Author Topic: Убиването с камъни в наши дни  (Read 117002 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: Убиването с камъни в наши дни
« Reply #15 on: July 25, 2009, 14:24:52 PM »
Още няколко въпроса за размисъл:

1. Смъртното наказание в Закона за Божия народ ли беше казано или за тези, които не бяха от Божия народ?

2. Знаеха ли за това смъртно наказание тези, които съгрешаваха? Бяха ли чували за него?

3. Каква беше целта на смъртното наказание?

4. Какво означава "по-тежко наказание" тук:
Ако някой, който е престъпил закона на Моисей, умира безпощадно при думата на двама или трима свидетели, то колко по-тежко наказание, мислите, ще заслужи онзи, който е потъпкал Божия Син и е счел за просто нещо кръвта на завета, с която е бил осветен, и е оскърбил Духа на благодатта?

Като "тежко наказание" е убиването с камъни и в крайна сметка човекът умира поради греха си и в деня на съда ще бъде осъден с другите нечестиви. Какво ще рече "по-тежко наказание" от това?


И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: Убиването с камъни в наши дни
« Reply #16 on: July 25, 2009, 18:46:44 PM »
За да направя положението още по-трудно за днешното "християнско" мислене, продиктувано от изобилието от проповеди, които не дават отговори на такива въпроси ще продължа с още няколко:

5. Защо Ананий и Сапфира бяха убити на място?

6. Защо въз основа на неразпознаване на Господнето тяло мнозина от вярващите в Коринт бяха починали?

7. Защо пише за отлъчване на нечестивия помежду нас (споменавайки хулители, идолопоклонници, които са били убивани според Закона, но споменавайки и блудници и сребролюбци, които не са били убивани според Закона) и какво означава това отлъчване?



И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

maran-atha

  • Новодошъл
  • *
  • Posts: 32
Re: Убиването с камъни в наши дни
« Reply #17 on: July 25, 2009, 19:48:52 PM »
Ако нещо е срамно, то това не е това, което аз съм написал, а че вие сами заставате срещу думите на Исус, който сам каза за Себе си, че не е дошъл да разруши закона, а за да го изпълни.
Много точно си го казал Уочмане - "не е дошъл да разруши закона, а за да го изпълни".
Точно на базата на това искам да кажа нещо.
Значи ти твърдиш (ако съм те разбрал добре), че Исус би разрешил тази жена да се убие с камъни ако тези които я водеха бяха с чисти сърца и без никакви задни/лоши помисли. Това ли твърдиш?

Сега ще кажа една КЛИШЕ научено от църквата и още отсега ще побързам да пророкувам, че някои хора ще ми кажте: това е изкривено, това е лъжеучение, извадено е от контекста...

КЛИШЕТО е: Исус дойде на този свят, но не за да разруши закона, а за да го изпълни. И той Го изпълни! За пример точно този случай с блудницата и камъните. Как Го изпълни? Как успя да направи така, че хем да не наруши закона, хем да не наруши видимото противоречиво на убийството с камъни "милост искам, не жертва"?
Ами много просто (точно това е КЛИШЕТО) - Исус дойде за да изпълни закона и единствения начин този закон да бъде изпълнен е като Той умре вместо нас (в случая вместо тази блудница).
САМО така хем е постигната МИЛОСТ, хем е изпълнен закона и престъплението на човечеството (в случая на блудницата) е наказано със смърт СПОРЕД закона. Не нашата и не на блудницата, а на самия Исус Христос. Край на КЛИШЕТО.

Сега пророкувам, че ще ме оборите яко, защото това КЛИШЕ не може да е истина! Не - Исус не е дошъл да даде Себе си вместо нас (блудницата), Той дойде да утрепе блудницата за да изпълни закона защото иначе бихме Го нарекли лъжец, но някак си успя да намери вратичка - оправда се с голямата си милост и с това, че хората имали лоши помисли като водели жената и заради това някак си я спаси и не наруши закона. Но ако хората бяха с добри помисли, нямаше да намери вратичка и щеше да се наложи пръв да хвърли камък за да изпълни закона... Добре, че всички фарисеи бяха лоши защото иначе Исус нямаше по цял ден да лекува, а щеше да хвърля камъни.


И понеже тук всички сте практици, ще ви поставя в една такава напълно възможна ситуация. Живеете си вие във вашата селска християнска общност - 10 - 20 човека, общувате си както му е реда и в един момент разбирате, че сестра Пенка е попрекалила с общуването и е вече непразна, а дори не е женена. Какво ще направиш Уочмане - ти - като старейшина на тази общност? Да позная ли? Ще изпълниш словото. Ще събереш мъжете, и без никакви задни мисли (за разлика от онези по-горе) ще се отправите към мястото където убивате с камъни подобни жени. И ще я убиете и ще сте дълбоко убедени, че сте постъпили според писанията.

Уочмане ако все пак не решиш да се оправдаеш с това, че сега живеем в други времена, то с какво точно ще се оправдаеш - как ще се измъкнеш от тази ситуация за да не убиеш жената? Защото съм сигурен, че дори не би и помислил да убиеш който и да е за каквото и да е. Ако е така, тогава за какво изобщо водим този разговор? А ако не е така и ти си готов да я убиеш... кажи къде живееш за да заобикалям отдалеч това място...

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: Убиването с камъни в наши дни
« Reply #18 on: July 25, 2009, 20:11:07 PM »
Сега пророкувам, че ще ме оборите яко, защото това КЛИШЕ не може да е истина! Не - Исус не е дошъл да даде Себе си вместо нас (блудницата), Той дойде да утрепе блудницата за да изпълни закона защото иначе бихме Го нарекли лъжец, но някак си успя да намери вратичка - оправда се със голямата си милост и с това, че хората имали лоши помисли като водели жената и заради това някак си я спаси и не наруши закона. Но ако хората бяха с добри помисли, нямаше да намери вратичка и щеше да се наложи пръв да хвърли камък за да изпълни закона... Добре, че всички фарисеи бяха лоши защото иначе Исус нямаше по цял ден да лекува, а щеше да хвърля камъни. Значи имало полза и от лошите...
Исус нямаше да е първи, тъй като е писано, че първи трябва да са тези, които са свидетели на делото.

Quote
И понеже тук всички сте практици, ще ви поставя в една такава напълно възможна ситуация. Живеете си вие във вашата селска християнска общност - 10 - 20 човека, общувате си както му е реда и в един момент разбирате, че сестра Пенка е попрекалила с общуването и е вече непразна, а дори не е женена. Какво ще направиш Уочмане - ти - като старейшина на тази общност? Да позная ли? Ще изпълниш словото. Ще събереш мъжете, и всички те без никакви задни мисли (за разлика от онези по-горе) ще се отправите към мястото където убивате с камъни подобни жени. И ще я убиете и ще сте дълбоко убедени, че сте постъпили според писанията.
В този случай е писано, че този, който е спал с тази жена трябва да заплати глоба и да я вземе за жена и да не я напуска. Не е писано, че трябва да бъде убита.

И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Убиването с камъни в наши дни
« Reply #19 on: July 25, 2009, 21:06:42 PM »
Quote from: maran-atha
Значи ти твърдиш (ако съм те разбрал добре), че Исус би разрешил тази жена да се убие с камъни ако тези които я водеха бяха с чисти сърца и без никакви задни/лоши помисли. Това ли твърдиш?

Това, което аз твърдя е това, което е написано, а именно, че Исус не каза, че не трябва да се хвърлят камъни, но каза:

Йоан 8:7  Но като постоянствуваха да Го питат, Той се изправи и рече им: Който от вас е безгрешен нека пръв хвърли камък на нея.

Исус не каза, че да се хвърли камък по грешния е зло или неправилно нещо, защото Исус никога няма да отиде против Закона на своя Баща. Проблема беше в тяхното лицемерие, защото те бяха вързани в същия грях но бързаха за осъдят други като тях, които са били хванати.

Ако на това място имаше някой чието сърце беше чисто от греха на прелюбодейството и беше хвърлил първия камък, какво щеше да се случи?

Quote from: maran-atha
Ами много просто (точно това е КЛИШЕТО) - Исус дойде за да изпълни закона и единствения начин този закон да бъде изпълнен е като Той умре вместо нас (в случая вместо тази блудница).

Всъщност ако беше чел внимателно написаното щеше да забележиш, че аз съм казал точно същото:

Quote from:  Watchman
Исус имаше право да прости на жената, защото щеше да умре за нейния грях и така Закона пак щеше да бъде изпълнен и греха заплатен със смърт.

Quote from: maran-atha
И понеже тук всички сте практици, ще ви поставя в една такава напълно възможна ситуация. Живеете си вие във вашата селска християнска общност - 10 - 20 човека, общувате си както му е реда и в един момент разбирате, че сестра Пенка е попрекалила с общуването и е вече непразна, а дори не е женена. Какво ще направиш Уочмане - ти - като старейшина на тази общност? Да позная ли? Ще изпълниш словото. Ще събереш мъжете, и без никакви задни мисли (за разлика от онези по-горе) ще се отправите към мястото където убивате с камъни подобни жени. И ще я убиете и ще сте дълбоко убедени, че сте постъпили според писанията.

Аз и на това съм отговорил и то преди да си напишеш въпроса:

Quote from: Watchman
В настоящата епоха (когато българския превод говори за "свършека на века" не се има предвид "края на света", а края на епохата) , а именно епохата след съсичането на Месията, отнемане на царството от Израел и преследване на Христовите ученици - няма как светиите да участват в съблюдаването на тази заповед. Но след пришествието на Царя, възстановяването на царството на Израил и установяването на светиите като царе заедно с Исус на земята, то тогава светиите ще трябва да бдят за изпълнението на Божиите заповеди сред народите. Включително и на тази заповед.

Quote from: maran-atha
Уочмане ако все пак не решиш да се оправдаеш с това, че сега живеем в други времена, то с какво точно ще се оправдаеш - как ще се измъкнеш от тази ситуация за да не убиеш жената? Защото съм сигурен, че дори не би и помислил да убиеш който и да е за каквото и да е. Ако е така, тогава за какво изобщо водим този разговор?

Аз нямам нужда да се измъквам от нищо. Ние имаме примера на Писанието, и именно него ще последваме:

1Кор. 5:1  Дори се чува, че между вас имало блудодеяние, и то такова блудодеяние, каквото нито между езичниците се намира, именно, че един от вас има бащината си жена.
1Кор. 5:2  И вие сте се възгордели, вместо да сте скърбили, за да се отлъчи измежду вас тоя, който е сторил туй нещо.
1Кор. 5:3  Защото аз, ако и да не съм телесно при вас, но като съм при вас с духа си, като че ли съм при вас, - осъдих вече, в името на нашия Господ Исус, оногова, който така е сторил това,
1Кор. 5:4  (като се събра моят дух с вас заедно с властта на нашия Господ Исус),
1Кор. 5:5  да предадем такъв човек на сатана за погубване на плътта му, за да се спаси духа му в деня на Господа Исуса.


Греха който беше извършил този човек в Коринт се наказваше със смърт според Закона (ако не се лъжа). И виждаме много ясен пример от Писанието как се постъпва в такъв случай в епохата в която живеем след посичането, възкресението и възнесението на Месията и преди Неговото завръщане.

Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

Joyssie

  • Посещаващ
  • **
  • Posts: 48
Re: Убиването с камъни в наши дни
« Reply #20 on: July 25, 2009, 21:58:39 PM »
Здравейте!

Само едно мога да кажа:
Галатяни 2:16 като знаем все пак, че човек не се оправдава чрез дела по закона, а само чрез вяра в Исус Христос, и ние повярвахме в Христос Исус, за да се оправдаем чрез вяра в Христос, а не чрез дела по закона; защото чрез дела по закона няма да се оправдае нито едно създание.

Галатяни 2:21. Не отхвърлям Божията благодат; защото ако правдата се придобива чрез закона, тогава Христос е умрял напразно.

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: Убиването с камъни в наши дни
« Reply #21 on: July 25, 2009, 22:01:56 PM »
Този пасаж говори за придобиване на правда чрез Мойсеевия закон, а не за това дали (примерно) прелюбодейството (според Мойсеевия закон) е грях и трябва или не трябва да се върши...

Има разлика между придобиването на правда и праведен живот.
И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

constant

  • Изгонен
  • Допринасящ
  • *
  • Posts: 244
Re: Убиването с камъни в наши дни
« Reply #22 on: July 26, 2009, 02:37:35 AM »

Контекстът, constant, е верен. Ти не можеш да го осъзнаеш, защото казваш, че съм вземал стихове извън контекста, а ти самият правиш точно същото сега с Йоан 3:17, където пише:
Понеже Бог не изпрати Сина Си на света, за да съди света, а за да бъде светът спасен чрез Него.

И същият Исус, който говори в Йоан 3:17 казва това, което е същия контекст:
Йоан 5:30. Аз не мога да върша нищо от Себе Си; както чувам, така и съдя; и съдът Ми е справедлив, защото не търся Моята воля, а волята на Отца, който Ме е пратил.
...
Йоан 8:15. Вие съдите по плът; Аз не съдя никого.
Йоан 8:16. И дори и да съдя, Моят съд е истинен, защото не съм сам, а Аз и Отец, който Ме е пратил.


Явно имаш проблем с контекста, защото на едното място пише така, а на другото иначе и тъй като едното не ти изнася го игнорираш. За да не бъде много очевидно игнорирането си служиш с израз като "извън контекста", след като дори съм цитирал твоите думи и после съм подчертал това, което пише в Словото в контекста на думите ти.


В Йоан 3: 17 думите се отнасят до мисията на Исус в този свят.
Тя е Разделение.
Вяра или неверие. Оправдание или съд в края. Исус спасява грешниците, сега. Съдът - идва.

В Йоан 5: 30 - Възкресението. Съд над всички хора, според делата им и отношението им към Човешкия Син.
А това отношение и резултатът на този Съд, зависят от тук и сега.

В Йоан 8 гл.: 15, 16 - думите се отнасят до разпознаването на Исус - дали е обикновен човек или е Синът Божи. Те гледат (съдят) по плът.
Исус не ги съди за това сега. Те сами ще се осъдят накрая.

Аз намирам различия в темите, ако за теб всичко се слива в едно - добре. :)

constant

  • Изгонен
  • Допринасящ
  • *
  • Posts: 244
Re: Убиването с камъни в наши дни
« Reply #23 on: July 26, 2009, 02:40:00 AM »

Аз нямам нужда да се измъквам от нищо. Ние имаме примера на Писанието, и именно него ще последваме:

1Кор. 5:1  Дори се чува, че между вас имало блудодеяние, и то такова блудодеяние, каквото нито между езичниците се намира, именно, че един от вас има бащината си жена.
1Кор. 5:2  И вие сте се възгордели, вместо да сте скърбили, за да се отлъчи измежду вас тоя, който е сторил туй нещо.
1Кор. 5:3  Защото аз, ако и да не съм телесно при вас, но като съм при вас с духа си, като че ли съм при вас, - осъдих вече, в името на нашия Господ Исус, оногова, който така е сторил това,
1Кор. 5:4  (като се събра моят дух с вас заедно с властта на нашия Господ Исус),
1Кор. 5:5  да предадем такъв човек на сатана за погубване на плътта му, за да се спаси духа му в деня на Господа Исуса.


Греха който беше извършил този човек в Коринт се наказваше със смърт според Закона (ако не се лъжа). И виждаме много ясен пример от Писанието как се постъпва в такъв случай в епохата в която живеем след посичането, възкресението и възнесението на Месията и преди Неговото завръщане.


Уочмане, наистина ли мислиш, че тук става въпрос за екзекуция, и че в Коринт законът е бил Мойсеев?

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Убиването с камъни в наши дни
« Reply #24 on: July 26, 2009, 08:57:48 AM »
Quote
Уочмане, наистина ли мислиш, че тук става въпрос за екзекуция, и че в Коринт законът е бил Мойсеев?


constant, ти въобще прочел ли си какво съм написал по темата?
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: Убиването с камъни в наши дни
« Reply #25 on: July 26, 2009, 09:27:27 AM »

Контекстът, constant, е верен. Ти не можеш да го осъзнаеш, защото казваш, че съм вземал стихове извън контекста, а ти самият правиш точно същото сега с Йоан 3:17, където пише:
Понеже Бог не изпрати Сина Си на света, за да съди света, а за да бъде светът спасен чрез Него.

И същият Исус, който говори в Йоан 3:17 казва това, което е същия контекст:
Йоан 5:30. Аз не мога да върша нищо от Себе Си; както чувам, така и съдя; и съдът Ми е справедлив, защото не търся Моята воля, а волята на Отца, който Ме е пратил.
...
Йоан 8:15. Вие съдите по плът; Аз не съдя никого.
Йоан 8:16. И дори и да съдя, Моят съд е истинен, защото не съм сам, а Аз и Отец, който Ме е пратил.


Явно имаш проблем с контекста, защото на едното място пише така, а на другото иначе и тъй като едното не ти изнася го игнорираш. За да не бъде много очевидно игнорирането си служиш с израз като "извън контекста", след като дори съм цитирал твоите думи и после съм подчертал това, което пише в Словото в контекста на думите ти.


В Йоан 3: 17 думите се отнасят до мисията на Исус в този свят.
Тя е Разделение.
Вяра или неверие. Оправдание или съд в края. Исус спасява грешниците, сега. Съдът - идва.

В Йоан 5: 30 - Възкресението. Съд над всички хора, според делата им и отношението им към Човешкия Син.
А това отношение и резултатът на този Съд, зависят от тук и сега.

В Йоан 8 гл.: 15, 16 - думите се отнасят до разпознаването на Исус - дали е обикновен човек или е Синът Божи. Те гледат (съдят) по плът.
Исус не ги съди за това сега. Те сами ще се осъдят накрая.

Аз намирам различия в темите, ако за теб всичко се слива в едно - добре. :)

Това не е по темата и само го вметнах, но все пак - наясно ли си какво изобщо означава думата "съд"? Когато ти похвалиш дадено мнение тук или се опиташ да го опровергаеш ти съдиш това мнение, знаеш ли това?

Преценката е също съд, constant. Отвори си тълковните речници и погледни внимателно. Разсъждението е също съд, constant. Различаването между добро и зло, правда и неправда, живот и смърт е също отСЪЖдане.


И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

Владо

  • Служещ
  • ******
  • Posts: 506
  • Нашият Господ идва.
    • http://vminev.blog.bg/
Re: Убиването с камъни в наши дни
« Reply #26 on: July 26, 2009, 11:10:26 AM »
Здравейте.

Искам да "върна" малко нещата в ребром позиция. :-)
****************************
Но преди това - отговори:

Тихомир :
Quote
Нека задам въпроса - това същия благ Исус ли беше или някой друг?

Quote
Неемия: 9:20 И Ти им даде благия Си Дух, за да ги вразумява и не отне манната Си от устата им, и даде им вода, когато бяха жадни.
Римляни: 5:7 Защото едва ли ще се намери някой да умре даже за праведен човек; (при все че е възможно да дръзне някой да умре за благия);
- това са два цитата, показващи, че и Духа на Бог Е Благ и че има и благ човек. И - не е хуманизъм да се люби човека, а е юдаизъм вашата позиция.

Наскоро разбрах за една жена, която искала да свидетелства в едно юдаистично списание - не и дали и снимка да си сложи, защото не е по писанията ...
Уочман :
Quote
Минев ти верно си се оплел много яко в трънките на хуманизма, затова и говориш бълвочи от сърцето си вместо да пишеш по темата и то обосновано според Писанията.
- приятелю, това с трънките да не те е оплело нещо, защото освен да изобличавате ВИЕ НИКОГА НЕ ПРИЕМАТЕ КОРЕКЦИЯ ОТ НИКОГО ... познато ми е от манипулативните среди, от които излязох- при вас манипулацията е на друго ниво, обаче, а дали съм хуманист - питай Бога, но слушай кой Бог ще ти говори :-) .

Тихомир : 
Quote
Тук ти не се подиграваш с мен, а с Божиите думи.
/към констант, мисля/- разбира се, Божието слово е излезнало от вас и само вие можете да го тълкувате и казвате къде-какво се има впредвид. Пак ще кажа : трънки!  :-)
            ******************ПО ТЕМАТА*******************
                       
                                 ОТГОВОРИ

Quote
1.   Смъртното наказание в Закона за Божия народ ли беше казано или за тези, които не бяха от Божия народ?
Защо ли виждам слепота като в дните на Исуса? Знаете закона, но не познавате Сина, щом пишете така! Да, за Израил БЕШЕ, ЗА ДА СЕ ПОКАЖЕ, ЧЕ НИКОЙ НЕ МОЖЕ ДА СЕ ПРИБЛИЖИ ДО БОГ ЧРЕЗ НЕГО! Исус не би изпълнил заповедта за убийство и никога не би убил с ръка човек, защото освен, че дойде като Спасител, Той дойде да презентира изключително важен период, етап от Божиите времена към човечеството. Той идва да съди и ще убие нечестивите човеци, които ще воюват против Него, НО ТОВА Е ЗАЩОТО ТЕ НЯМАТ ИЗВИНЕНИЕ ЗА ГРЕХА СИ- ТОЙ УМРЯ И ВЪЗКРЪСНА И ВЕСТТА ЗА НЕГО ОБИКОЛИ ЗЕМЯТА. Това са два различни периода и две различни спрямо дискусията, ситуации.

Абсолютен юдаизъм е да се прави паралел с наказанието, закона и святостта на Божият народ СЕГА! Видно е от цялото разискване в писмото на Павел до римската общност, драги ми Уочман- Тихомире.

Quote
2.   Каква беше целта на смъртното наказание?
-
а ти защо не ми отговориш на въпроса "ЗАЩО БОГ ПОИСКА ОТ АВРААМ ДА УБИЕ СИНА СИ?!"  :-) Преди закона даже, Бог поиска първородният....защо ли?! Защо имаше проливане на животинска, а не на човешка, да кажем, кръв при погасяването на Божието наказание за греха на някого /спестете си изолираните примери за Божие наказание в-у народа Му, когато гнева му избухваше,- говорим за закона/?

Отговора ми на въпроса ти, Тихомире е : - За да се види, че само чрез смърт един ден Бог веднъж- завинаги ще накаже Собственият Си син, за да приемем и ние, езичниците, спасение от БЛАГИЯТ Бог, Който Е Страшен и Добър, Свят и Праведен, Могъщ и търпи....въпреки греховете ни и не ни е убил, а е чакал да се покаем. Как? Защо не ме е убил, когато съм го хулил и съм се покланял на сатана?! Е, ти със сигурност праведно би метнал камик по главата ми..... :-) - какъв подвиг свят!

 Колкото и да не се иска на някои хора, Божието сърце е необяснимо и НИКОЙ ЧОВЕК няма да може да определи КАК, КОГА И ЗАЩО БОГ БИ РЕАГИРАЛ ЕДИ- КАК СИ. :-) На Него е славата.
 
Quote
3.   Какво означава "по-тежко наказание" тук:
Ако някой, който е престъпил закона на Моисей, умира безпощадно при думата на двама или трима свидетели, то колко по-тежко наказание, мислите, ще заслужи онзи, който е потъпкал Божия Син и е счел за просто нещо кръвта на завета, с която е бил осветен, и е оскърбил Духа на благодатта?
- ами вие да не сте карали курсове по манипулация на словото, приятели? Е, страшни сте!  :-)
Разбира се, Тихомир отдавна проповядва за /не ме репликирай излишно за глагола :-)/ това, че няма разлика между стар и нов завет, че и в стари времена ако Израил беше отишъл до планината щяха да станат Божият народ....още тогава- свято свещенство, свят народ....а ние, езичниците къде щяхме се денем?!  Това е основно противоречие със словото, което обяснява, че Бог се е явил, за знамение, знаейки, че евреите няма да се доближат до планината, понеже ....Той знае какво има в сърцата на всеки един.

Отговор: защото във вторият пример става на въпрос за човек, ПРЕЗИРАЩ ИЗКУПИТЕЛНАТА ЖЕРТВА, ВЕЧНАТА ДАН НА СИНА, ДАДЕНА КАТО НАЙ- ВЕЛИКО НЕЩО ОТ СТРАНА НА БОГ КЪМ ЧОВЕЧЕСТВОТО. Става на въпрос за два завета, две различни времена, ние НЕ ЖИВЕЕМ във времената на старият завет, ВИЕ ДЪЛБОКО СЕ ЗАБЛУЖДАВАТЕ И НЕ ПОЗНАВАТЕ БОГА.

Quote
4.   Защо Ананий и Сапфира бяха убити на място?
- голяма манипулация. Поредната. Святият Дух ги уби не защото имаха грях, подобен на блудницата, ТИХОМИРЕ! А защото ТЕ ЛИЧНО, С ПЪЛНО СЪЗНАНИЕ РЕШИХА ДА ИЗКУСЯТ ДУХА НА БОГ. Защо не ми отговориш ти, който си толкова голям познавач на Бога защо днес пастори и лидери не падат мъртви? /знам отговора, просто те репликирам :-)- защото Бог ог няма там, а? Е, има Го, ти откъде знаеш...?!/

Quote
5.   Защо въз основа на неразпознаване на Господнето тяло мнозина от вярващите в Коринт бяха починали?
- ОТГОВОРА МИ Е горе, Тихомир. Ти ли съдиш вместо Бог? Искам да кажа - толкова ли добре познавате Бога, че и Му иззехте съдийските функции?!  В закона, да- в него има описани редица случаи, в които хората още в стари времена грешаха и Бог им прощаваше, защото те се покайваха. ВЪПРОС : кога Бог щеше да ги убие?  Не знаете, няма да знаете, защото в Него е решението за всичко и Той Е Който Е.  :-)   Отстъпете от това сквернословие- да твърдите убедено неща, които не са така!

Quote
7. Защо пише за отлъчване на нечестивия помежду нас (споменавайки хулители, идолопоклонници, които са били убивани според Закона, но споменавайки и блудници и сребролюбци, които не са били убивани според Закона) и какво означава това отлъчване?
- ЛЮБИМИЯТТ МИ ВЪПРОС ТУК. Тишо, мерси !  :-)  - имаш прегръдка от мен /интернетно "гуш"  :-) /.

Накратко - ОТЛЪЧВАНЕТО Е ЕДИНСТВЕНО И САМО С ЦЕЛ СЪГРЕШИЛИЯТ ДА СЕ ПОКАЕ - НЕЩО, В КОЕТО ВИЕ НЕ ВЯРВАТЕ И НЕ ПРАКТИКУВАТЕ, ЗАЩОТО ИНАК БИХТЕ ВРЪЩАЛИ ХОРА ОБРАТНО В САЙТА, А ТОВА НЕ ПРАВИТЕ. Т.е.- вие сте специалисти по гоненето, но не и по помиряването и търсенето на покаяние, да не би "такъв да бъде погълнат от извънредна скръб..."/по памет- Павел, от второто писмо към коринтската общност от вярващи в Господарят/.  :-)  Вие какво - наистина проповядвате юдаизъм- Свят Бог - свят народ- който съгреши- наказание- без право на поправление!

И, междудругото, Тихомире, пак е манипулативно представянето на любовта към ближният като "ню-ейдж", като "сатанизъм" и тнт- просто да отбележа. Съжалявам за правописните грешки.

/преди дуплики прочетете внимателно, моля  :-)/

Владо.
27. Несправедлив човек е мерзост за праведните; И който ходи в прав път е мерзост за нечестивите.
хх
  5. Мъдрият човек е силен, И човек със знание се укрепява в сила,
  6. Защото с мъдър съвет ще водиш войната си, И чрез множеството съветници бива избавление.
  http://vminev.blog.bg

Владо

  • Служещ
  • ******
  • Posts: 506
  • Нашият Господ идва.
    • http://vminev.blog.bg/
Re: Убиването с камъни в наши дни
« Reply #27 on: July 26, 2009, 11:14:40 AM »
Пф, забравих :

Quote
Матея: 21:31 Кой от двамата изпълни бащината си воля? Казват: Първият. Исус им рече: Истина ви казвам, че бирниците и блудниците ви изпреварват в Божието царство.
21:32 Защото Иоан дойде при вас в пътя на правдата, и не го повярвахте; бирниците обаче и блудниците го повярваха; а вие, като видяхте това, даже не се разкаяхте отпосле да го вярвате.
- след тези стихове смятам да замълчите, ако наистина живеете това, дето говорите.

Владо.
27. Несправедлив човек е мерзост за праведните; И който ходи в прав път е мерзост за нечестивите.
хх
  5. Мъдрият човек е силен, И човек със знание се укрепява в сила,
  6. Защото с мъдър съвет ще водиш войната си, И чрез множеството съветници бива избавление.
  http://vminev.blog.bg

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Убиването с камъни в наши дни
« Reply #28 on: July 26, 2009, 11:49:01 AM »
Quote
- приятелю, това с трънките да не те е оплело нещо, защото освен да изобличавате ВИЕ НИКОГА НЕ ПРИЕМАТЕ КОРЕКЦИЯ ОТ НИКОГО ... познато ми е от манипулативните среди, от които излязох-

Аз тебе нито веднъж не съм те видял да приемеш корекция. Знаеш си своето като кон с капаци, иначе на думи само говориш затова, че "може и да не съм прав" ама като ти се покаже че не си си знаеш своето и си правиш оглушки. Така че си извади гредата от своето око и тогава ще говориш за треските в очите на другите.

Quote
Накратко - ОТЛЪЧВАНЕТО Е ЕДИНСТВЕНО И САМО С ЦЕЛ СЪГРЕШИЛИЯТ ДА СЕ ПОКАЕ - НЕЩО, В КОЕТО ВИЕ НЕ ВЯРВАТЕ И НЕ ПРАКТИКУВАТЕ, ЗАЩОТО ИНАК БИХТЕ ВРЪЩАЛИ ХОРА ОБРАТНО В САЙТА, А ТОВА НЕ ПРАВИТЕ.

Ти нали знаеш кой е наречен клеветник и какво значи клевета? Понеже и сме връщали хора след временен бан и ще връщаме, но клеветниците които говорят лъжа няма да устоят в съда. И няма нужда да демонстрираш за пореден път драстичното си непознаване на Писанията, защото според Писанието отлъчването НЕ Е САМО И ЕДИНСТВЕНО за поправление на съгрешилия, но е също и за предпазване на тялото от горчиви корени, които могат да заразят останалите. Сам си намери пасажите за това. Именно в това е хуманизма, да се мисли за човешкото а не за Божието. И когато един човек дръзна да постъпва така пред Исус, беше наречен "Сатана". Хуманизма слиза директно от самия сатана и е висша форма на сатанизма.

Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

maran-atha

  • Новодошъл
  • *
  • Posts: 32
Re: Убиването с камъни в наши дни
« Reply #29 on: July 26, 2009, 12:16:34 PM »
Ееееей, то тук стана голяма каша значи... и всички се хванахме за косите май... а?
Айде да се спрем вече!

Уочмане, мисля че голямото недоразумение дойде от това, че ти пишеш на прекалено високо ниво - неразбираемо за нас обикновените хорица, които като те прочетоха и стигнаха да извода, че ти подкрепяш и дори би участвал в убиване с камъни. Но от отговора ти стана ясно, че ти не би убил никой с камъни, така че лично аз се успокоих и смятам да приключа с тази тема.

Но тук се заформи една друга тема която ти предложи да се отдели. Би ли я отделил ти?