Author Topic: Убиването с камъни в наши дни  (Read 117158 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Владо

  • Служещ
  • ******
  • Posts: 506
  • Нашият Господ идва.
    • http://vminev.blog.bg/
Re: Убиването с камъни в наши дни
« Reply #165 on: September 07, 2009, 22:54:21 PM »
Отделно от всичко и, може би, предизвиквайки спонтанна и гореща администраторска любов, искам да напиша

***кратък офтопик :***

- понеже "някой" написа, че е проява на любов към участниците ТУК, да им се конфронтират грешните модели и заблудите им и тнт неща (което е имащо вид на добро, но ИМАЩО), бих скептично казал, че когато видя точно БИБЛЕЙСКИЯТ еквивалент на претендиращото ви за изобличение писане, тогава ще се съглася с РАДОСТ, че е така.

Когато видя да пишете като с БРАТЯ - в пълна любов и мир, без демонстриране на каквото и да е, като слуги, а не като господари, имащи за РЕЧНИК речника на пратениците на Бога, а не на някой/ нещо друго.

Тогава ще кажа : - Ашколсун, машшала, бравос!  Вие наистина сте за съграждане в Тялото на Помазаника. Плодовете ви говорят за това.

****край на офтопика****

Владо.
27. Несправедлив човек е мерзост за праведните; И който ходи в прав път е мерзост за нечестивите.
хх
  5. Мъдрият човек е силен, И човек със знание се укрепява в сила,
  6. Защото с мъдър съвет ще водиш войната си, И чрез множеството съветници бива избавление.
  http://vminev.blog.bg

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: Убиването с камъни в наши дни
« Reply #166 on: September 08, 2009, 11:11:08 AM »
За да има любов между братя е добре първо да се изпита доколко хората, с които се пише са наистина "братя". Такава любов не става с писане на сладникави думи. Нито разпознаването дали някой е брат става само от гледане на това какво пише във форума, тъй като трябва да се види живота му. Не знам как може някой да види плод на човек при вида на написани думи без да има идея какво прави въпросния човек в ежедневието си. Правилното говорене е нещо, което много лесно заблуждава днешните християни, а толерантното говорене (т.нар. отношение на "любов") направо би накарало хората да се привържат към говорителя.

Да не забравяме, че точно доброто говорене (и липсата на праведен живот, а по-скоро присъствие на изобилие лукавства) ще бъде това, което ще бъде главното оръжие на антихрист. Като гледам мнозина са готови поради хубави приказки да счетат човек за праведен/неправеден.

Тук във форума се пишат принципни позиции, а не сладникави думи, които изразяват толерантност към лъжеучения.

Отново ще напомня нещо - "Докога ще ви търпя маловерци", "Прелюбодейци!", "С тояга ли да дойда при вас..." и други подобни са думи на апостолите, които като виждаха какви заблуди са проникнали и какъв плод са дали с голяма ревност и острота пишеха посланията си.

Такава острота и ревност не може да се види даже в този форум, тъй като ние нито сме апостоли, които се обръщат към църква, нито това е послание към църква, а е публичен форум, където (както казах) се изясняват принципни позиции относно Словото, а не сладкодумна и толерантна към лъжеучения говорилня.

Мен ми е интересно ако на някой от пишещите детето му играе на влаковата линия и вижда, че идва влак дали ще отиде да го помоли да се премести от линията или ще отиде и ще го сграбчи за дрехите, които може и да скъса, но ще го издърпа от опасността... И тогава детето ви може да се обърне към вас и да каже, че нямате любов към него, защото му крещите да се маха и му късате дрехите...


И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

avia

  • Посещаващ
  • **
  • Posts: 67
Re: Убиването с камъни в наши дни
« Reply #167 on: September 09, 2009, 10:37:45 AM »
Владо,с Wotchmen се познавам лично.Мога да кажа добри думи за него.Помагал ми /даже е направил нещо с изключителна стойност в моите очи ..за мен/.Ценя високо неговата помощ.
Моля за извинение,бях споменал,че нема да пиша..исках само да уточня това.

Антон

Владо

  • Служещ
  • ******
  • Posts: 506
  • Нашият Господ идва.
    • http://vminev.blog.bg/
Re: Убиването с камъни в наши дни
« Reply #168 on: September 09, 2009, 11:45:34 AM »
Съжалявам за новият офтопик

******начало******
За да има любов между братя е добре първо да се изпита доколко хората, с които се пише са наистина "братя".

Тази позиция/песен ми е ясна. Аз много точно съм го написал : - Ако се претендира за правилен вид корекция, лично съм скептик към хора, в чиито послания виждам ЕДНАТА страна (изобличително- корективната), но АБСОЛЮТНА ЛИПСА на другата (например добри и праведни обръщания от типа на "брат", "скъп в Господа " и тнт оставени ни за ПРИМЕР НА ПОДРАЖАНИЕ писма. Сега, ако ще ме репликираш, Тихомир, бих добавил че апостолите, написали остри слова са написали и ДОСТАТЪЧНО думи на любов и утеха, които думи ЛИПСВАТ НА 100 в лично твоето писане- свидетелствам.)


Ако наричаш сладникави писмата на пратеника Йоан, който като пише се обръща с "Чадца мои", или "Дечица мои", "възлюбени", Павел - "възлюбени от Бога", "скъпо дете", ( спокойно, пиша принципно, като отношение, не вадя контекстуално) е друг въпрос.

Забележи, Тихомир, че писмата на Йоан, на Павел бяха към братя, които изпадаха в заблуди и грехове. Това е отделна тема, но общо- взето ако някой каже "нямам грях", автоматично се самоопределя като лъжец, според написаното от Йоан. Зная за хора, които Йоан нарича "...не бяха от нас, но излязоха от нас, за ад се види, че не са от нас", също и за тези, които Павел нарича "врагове на Христос", но тук имам впредвид позиция и отношение по принцип - това, което смолакс беше загатнал, също и констанс.

*****************

Тук във форума се пишат принципни позиции, а не сладникави думи, които изразяват толерантност към лъжеучения.

Във форума, Тихомир често се пише грубо, без да се разбере другият участник, с предумисъл и понякога, произволно, гордо.

******************

Отново ще напомня нещо - "Докога ще ви търпя маловерци", "Прелюбодейци!", "С тояга ли да дойда при вас..." и други подобни са думи на апостолите, които като виждаха какви заблуди са проникнали и какъв плод са дали с голяма ревност и острота пишеха посланията си.

Това е страшно манипулативно, според мен, защото се взима едната страна на монетата, все пак тези редове са написани от хора, които написаха и думи на любов и състрадание и служене, за което ти и аз имаме мноооого да растеме.

Та- ако ще говориш за апостолско изобличение, нека те видя като "майка- кърмилница" за братята, Тихомир, нека да усетя любовта ти на брат, както пише словото, че по това се разпознават Божиите и сатанинските деца  (да пиша ли къде?). 

*********************

Мен ми е интересно ако на някой от пишещите детето му играе на влаковата линия и вижда, че идва влак дали ще отиде да го помоли да се премести от линията или ще отиде и ще го сграбчи за дрехите, които може и да скъса, но ще го издърпа от опасността... И тогава детето ви може да се обърне към вас и да каже, че нямате любов към него, защото му крещите да се маха и му късате дрехите...

Тихомир, не говори по презумция, но от собствен опит.

Като баща ще ти отговоря. Ако моето дете играе някъде, където съм му казал да НЕ играе, и ако му ИЗКРЕЩЯ да се маха моментално, то И ДВЕТЕ МИ ДЪЩЕРИ ЩЕ СКОЧАТ И ЩЕ СЕ ПОДЧИНЯТ.
ДЕЦАТА , ТИХОМИР ПОЗНАВАТ БАЩА СИ. НО НЕ Е ТАКА С НЕЗАКОНОРОДЕНИТЕ.

Пишеш по инерция, без собствен опит.

Като станеш баща ще излезеш от това си състояние.

Владимир.


 Простете за офтопика.

(м-у другото, за да изпреваря твое обяснение, че ти "имам зъб" заради изгонването от  форума, държа да отбележа, че никой не ме е "из- гонил", а просто беше прекратено участието ми, както и никой никога не е гонен по 1 кор. от форума ви, но се прекратява участие, въз основа на .1кор....да отбележа, само.)

**********край**********



27. Несправедлив човек е мерзост за праведните; И който ходи в прав път е мерзост за нечестивите.
хх
  5. Мъдрият човек е силен, И човек със знание се укрепява в сила,
  6. Защото с мъдър съвет ще водиш войната си, И чрез множеството съветници бива избавление.
  http://vminev.blog.bg

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: Убиването с камъни в наши дни
« Reply #169 on: September 09, 2009, 12:46:07 PM »
vminev,

Павел и Йоан пишеха на църкви, в които те самите бяха положили основите. Във форума идват хора, чиито основи са различни от тези, които апостолите са полагали и затова не може да се каже "братя" на тези, за които не се знае кои са и какви са в ежедневието си, а още повече, когато и се вижда ясно по писането каква основа е положена.
И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?