Author Topic: Падане по гръб или по лице?  (Read 11937 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Siegeszug

  • Посещаващ
  • **
  • Posts: 34
Падане по гръб или по лице?
« on: March 23, 2008, 22:47:17 PM »
Срещнах се с хора,които твърдят,че когато ти положат ръце и паднеш по гръб си повален от демон(нечист дух).Всички,които падат от силата на Христовия дух падат по очи.
Какво мислите по този въпрос?
1 Петрово 4:14-15
14. " Блажени сте, ако ви опозоряват за Христовото име; защото Духът на славата и на Бога почива на вас от тяхна страна се хули, а от ваша страна се прославя.
15. Никой от вас да не страда като убиец или крадец, или злодей, или като такъв, който се бърка в чужди работи."

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Полагане на ръце.
« Reply #1 on: March 23, 2008, 23:11:16 PM »
По важно е да се обърне внимание на ученията, които хората "полагащи ръце с падане назад" носят заедно с тези практики. Това е по-големия проблем, а не че някой паднал по гръб или по очи.

Аз лично не съм видял събрание с такива практики което да е здраво във вярата и да пребъдва в Истината на Божието Слово.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

TFK

  • Новодошъл
  • *
  • Posts: 11
Re: Полагане на ръце.
« Reply #2 on: July 07, 2008, 17:25:02 PM »
Бях на една конференция,не помня къде беше и мисля,че беше за пастори.както и да е,в края на конференцията изкараха всички пастори и един човек започна да се моли за тях и някои от тях паднаха по гръб(зад тях имаше хора които ги държат),мисля,че миналата година(2007) на Карандила(за тези,които не знаят това е християнски младежки лагер,който се провежда в Карандила(Сливен)имаше един проповедник от Кореа(не съм сигурен)и той се молеше за хора и щом сложеше ръката си на главата им те падаха по гръб.
Може и да не съм разбрал въпросът правилно,но не мисля,че някоя щом падне по гръб е повален от демон.

Valipeti

  • Допринасящ
  • *****
  • Posts: 343
  • Аз Съм именно това, което ви казах че Съм!
    • Приятели в Христа
Re: Полагане на ръце.
« Reply #3 on: July 08, 2008, 10:11:32 AM »

Може и да не съм разбрал въпросът правилно,но не мисля,че някоя щом падне по гръб е повален от демон.

Виж в Словото, кои падаха по гръб и защо! Как падат хората пред Господ или Господен пратеник? Защо така падаха?
Отговорите на тези въпроси би трябвало да ти дадат насока за мислене.
Небето и земята ще преминат, но Моите думи няма да преминат!

johnny

  • Допринасящ
  • *****
  • Posts: 293
Re: Полагане на ръце.
« Reply #4 on: July 08, 2008, 11:42:29 AM »
Има и друг момент, че масово хората падат по гръб от собствената си глупост, състояща се в попиване и не проверяване на чуто и видяно.
Постоянно християните са облъчвани от картината как един "велик" божи човек полага ръце на някого и той се гътва. Било на видео, по конференции или в събранието.
Хората вече са си изградили представата, че щом някой се помоли за тях и ги докосне (най-ефективно е когато този някой е гост) те ще паднат.
За повечето това е белег на духовно преживяване с Бога и съответно е много търсен ефект.
Ако и да ме убие Той, аз ще Го чакам...

byFaith

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 231
Re: Полагане на ръце.
« Reply #5 on: July 08, 2008, 12:26:20 PM »
Интересно е, че такова падане по гръб съм виждал в окултна, светска обстановка. Трябваше със съученици, още докато бях бебе във вярата, да посетим един хипнотизатор, който беше дошъл в университета на представление. Та този човек обясняваше как не всеки може да бъде хипнотизиран: най-важното било да иска да бъде хипнотизиран, да се отдаде сиреч. На мен, разбира се, и през ум не ми е минало да изляза на сцената. Чак като този същият мъж дойде след година-две бях погнусен от цялата работа. Та на това първото представление хората--момичета и момчета, които познавах--бяха като в транс на сцената. Някои лаеха и скачаха като кучета, други се правеха на разни известни личности, всичко под контрола на хипнотизатора. При едно шракване с пръст или устна команда, човек можеше да припадне на сцената. Някои хипнотизаторът докосваше по челото с длан и те падаха назад в несвяст, удряха се. И това беше винаги, когато някой не беше се подчинил или не беше чул определена команда и беше не в такт с групата. Тогава хипнотизаторът трябваше да форсира нещата като го докоснеше по челото с ръка. Ужасна работа! Месмеризъм се нарича. И това същото го има по църквите.
Кой ще възлезе на хълма Господен? И кой ще застане на Неговото свето място?
Оня, който е с чисти ръце и с непорочно сърце, Който не е предал на суета душата си, и не се е клел на лъжа.
Той ще приеме благословение от Господа, И правда от Бога на спасението си. (Псалом 24:3-5)

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Полагане на ръце.
« Reply #6 on: July 08, 2008, 16:42:28 PM »
Аз сега като погледнах гледам темата е "Полагане на ръце" а вътре пише други неща, за падане по гръб и прочие и заглавието е подвеждащо, понеже полагането на ръце е библейска практика за която има да се дискутират други неща а не това което намирам в тази тема.

Ето защо ще променя заглавието на темата защото така е подвеждащо и невярно.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

strannik

  • Общителен
  • ***
  • Posts: 96
    • http://bratoliubie.alle.bg/
Re: Падане по гръб или по лице?
« Reply #7 on: December 18, 2009, 02:16:24 AM »
Спомням си как преди 15 години, "това нещо", тръгна като "Торонто блесинг", беше точно в годините, когато прохождах във Вярата. Беше доста обсъждано, особено от младите, едни го приемаха, други не. Тогава си спомням, как един "помощник пастор", каза от амвона, нещо от рода на следното: "Ми вижте от къде идва, от Торонто! Това не е благословение от небето, а от Торонто!" Добре, обаче само след 5 години, този същия, вече официално в ролята на "пастор", дойде в събота на едно събрание на младежите, докара един телевизор, едно видео и една касета и ни пусна да гледаме същата тази заблуда (проповядвана от един американски проповедник), която той преди 5 години, категорично осъди! А изобщо не съм го чул да даде някакво разяснение за промяната в разбиранията му! Тогава все още нямах твърда позиция за тази ерес, но Благодаря на Бог, че скоро ми я даде! Сега, като се сещам за тези падания във видео записа, който съм гледал, ще дам за пример и доказателство, какви са, една интересна случка, която видях в него. При въпросния проповедник, на амвона се качи едно младо семейство, баща, майка и едно малко момиченце, може би на 3-4 годинки и този същия реши да ги "благослови" и положи ръка на главата на таткото и извика "приеми" и той падна назад, положи ръка и на майката и тя падна назад, разбира се имаше, кой да ги хване да не се ударят, тогава обаче положи ръка и на детенцето, а то милото, се заозърта на ляво и на дясно, защото не знаеше, какво да прави! "Пастора" пробва още веднъж, дваж, като викаше "приеми", обаче детенцето, явно защото беше много грешно, не можеше да приеме "божия дух" и така си остана право! А "пастора" се отказа, да не се излага и отиде да събаря други.
"Ето, вие постите за препирания и карания,
И да биете с нечестиви пестници:
Не постете както днес
За да се чуе горе гласът ви."
Исая 58:4

small axe

  • Слугуващ
  • *******
  • Posts: 972
Re: Падане по гръб или по лице?
« Reply #8 on: December 18, 2009, 13:49:50 PM »
Quote
обаче детенцето, явно защото беше много грешно, не можеше да приеме "божия дух" и така си остана право! А "пастора" се отказа, да не се излага и отиде да събаря други.

хаха , наитина , странник , такова безумие е това падане.
Добре че детенцето е било имунизирано срещу тази тъпотия..