Author Topic: Какво представляват колбасите (видео)  (Read 13374 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Ето едно документално видео за това как се правят колбасите в днешната търговска мрежа:

http://vbox7.com/play:d944c709

Без да съм имал идея от тази информация аз от години съм спрял купувам и да ям колбаси просто защото Бог ми беше дал мъдрост да не го правя.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

надежда

  • Новодошъл
  • *
  • Posts: 12
  • Винаги има надежда!

Без да съм имал идея от тази информация аз от години съм спрял купувам и да ям колбаси просто защото Бог ми беше дал мъдрост да не го правя.
Аз също от години не купувам колбаси, слава Богу! Клипът е много полезен, изпратих го на доста приятели, благодаря Уочмън. Темата е важна в днешно време, дори се замислям тази година да си приготвя някои неща за зимата от истински продукти, въпреки, че живея в апартамент и нямам удобствата, които предлага къща с двор.
И,ето,завесата на храма се раздра от горе
до долу,земята се разтресе,скалите се разпукаха,гробовете се разтвориха и много тела на починалите светии бяха възкресени след Неговото възкресение...

mak

  • Administrator
  • Служещ
  • *****
  • Posts: 655
    • http://www.fellowshipbg.org
Иначе, горепосочения линк е само откъс от едно видео на руски със заглавие: 

Осторожно, еда!  (две части са)

Лесно може да се намери по интернет.
"Той ти е показал, човече, що е доброто; И какво иска Господ от тебе, Освен да вършиш праведното, да обичаш милост, И да ходиш смирено със своя Бог? " Михей 6:8

Мила

  • Посещаващ
  • **
  • Posts: 49
Дали за всички колбаси важи или само за евтините?

Кремвирши и евтини салами отдавна не купуваме, но все още взимаме филе или луканка. Рядко, но са удобни за сандвичи.

Всяка мъдра жена съгражда дома си.....

mak

  • Administrator
  • Служещ
  • *****
  • Posts: 655
    • http://www.fellowshipbg.org
Ето целия филм: http://nanoset.net/download/24/1/65324

Плюс превод на български: http://www.subs.to/get/844300/2fdc609cc21ef048d723173ef79efda9
"Той ти е показал, човече, що е доброто; И какво иска Господ от тебе, Освен да вършиш праведното, да обичаш милост, И да ходиш смирено със своя Бог? " Михей 6:8

Nikolay

  • Слугуващ
  • *******
  • Posts: 1053
Re: Какво представляват колбасите (видео)
« Reply #5 on: October 15, 2010, 17:35:49 PM »
 Като ги чета всичките тези неща за ГМО нещо не се връзва. Това много ми прилича на идеята със световната конспирация която се разпространява където както може и единственото което човек може да види реално е че всява страх. Тука нещата пак отиват към същия ефект. Т.е. това което искам да кажа е, че както при конспирацията тези които я правят, разпространяват и всички материали срещут тях за да се замаскират по този начин в целия хаос който настъпва така тук и се получава и тук с ГМО. Не казвам, че не са верни нещата за ГМО просто има нещо което куца и не мога да си го обясня.
 Примерно в този филма за ФФ на едно място се казва, че ние не можем да живеем без захар. Което не е вярно. Другото което ми направи впечатление е че нещата стават за 14 дена и този човек се съсипа стабилно. Имам колега които редовно се храни в КФС и Макдоналдс, или с подобни неща. Ако действаха чак толкова фрапиращо щеше да му се отрази по някакъв начин. Работил съм за малко в Макдоналдс и там също имаше постоянни клиенти които се хранеха постоянно там. Това което искам да кажа е, че да тези храни са вредни но не в такава фрапираща степен каквато ги изкарват. Да може на деца да имат по голям ефект, но това не знам. Имаите едно на ум с тези храни, нещо не е наред но въпроса е какво точно и дали въобще се споменава някъде.
Мир вам. Благодат да бъде с всички ви. [Амин]

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: Какво представляват колбасите (видео)
« Reply #6 on: October 15, 2010, 19:37:44 PM »
Виждам, че отхвърляш всичко за ГМО, заради следните "стабилни" факти:
* Във филма е казан един погрешен факт, който няма нищо общо с ГМО;
* Виждал си за известно време клиенти, които са ядяли редовно от KFC и от McDonalds и не им е станало нищо, сиреч, не са припаднали пред теб;
* И "най-силният" аргумент — на теб лично нещо не ти харесва;

По същия начин можеш да извадиш и такива "стабилни" факти и в подкрепа на ваксините, които действат в период от 10-15 години, само защото не си видял нищо "лошо" в първите 2 години.

Отделно ако си се занимавал със земеделие щеше да изпиташ на гърба си и на джоба си последствията от ГМ семената. След като засееш със семена, първата година имаш плод като по учебник. Втората година не може да расте нищо друго, освено ГМО, а третата година земята не става за сеене. Това са фактите, които дават земеделци и то тук в България, между другото. И това е нещо съвсем очевидно като резултат.
И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

mak

  • Administrator
  • Служещ
  • *****
  • Posts: 655
    • http://www.fellowshipbg.org
Re: Какво представляват колбасите (видео)
« Reply #7 on: October 15, 2010, 21:31:13 PM »
Quote
Не казвам, че не са верни нещата за ГМО просто има нещо което куца и не мога да си го обясня.

Точно в този филм, много малко се говори за ГМО конкретно. Има доста други материали където може да се получи по-солидна информация по темата за ГМО. Също и други теми във форума по този въпрос, където може да продължим дискусията.
"Той ти е показал, човече, що е доброто; И какво иска Господ от тебе, Освен да вършиш праведното, да обичаш милост, И да ходиш смирено със своя Бог? " Михей 6:8

Nikolay

  • Слугуващ
  • *******
  • Posts: 1053
Re: Какво представляват колбасите (видео)
« Reply #8 on: October 15, 2010, 21:49:02 PM »
 Tihomir моля те чети по внимателно, както виждаш mak е чел.
 
 Mak прочел съм вече най-малко 2/3 от фоума.

 Както казах да тези неща са вредни, като цяло те вредят на ДНК-то ни най вече, а то се ползва предимно за създаване на поколение. А в повечето материали се казва че те ни оказват огромно въздействие. Това е тънката разлика, иначе се правят широко достояние за да се всява страх. Това което не мога да разбера е защо искат да всяват страх.
Мир вам. Благодат да бъде с всички ви. [Амин]

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Какво представляват колбасите (видео)
« Reply #9 on: October 16, 2010, 03:09:25 AM »
ГМО не въздейства само на поколението. То въздейства на целия организъм и предизвиква МУТАЦИИ, защото ГМО белтъците са чужди на Божието творение и те водят до израждането му. Има огромно число мутирали хора днес, поради ГМО. Има хора чията телесна температура се променя. Някои не могат да живеят при температура над -5 градуса, други не могат под 25. Има хора, които спира да ги лови ток. Други губят способността да спят. Всичко това касае самите хора, които са консумирали ГМО, а не теяхното поколение. Разбира се поколението е също много засегнато, но тези факти опровергават твърдението ти, че ГМО било въздействало на ДНК а това касаело само поколението.

Що се отнася до страха има полезен страх има и вреден. Много зависи кой как подхожда към реалността.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.