Author Topic: Официалната (фармацевтична) медицина и християните  (Read 35389 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
2Лет.16:12  А в тридесет и деветата година от царуването си, Аса се разболя от болест в нозете; обаче, макар болестта му да ставаше твърде тежка, пак в болестта си той не потърси Господа, но лекарите.
2Лет. 16:13  И Аса заспа с бащите си; и умря в четиридесет и първата година от царуването си.
2Лет. 16:14  И погребаха го...


Ето ти една контра новина на тази от началото.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

constant

  • Изгонен
  • Допринасящ
  • *
  • Posts: 244
Нищо ново под слънцето. Всички, които обичат са съдят и да критикуват мотивите на другите си братя, веднага подскачат, като ги понастъпиш малко. Не търпят.

Криеш се зад Писанията, но нямаш смелост да изявиш, ти как би постъпил. Щото може да излъжеш и после, да не дава Господ да те изпита.
Но това е много страшно, затова млъквам.

Уочмен, очаквах този цитат. Но проблемът на Аса не бяха лекарите, а това че не се покая на Израилевия Бог. Болестта му беше наказание за неговия грях, но той не пожела да се покае и да се върне при Господа. Пожела гордостта и сам да се справи с проблемите си.

Примерът ти не е на място.

Иначе харесвам много твоите познания и мъдрост.
Здравейте!

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Примера е точно толкова на място, колкото е и новината дето си я пуснал. Ако Аса е имал грехове поради които го е сполетяла болестта, то нима тези които се разболяват днес нямат грехове и не трябва да потърсят Бога а не лекарите?

Също така лекарите които са лекували Аса са били много повече лекари отколкото са днешните мамени и мамещи "медици". Това е фундаменталната разлика. Само че ако лицето на Бога е против някого дори истински лек няма да му помогне.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Нищо ново под слънцето. Всички, които обичат са съдят и да критикуват мотивите на другите си братя, веднага подскачат, като ги понастъпиш малко. Не търпят.
Интересно, че ти го казваш след като публично се вижда какво си написал. Първо трябва да се изясни кои са братя и кои не (ти не знам откъде разбра, че са братя - от светските новини само ли?). Иначе е писано да сме будни и трезви и да съдим вътрешните, а външните Бог ще ги съди. Виждам, че това за теб е неправилно. Тези твои думи ще се претеглят пред Бога заедно с Неговото Слово.

Quote
Криеш се зад Писанията, но нямаш смелост да изявиш, ти как би постъпил. Щото може да излъжеш и после, да не дава Господ да те изпита.
Но това е много страшно, затова млъквам.
Нали е писано, че само Бог е наше прибежище. Ако това са само думи за едно време, ние сме много за окайване. Аз не виждам някой да е бил осъден от Бога, защото "се е криел зад Писанията", даже напротив.

Аз чета в Писанията, че Божиите мъже са се страхували от Бога, а не от примерни болести, за които говориш:
Еремия 17:17. Не бивай ужас за мене; Ти си мое прибежище в злощастен ден.


И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

Gerard

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 182
Нима всички болни хора са такива поради грях? Има доста персонажи в библията които макар и праведни умираха от болести. Съжелявам за off topic-a
Ecc 7:3  Sorrow is better than laughter: for by the sadness of the countenance the heart is made better.
Ecc 7:4  The heart of the wise is in the house of mourning; but the heart of fools is in the house of mirth.

crastitel

  • Новодошъл
  • *
  • Posts: 7
Остави ги , Констанс.Тези хора до сега в живота си сигурно никога не са ходили на лекар.Също така не са употребили и нищо купено от аптека.А и няма да го направят.Да не говорим да отидат на зъболекар.Та това е такъв грях.В една друга тема се жалват от градовете , а все още си седят в София.Един такъв като тях съблазни дъщеря ми в пасторското жилище на една баптистка църква.А ръководството на въпросната деноминация , като беше уведомено,каза , че съм си завел детето за да съблазни Стоян.Тъжно.
И страшно.Казвам,такъв като тях.В смисъл едно говорят ,  а друго правят.Когато говориш/ или пишеш/ нещо , го прави.Иначе ставаш за смях.

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
crastitel.

Ти май не знаеш какво говориш. Аз от няколко месеца не съм в София именно защото каквото говоря това и върша. А и беше казано в темата не веднъж, че проблема не е в професията лекар, а в съвременното извращение на тази професия.

Иначе да - не ходя нито на лекари, нито за зъболекари. Спрямо последните нямам против, но последния път преди 14 години като ходих така се изложиха, че от тогава не съм стъпвал.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

rain

  • Новодошъл
  • *
  • Posts: 5
Наскоро почина от рак една жена ,която преди години направи същото тук,в БГ.Детето беше с диабет-тя упова на Бога ,но то по4ина поради липса на инсулин.Съдиха я ,мисля ,че БОГ я изпита отново.тя не отиде на лекар ,а когато се реши,бе късно.от стъарозагорско някъде беше.знаят я вярващите от района.Съблазниха се доста хора...

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
С това до какъв извод стигаш?

Помисли и за следните 2 пасажа преди да отговориш:
2 Летописи 16. А в тридесет и деветата година от царуването си Аса се разболя в краката и болестта му стана много тежка, но и в болестта си той не потърси ГОСПОДА, а лекарите. И Аса легна при бащите си и умря в четиридесет и първата година от царуването си.


2 Книга на царете 12 И Давид се моли на Бога за момчето и Давид пости, и влезе, и лежа цяла нощ на земята. И старейшините на дома му станаха и отидоха при него, за да го вдигнат от земята, но той не искаше и не яде хляб с тях. А на седмия ден детето умря. И слугите на Давид се страхуваха да му кажат, че детето е мъртво, защото си казваха: Ето, докато детето беше живо, ние му говорехме, а той не слушаше гласа ни. Как тогава да му кажем, че детето е мъртво? Може да направи {или: да си направи} нещо лошо! А Давид видя, че слугите му си шепнеха, и Давид разбра, че детето беше мъртво. И Давид каза на слугите си: Умря ли детето? И те казаха: Умря.

По същата логика и Давид трябваше да бъде осъден, а Аса - не. Аса умря, както и детето на Давид.

Какъв е изводът?



И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

johnny

  • Допринасящ
  • *****
  • Posts: 293
Случаят с Давид не е съвсем удачен пример. Понеже Бог изрично му каза, че детето ще умре. А той просто се надяваше на милост.
Ако и да ме убие Той, аз ще Го чакам...

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Случая с Давид може и да е съвсем удачен, защото ако е писано, че нито едно врабче не пада на земята без волята на Отца, то нито детето на тази жена не е умряло без волята на Отца. И сега дали Бог на нея й е говорил и тя не е чула (или не е послушала), или ние не знаем дали й е говорил, също не знаем дали става въпрос за жена, която наистина е вярвала в Бога на Авраам, Исаак и Яков. Така, че има твърде много неизвестни за да се разсъждава и правят каквито и да е изводи от подобни случки, но за Писанията знаем че са истинни и верни и мъжете които са потвърдени като Божии също знаем със сигурност, че е така. Ето защо случая с Давид е съвсем адекватен и на място по темата.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

blossom

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 168
Нещо интересно и полезно - God's Pharmacy [BG.Subs] - Божията аптека:

http://www.youtube.com/watch?v=dqWBiC-mTCc
Праведният ще цъфти като палма, ще расте като кедър в Ливан, насадените в дома Господен ще цъфтят в дворовете на нашия Бог.Пс.92:12-13
"All worshipping, honoring, or service invented by the brain of man in the religion of God, without His own express commandment, is idolatry."  John Knox

Nikolay

  • Слугуващ
  • *******
  • Posts: 1053
http://it.dir.bg/2011/06/15/news8848291.html

Можем да очакваме, нови 'лекарства/храни' който да влияят на този процес и да рушат имунната ни система :(
Мир вам. Благодат да бъде с всички ви. [Амин]

The Disciple

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 219
  • !Мълчанието е съучастие в престъплението!
Re: Официалната медицина и християните
« Reply #28 on: November 29, 2022, 10:10:20 AM »
Охо, constant - ти вече почваш да се явяваш като глашатай на пропагандната машина? Що не пуснеш новини колко хора са умрели от "елементарни медицински грижи" и колко от "молитви" да видим статистиката какво ще каже?

Само дето явно не си даваш сметка, че един случай се преекспонира от медиите а другите се прикриват. Ти знаеш ли че по официални данни (сиреч силно занижени) само в САЩ годишно умират 875 000 души от "официални медицински грижи". Това число не включва колко народ са изтрепали фармацевтичните дроги с техните директни и странични ефекти.
.           
     
               От сайта ' Vesti.bg' ще придобие те наистина много меродавна и.нформация)..
             Трябва да се признае, че в случая и ' Уочман' и 'мак' са абсолютно прави!
       Та, бих желал да споделя, от личен опит, тъй - като явно целта на живота ми е да свидетелства м за истината, какво аз съм разбрал непосредствено за българските болници и медицински грижи.
         И как съм оцелял , не благодарение на...А въпреки официалните мед.  "светила".
           В живота си съм влизал/ престоявал в БГ болница само веднъж, но този
     престой ми беше достатъчен за да бягам от такива места като от чума, защото там ме ограби ха по най- долен начин, а също и се опитаха да ме убият.
                Така..... какво се случва с вас след като ви приемат в българска болница, най - вече важи за интензивните отделения, но е възможно и в други те да се процедира така.
               Първото нещо, което персонала (лекари и т.н.) прави е да се допита до МВР ( с което те поддържат топла връзка) относно вашата особа, и на базата на свидетелството на полицията, зависи по- нататъшното отношение към вас.
          Тоест ченгетата решават, дали да ви лекуват или не, и дали да живее те или ще умирате!   
          Ако сте в добри отношения с меверето - окей, но ако не - лошо, много лошо.
      И това го знаят много добре, всички които някога са работили в тази сфера в България, само че всичко се пази грижливо в дълбока тайна - като някаква Омерта.   
           Така, че добре си направете сметка та - на милостта на Бога ли бихте се оставили или на "милостта" на полицията.
          Когато приемащата лекарка, тогава, това беше преди около 20 год. Ме убеди , че е добре да влезнА тогава в болница, изпрати ха един санитар - мъж, да ме проводи до отделение то.
           Когато стигнахме горе, то беше на 5 или 6 етаж, той ми каза , че трябва да си сваля дрехите с които съм и да ми даде пижама защото "такъв бил реда".
        На въпроса ми, ще се пазят ли някъде вещите ми, за да си ги получа, евентуално на излизане."
      Той каза: "Разбира се, изобщо, не се безпокои!"
 В джоба на панталона ми останаха - ключове те от дома ми, малка сума пари, както и личните ми документи - които неща  НИКОГА и не видях повече!!! 
                                   
                                                                     ( Ще се довърши...)
"Преди  всичко  се  пазете  от  Фарисеиския   квас,    които  е  лицемерие!"
          Исус -. Ев  Лука  12:1 стих
   "Mразя, презирам фестивалите ви и няма да благоволя в тържествените ви събрания...отмахнете от мен шума на песните си...НО НЕКА ТЕЧЕ ПРАВОСЪДИЕТО КАТО ПОТОК, ПРАВДАТА КАТО ВЕЧЕН ИЗВО

The Disciple

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 219
  • !Мълчанието е съучастие в престъплението!
Re: Официалната медицина и християните
« Reply #29 on: November 04, 2023, 15:44:00 PM »
Охо, constant - ти вече почваш да се явяваш като глашатай на пропагандната машина? Що не пуснеш новини колко хора са умрели от "елементарни медицински грижи" и колко от "молитви" да видим статистиката какво ще каже?

Само дето явно не си даваш сметка, че един случай се преекспонира от медиите а другите се прикриват. Ти знаеш ли че по официални данни (сиреч силно занижени) само в САЩ годишно умират 875 000 души от "официални медицински грижи". Това число не включва колко народ са изтрепали фармацевтичните дроги с техните директни и странични ефекти.
.           
     
               От сайта ' Vesti.bg' ще придобие те наистина много меродавна и.нформация)..
             Трябва да се признае, че в случая и ' Уочман' и 'мак' са абсолютно прави!
       Та, бих желал да споделя, от личен опит, тъй - като явно целта на живота ми е да свидетелства м за истината, какво аз съм разбрал непосредствено за българските болници и медицински грижи.
         И как съм оцелял , не благодарение на...А въпреки официалните мед.  "светила".
           В живота си съм влизал/ престоявал в БГ болница само веднъж, но този
     престой ми беше достатъчен за да бягам от такива места като от чума, защото там ме ограби ха по най- долен начин, а също и се опитаха да ме убият.
                Така..... какво се случва с вас след като ви приемат в българска болница, най - вече важи за интензивните отделения, но е възможно и в други те да се процедира така.
               Първото нещо, което персонала (лекари и т.н.) прави е да се допита до МВР ( с което те поддържат топла връзка) относно вашата особа, и на базата на свидетелството на полицията, зависи по- нататъшното отношение към вас.
          Тоест ченгетата решават, дали да ви лекуват или не, и дали да живее те или ще умирате!   
          Ако сте в добри отношения с меверето - окей, но ако не - лошо, много лошо.
      И това го знаят много добре, всички които някога са работили в тази сфера в България, само че всичко се пази грижливо в дълбока тайна - като някаква Омерта.   
           Така, че добре си направете сметка та - на милостта на Бога ли бихте се оставили или на "милостта" на полицията.
          Когато приемащата лекарка, тогава, това беше преди около 20 год. Ме убеди , че е добре да влезнА тогава в болница, изпрати ха един санитар - мъж, да ме проводи до отделение то.
           Когато стигнахме горе, то беше на 5 или 6 етаж, той ми каза , че трябва да си сваля дрехите с които съм и да ми даде пижама защото "такъв бил реда".
        На въпроса ми, ще се пазят ли някъде вещите ми, за да си ги получа, евентуално на излизане."
      Той каза: "Разбира се, изобщо, не се безпокои!"
 В джоба на панталона ми останаха - ключове те от дома ми, малка сума пари, както и личните ми документи - които неща  НИКОГА и не видях повече!!! 
            Същата особа, който както впоследствие разбрах се именува ТРИФОН,  се оказа, че е.... (за моя изненада ) - дългогодишен кадър на ЕПЦ 1 ул. 'Бачо Киро" , в гр. София.
       Доколкото знам и до ден днешен се подвизава там.
    Бре, какви престъпници, убийци и крадци се крият по тия места....


                                                                     ( Ще се довърши...)
"Преди  всичко  се  пазете  от  Фарисеиския   квас,    които  е  лицемерие!"
          Исус -. Ев  Лука  12:1 стих
   "Mразя, презирам фестивалите ви и няма да благоволя в тържествените ви събрания...отмахнете от мен шума на песните си...НО НЕКА ТЕЧЕ ПРАВОСЪДИЕТО КАТО ПОТОК, ПРАВДАТА КАТО ВЕЧЕН ИЗВО