Author Topic: Paul Washer , лъжеучител или ...  (Read 26437 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

small axe

  • Слугуващ
  • *******
  • Posts: 972
Re: Paul Washer , лъжеучител или ...
« Reply #15 on: June 06, 2009, 19:49:20 PM »
А ти на каква база решаваш , кой е учител и кой не е.Понеже виждам че казваш че Бог му е дал евангелизторска дарба.Откъде реши че не става за учител?
Да не би понеже не си съгласен с това което учи , или?
Ти , мислиш ли , че можеш да си коректив на подобни издигнати от Господа хора.Понеже , доколкото знам от теб , ти не си още издигнат от Бога и призован.Като даваш мнение като горното , става пределно ясно че то е субективно.Тоест е пречупено през твоите разбирания , които явно Уошър не споделя.Та затова ли го определяш като Благовестител , но не и учител?

IvanQS

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 149
Re: Paul Washer , лъжеучител или ...
« Reply #16 on: June 07, 2009, 09:56:47 AM »

small axe ,
Интересуваш се какво е мнението ни за Paul Washer ?
Получаваш отговор на човек който е разсъждавал по твоя въпрос и си изказва мнението.

Quote
Публикувана от: Watchman
Като размислях във връзка с темата днес, разсъдих, че ако Уошър може да бъде определен като Божий служител според Еф. 5 гл, то той би бил евангелизатор. Това е дара който този човек има и това е в което виждам, че се труди. От евангелизатор обаче аз бих приел Благовестието, но не бих седнал в нозете му да се уча като от учител.

Последва реакция типична за фен на футболен отбор и преминаваш в лични нападки.

Quote
Публикувана от: small axe
Ти , мислиш ли , че можеш да си коректив на подобни издигнати от Господа хора.Понеже , доколкото знам от теб , ти не си още издигнат от Бога и призован.Като даваш мнение като горното , става пределно ясно че то е субективно.Тоест е пречупено през твоите разбирания , които явно Уошър не споделя.Та затова ли го определяш като Благовестител , но не и учител?

Сега по интересен си ти small axe ,всъщност какво искаш?
Мнение по твоя въпрос и  даване на  оценка за живота и служенето на Paul Washer или за  братята във форума?
Накрая Бог ще си каже мнението ,кой е бил верен в живота и служението .
Нашето мнение  винаги ще е си е наше.
Псалми 91:14
Понеже той е положил в Мене любовта си, казва Господ, Затова ще го избавя; Ще го поставя в безопасност, защото е познал името Ми.

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Paul Washer , лъжеучител или ...
« Reply #17 on: June 07, 2009, 10:45:01 AM »
small axe,

Писанието казва, че " Бог даде ... едни да бъдат благовестители... други овчари и учители"

Да е благовестител някой не е дарба, а е служба. И е написано ясно, че службата на благовестителя и тази на учителя са две различни служби, изпълнявани от различни хора, а не от едни и същи. На учителя е дадена различна благодат от тази на благовестителя и втория не може да участва в попрището на първия, а трябва да е верен в своята служба.

Но се вижда, че ти определено имаш проблеми с човешки авторитети и подскачаш като ужилен като ги засегне някой по някакъв начин, явно защото вярата ти се крепи на тях, а не на познаването на Живия Бог. Всъщност това е характерно за децата - аз съм Павлов, аз Петров, а пък аз Уошъров. Дано Бог те прекара през необходимото разтърсване за да пораснеш. В деноминационното си гнездо можеш цял живот да останеш дете което да чака да му слагат храна в човката. Ако ще ходиш с Бога трябва да се научиш да летиш и сам да си намираш храна.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

mak

  • Administrator
  • Служещ
  • *****
  • Posts: 655
    • http://www.fellowshipbg.org
Re: Paul Washer , лъжеучител или ...
« Reply #18 on: June 07, 2009, 21:54:53 PM »
Сега по интересен си ти small axe ,всъщност какво искаш?
Мнение по твоя въпрос и  даване на  оценка за живота и служенето на Paul Washer или за  братята във форума?

Именно. Това си проличаваше още със самото започване на темата. За това и му писах по-горе.

Иначе по темата малко, small axe, виж мненията на потребителя с име Jimotheus тук:

http://www.sermonindex.net/modules/newbb/viewtopic.php?topic_id=28894&forum=35
"Той ти е показал, човече, що е доброто; И какво иска Господ от тебе, Освен да вършиш праведното, да обичаш милост, И да ходиш смирено със своя Бог? " Михей 6:8

small axe

  • Слугуващ
  • *******
  • Posts: 972
Re: Paul Washer , лъжеучител или ...
« Reply #19 on: June 08, 2009, 11:15:20 AM »
нищо не искам аз , Ivan Qs.
В Господ Исус , аз имам всяко духовно благословение.

Това което имах за цел с тази тема , не е за да ви агитирам за този или онзи човек , както Уочман неправилно мисли , а за да се помъчим да се разберем един друг , като милех че това ще ви е по лесно чрез един човек като Уошър , който смятах , че уважавате.

Сега виждам че не е точно така.Но това е разбираемо , понеже той не е от вашата група.Вие си имате други авторитети и учители.Ваша работа.

Другото което беше , не исках да акцентирам на разбиранията на Уошър относно предупределението и свободната воля , колкото до въпроса който дискутирахме в темата за това дали е възможно един роден изново човек да престане да е такъв.

това е , няма нищо скрито , лицемерно и със задни помисли.Още отначало писах.Ако го считате за лъжеучител , кажете.
Аз не го считам.

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: Paul Washer , лъжеучител или ...
« Reply #20 on: June 08, 2009, 12:11:19 PM »
Учител ни е Божието Слово, срещу което виждам, че не можеш да отговориш.
И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

matsanovabg

  • Новодошъл
  • *
  • Posts: 11
Re: Paul Washer , лъжеучител или ...
« Reply #21 on: June 23, 2009, 18:50:44 PM »
Искам да кажа нещо за Пол Уошър.

Преди да гледам проповедта му върху Матей 7 глава, си мислих, че Библията е вече остаряла и, че трябва Бог да напише нова Библия според сегашния свят. Но след като гледах Пол и как "реже" грехът във тези, които наричат себе си "вярващи", си промених мнението.

Според мен Пол ни води към по-свят живот, живот, който да сравняваме с Библията, а не с други християни и водачи.

Ние сме станали нещо като фарисеите. Искаме хем да угодим на Бог, хем и на хората. Искаме и да не сме различни със света, и да угаждаме на Бог. Но приятелството със света е вражда против Бог.

Пол ясно разделя пътя между света и Бог.
Не може той да бъде лъжепророк и едновременно с това да говори против дявола и да ни насърчава за святост.

В словото много ясно ни говори, че тези които искат да живеят благочестиво в Христа Исуса ще бъдат гонени.

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: Paul Washer , лъжеучител или ...
« Reply #22 on: June 23, 2009, 22:27:48 PM »
Искам да кажа нещо за Пол Уошър.

Преди да гледам проповедта му върху Матей 7 глава, си мислих, че Библията е вече остаряла и, че трябва Бог да напише нова Библия според сегашния свят. Но след като гледах Пол и как "реже" грехът във тези, които наричат себе си "вярващи", си промених мнението.

Според мен Пол ни води към по-свят живот, живот, който да сравняваме с Библията, а не с други християни и водачи.
Уошър говори по-добре от мнозина проповедници и в определени отношения има наистина добри проповеди. Проблемът е, че държи част от учението на Калвин, но в един малко негов стил. Говори за покаяние, но и говори за това, че човек не може да се покае сам, което е основното учение на калвинизма (августиновата ерес).

Quote
Ние сме станали нещо като фарисеите. Искаме хем да угодим на Бог, хем и на хората. Искаме и да не сме различни със света, и да угаждаме на Бог. Но приятелството със света е вражда против Бог.
Фарисеите угаждаха изцяло на себе си и в същото време говориха в повечето случаи правилно. Това го свидетелства и самият Христос. Това, говорят правилно в много отношения, не означава, че техният баща беше Бога на Авраам, Исаак и Яков.

С това не искам да кажа, че Уошър не е от Бога, но има квас, от който трябва да се очисти, както се очистваме и всички ние ежедневно.

Quote
Пол ясно разделя пътя между света и Бог.
Не може той да бъде лъжепророк и едновременно с това да говори против дявола и да ни насърчава за святост.
Възможно е. Дори е възможно и да се гонят демони и пак да не е от Бога човек (Исус говори за такива хора). Не мисля, обаче, че това е този случай при Уошър.

Quote
В словото много ясно ни говори, че тези които искат да живеят благочестиво в Христа Исуса ще бъдат гонени.
В конкретния случай какво имаш предвид - кой живее благочестиво, кой е гонен и от кого?
И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

matsanovabg

  • Новодошъл
  • *
  • Posts: 11
Re: Paul Washer , лъжеучител или ...
« Reply #23 on: June 24, 2009, 15:18:01 PM »
Исус от кого беше гонен?
От езичниците ли?
Не! Исус беше гонен от религията, от фарисеите.

Защо Исус  пише, че брат, брата ще предаде на смърт?

За нашите братя по плът ли става въпрос или за вярващите?

Нали и вярващите са ни братя и сестри?

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: Paul Washer , лъжеучител или ...
« Reply #24 on: June 24, 2009, 15:26:46 PM »
Попитах този въпрос, защото не стана ясно за кого говориш тук:
Quote
В словото много ясно ни говори, че тези които искат да живеят благочестиво в Христа Исуса ще бъдат гонени.

В случая не става ясно в каква връзка го казваш с Пол Уошър. Той ли е гонен, от кого е гонен и т.н.
И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

Владо

  • Служещ
  • ******
  • Posts: 506
  • Нашият Господ идва.
    • http://vminev.blog.bg/
Re: Paul Washer , лъжеучител или ...
« Reply #25 on: July 16, 2009, 10:32:09 AM »


Исус от кого беше гонен?
От езичниците ли?
Не! Исус беше гонен от религията, от фарисеите.

Защо Исус  пише, че брат, брата ще предаде на смърт?

За нашите братя по плът ли става въпрос или за вярващите?

Нали и вярващите са ни братя и сестри?


Подобни евангелско-протестантски лозунги са вече изтъркани и не вървят много- много.

Виж, като казваш "религия" и имаш впредвид отрицателно определение и смисъл, знаеш ли ВСЪЩНОСТ какво означава думата ИЗВЪН идеята, дадена ти от пастора /  лидера / подобният архи-над вярата ти и взаимоотношението ти със Спасителят?

Иначе ти имаш впредвид, че някои искренни вярващи (подобно/сходно на Исус) са гонени от свои събратя (както и Той беше гонен от лицемерните фарисеи) ли?

И на мен не ми стана ясно.
27. Несправедлив човек е мерзост за праведните; И който ходи в прав път е мерзост за нечестивите.
хх
  5. Мъдрият човек е силен, И човек със знание се укрепява в сила,
  6. Защото с мъдър съвет ще водиш войната си, И чрез множеството съветници бива избавление.
  http://vminev.blog.bg