Author Topic: Анонимността в интернет: за и против  (Read 45195 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: Анонимността в интернет: за и против
« Reply #30 on: February 12, 2008, 14:07:36 PM »
Евангелиста,

Чакаме отговор от теб. Поведението ти беше публично, въпросът - също ти е зададен публично. Очакваме и отговорът да е пред всички.
И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

evangelista1962

  • Допринасящ
  • *****
  • Posts: 245
Re: Анонимността в интернет: за и против
« Reply #31 on: February 13, 2008, 22:08:43 PM »
Незнам за какво трябва да отговарям публично аз просто казвам фатите  какви са .По тази ваша логика  и аз задавам вупроси дори на личните ви имейли обаче не ми се отговаря.Дори имам случаи когато писанх личнона човек  от форума  иведнага ми се направи забележка да не съм пишел  това не било форум за запознанство и ред такива .Истена че човека беше бена но аз трудно се уринтирм . Но по важното че мутива ми е бил без никаква лоша умисъл.ТАКА ЧЕ ИМА МНОГО НЕЩА КОЙТО ОСТАВАТ ТАЙНА ЗА ПО ШИРОКИЯТ КРЪГ ОТ ХОРА ОТ ФОРУМА.А колкото до това да ли ще ме изгонят  не е проблем са мо пак ще напомня че има хора който са съгласни с мен ми пишат на личния имейл.И наистена май е принципаче който не се съгласява с  лидерите на форума е вън.

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: Анонимността в интернет: за и против
« Reply #32 on: February 13, 2008, 23:38:29 PM »
Това кой си пише с теб и кой се съгласява с теб си е твоя работа. В личната ти кореспонденция не искаме да се бъркаме.

Виждам, че бягаш от конкретните въпроси, които ти бяха зададени:
http://www.fellowshipbg.org/index.php?topic=69.msg1768#msg1768

Прочети ги внимателно. Само два (2) са. И отговори на всички, за да не се чудим спрямо твоето поведение.
И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

evangelista1962

  • Допринасящ
  • *****
  • Posts: 245
Re: Анонимността в интернет: за и против
« Reply #33 on: February 18, 2008, 19:14:04 PM »
Хайде да задоволя любопитството ти Тихомире макар че отговора може  да е малко банален.Ами освен онова което написах е истена втората истена бих искал  да ви я спестя за да не се изостря обстановката но пък от друга страна искам да остана на себе си.Бях си  помислил че сте ме изключили без да ми дадете някакво обяснение и затова накарах дъщеря си да ми направи нов ник.Но през това време сина си заел и разбрал че грешка та е моя  .И АЗ ЕСТЕСТВЕНО ГО ИЗОСТАВИХ ОНЯ НИК.Това е.И защото определено си мисля че има друго отношение към мен   заради това че по много въпроси  имам  различно мнение.Зададох един два въпроса за да видя като не познавате човека как ще му отговорите.Ами това е .

The Disciple

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 219
  • !Мълчанието е съучастие в престъплението!
Re: Анонимността в интернет: за и против
« Reply #34 on: April 27, 2008, 20:42:19 PM »
Едит Watchman: Понеже от това съобщение надолу темата тръгна като офтопик от оригиналната тема, отделих я в собствена тема с подобаващо заглавие. Следва написаното от SparedByMercy:

"Чуй ме внимателно момче"
Ей момченце! :) :) :)

Уочман, слава на Бога за дързостта и любовта ти, но анонимният изобличител губи от силата си. Надявам се, че не ти се струва като моя фикс идея да те питам как се казваш, но анонимността е нещо, което не можеш да подкрепиш с никакви библейски аргументи.

Ако го правиш защото не можеш да се довериш на всеки, значи всеки път когато постваш тук разсъжденията си, вдъхновени от Божието слово и от стремежа ти към познаване на Исус, е хвърляне на бисери на прасетата. Споделяш мислите си, но не и името си?

           
                   А   зашо  е  нужно  да  си  казвз  името. И  как   точно   губи  силата   си.
В   страна  като  Българиа   анонимността  е  повече  от  необходима.
"Преди  всичко  се  пазете  от  Фарисеиския   квас,    които  е  лицемерие!"
          Исус -. Ев  Лука  12:1 стих
   "Mразя, презирам фестивалите ви и няма да благоволя в тържествените ви събрания...отмахнете от мен шума на песните си...НО НЕКА ТЕЧЕ ПРАВОСЪДИЕТО КАТО ПОТОК, ПРАВДАТА КАТО ВЕЧЕН ИЗВО

The Disciple

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 219
  • !Мълчанието е съучастие в престъплението!
Re: Анонимността в интернет: за и против
« Reply #35 on: April 27, 2008, 20:46:08 PM »
Според мен това си е лично решение.

Анонимност в интернет е невъзможна. По всяко време "симпатягите" от ДС или НСБОП или кой знае коя служба, могат да ти цъфнат на вратата.
А искаш ли да говориш с някого и да го опознаеш (доколкото е възможно по интернет разбира се) винаги можеш да го направиш. Начини много.

В случая ти вадиш името на човек, който е решил да не го прави, по едни или други съображения. Това дали е коректно?

Това не е вярно стига да имаш достатъчно добри познания е възможна
"Преди  всичко  се  пазете  от  Фарисеиския   квас,    които  е  лицемерие!"
          Исус -. Ев  Лука  12:1 стих
   "Mразя, презирам фестивалите ви и няма да благоволя в тържествените ви събрания...отмахнете от мен шума на песните си...НО НЕКА ТЕЧЕ ПРАВОСЪДИЕТО КАТО ПОТОК, ПРАВДАТА КАТО ВЕЧЕН ИЗВО

Kristiana

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 213
Re: Анонимността в интернет: за и против
« Reply #36 on: June 07, 2008, 01:27:00 AM »
Анонимността в един такъв форум не е никаква пречка за общение,освен това много хора,които не харесват форума влизат и четат,така че не е необходимо да знаят всичко за нас и всяка информация да им се предоставя на тепсия.

надежда

  • Новодошъл
  • *
  • Posts: 12
  • Винаги има надежда!
Re: Анонимността в интернет: за и против
« Reply #37 on: June 11, 2009, 18:05:03 PM »
Точно така, ние не забраняваме на хората да си казват имената във форума, нито ги задължаваме да не го правят. Това е личен избор, и когато някой тръгне да съди чуждата свобода, това вече е грях.
Споделям изказването на Уочман и смятам, че е излишно да се влиза в спорове. Ако някой иска да получи някаква по-лична информация за определен участник, за това си има лична поща. Мисля, че понякога не става въпрос за анонимност, а представяне - Савел не се нарече Павел от съображения за сигурност или анонимност.
И,ето,завесата на храма се раздра от горе
до долу,земята се разтресе,скалите се разпукаха,гробовете се разтвориха и много тела на починалите светии бяха възкресени след Неговото възкресение...

rain

  • Новодошъл
  • *
  • Posts: 5
Re: Анонимността в интернет: за и против
« Reply #38 on: July 11, 2009, 19:46:36 PM »
ако духа на словото ,което идва 4рез 4овека е божият дух,библеиско -то какво зна4ение има дали знае6 името му ,или не-това не е от спасителен характер:)

Владо

  • Служещ
  • ******
  • Posts: 506
  • Нашият Господ идва.
    • http://vminev.blog.bg/
Re: Анонимността в интернет: за и против
« Reply #39 on: July 11, 2009, 20:26:24 PM »
rain,

гледам, че Тихомир те е попитал нещо в отдела за предствянето ти.

А иначе, да попитам, имаш проблеми с клавиатурата ли, че използваш цифри ?

Какво имаш впредвид под "духа на словото", идващ от даден човек ?

Понякога е важно да знаеш с кой/ какъв човек пишеш, каквито и духовни дарби да имаш.
27. Несправедлив човек е мерзост за праведните; И който ходи в прав път е мерзост за нечестивите.
хх
  5. Мъдрият човек е силен, И човек със знание се укрепява в сила,
  6. Защото с мъдър съвет ще водиш войната си, И чрез множеството съветници бива избавление.
  http://vminev.blog.bg