Author Topic: Гласуването - решение или илюзия?  (Read 60553 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Гласуването - решение или илюзия?
« Reply #30 on: June 30, 2009, 10:37:23 AM »
Хуманизма е религията на антихриста, чернобледнеев и Божиите хора нямат общение с последователи на тази религия.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

chernobeleev

  • Новодошъл
  • *
  • Posts: 17
Re: Гласуването - решение или илюзия?
« Reply #31 on: June 30, 2009, 15:34:58 PM »
 Сто процентаЗлоба изчистена от всякаква християнска доброта,ТихомирУочмановатаинквизиция отново показа колибесевските си принципи..В един елементарен спор,даже  не дискусия,в който те станаха на смях с незнанието си,виновен се оказа хлапакът извикал че царя е гол,бих добавил мръно гол..Ето бива пещеризъм,ама такава пещерна злоба и по филмите я няма,но явно за това ви се плаща,и ще лаете,службица,хлебец при тази криза като нищо ще прегризете  гърлото на някой заблуден хуманист вярващ в Христос  минал пътя  пътя на светите инквизитори,...Прав ви път , Вашата тъмнина ще покаже на хората от форума един по превъзходен път,естествено не във вашата посока.Всяко стадо има своята черна овца.Светите инквизитори своето стадо в което кучетата са повече от овцете,е,тях ще доите и стрижете и то докато ги храните.Съветниците на последният византийски император ппредпочетоха чалмата пред папската тиара,вие също по византийски заблуждавате хората от форума..Аз няма да кажа че сте антихристи ,нито че не сте християни а само едни заблудени щрауси които имитират лъвски рев ,но защо си криете главите в пясъка,и защо и другите трябва да го правят,ако не им се плаща.Все пак колкото и да ви е голяма злобата към мен,вярвам че ИСУС ВИ ОБИЧА И КОГАТО ПОЗНАЕТЕ иСТИНАТА ,Тя ще ви направи свободни,на истинските християни от форума пожелавам да разобличавате докато не ви изгонят тези хитри лицемери..Христос победител!

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Гласуването - решение или илюзия?
« Reply #32 on: June 30, 2009, 15:50:33 PM »
Не злоба а съжаление чернобледнеев, иска ти се да ни очерниш за да се изкараш прав, само че твоите безумни приказки стават явни пред всички, разбира се пред всички, които разбират. За останалите пътя и без това е широк и в него има място за всякакви и хуманисти и китаристи и каратисти.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: Гласуването - решение или илюзия?
« Reply #33 on: June 30, 2009, 15:56:23 PM »
Quote from: chernobeleev
...но явно за това ви се плаща...
Никой не ни плаща за това, нито имаме лична изгода за това, което пишем. Нашата роля като администратори в този форум е да пазим форума от това, което не е според Божието Слово, а не да допускаме всякакви мнения и да бъдем толерантни към тях. Всеки човек, който е започнал да пише в този форум се е съгласил с това, че в този форум ще бъде предизвикан и няма да бъде толерирано нещо, което е противно на Бога.

Изгода в момента имаш ти, защото съвсем целенасочено ти се обръща внимание за погублението на душата ти, което сам ти си изработваш и което си прегърнал.

Вместо да се закоравяваш все повече, се обърни към живия Бог и се покай от тези подигравки, несмислени, недоказани думи и клевети (като тази, която цитирах в текущото съобщение).
И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

todorkunchev

  • Новодошъл
  • *
  • Posts: 28
Re: Гласуването - решение или илюзия?
« Reply #34 on: June 30, 2009, 19:22:52 PM »
Пиеса за механично пиано и четири леви ръце,Чернобелеев си свърши работата ,паднаха ви маските,сега хората ще знаят какви са анонимните братя от този форум.Утре народа ще тръгне към пустинята а вие ще си останете по домовете,леваците и ще дрънкате това което правите механично цял живот..Едни ще вървят търсейки истината с цената на грешките и паденията,а вие ще си дрънкате механично  че сте в истината,стоейки в своя египетски плен,който е безплатен и затова не получавате заплащане....е,може и да получите,все пак вола,добичето като вършее не трябва да му се връзва устата,все ще остане нещо от египетската нива..Чернобелеев и аз може да не сме за този ваш двуличноглав форум,но вярвам много тук ще си зададат въпроса а вие какво правите в България...Хубаво е че всеки може да прочете думите ви ,и те остават като едно свидетелство  за едно завършено предателство към хората на тази страна,към нейното бъдеще,и утре тези които се събудят от вашата музика ще хукнат викайки ;помощ ,спасяват ни..помощ,лицемери лъжеучител.,Всъщност някой може ли да каже какви са тези,,братя"имат ли биография и....досие някъде,толкова ловки манипулатори ей така от нищото не става,излезте на светло черноризци не толкова храбри...е не ,няма да стане  нали,така е ..това ви е играта,на пианото за...

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: Гласуването - решение или илюзия?
« Reply #35 on: June 30, 2009, 19:32:25 PM »
Добро е, че публично всички могат да видят думите ви и подигравките ви тук във форума. Вашето писане е пълно с много празни думи и подигравки.

Видя се, че вие не принадлежите тук.

Вие бяхте предупредени да погледнете на душите си и да се покаете пред Бога, но не поискахте. Нека Бог да отсъди между вас и нас.


И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

todorkunchev

  • Новодошъл
  • *
  • Posts: 28
Re: Гласуването - решение или илюзия?
« Reply #36 on: June 30, 2009, 19:46:10 PM »
амин амин

IvanQS

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 149
Re: Гласуването - решение или илюзия?
« Reply #37 on: June 30, 2009, 20:30:54 PM »
Quote
Публикувана от: Tihomir
Видя се, че вие не принадлежите тук.

Вие бяхте предупредени да погледнете на душите си и да се покаете пред Бога, но не поискахте. Нека Бог да отсъди между вас и нас.

Сайта е за братско общение в тревожни времена,а не за безсмислени спорове с трудни хора.
Бях останал с впечатлението,че сте си намерили мястото за спорове и иронични закачки някъде другаде,но присъствието ви ме изненада.

Няма да ми липсвате ,todorkunchev и chernobeleev ,не мога да ви разпозная като част от тялото на Господаря.

Псалми 91:14
Понеже той е положил в Мене любовта си, казва Господ, Затова ще го избавя; Ще го поставя в безопасност, защото е познал името Ми.

Gerard

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 182
Re: Гласуването - решение или илюзия?
« Reply #38 on: June 30, 2009, 21:33:46 PM »
До колкото успях да се ориентирам от празните и безумни писаници на някой от членовете на форума стигнах до извода че ТодорМаймунчев(правещ маймунски номера, достойни за цирка но само за там..) и черньо, са един и същи човек страдащ от дълбока шизофрения проявяваща се в две или не знам си колко личности, а другата възможност е да сме свидетели на лукава и подла но безкрайно некадърна провокация от страна на някой изпаднал в дълбока несмисленост злобар.
Ecc 7:3  Sorrow is better than laughter: for by the sadness of the countenance the heart is made better.
Ecc 7:4  The heart of the wise is in the house of mourning; but the heart of fools is in the house of mirth.

mak

  • Administrator
  • Служещ
  • *****
  • Posts: 655
    • http://www.fellowshipbg.org
Re: Гласуването - решение или илюзия?
« Reply #39 on: June 30, 2009, 22:12:16 PM »

А цитатът от Исая е от следния пасаж:

Исая 30
  1. Горко на непокорните чада, казва Господ, Които се съветват, но не с Мене, И които сключват договори, но не чрез Моя Дух, Та притурят грях на грях; -
  2. Които отиват за да слязат в Египет Без да се допитват до Моите уста, За да се закрепят със силата на Фараона, И да прибягнат под сянката на Египет!
...
7. Защото помощта от Египет ще бъде суетна и безполезна; Затова го нарекох: Рахав {Т.е., Самохвалец.}, който бездействува.
  8. Сега иди, напиши това пред тях на дъсчица, И забележи го в книга, Та да остане за бъдещото време за свидетелство до века,
  9. Че те са непокорни люде, чада лъжци, Чада, които не искат да слушат поуката Господна,
  10. Които казват на гледачите: Не гледайте, И на пророците: Не ни пророкувайте правото, Но говорете ни ласкателно, пророкувайте измами,
  11. Отстъпете от пътя, Отклонете се от пътеката, Махнете отпред нас Светия Израилев.
  12. Затова, така казва Светият Израилев: Понеже презирате това слово, И уповавате на насилството и на извратеността, И се опирате на тях,
  13. По тая причина това беззаконие ще ви бъде Като разпукната част издута във висока стена И готова да падне, Чието рухване става внезапно в един миг.

Точно това става днес - християните търсят помощ от Египет - света. И смятат, че като кооперират със света ще се избавят.

Тук не виждам мълчаливо приемане на Божиите заповеди, а заповед да не се уповава на Египет и съд върху тези, които уповават на Египет.


Преди малко ми обрънаха внимание на тези думи, и сетих се че и тука някой спомена нещо за мълчанието:

Amo 5:11  Прочее, понеже угнетявате сиромаха И изтръгвате от него платки жито, Затова, ако и да сте построили къщи от дялани камъни, Няма да живеете в тях, Ако и да сте насадили приятни лозя, Няма да пиете виното им.
Amo 5:12  Защото зная колко много са вашите престъпления И колко великански са греховете на вас, Които угнетявате праведния, приемате подкупи, И извращате правото на сиромасите в портата;
Amo 5:13  По която причина разумният млъква в такова време; Защото е зло време.
Amo 5:14  Потърсете доброто, а не злото, за да живеете; Така Господ, Бог на Силите, ще бъде с вас, както речете.
Amo 5:15  Мразете злото, обичайте доброто, И установявайте правосъдие в портата; Може би Господ, Бог на Силите, да се смили за останалите от Йосифа.

"Той ти е показал, човече, що е доброто; И какво иска Господ от тебе, Освен да вършиш праведното, да обичаш милост, И да ходиш смирено със своя Бог? " Михей 6:8

IvanQS

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 149
Re: Гласуването - решение или илюзия?
« Reply #40 on: July 01, 2009, 01:04:00 AM »
Quote
13       Дискусии върху Библейски и духовни въпроси / Основни духовни въпроси / Re: Водачество и власт в Христовото тяло       -: март 14, 2009, 00:24:37 Публикувана от: todorkunchev

"искам да ви направя едно признание,което да постави на друго ниво нашите взаимоотношения:Чернобелеев е мое дете,или аз съм негов духовен баща,когато повярвах го родих и оттогава не само аз си имам проблеми с него .


Без коментар.
Псалми 91:14
Понеже той е положил в Мене любовта си, казва Господ, Затова ще го избавя; Ще го поставя в безопасност, защото е познал името Ми.

Vasquez

  • Изгонен
  • Посещаващ
  • *
  • Posts: 46
Re: Гласуването - решение или илюзия?
« Reply #41 on: July 01, 2009, 17:56:57 PM »
chernobeleev,

На едно място беше писал, че мотиките имат много имена и редовно копат във форума. Мен, например, ме разпознаваха като бурен. Първата ми тема поизопна нервите на "братята" и един ден изчезна от "Основни духовни въпроси". Помислих си, че са я изтрили, защото прехвърчаха доста искри. Но след време я намирам в секцията "Изследване на лъжеучения и тези, които ги носят". Куриозното в случая е, че никой от администраторите не е отбелязъл кога и от кого е преместена там. Така се създава погрешното впечатление /за нови потребители и гости/, че аз смятам предмета на темата за лъжеучение.
Редно е да смомена също така, че предвид обстоятелствата, е напълно нормално да се регистрираш няколко пъти - докато си отвориш устата и си изгонен.
Навсякъде искат само да ги слушат и да им ръкопляскат. Дано само "братята" не достигнат падението на другите $братя$ да продават Исус за пари. И вместо да спасяват, да погубват души.

Убеден съм, че всичко това тук го правят не от злоба, а от ревност по Бога. Засега. 

P.S. Понеже темата е относно гласуването: Забелязъл съм странна закономерност - за когото гласувам, винаги губи изборите. Чудя се тази година на кого да гласувам доверие :)

bullet95

  • Новодошъл
  • *
  • Posts: 18
Re: Гласуването - решение или илюзия?
« Reply #42 on: July 02, 2009, 21:35:38 PM »
гласувате за Мартин Димитров-синя коалиция          който е вярваш от църква Блага вест нали тези който ни управляват трябва да имат страх от ГОСПОДА     Знам че живеем при демокрация тук на земята а горе на небето ще живеем в царсто с цар ИИСУС но ние трябва да да извършим нашата част- да гласуваме-както при възкресението на Лазар ние човеците трябваше да приместим камъка за да стане чудото извършено от ИИСУС     Винаги има човешка част има и БОЖИЯ

IvanQS

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 149
Re: Гласуването - решение или илюзия?
« Reply #43 on: July 02, 2009, 22:25:06 PM »
Quote
Знам че живеем при демокрация тук на земята а горе на небето ще живеем в царсто с цар ИИСУС но ние трябва да да извършим нашата част- да гласуваме-

Защо да живеем в Божието царство чак на небето?
Аз не живея и никога не съм живял в "демокрация".
Ние сега живеем по плът  във всякакви фракции на господството и власта на княза на този свят.
Всеки роден от Божия Дух е пришалец на този свят и е посланик на Божието царство идващо със сила .

Проклятията върху държавата в която живеем  не идва от неправилно гласуване ,а идва от извратените и самозабравили се "църкви-фирми".

Всяко идолопоклонство при Израел докарва робство и всяко покаяние връща мира.

Важното не е нашето гласуване,а нашето отношение към Живия Бог.
От там идва всичко.
Псалми 91:14
Понеже той е положил в Мене любовта си, казва Господ, Затова ще го избавя; Ще го поставя в безопасност, защото е познал името Ми.

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: Гласуването - решение или илюзия?
« Reply #44 on: July 02, 2009, 22:36:22 PM »
bullet95,

Мисля, че е добре първо да прочетеш темата отначало докрай, тъй като сегашното ти изказване е доста не намясто. Ще ти оставя да видиш сам защо.

Иначе съм съгласен с това, което казва IvanQS.

Ще отклоня темата към нещо, което е в Словото - поставянето на старейшини. Тези, които са били избирани са били
- познати на народа;
- с одобрен характер;
- пълни с мъдрост;

Човекът, за когото говориш нито го познавам какъв е, нито знам дали е с одобрен характер, нито знам дали е мъдър. Нито познавам семейството му, нито знам как се отнася към жена си и децата си, нито знам дали децата му (ако има такива) са възпитани в Божия път. Също нито знам в чий "бог" вярва, защото мнозина казват, че вярват в "бога", но като се поговори малко с тях излиза, че вярват в един измислен бог, който го проповядват на повечето места.

Иначе това, че човек, който се нарича "вярващ" е в единомислие (което означава "да е от една партия") с други, които хората публично плюят, е доста съмнително, тъй като пише:
Амос 3:3 Ще ходят ли двама заедно, ако не се съгласят?

А това, че "винаги има човешка част има и БОЖИЯ" не е вярно, защото ще те запитам:
- Къде беше човекът, когато Бог образува небето и земята?
- Къде ще бъде човекът, когато Бог ще унищожи това небе и земя?
- Къде ще бъде човекът, когато Бог започне да излива язвите?
- Човекът участва ли в растежа на полската трева?
- Човекът участва ли в обличането на полските цветя?
- Човекът участва ли в деленето на клетките на животните?

Има някои неща, за които човек трябва да извърши нещо, но повечето от нещата са изключително и само в Божията ръка.

И преди всичко, форумът не е предизборна трибуна, а е място за общение на братя в трудни времена. Тук разискваме принципни въпроси, които могат да благословят тялото Христово, както и въпроси, които са опасни за тялото Христово. Един от тези въпроси е самото гласуване, за което ти трябва да отделиш време и да прочетеш отначало.


И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?