Author Topic: Трябва ли християните да гласуват за политици?  (Read 3831 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

The Disciple

• Съпричастен
  • !Мълчанието е съучастие в престъплението!
редакция от Tihomir: Преместих темата под ново заглавие

Искам да пусна един въпрос но  маи  нещо не се побира  в  другите теми.
               Предлагам  да се отвори  раздел  "Други" за всякакви други  въпроси  и  проблеми които не се побират в  горните  теми.

Въпросът  ми е следният:

Ще гласувате ли на предстоящите избори, ако да защо и ако не защо.
      Добре ли е Християнинът да гласува?. Имат ли място Християни в политиката?

Този  въпрос на пръв поглед  е "световен" но според мен е важен тъи-като  в болшинството Евангелистки църкви да речем се казва че трябва  да се гласува.  За  това мисля че си струва да се разгледа.

"Преди  всичко  се  пазете  от  Фарисеиския   квас,    които  е  лицемерие!"
          Исус - Лука  12 глава

"Mразя, презирам фестивалите ви и няма да благоволя в тържествените ви събрания...отмахнете от мен шума на песните си...НО НЕКА ТЕЧЕ ПРАВОСЪДИЕТО КАТО ПОТОК, ПРАВДАТА КАТО ВЕЧЕН ИЗВОР

IvanQS

• Съпричастен
Re: Трябва ли християните да гласуват?
« Reply #1 on: June 05, 2009, 22:54:11 PM »
За да продължим ,кажи ти как мислиш?
Псалми 91:14
Понеже той е положил в Мене любовта си, казва Господ, Затова ще го избавя; Ще го поставя в безопасност, защото е познал името Ми.

The Disciple

• Съпричастен
« Reply #2 on: June 05, 2009, 23:42:05 PM »
За да продължим ,кажи ти как мислиш?

Е, аз тебе те питам.

По принцип не виждам проблем да продължим и  без аз да си казвам  думата.
     Но нека видим какво ще кажат администраторите, може да не е тук мястото да  продължим.
          Исус - Лука  12 глава

"Mразя, презирам фестивалите ви и няма да благоволя в тържествените ви събрания...отмахнете от мен шума на песните си...НО НЕКА ТЕЧЕ ПРАВОСЪДИЕТО КАТО ПОТОК, ПРАВДАТА КАТО ВЕЧЕН ИЗВОР

Watchman

• Administrator
  • Слугуващ
« Reply #3 on: June 06, 2009, 00:36:15 AM »
Аз мисля, че е добре да се дискутира въпроса за политиката и гласуванията, защото има мнозина които са били подлъгани в лъжеучения и лъженадежди и е добре да се изяснят тези неща, пък дано би се помогнало на някого.

Иначе намирам за нужно да се промени заглавието на темата по начин по който да описва темата, защото така звучи като че все едно се продава нещо в темата.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

The Disciple

• Съпричастен
« Reply #4 on: June 06, 2009, 13:27:14 PM »
Аз мисля, че е добре да се дискутира въпроса за политиката и гласуванията, защото има мнозина които са били подлъгани в лъжеучения и лъженадежди и е добре да се изяснят тези неща, пък дано би се помогнало на някого.

Иначе намирам за нужно да се промени заглавието на темата по начин по който да описва темата, защото така звучи като че все едно се продава нещо в темата.

Приеми  го  заглавието  като  "Предложение",  написах  "Оферта"  за  да  не  се  повтаря  думата  предложение.
                 Какво  ще  кажете  все  пак  да  се  отвори  нова  секция  "Други"  -  това  според  мен   ще  подобри  и  обогати  форума,  освен  това  забелязвам  че  в  раздела  "Основни  духовни  въпроси"  много  често  се  пускат  всякакви  въпроси  нямащи  нищо  общо  с   Основните  Духовни  Въпроси.
          Исус - Лука  12 глава

Tihomir

• Administrator
  • Слугуващ
    • FellowshipBG
Темата е преместена в текущата секция, тъй като гласуването за политици и демокрацията са неща, които са въведени в последните времена, в които живеем.

И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?