Author Topic: Водачество и власт в Христовото тяло  (Read 31306 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

todorkunchev

  • Новодошъл
  • *
  • Posts: 28
Re: Водачество и власт в Христовото тяло
« Reply #30 on: March 13, 2009, 23:24:37 PM »
мир вам .Тихомире,и всички  от мировият свят на това мисля интернетно християнско общуване.Излизайки от една анонимност не искам да влизам в една без адресност или неистинност шляпайки шамарчета на сянката на някого който убедено твърди че е истинската сянка на по лу профила на четвърт анфаса на Истинският оригинал.Излязох от анонимност,признавам и моля да ми простите,с единственото намерение да ви,,понаритам във вашето очеБИЙНО ПОНЯКОГА НЕЗНАНИЕ"туширано от богоугодни намерения и цели.Без да ви правя копия или антиподи ,но мисля че явлението Гюро Михайлов(който изгорял за някакъв закон ей тъй от..) е вредно за всички , и в по далечна визия,и за вас..Преди да отговоря на твоята реплика(ако ми бъде позволено) относно Уестминстърската изповед на вярата и то конкретно темата за власта,отразено в заповедта:обичай майка си и баща си за да..."искам да ви направя едно признание,което да постави на друго ниво нашите взаимоотношения:Чернобелеев е мое дете,или аз съм негов духовен баща,когато повярвах го родих и оттогава не само аз си имам проблеми с него .Исках да го защитя,но,сега се питам от кого и от какво та вие реално не отговорихте на реални ,точни негови въпроси,което показва една удобна политиканщина или прагматизъм.Прагматизъм който обслужва единствено вашата  власт която днес е имагинерна но,ако утре намери,,добре облечени библеисти"няма да се различава от днешните ви омразни американски пастори,организациите  могат да са добър организъм,а организма може да има организация която да охранва себе си.Е,това за Чернобелеев ми тежеше.мисля че напоследък показвате едно по бих казал добронамерено и открито отношение към пишещите братя и сестри,и ако прецените че една по различна позиция и мисъл няма да навреди на вашият форум наистина за мен ще бъде голяма отговорност да  бъда съпричастен с вас.Христос Победител!тодоркунчев

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: Водачество и власт в Христовото тяло
« Reply #31 on: March 13, 2009, 23:59:21 PM »
Според теб, викаш, сме съгрешили в това, че сме много "лоши". Тези преценки нас не ни интересуват. Исус се обръщаше много пъти към различни хора със сурови думи. Яков се обърна към читателите си (явно вярващи) с "Прелюбодейци", явно основателно, поради прелюбодейството им със света. Тези неща не знам как никой не ги смята за "лоши", но тук във форума, когато напишем, че нещо не е според Словото и веднага сме "лоши".

То "Прелюбодейци" е много на място точно, когато се вземат неща, които светът (или лъже-християни) е направил и е нарекъл, че това са "набожни неща" - това е прелюбодейство. При такива случаи ако се обърне някой към този, който подкрепя тези неща с "Прелюбодеецо!", тогава не знам какво ще се каже.

Някак си няма искреност в цялата работа. В Словото може да го пише и всичко е "наред", обаче ако се каже наживо с ясни аргументи - не е наред.

Покажи според Писанията къде сме съгрешили. Това е, което ни интересува най-много. Аз съм далеч от мисълта, че сме непогрешими, но грешките трябва да се показват според Словото, а не според личните преценки.

Относно т.нар. от теб "власт", която имаме - тя е единствено и само в рамките на форума, според правилата, които сме писали, според правилата, с които ти си се съгласил да пишеш тук. Ако ти дойде човек на гости вкъщи и започне да говори на децата ти колко е добре да четат окултни книжки (пресилвам примера), веднага ще изгониш такъв човек от къщата си, за да не покварява децата ти. В този форум не се изявяваме като бащи, но по-скоро като настойници на това какво се пише и какво се чете публично и имаме отговорност към това. По същия начин и ти имаш отговорност към дома си с това да го пазиш. Това е власт и тази власт ти би я употребил в момент, когато видиш, че това, което става не е праведно.

Затова очаквам да видя какво Словото казва с ясни и железни аргументи. Аз ти посочих аргументи, а насреща виждам само няколко голи обвинения и малко информация относно това какво си бил направил. Нека друг да те хвали, а не твоите уста (според както е писано).
И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

todorkunchev

  • Новодошъл
  • *
  • Posts: 28
Re: Водачество и власт в Христовото тяло
« Reply #32 on: March 14, 2009, 00:29:04 AM »
Ще ми трябва малко повече време за да мога да преведа в исканият от теб формат или жаргон отговор.Ако знаеш колко много мразя аргото на религията,политиката  т. е. изкуственият език налаган от определени групи и прослойки,елити за да изтъкнат своето големанство многознаене и естествено първенство ще ме разбереш.Не разбрах да ли сте простили на Чернобелеев,но обещавам да покажа  и докажа нещата така както ги мисля и чувствам.Господ да бди над чистите сърдца.п,с.може някой неща да не ги приемам или не харесвам ,но форума ми е интересен ,за което не мога да не призная вашите заслуги.

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: Водачество и власт в Христовото тяло
« Reply #33 on: March 14, 2009, 00:34:07 AM »
Чернобелеев нищо не ни е сторил, за да му прощаваме нещо. Дори самата догадка, че нашето его се е наранило за нещо, което въпросният потребител е казал, е доста погрешна, тъй като човекът смяташе, че тук ще толерираме всякакви източници на обща култура, за да има общение между братя в тези тревожни времена. Всички тези източници ще се сринат и няма да остане нищо от тях. Ето защо, ние не ги признаваме за никаква основа, тъй като в Словото четем за истинската основа. Форумът е публичен и ние не искаме четящите да останат в заблуждение, че толерираме друга основа освен Христос и Неговите думи.

Езикът, който ти си избрал да използваш е също пропит от много книжки и телевизия (както сам каза). Езикът, който ползваме тук във форума е този на Божието Слово.

Тъй като този форум е посветен на Божието Слово трябва да боравим с речника на Словото. Ако бяхме форум за теория на вероятностите щяхме да си говорим с гаусови разпределения и интеграли.

Още повече определението за "обусловка на думи чрез Писанията", че било "жаргон" и "формат" не показва почтително отношение към думите на Бога, тъй като те са извор, а не просто "формат" или "жаргон" или просто някакъв страничен начин на изразяване, за да е по-интересно на другите.



 
И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

todorkunchev

  • Новодошъл
  • *
  • Posts: 28
Re: Водачество и власт в Христовото тяло
« Reply #34 on: March 14, 2009, 01:18:13 AM »
извинявай,но според теб какво е култура и обща култура?Преди 7 години един дякон който винаги се движеше с една православна библия под мишница(защото беше по дебела от протестантската)ме обвини че съм щял да вкарам култура в църквата..а-уу..а ,тя си я имаше но......ЧОВЕЧЕЦЪТ бивш партиен секретатар беше свикнал така да громи своите опоненти ,Джойс има един герой йезуит Христофокс -според някой фокс значело лисица..когато отговаряме на някой трябва да уточняваме въпроса и да бъдем конкретни без да хвърляме боб гледа ли ,,Лека нощ деца'' или чете книжката на Еразъм,,Възхвала на глупостта" иначе само си въртим опашката.тодоркунчев

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: Водачество и власт в Христовото тяло
« Reply #35 on: March 14, 2009, 10:53:16 AM »
Аз от твоите съобщения не виждам повече от 1-2 изречения по темата. Другото е плява и няма никакъв принос за Божия народ.
И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?