Author Topic: Молитвени генерали и воини?!  (Read 9414 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Vasquez

  • Изгонен
  • Посещаващ
  • *
  • Posts: 46
Молитвени генерали и воини?!
« on: June 11, 2009, 18:49:42 PM »
Молитвени генерали и воини?!

Не, не сънувате. Ако се чудите дали това не е някаква инсинуация, вижте тук:
http://www.dovebulgaria.org/shou.php?id=65

Какво мисля за споменатите? В момента претеглям фактите. Притесняват ме едно-две неща, но ми е интересно да видя и други мнения. Помествам темата в този раздел, защото това т. нар 'апостолско движение' проповядва екуменизъм.


Простетe, но идеята за 'мандат' на администраторите на fellowshipbg се припокрива някак озадачаващо с изложената в материала. Съвпадение ли е, че ГЪЛЪБ /DOVE/ е лицето на сайта?
Естествено има и противоречия, например не вярвате в т. нар. "петкратно служение", поне доколкото съм разбрал.

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: Молитвени генерали и воини?!
« Reply #1 on: June 11, 2009, 20:28:00 PM »
Кажи първо какво те притеснява и с какво си съгласен и ще коментираме. Все пак ти започваш темата.
И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

IvanQS

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 149
Re: Молитвени генерали и воини?!
« Reply #2 on: June 11, 2009, 20:34:40 PM »
Quote
Молитвени генерали и воини?!

Римляни 12 глава
3 Защото, чрез дадената ми благодат, казвам на всеки един измежду вас, който е по-виден да не мисли за себе си по-високо, отколкото трябва да мисли, но да разсъждава така, щото да мисли скромно, според делата на вярата, които Бог е на всекиго разпределил.


Какви генерали ?
Служенията не са титли,а грижи.

Марк 10:44
и който иска да бъде пръв между вас, ще бъде слуга на всичките.
Псалми 91:14
Понеже той е положил в Мене любовта си, казва Господ, Затова ще го избавя; Ще го поставя в безопасност, защото е познал името Ми.

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Молитвени генерали и воини?!
« Reply #3 on: June 11, 2009, 23:13:58 PM »
Quote
Простетe, но идеята за 'мандат' на администраторите на fellowshipbg се припокрива някак озадачаващо с изложената в материала. Съвпадение ли е, че ГЪЛЪБ /DOVE/ е лицето на сайта?

Форума Fellowship BG няма никаква организационна или идейна връзка с хората от тази организация DOVE. Причината да има гълъб в емблемата на форума е дошла не от асоциация с някоя организация или име, а има връзка със следния пасаж от Библията:

2Кор. 13:14  ... и общението на Светия Дух да бъде с всички вас

Понеже Светия Дух е представен като гълъб в Библията, връзката на символиката на емблемата с името и насочеността на форума става ясна.

А относно думата мандат, тя означава поверена задача и отговорност, няма нищо мистично в нея.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.