Author Topic: Господната вечеря  (Read 24851 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: Господната вечеря
« Reply #15 on: January 13, 2010, 15:56:21 PM »
АхиТоВ,

Преди да продължи дискусията, бихме искали да споделиш няколко думи за себе си в темата "Представяне" (в началото на форума). Ще бъде полезно за всеки един от четящите.


И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3953
Re: Господната вечеря
« Reply #16 on: January 13, 2010, 16:05:48 PM »
AxuToB, препоръчително е да поработиш върху изразните си средства, защото от написаното от тебе не става ясно какво точно твърдиш или какво искаш да кажеш. Например:

Quote
Ами че те деноминациите са от Бог?

Това изречение звучи като твърдение, но накрая има въпросителна, въпреки че не звучи като въпрос. В крайна сметка какво е? Въпрос или твърдение? Ако беше въпрос има друга граматическа форма в която трябва да се напише. Ако пък е твърдение какво прави тази въпросителна отзад?

Ако искаш да водиш смислена дискусия е добре да обмисляш внимателно какво искаш да кажеш, и после да го напишеш по недвусмислен начин. Иначе няма как да има качество на комуникацията.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

AxuToB

  • Изгонен
  • Посещаващ
  • *
  • Posts: 40
    • Бръснарят
Re: Господната вечеря
« Reply #17 on: January 13, 2010, 17:40:05 PM »
Прав си! Готово! Поправено!


Поздрави!
Жоро

johnny

  • Допринасящ
  • *****
  • Posts: 293
Re: Господната вечеря
« Reply #18 on: January 14, 2010, 11:35:44 AM »
Темата се отклони, но да уточним.
Твърдението, че деноминациите са от Бог е неправилно. Може да се каже, че Бог използва деноминациите, като сито, за да пресее хората и да се види, кой на къде го води сърцето. Което предполагам и ти си имал предвид. Защото някой може да си помисли, че Бог е създал деноминациите заради някакво перверзно удоволствие да мъчи и заблуждава хората, което няма как да е вярно.
Ако и да ме убие Той, аз ще Го чакам...

AxuToB

  • Изгонен
  • Посещаващ
  • *
  • Posts: 40
    • Бръснарят
Re: Господната вечеря
« Reply #19 on: January 14, 2010, 12:29:54 PM »
Темата се отклони, но да уточним.
Твърдението, че деноминациите са от Бог е неправилно. Може да се каже, че Бог използва деноминациите, като сито, за да пресее хората и да се види, кой на къде го води сърцето. Което предполагам и ти си имал предвид. Защото някой може да си помисли, че Бог е създал деноминациите заради някакво перверзно удоволствие да мъчи и заблуждава хората, което няма как да е вярно.

Благодаря за уточнението, това имах в предвид, да! Сигурно и другите са го разбрали, както и ти сам.

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: Господната вечеря
« Reply #20 on: January 14, 2010, 13:20:58 PM »
Ам, Тихомир, къде пише, че се взима на всяко събиране? Иначе съм съгласен с Тихомир, че където няма вяра в Бога е безумие да се взима Господна вечеря.
Първо ти посочи, къде съм казал, че е на всяко събиране (и бъди внимателен в това, което пиша и пасажът, който ще посочиш).

Другото е, че никъде не съм казал, че "където няма вяра в Бога е безумие да се ВЗИМА Господната вечеря", за да си съгласен с това.
И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

AxuToB

  • Изгонен
  • Посещаващ
  • *
  • Posts: 40
    • Бръснарят
Re: Господната вечеря
« Reply #21 on: January 14, 2010, 13:36:56 PM »
Ам, Тихомир, къде пише, че се взима на всяко събиране? Иначе съм съгласен с Тихомир, че където няма вяра в Бога е безумие да се взима Господна вечеря.
Първо ти посочи, къде съм казал, че е на всяко събиране (и бъди внимателен в това, което пиша и пасажът, който ще посочиш).

Другото е, че никъде не съм казал, че "където няма вяра в Бога е безумие да се ВЗИМА Господната вечеря", за да си съгласен с това.

Това е част от основния ти пост:"Христос е заповядал да правим това, когато се събираме за Негово възпоменание. Това не означава всяка първа неделя, нито всяка седмица, но всеки път, когато се събираме за Негово възпоменание..."

Това ми беше първото впечатление, за това и те попитах, а относно второто твърдение, аз го отправих към Владо, то е ясно, понеже той говори за деноминациите. Ще бъда по-точен следващите пъти за се разбираме...

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: Господната вечеря
« Reply #22 on: January 14, 2010, 13:41:14 PM »
Това е част от основния ти пост:"Христос е заповядал да правим това, когато се събираме за Негово възпоменание. Това не означава всяка първа неделя, нито всяка седмица, но всеки път, когато се събираме за Негово възпоменание..."
Прочети внимателно това, което пиша и твоето твърдение, което е "на всяко събиране". Аз съм писал "всеки път, КОГАТО ... ЗА ...". Това, което съм писал, е коренно различно от това, което ти си казал и между другото е буквален цитат от Словото.

Но дали е цитат или е разсъждение, значението му не е "на всяко събиране", както ти спомена. Това означава ли, че и самият цитат от Словото на теб ти говори същото?

И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

AxuToB

  • Изгонен
  • Посещаващ
  • *
  • Posts: 40
    • Бръснарят
Re: Господната вечеря
« Reply #23 on: January 14, 2010, 13:54:11 PM »
Да, съгласен съм с порицанието. Но наистена с такова впечатление останах в началото, сега го прочетох и видях разликата. Правилно ме коригираш, приемам критиката!