Author Topic: Представяне: maran-atha  (Read 5233 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

maran-atha

  • Новодошъл
  • *
  • Posts: 32
Представяне: maran-atha
« on: June 15, 2009, 02:43:52 AM »
Здравейте, има един стих който в превода ВЕРЕН е даден по-добре:

1 Коринтяни 16:22. Ако някой не обича Господ Иисус Христос, да бъде проклет. Мараната {арам.: Господ иде, или: Господи, ела!}.

Мараната (или Маран-ата) е използвана само в този стих и както е написано в скобите означава Господ иде, или: Господи, ела!
Това е точно в каквото вярвам и затова се кръстих така.
Правилата на форума ми дават право да не давам лична информация за себе си.
Женен съм с малко дете.

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Представяне: maran-atha
« Reply #1 on: June 15, 2009, 11:51:50 AM »
Здравей и добре дошъл във форума.

Пасажа, който си цитирал е велик и страшен. Той говори не просто да се люби Господа, но да се обича. Което изисква наистина да се познава Исус на едно много по-дълбоко лично ниво, иначе няма как да има лична привързаност към Него.

За съжаление днес липсва дори основно познание за това КОЙ НАИСТИНА е Исус, камо ли да говорим за близко и личностно познаване. Съда на Господното пришествие и гнева на Агнето ще бъдат страшни за тези които са се задоволили с повърхностното и общоприето християнство, с неговите шаблони и практики, които са проводници на един друг Исус.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

byFaith

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 231
Re: Представяне: maran-atha
« Reply #2 on: June 15, 2009, 11:59:01 AM »
Добре дошъл и от мен, maran-atha.

Човек, за да може да извика "Господи, ела", трябва да Го е познал и да е уверен, че няма да се посрами при Неговото пришествие. Мен лично ме е страх на този етап да извикам тези думи, а това е нещо фундаментално за вярата.

Какво в тези думи те е накарало да ги избереш за свое име във форума?
Кой ще възлезе на хълма Господен? И кой ще застане на Неговото свето място?
Оня, който е с чисти ръце и с непорочно сърце, Който не е предал на суета душата си, и не се е клел на лъжа.
Той ще приеме благословение от Господа, И правда от Бога на спасението си. (Псалом 24:3-5)

mak

  • Administrator
  • Служещ
  • *****
  • Posts: 655
    • http://www.fellowshipbg.org
Re: Представяне: maran-atha
« Reply #3 on: June 15, 2009, 12:36:55 PM »
Добре дошъл.

Вчера прочетох тези думи,

Gal 5:10  Аз съм уверен за вас в Господа, че няма да помислите другояче; а който ви смущава, той ще понесе своето наказание, който и да е бил той.
Gal 5:11  И аз братя, защо още да бъда гонен, ако продължавам да проповядвам обрязване? защото тогава съблазънта на кръста би се махнала.
Gal 5:12  Дано се отсечеха ония, които ви разколебават.


След като ги прочетох, се сетих също и за този пасаж който си цитирал. Във време на отстъпление и време на проповядване на фалшива любов, тези думи на Павел са отрезняващи.

Представям си как тълпите по днешните църковни сбирки извикват на Павел: Ти нямаш любов!
"Той ти е показал, човече, що е доброто; И какво иска Господ от тебе, Освен да вършиш праведното, да обичаш милост, И да ходиш смирено със своя Бог? " Михей 6:8