог.Няма просто спасение.Това дело е разгледано като завет,вечен ,нов,но е завет с изключителни отговорности.Бог като Творец създава човека за Себе си,по-късно го "спасява " за Себе си.Както твърди апостола :Всичко е от Бога ,чрез Него ,и за Него"Спасението не е като да си отдъхне човек от престъпното си естество наследено чрез раждането от Първия Адам.Не.Спасението е заветно взаимоотношение с печат потопен  в кръвта на Самия Бог ,като гарант за непостоянното сърце на човека,и израз на постоянната верност на Бога.Затова Апостолите говорят ,че неосъзнато спасение може да се счетя за пренебрежително отношение,престъпление против Христовата кръв на този завет.
В личен аспект не мога да приема ,каквото и да е поведение,говорене,дело ,което не принася подобен плод..плод ,за Славата на Бога.Но това е мое мнение.
А за щастието на човека..нема как да стане с подобни "обещания,че "..през много скърби треба да влезем в Царството Му"?!Но нека да коментираме....ще ми се да чуя и други мнения?

Антон

small axe

  • Слугуващ
  • *******
  • Posts: 972
Re: Бог ни е създал за да Го прославяме
« Reply #21 on: August 28, 2009, 15:48:21 PM »
Разбира се че съм се объркал за акила и прискила.Аполос е човекът който исках да визирам с това че не му беше ясен изцяло Божият път.Но странно  съм се объркал при писането и то много?!

Да ,Аполос  беше силен в Писанията , но не му  е било много ясно всичко около Христос и явно някой основни неща , които са му били обяснени от двамата впоследствие.После е продължил да проповядва , вече със пълно разбиране.
Това имах впредвид , че ако  този Ник я се фокусира във важните основни неща  , ще бъде от полза за Царството.Той говори повърхностно , както и преди написах.Акцентира на неща , както и мак е посочил , плод на американското християнство с което си е заквасен.Което би насочило хората не непременно към Христос , но към някакво успокоение.Това няма да е добре , наистина.

Въпреки това считам че човекът е истински християнин.И като такъв , принася плод на Бога.Има от какво да изтрезнее , дано Бог го научи.За това още от начало казах че ще се моля за това да промени насоката на говоренето си към истинският проблем на хората.

Quote
Това е днешният религиозен хуманизъм и това е, с което и ти си съгласен (може би несъзнателно, поради влиянието на средата, в която си).
Тишо , дори да е така , да съм заквасен , то аз не бих си позволил да говоря на хора , за нещо различно от това че Бог мрази греха и призовава към покаяние.Незнам как тогава съм заквасен ?

Може би смяташ така , понеже не отхвърлям хора като Ник.Не ги отхвърлям , понеже , вярвам че ако са братя , то Бог е силен да промени фокуса на говоренето им към истински важните неща.Веоятно ще се намери някой , да изложи и на този човек по точно Божият път.Аз се надявам на това.Понеже виждам , че в състоянието в което е Бог му дава сили.Не виждам как той може да има собствени сила , и да се радва в Господа , без Господ да причина за това.
Много хора като го чуят  , казват - слава на Бога!И то не изкуствено.Много хора биха били изобличени за собствените си грехове чрез Светия Дух , именно като видят радостта която има ник в Господа.Не мисля че тази му радост е подправена или лицемерна с цел печалба , не мисля.

В света наистина имаме скръб  , но дори и в скръб сме призовани да се радваме.Понеже имаме причина за това .Победата на Исус .
радостта има и външно проявление , както добре знаеш.
Естествено че ако имаме болест , или гонение за вярата ще сме притеснени , поуплашени , тъжни , но в Господ можем да се зарадваме винаги.Да пеем песни и да Го хвалим.

Нима си мислиш че трябва да ходим унили и тъжни цял ден?И че Бог иска това?Ако има защо ще ходиш унил и тъжен ,пред Господа ще скърбиш , но ако няма , ще се радваш и ще демонстрираш това , естествено адекватно , не изкуствено както в някой среди правят.

Понякога има времена изпълнени със смях и веселие в Господа , понякога има времена със плач и скърбене пред Него.Нима не знаеш това и не си го изпитвал?

Винаги се радвайте , непрестанно се молете за всичко благодарете , казва апостолът.
Това не е някаква си скрита радост зад скръбта ни , но напротив , явна радост и то именно заради Господа и в Него.
Това виждам като добро при този човек ник и това ме впечатли , той благодари на Бога , за състоянието в което е , и казва , заявява че това е по Божият промисъл , понеже всичко съдейства за добро за този който люби Бога..
Това е нещо добро , казано ясно , и то несъмнено носи слава на Бога.

Постави се на негово място.Ще имаш ли сила да кажеш слава на Бога , за това което ме направил да бъда!Без сила от Бога , не би могъл , нито аз , нито ти.
Това мисля по този въпрос.



Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Бог ни е създал за да Го прославяме
« Reply #22 on: August 28, 2009, 16:31:18 PM »
small axe,

Направих опит да открия думата "Христос" или "Исус" в трите страници посветени на About Us: Our Mission, About Nick & About Attitude is Altitude.

Никъде на тези страници където тези хора самоопределят себе си и мисията си не се споменава даже името на Христос. Ако това за тебе е определение за истински християнин, значи имаме доста различна дефиниция с тебе за това какво е истински християнин.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

small axe

  • Слугуващ
  • *******
  • Posts: 972
Re: Бог ни е създал за да Го прославяме
« Reply #23 on: August 28, 2009, 21:03:55 PM »
лошо , ако не се споменава , наистина.

Аз съм слушал няколко клипа в които той говори , и имаше неща които ме впечатлиха и неща които ме подразниха.За тях споменах по горе.
Дано не използват момчето за нечестни цели.
За него  самият , не мога да кажа че не е християнин.Какво основание имам?Никакво.Ако е Божие дете и се държи за Господа , ще се отърси от неправилните неща.