Author Topic: Телевизия  (Read 15795 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

maran-atha

  • Новодошъл
  • *
  • Posts: 32
Телевизия
« on: June 21, 2009, 01:58:44 AM »
Преди малко (в новините в 22 часа по bTV) гледах един изключително странен репортаж който си струва да опиша защото е много показателен за това как медиите ни манипулират.

Репортажа беше уж за това как българина се отнасял към емигрантите от Африка по-зле от тукашните цигани. Интересното бе, че по време на репортажа аз поне не видях никакви негри и се зачудих за какви изобщо негри ми говорят. Не след дълго скритата цел лъсна. В репортажа някак си неусетно започна да се говори за това как българина харесвал най-много своите съседи. През това време даваха сценки от Мюзик идол, и нашата новозачената (от великото bTV) фалшива българо-македонска братска дружба. Споменато бе, че ние българите сме били предпочитали да се женим за нашите съседи. За мен това беше нещо ново, но както и да е. След това вече всичко се разкри. Намекнаха как освен, че предпочитаме да се женим за нашите съседски БРАТЯ (наблегнаха на това че съседите ни, не уточниха кои, са ни братя), то нещо повече - имали сме предпочитания към работните ни съседи. Пак не уточниха кои от всичките ни съседи са по-работни, но то не беше и нужно - всеки знае, че турците каквито и кусури да имат, са изключително работен народ. Тук аз си викам "ех, значи това целите с този репортаж - да ни покажете колко добро нещо е да се обвържем с нашите добри съседи - турците". И докато си мислех всичко това се случи нещо което ме шашна. Ни в клин ни в ръкав репортажа завърши по много странен начин. Без и дума да се обели за Турция по време на целия репортаж, изведнъж накрая дават една жена със забрадка която стои с гръб към камерата пред някаква джамия. Изведнъж тя се обръща и виждаме, че това всъщност е репортерката. Тогава тя с усмивка на лицето ни казва нещо такова: "Ако искате да посетите някоя джамия трябва само да си сложите забрадка и да пазите приличие"...

Видях цялата схема на манипулация идваща от екрана само в рамките на 3 минути. Казват ти какво е общото мнение на хората (в случая относно негрите които никой не е виждал дори) и по този начин нагласят твоето мнение да е същото като това на тълпата (т.е. мрази негрите, обичай съседите си). После ти казват какво ти самия предпочиташ (в случая предпочиташ да се жениш за работни съседи). После те предразполагат към точно определени съседи без изобщо да споменават името на държавата (в случая Турция). И накрая ти казват в прав текст колко е лесно да си смениш вярата - трябва само да си сложиш забрадка и си готов.
Напред народе - турците са добри и работни хора - да се женим за тях и да си слагаме забрадките (в смисъл да си сменим вярата).

Това си беше ИСТИНСКА предизборна пропаганда. В действителност обаче това беше от самия пъкал.
Но нека се загледаме и във фалшивата предизборна пропаганда. Не ви ли се струва странно - предизборните клипове са НЕВЕРОЯТНИ! 95% помия и 5% за онзи глас дето казва "купуването на гласове е престъпление". Защо мислите, че предизборните клипове са толкова абсурдни - пълни с грозни нападки и съвсем ясни - откровени лъжи? Ами защото точно това целят - да накарат хората да се отвратят от политиката и да не излезнат да гласуват. Това е начинът да спечели една единствена партия - тази на турците. Нещата се обърнаха към политика, а за мен тази дума е мръсна (явно и на мен са ми повлияли тези реклами) затова спирам - правете си сами изводите. Но едно ще кажа... "И да паднем и да бием"... пак турците ще спечелят изборите, защото това е планът. :(



Нарекох темата "Телевизия" защото сякаш не видях тук да има такава тема. Има тема за филмите и тема за промиването на мозъка, но конкретно за вредата от телевизията май няма такава тема.
И така: трябва ли да си изхвърлим телевизорите или все-пак да ги оставим и от време на време да гледаме новините? Аз правя така от няколко месеца, но вече се замислям дали да не спра да гледам и новините?

IvanQS

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 149
Re: Телевизия
« Reply #1 on: June 21, 2009, 08:46:55 AM »
Първите християни са били гонени ,не защото са казвали ,че вярват в Исус Христос/защото и без това в света има много богове/,а защото не са признавали и почитали и направо отхвърляли възможността да се покланят на други богове.
Казвали им ,че нямат нищо против Христос ,но защо не признавате и императора за бог?
Тогава ставало истинското гонене,защото веднага са разпознавани ,като противници на императора.
Така и днес ,никой няма против да си вярваш в Христос ,само ако си толерантен и към другите вяри.
Телевизията възпитава точно тази толерантност-много пътища има към истината.
Това е духа на антихриста и последното време -да загубим фокуса върху единствения Път за спасение и единствения Бог,за да устоим до края и да живеем.
Най доброто за дявола е да ни направи "хладки",да загубим своето самоопределение и своята радикалност за Истината/студени или топли/.
Телевизията много ми прилича  на реклама за цигари и алкохол,изразяват всичките мечти и стремежи на света,но накрая СЕРИОЗНО УВРЕЖДАТ ВАШЕТО ЗДРАВЕ И УБИВАТ!
Псалми 91:14
Понеже той е положил в Мене любовта си, казва Господ, Затова ще го избавя; Ще го поставя в безопасност, защото е познал името Ми.

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Телевизия
« Reply #2 on: June 21, 2009, 10:50:16 AM »
Quote
Не ви ли се струва странно - предизборните клипове са НЕВЕРОЯТНИ!

Наистина не ми се струва странно какви са предизборните клипове понеже аз просто НЕ ГЛЕДАМ телевизия. И се чудя защо ти не спестиш на душата си целия този бълвоч и не изхвърлиш телевизора в близкия контейнер за боклук? Поне от 12 години не гледам телевизия и не допускам телевизор в дома си и за мен с това се изчерпва въпросната тема.

Телевизията няма да има никаква сила да манипулира ако просто си изхвърлим телевизорите ( и TV тунерите за компютри).
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

maran-atha

  • Новодошъл
  • *
  • Posts: 32
Re: Телевизия
« Reply #3 on: June 21, 2009, 17:45:00 PM »
Аз не гледам предизборните клипове, просто така става, че от тук от там все нещо чувам - например на обяд в барчето докато чакам един телевизор работи и точно тогава пускат тая помия.
Гледам обаче и то от време на врме (веднъж седмично) новините. Но май ще направя като теб. Сега се боря с оная мисъл дето ти казва, че като спреш напълно телевизора няма да си в час с това което става в света.
Ти как разбираш какво става в света?

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Телевизия
« Reply #4 on: June 21, 2009, 19:21:03 PM »
Информацията я получавам по Интернет, при това напълно избирателно. Можеш да избираш както вида новини, така и източника им. Банерите и рекламите по сайтовете можеш да ги спреш със скриптове каквито се намират безплатно.

За предпочитане е да се ползват сайтове за новини, които представляват алтернативна медия, въпреки, че май не останаха такива. Но като цяло независимите източници са за предпочитане.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

matsanovabg

  • Новодошъл
  • *
  • Posts: 11
Re: Телевизия
« Reply #5 on: June 23, 2009, 21:24:31 PM »
Watchman е прав. Не ни трябва телевизор вкъщи. Достатъчна ни е мърсотията, която получаваме в работните места, по улиците, съседите и т.н., та да се омърсяваме допълнително и вкъщи

maran-atha

  • Новодошъл
  • *
  • Posts: 32
Re: Телевизия
« Reply #6 on: June 24, 2009, 01:22:05 AM »
Аз също съм на мнение, че Уочман е прав (не споря за това), но се чудя дали това не ме спира да видя и да знам как действа противника. Ето например вие дето не пускате телевизия не знаете, че почти всеки ден след новините в 19:30 до новините в 22:00 по bTV дават... турски сериал! Не каква да е сапунка, а ТУРСКА!
В най-гледаното време и точно преди изборите. Наред с онзи репортаж за който писах, аз вече съм твърдо убеден, че bTV е под контрола на исляма и много нагло манипулира хората.
Както се сещате, аз не го гледам този сериал, така какво вие не гледате банерите в Интернет, но знаете че ги има. Да не говорим че новините които ги пише в интернет и тези които ги дават по телевизията се пишат от един и същи човек. Има ли разлика дали ще гледам новините по телевизията или ще влизам да чета в новинарските страници?

Изобщо, въпроса ми е това "аз не гледам телевизия, но чета всичко избирателно в интернет", не е ли малко като "аз не пия водка, пия само избрана домашна ракия"?

Кои са тия източници които четете и са все-още по-различни от телевизията?

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Телевизия
« Reply #7 on: June 24, 2009, 02:03:34 AM »
Първо, телевизията докато ти поднесе "новините" те залива с една камара реклами, които е неизбежно да не гледаш поне част от тях докато се взираш в екрана. Докато видиш, че почвал турски сериал току си изгледал 20-тина минути от него и си бил облъчен от ценностната система, която комуникира. Докато чакаш да почнат "новините" хайде поизгледаш още някой бълвоч, докато изключиш телевизора след като свършат - още някой.

Това е разликата с Интернет. Там гледаш и четеш каквото избереш, а не каквото ти натрапят "междувременно".

Що се отнася до турския сериал, аз нямам нужда да знам, че го дават за да знам, че се работи по план за разделяне на България на етнически зони. Затова се и насажда етническа нетърпимост като умишлено се дразнят хората с въздигането на турското и ромското малцинство по официални пътища. Всичко това е план схема по която се работи отдавна и не знам до колко ще успеят да я приложат. Тия неща обаче няма да ги научиш от новините на бТВ или някоя друга лицензирана медия. Иска се изследване на тематиката в Интернет, където излиза ценна информация, без разбира се да липсват и бълвочи.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

byFaith

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 231
Re: Телевизия
« Reply #8 on: June 24, 2009, 17:48:28 PM »
Изобщо, въпроса ми е това "аз не гледам телевизия, но чета всичко избирателно в интернет", не е ли малко като "аз не пия водка, пия само избрана домашна ракия"?

Има и един друг момент: че посланията от телевизията те бомбардират постоянно и можеш пасивно и дори подсъзнателно да ги приемаш, докато с четенето по интернет не е така (с изключение на банери и реклами в полетата, които можеш да забраниш). Четеш напълно съзнателно и решаваш докъде можеш да продължиш. Не е същата промивка. Ако пък гледаш някакво видео (било то и новинарски репортаж) по интернет, пак можеш да му дадеш пауза когато поискаш, можеш да размислиш и като си готов, да продължиш. Можеш да го гледаш повторно след това.

Проблемът при телевизията е, че винаги си в пасивната поза и очите ти и главата ти биват пълнени с неща, най-често според ценностната система на този свят, а това е нездравословно. Много от посланията човек улавя и се пази (успява да ги отрази), но много не улавя и този дух и тези ценности влизат в него без да го осъзнава. И ако това се случва с един по-зрял християнин, колко по-лесно е да бъде отнесено от течението едно дете (или дете във вярата)?

Аз лично не виждам в гледането на телевизия да има повече полза отколкото вреда. Даже напротив: вредата е много повече от т.нар. полза. Отделно гледането на телевизия за повечето хора се е превърнало в начин за запълване на "свободното време" и често е породено от леност и преследване на суета, а уж е "разпускане" и "отпочиване". Парадоксалното е, че точно когато човек е най-уморен психически и физически и плътта е силна, тогава подмолното влияние на телевизията е най-силно и безпрепятствено. Нека не забравяме че се борим не срещу плът и кръв, а битката е духовна. Човек трябва всичко да изпитва.
Кой ще възлезе на хълма Господен? И кой ще застане на Неговото свето място?
Оня, който е с чисти ръце и с непорочно сърце, Който не е предал на суета душата си, и не се е клел на лъжа.
Той ще приеме благословение от Господа, И правда от Бога на спасението си. (Псалом 24:3-5)

maran-atha

  • Новодошъл
  • *
  • Posts: 32
Re: Телевизия
« Reply #9 on: June 25, 2009, 00:36:49 AM »
Нека отклоним темата към интернет, защото за телевизията всички сме на едно мнение (макар че може би изглежда че защитавам телевизията - не - категорично не - не я защитавам, просто се чудех дали не е много крайно изобщо да не пускам телевизора).

Quote
Там гледаш и четеш каквото избереш, а не каквото ти натрапят "междувременно"

Не съм много съгласен с това, въпреки че разбирам какво казваш.
Проблема е, че аз не знам това дето аз съм избрал да чета дали не е написано с цел да ми се натрапи. Имам чувството, че всички новини в интернет са строго контролирани от някой. Влизал съм и в разни форуми за конспирация където уж се пускат "истински" новини които са тайни, но то просто си личи, че всичко е пропито с някаква цел и че дори и там новините са строго подбрани за да ни завлекат в някаква трета глуха.
Изобщо - на кое от всичкото написано в нета да вярвам? Аз дори в християнските портали вече не смея да влизам!
А какво е това "интернет 2" за което се говори?

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: Телевизия
« Reply #10 on: June 25, 2009, 09:42:21 AM »
Всички официални медии са контролирани, дори и неофициални такива също, дори и да не го разбират. Много пъти новините идват като превод на вече написани и контролирани и прецизно канализирани новини от други официални източници.

Много пъти тези "неофициалните новини" с идеята, че всичко, което дават официалните е манипулирано при най-малката "неконтролирана новина" пускат също големи измислици.

Затова е важно да се види какво Словото казва по въпроса и да се изследват нещата като:
- днешния начин на управление (и пророчествата за него)
- това, че днешното население е масово по градовете и това ги прави зависими от "господарите", от които търсят работа
- това, че днешното население е зависимо от "господарите си", затова ходят и стачкуват пред тях за пенсии, за по-високи заплати и т.н...
- това, какви са принципите на днешната икономика и терминологията, която се ползва, за да манипулира хората (примерно по новините "инфлация" било добро, а "дефлация" било лошо, а е точно обратното)

Всичко трябва да се сравни с това, което пише в Словото, тъй като в последните 50-100 години на хората им се е набила в главата толкова много лъжа, че огромен процент от хората живеят така, сякаш земята се е появила преди 100 години и не е възможно да се живее по друг начин.


И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?