Author Topic: Трябва ли християните да гласуват за политици?  (Read 17063 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

The Disciple

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 219
  • !Мълчанието е съучастие в престъплението!
редакция от Tihomir: Преместих темата под ново заглавие

                  Искам да пусна един въпрос но  маи  нещо не се побира  в  другите теми.
               Предлагам  да се отвори  раздел  "Други" за всякакви други  въпроси  и  проблеми които не се побират в  горните  теми.

                            Въпросът  ми е следният:

               Ще гласувате ли на предстоящите избори, ако да защо и ако не защо.
      Добре ли е Християнинът да гласува?. Имат ли място Християни в политиката?

           Този  въпрос на пръв поглед  е "световен" но според мен е важен тъи-като  в болшинството Евангелистки църкви да речем се казва че трябва  да се гласува.  За  това мисля че си струва да се разгледа.



           
"Преди  всичко  се  пазете  от  Фарисеиския   квас,    които  е  лицемерие!"
          Исус -. Ев  Лука  12:1 стих
   "Mразя, презирам фестивалите ви и няма да благоволя в тържествените ви събрания...отмахнете от мен шума на песните си...НО НЕКА ТЕЧЕ ПРАВОСЪДИЕТО КАТО ПОТОК, ПРАВДАТА КАТО ВЕЧЕН ИЗВО

IvanQS

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 149
Re: Трябва ли християните да гласуват?
« Reply #1 on: June 05, 2009, 22:54:11 PM »
За да продължим ,кажи ти как мислиш?
Псалми 91:14
Понеже той е положил в Мене любовта си, казва Господ, Затова ще го избавя; Ще го поставя в безопасност, защото е познал името Ми.

The Disciple

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 219
  • !Мълчанието е съучастие в престъплението!
Re: Трябва ли християните да гласуват?
« Reply #2 on: June 05, 2009, 23:42:05 PM »
За да продължим ,кажи ти как мислиш?


                       Е, аз тебе те питам.

                  По принцип не виждам проблем да продължим и  без аз да си казвам  думата.
     Но нека видим какво ще кажат администраторите, може да не е тук мястото да  продължим.
"Преди  всичко  се  пазете  от  Фарисеиския   квас,    които  е  лицемерие!"
          Исус -. Ев  Лука  12:1 стих
   "Mразя, презирам фестивалите ви и няма да благоволя в тържествените ви събрания...отмахнете от мен шума на песните си...НО НЕКА ТЕЧЕ ПРАВОСЪДИЕТО КАТО ПОТОК, ПРАВДАТА КАТО ВЕЧЕН ИЗВО

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Трябва ли християните да гласуват?
« Reply #3 on: June 06, 2009, 00:36:15 AM »
Аз мисля, че е добре да се дискутира въпроса за политиката и гласуванията, защото има мнозина които са били подлъгани в лъжеучения и лъженадежди и е добре да се изяснят тези неща, пък дано би се помогнало на някого.

Иначе намирам за нужно да се промени заглавието на темата по начин по който да описва темата, защото така звучи като че все едно се продава нещо в темата.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

The Disciple

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 219
  • !Мълчанието е съучастие в престъплението!
Re: Трябва ли християните да гласуват?
« Reply #4 on: June 06, 2009, 13:27:14 PM »
Аз мисля, че е добре да се дискутира въпроса за политиката и гласуванията, защото има мнозина които са били подлъгани в лъжеучения и лъженадежди и е добре да се изяснят тези неща, пък дано би се помогнало на някого.

Иначе намирам за нужно да се промени заглавието на темата по начин по който да описва темата, защото така звучи като че все едно се продава нещо в темата.


                                     Приеми  го  заглавието  като  "Предложение",  написах  "Оферта"  за  да  не  се  повтаря  думата  предложение.
                 Какво  ще  кажете  все  пак  да  се  отвори  нова  секция  "Други"  -  това  според  мен   ще  подобри  и  обогати  форума,  освен  това  забелязвам  че  в  раздела  "Основни  духовни  въпроси"  много  често  се  пускат  всякакви  въпроси  нямащи  нищо  общо  с   Основните  Духовни  Въпроси.
"Преди  всичко  се  пазете  от  Фарисеиския   квас,    които  е  лицемерие!"
          Исус -. Ев  Лука  12:1 стих
   "Mразя, презирам фестивалите ви и няма да благоволя в тържествените ви събрания...отмахнете от мен шума на песните си...НО НЕКА ТЕЧЕ ПРАВОСЪДИЕТО КАТО ПОТОК, ПРАВДАТА КАТО ВЕЧЕН ИЗВО

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Темата е преместена в текущата секция, тъй като гласуването за политици и демокрацията са неща, които са въведени в последните времена, в които живеем.


И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

Анко

  • Допринасящ
  • *****
  • Posts: 383
Може да се окаже,че има нов жанр по местните ни земи-политическо ориентирано християнство.
https://www.youtube.com/watch?v=gwwVRLbxsd8&t=737s
между 5 и 6 минута се говори за това как едни хора не приемали хомосексуалистите, понеже били определени ...фили...или исти
и явно те са лоши християни а такива като този човек са явно от добрите християни. Без да посочва Писанието какво говори по този въпрос.

Не знам защо си причинявам подобни преживявания, но искам да се случва и се надявам да има израстване в християните ни...

2 дни периодично преглеждах и послушах този човек, за да добия малко представа...Не знам дали в същото видео беше или в друго но и с крясъци ни беше съобщено,че Бог е любов. Често съм си мислел за това, дали някъде го има като факт. Еми има го.
Сещам се за Яков, отец на много народи по Божия воля и благоволение...как е писано,че е бил тих човек.

И други неща има поразителни в някои отношения..... но това ако е истинско Божие послание и действие то вероятно аз съм много далеч все още...Бог дано ми прости.


Анко

  • Допринасящ
  • *****
  • Posts: 383
Сещам се за Яков, отец на много народи по Божия воля и благоволение...как е писано,че е бил тих човек.
Извинете за грешката, Авраам е отец на множество народи.

Nikolay

  • Слугуващ
  • *******
  • Posts: 1053
Прокараването на търпимостта е в първите няколко минути на клипа, и там се вижда проблема който коменираш, и да това са начини за проникване всред вярващите на база тяхната солидарност и вяра. Да, големите църкви са лесни за покваряване чрез закони, но това не важи за малките, за това трябва да се превземат от вътре.

От друга страна, проблемите които описва при тези хора, са трудно преодолими без външна намеса. Бог може да ги обърне веднага, но с говорене и помощ от хора също е възможно, ала ще отнеме доста време, но пак е възможно.
Понякога тези хора са обладани друг път са чисто плътски навици. И в това Койчев е прав, без подркепа тези хора нямат почти никакъв шанс.
Защото другия вариант е да се убият с камъни, но тогава къде отива прошката и покаянието? Примера който дава с блудницата е добър.

И тук вече идва проблема на кого да се помага и на кого не.

Относно темперамента му, не ми прави особено впечатление, все пак говори пред публика и трябва да им въздейства.
___

Добре повдигаш темата, аз също забелязвам активизиране в тази посока, превземането на малките църкви отвътре.
Мир вам. Благодат да бъде с всички ви. [Амин]

Nikolay

  • Слугуващ
  • *******
  • Posts: 1053
И още нещо се сетих, в Русия ЛГТБ от няколко месеца е обявена официално за терористична организация - което показва и каква и е дейността.
Мир вам. Благодат да бъде с всички ви. [Амин]

Намерена

  • Посещаващ
  • **
  • Posts: 40
Преди време попаднах и изгледах някои проповеди на Иво Койчев. Той си се нарича апостол на общността, която води. Не мога да кажа, че ме докосна по някакъв начин с посланията си. Дори напротив, с виковете и твърде екзалтираните изблици по-скоро ме отблъсна.
Отделно, Анко е забелязал нещо, което и на мен ми направи впечатление тогава. Този човек, изказва твърдения, но почти няма подкрепа за тях от Словото.
Напомня ми малко за първите нашенски "пастори". Някои от тях използваха същите прийоми на въздействие и свръх темпераментни прояви. Които повече приповдигаха емоционалния заряд и така насърчаваха плътските прояви, отколкото да докосват в духа, и да водят стадото като истински пастири. 

Намерена

  • Посещаващ
  • **
  • Posts: 40
Пропуснах да уточня, че под първите пастори, имам предвид обработените по американски тертип.

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Quote
И още нещо се сетих, в Русия ЛГТБ от няколко месеца е обявена официално за терористична организация - което показва и каква и е дейността.

Не от няколко месеца, а от няколко дена и не за терористична организация, а за екстремистка.

Иво Койчев е от една специална порода проповедници, които вероятно работят за службите и чрез тях за дълбоката държава. Било съзнателно или не. Някои са вербувани, други са просто "полезни идиоти".
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

Анко

  • Допринасящ
  • *****
  • Posts: 383
Иво Койчев е от една специална порода проповедници, които вероятно работят за службите и чрез тях за дълбоката държава. Било съзнателно или не.
Това си помислих.
За този разговор бях споменал преди време
Политически ориентирано християнство, политически коректно, пълно съгласие с глобалната партийна линия и слугуване на същата
https://www.youtube.com/watch?v=lFaWAW_MU9I
Какви претенции могат да имат, след като повтарят като папагали тезите на глобалистките медии? В света глобалистите задават дневния ред-войни, финансови кризи, събаряне на производства и икономики, задлъжняване на народи и хора, липса на правосъдие, подмяна на историята на народите, насъскване народи едни срещу други, лишаване на хората от социални придобивки от предните времена, лошо здравеопазване, много силна пропаганда на хомосексуализма и извратености, фалшива храна, фалшиви медии, фалшиви избори, фалшиви политици, фалшиво, фалшиво, фалшиво. Това е ежедневието на темите от десетилетия в медиите.

Watchman e безпощадно прав!

Николай, не бих споменал за посочения случай, ако отново не беше намесена русофилията и русофобията. Мисля си,че е нужна преценка дали има нужда и от публичност. Сигурно има по-подходящ начин.

Намерена, подобно на теб намирам виковете и крещенето за противни на кротостта, смирението, благостта... които преследваме. Ако са основополагащи за някои, дали са угодни и на Агнето? Не пречат ли на християните да напредват в Христовия характер? С постоянно крещене не превръщат ли всичко в едно тъжно място? Човек, който крещи, може ли да чуе друг? Ами ако всички се разкрещим какво ще стане? Такива неща се питам често.

Изкрещява, а в следващия момент шепне толкова тихо,че не се чува какво казва...Не се чува...Театро някакво ми е това.

Йоан 16:13
А когато дойде онзи, Духът на истината, ще ви упътва на всяка истина; защото няма да говори от себе си, но каквото чуе, това ще говори, и ще ви извести за идните неща.
Не медиите.

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Quote
не бих споменал за посочения случай, ако отново не беше намесена русофилията и русофобията.

По важното е друго, никой ли не обърна внимание, че с тази си "проповед" той се опитва да нормализира джендърството? Което на мен ми прилича, че някой му е спуснал инструкции.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.