Author Topic: Как да разпознаваме кога някой е изпратен с власт?  (Read 23279 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Аз бих искал да се върна на това, което написа biblical, защото той има някои добри наблюдения.

Quote
Матей 7:28. И когато свърши Исус тия думи, народът се чудеше на учението Му;29. защото ги поучаваше като един, който има власт, а не като техните книжници.

Но когато прочетох пак неговите думи, от които те си правят дадения извод се видя ясно - Кой може да каже: Небето и земята ще преминат , а моите думи няма да преминат? Така според мене хората които са изпратени от него биха имали същия авторитет в думите си и същата увереност. Павел често казвал, че говори думи и откровения от небето.

Когато един човек е НАИСТИНА пратен от Бога, той ще говори думи, които по-скоро небето и земята ще преминат отколкото тези думи да преминат. Увереността е необходимо, макар и не достатъчно условие. Не може един човек да е пратен от Бога, а да не го знае. Такава ситуация е невъзможна. Ето защо ако някой е неуверен и постоянно прилага защитни механизми да не го уличи някой в нещо, когато говори - то такъв човек със сигурност не е пратен от Бога.

От друга страна лъже-пророците също могат да проявят значителна увереност. Могат и да покажат знамения и чудеса. както знаем - отровните гъби затова са опасни, защото МНОГО ПРИЛИЧАТ на истинските.

По отношението на чудесата, почти всеки истински Божий пратеник засвидетелстван в Писанията е бил придружават от различни видове чудеса и знамения. Ето защо чудесата и знаменията не са нито за изхвърляне, нито за подценяване. Но те също не са достатъчно условие за достоверност.

Quote
Ето нещо важно: Ако някой вярва, че говори Божиите думи, то той ще се бои от Бога и също ще пази думите, които говори. Ако ти проповядва едно, но в живота си го изопачава, той явно не вярва на това, което говори и тогава не вярата е мотивът му, а нещо друго.

"Повярвах, затова и говорих."

Това е друго важно условие, а именно този който прогласява посланието, трябва да бъде едно със самото послание. Това пак е необходимо, но недостатъчно условие. Защото е възможно човек който прогласява лъжи да живее според лъжите, защото си ги вярва.

Добре е да бъдем внимателни на тази тема, защото тя е много важна. Да се задълбочим в изследването й. Понеже както приемането на лъже-пратеник е гибелно, така и отхвърлянето на истински-пратеник е още по-гибелно. Ето защо дано Бог ни даде мъдрост и трезвост в това да разберем тази толкова важна реалност.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

bullet95

  • Новодошъл
  • *
  • Posts: 18
марка 16:15 и тези знамения ще придружават повярвалите в мое име бесове ще гонят нови езици ще говорят на болни ще полагат ръце и те ще оздравяват -това са думи на Иисус значи са истина  така че stall axe това е за повярвалите Аз говоря езици -бесове гоня и на болни полагам ръце ,така че дерзай

small axe

  • Слугуващ
  • *******
  • Posts: 972
знам ,булет95,знам .
дръж здраво фронта.Чети и размишлявай над Писанията.

от кого гониш демони ? От братя ли? От какви болести изцели някого?Какви езици говориш?

Запиши езика ,издири двама  истински тълкуватели дето не се познават един друг,дай им  записа , ако ти преведат еднакво ок.You are the man!

Проучи в Писанията от кого са гонили демони ранните вярващи , забележи какви са тези демони , това не са болести , а зли същества в невярващи хора.Не в братя , и тн. тн.
Чети и моли се и мисли , не взимай за чиста монета , думите на местния "апостол"

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
small axe , да не правим темата в офтопик, обаче трябва да правиш разлика между тълкувание и превод, тълковател и преводач. Разликата е огромна и не ги обърквай тия двете.

За изгонване на демони също имаме собствена тема за това, ето защо нека се фокусираме на темата която е повдигната поради важността й, а другите въпроси да се обсъждат в съответните теми, за да не се налага да се местят мненията.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

bullet95

  • Новодошъл
  • *
  • Posts: 18
местен апостол що за иронияи и знаеш ли що е апостол -2 коринт 12:12 признаците на един апостол-знамения чудеса и велики дела се показаха между вас с пълно постоянсто ти чети внимателно от кого гонише злите духове нашия Господ а що се отнася за езиците те са 7 говорими и когато се моля те разбират както в деяния апостоли 2:1 и те ги чуха да говорят на собствения си език за великите божии дела ако се съмняваш ела в Бургас и чуи и небяди вече не вярваш часкам те stall aha

biblical

  • Посещаващ
  • **
  • Posts: 51
 "Пазете се от лъжливите пророци, които дохождат при вас в овча кожа, а отвътре са вълци грабители: {Иер. 23:16, Мат. 24:4, 1 Иоан. 4:1.}16. по плодовете им ще ги познаете. Бере ли се грозде от тръни, или смокини от репей?17. Тъй, всяко добро дърво дава добри плодове, а лошо дърво дава лоши плодове:18. не може добро дърво да дава лоши плодове, нито лошо дърво да дава добри плодове. {Лук. 6:43.}
19. Всяко дърво, което не дава добър плод, отсичат и хвърлят в огън. {Мат. 3:10, Иоан. 15:6.}20. И тъй, по плодовете им ще ги познаете.
21. Не всеки, който Ми казва: Господи, Господи! ще влезе в царството небесно, а оня, който изпълнява волята на Моя Отец Небесен. {Лук. 6:46, Иоан. 6:40, Иак. 1:22, Рим. 2:12.}22. Мнозина ще Ми кажат в оня ден: Господи, Господи! не в Твое ли име пророкувахме? И не в Твое ли име бесове изгонвахме? И не в Твое ли име много чудеса правехме?23. И тогава ще им кажа открито: никога не съм ви познавал; махнете се от Мене вие, които вършите беззаконие."

Запитах се кои са тези лъжепророци, за които говори Господ? Не четем някой в евангелието да е наречен лъжепророк. Сигурно никой лъжепророк не е можел да "припари" близо до Господа.(макар около него да е имало  предател и крадец)

..Иначе тези хора са служители на лукавия преправящи се на Божии слуги или заблудени хора мислещи си че Бог им говори, а то - някой демон:
 "А Духът ясно говори, че в последните времена някои ще отстъпят от вярата, като се предават на мамливи духове и бесовски учения 2. чрез лицемерието на ония, които говорят лъжа и имат жигосана съвест..."

mak

  • Administrator
  • Служещ
  • *****
  • Posts: 655
    • http://www.fellowshipbg.org
biblical, за да бъде по-лесно за четене, добре е да наблегнеш малко повече на форматирането на текста, защото така трудно се чете, примерно когато цитираш от Словото препоръчително е да слагаш текста в bold, за да може лесно да се различава от това което ти си написал.

Иначе референците, ти ли си ги писал, или са включени в текста откъдето копираш и цитираш Словото?
"Той ти е показал, човече, що е доброто; И какво иска Господ от тебе, Освен да вършиш праведното, да обичаш милост, И да ходиш смирено със своя Бог? " Михей 6:8

Valipeti

  • Допринасящ
  • *****
  • Posts: 343
  • Аз Съм именно това, което ви казах че Съм!
    • Приятели в Христа
Относно Keith Daniel, аз виждам и чувам човек, който проповядва от Словото. Това го правят много други. Моля, посочете ми конкретен материал, който да ми покаже уникалноста на този човек, като изпратен от Бога със слово, от което не пада нито една дума. Говорейки думите на библията, естествено е че няма как да падне нито една дума, но това не се прави само от него, а почти от всички проповедници. Дайте конкретни материали, за да се уверя!
Небето и земята ще преминат, но Моите думи няма да преминат!

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
За да се увериш Valipeti, първо трябва да си наясно с Библейското учение за изпращането, което е напълно пренебрегнато от това поколение.

Рим.10:15  И как ще проповядват, ако не бъдат пратени?

Този пасаж противоречи директно със масовата практика да се интерпретира Мат 28 гл, като че всички са изпратени. Ако бяха всички изпратени (колкото и безумно да е това само по себе си за всеки здравомислещ човек) то как Павел ще задава подобен въпрос?

Ер. 23:21 Аз не съм изпратил тия пророци, а при все това те се завтекоха; Не им съм говорил, а при все това те пророкуваха.
Ер. 23:22  Но ако бяха стояли в съвета Ми, Тогава те щяха да правят людете Ми да чуят думите Ми, И щяха да ги връщат от лошия им път И от злите им дела.


Пророкуването не е само да предсказваш някакви неща. Пророкуването е също да се увещава и поучава народа относно определени реалности, които касаят съдбата на народа. Бог набляга на изпращането, защото никой няма власт да говори от Бога, освен ако не е изпратен персонално от Бога. Днеска имаме стотици хиляди проповедници, които са се завтекли да проповядват без Бог да ги е пратил. За да проповядваш Божието Слово не е достатъчно интелектуално знание на библейски доктрини. Ако имаш знание от Писанията можеш да споделиш, да дискутираш, да изобличиш облягайки се на авторитета на Писанията, но не и да проповядваш с власт свише. Точно това беше разликата между книжниците в Израел и Исус. Книжниците имаха познания върху Писанията, кога верни, кога не съвсем. И те поучаваха като едни, които имат знание от Писанията. Но Исус не говореше така. Той стоеше в Господния съвет, затова и думите му излизаха с власт, а не с теологична колебливост.

Властта също се виждаше не само в начина на проповядване, но и във власт над болестите, над демоните, над стихиите и над смъртта. Когато един човек е пратеник на Бога, той е облечен във властта на Бога над тези неща. Това е разликата между изпратен и неизпратен човек.

За Keith Daniel не мога да коментирам, защото от него съм чул една две проповеди и ми се стори че има уклони по човешки в някои неща, докато при изпратения човек не може да има уклони. Но пак това е твърде незадълбочено наблюдение и не съм изпитвал по-сериозно. Ако Valipeti иска да изпитва и да изследва сам, но трябва да стъпи на библейските принципи за изпращане за да може да изпита.

За мен е по-важно да изучаваме именно тези библейски принципи, които виждаме в живота на онези, които действително са изпратени, без значение дали днес има такива хора или няма. Например в Израел е нямало изпратени хора от времето на Малахия до времето на Йоан Кръстителя. Това са около 400 години. Така, че исторически не е задължително непременно да можем да посочим във всеки един момент кой е изпратен, защото от Писанието виждаме, че понякога просто никой не е годен за изпращане:

Езек. 2:30  И като потърсих между тях мъж, който би застанал в пролома пред Мене заради страната, та да я не разоря, не намерих.

Този пасаж също ме навежда към още един белег на изпращането, а именно Бог е потърсил мъж. Не казва човек или мъж или жена, а казва мъж. Всички пророчески и апостолски Писания са писани от мъже, всички апостоли са мъже. Очевидно Бог е отредил мъжете за изпращане, а жените за помощници. Дори от самото създаване жената е създадена за помощник на мъжа, следователно тя няма самостоятелни и водещи функции и не може да бъде пратеник с власт свише.

Забележка:

Quote
местен апостол що за иронияи и знаеш ли що е апостол -2 коринт 12:12 признаците на един апостол-знамения чудеса и велики дела се показаха между вас с пълно постоянсто ти чети внимателно от кого гонише злите духове нашия Господ а що се отнася за езиците те са 7 говорими и когато се моля те разбират както в деяния апостоли 2:1 и те ги чуха да говорят на собствения си език за великите божии дела ако се съмняваш ела в Бургас и чуи и небяди вече не вярваш часкам те stall aha

bullet95 не знам дали говориш 7 разбираеми езика и някой ги разбира, но на този етап на участието ти във форума е добре да наблегнеш на българския си език и правопис, защото не е много разбираем.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

mak

  • Administrator
  • Служещ
  • *****
  • Posts: 655
    • http://www.fellowshipbg.org
Valipeti, като отидеш в McDonalds след като поръчаш, за 1 минута ти дават хамбургера. Като си купиш Nescafe за една 1 минута можеш да си го направиш, също така има и такива супи - слагаш топла вода и готово, слагаш в микровълновата готовата пица и за няколко минути е готова. Това са принципите на този свят - искам тук и сега!

Сега искаш ти McDonalds принцип да използваш и за нещата които се отнасят за Божието Царство. Но боя се, че там тези принципи няма да ти свършат работа. Тук и сега, материали и да видя, да се уверя! И готово! Да не би това да е супа на Maggie, я опитай да си направиш ти супа, от твоя собствена продукция - да ги засадиш картофи, домати, магданоз, лук, чесън, чушки, моркови, да ги отгледаш и след много мъки търпение, и време, и да си направиш твоя супа и да кажеш резултатите. Даже и ако имаш продукция, колко време трябва за да се приготви една истинска супа. А ако не искаш да минеш през това време и търпение, имаш възможност да си купиш Maggie супичка от най-близкия магазин, но внимавай пълна е с MSG и може леко така да не ти дойде добре на организма.

Аз не знам какъв е този синдром между християните, които искат всичко на готово и безболезнено, освен това искат го и "сега!", явно е американски McDonalds синдром. Аз това което виждам в Словото е че Беряните изследваха "всеки ден", да видят Павел дали е истински.
"Той ти е показал, човече, що е доброто; И какво иска Господ от тебе, Освен да вършиш праведното, да обичаш милост, И да ходиш смирено със своя Бог? " Михей 6:8

Valipeti

  • Допринасящ
  • *****
  • Posts: 343
  • Аз Съм именно това, което ви казах че Съм!
    • Приятели в Христа
Понеже темата е "Как да разпознаваме кога някой е изпратен с власт" и точно това се дискутира, имах желанието да видя поне един такъв човек в днешно време, който на практика да ни покаже какво е ИЗПРАТЕН ОТ БОГА. Беше ми посочено името Keith Daniel, за което аз нямам много информация. Според Мак, трябва да го изследвам обстойно, за да разбера дали е такъв. Това означава, че трябва да изслушам всичките му проповеди и да прочета всичко от него - така ли? Интересува ме кое точно в този човек е накарало Мак да мисли, че той е точно изпратен от Бог да говори? С какво се потвърждават думите му от Господ - знамения и чудеса ли, винаги каквото каже се изпълнява 100% или някакви други признаци?
Интересува ме, дали познавате днес хора, изпратени от Бог с власт, която библията ни дава да познаем , че е от Бога? Или с други думи, власт подобна на тази на пророците, апостолите и Исус. Или в днешния исторически момент няма такива?
Небето и земята ще преминат, но Моите думи няма да преминат!

small axe

  • Слугуващ
  • *******
  • Posts: 972
Трябва да има , валипети.
Това са онези хора , които са оставили всичко и са последвали Исус./оставили всичко не означава да оставят майка си и баща си в нужда , или да си зарежат децата/
Плода на Духа в живота на тези хора е явен.Христовото тяло , църквата ги разпознава .Родените отново следват такива хора и им подражават.Има такива хора , аз познавам няколко лично.

От тези които не познавам лично , но считам за верни Божии хора /правя си извод  от това което съм слушал и гледал / , са Пол Уошър ,Leonard Ravenhill ,Zac Poonen/впечатленията ми от него са малко повърхностни , но смятам точни/



biblical

  • Посещаващ
  • **
  • Posts: 51
biblical, за да бъде по-лесно за четене, добре е да наблегнеш малко повече на форматирането на текста, защото така трудно се чете, примерно когато цитираш от Словото препоръчително е да слагаш текста в bold, за да може лесно да се различава от това което ти си написал.

Иначе референците, ти ли си ги писал, или са включени в текста откъдето копираш и цитираш Словото?

Ок, ще се постарая да е по-четливо. А текста е от програмата на Ваньо Георгиев:
http://vanyog.com/bible/v5/ - точно тези са от православната библия.

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
biblical, ето тази тема би трябвало да помогне в случая:
http://www.fellowshipbg.org/index.php?topic=452
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.