Author Topic: 144 000 подпечатани  (Read 13587 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Nikolay

  • Слугуващ
  • *******
  • Posts: 1053
Re: 144 000 подпечатани
« Reply #15 on: February 26, 2024, 16:25:19 PM »
То и в Откровение се говори за голямо множество:

Откровение 7 глава
9 След това видях, и ето голямо множество, което никой не можеше да изброи, от всеки народ, и от всичките племена, люде и езици, стоящи пред престола и пред Агнето, облечени в бели дрехи, с палмови клони в ръцете си,

Но не пише да се прилепват към някое от племената, аз и не виждам смисъл, както знаем, Бог е създал всеки народ и не мисля, че ще тръгне да ги обединява правейки ги Израел, не виждам защо би било нужно.
Дървото е едно, клоните могат да са 12, могат и да са 200, освен да го направи по-плодоностно, надали ще стане друго.
____

Това което казваш за непорочните, е интересно, принципно е възможно, аз иказвам моето предположение и то е, че според думите на Исус, такива хора има и биват събирани. И ако Исус говори за такива още по негово време, то аз предполагам, че се събират от векове, и когато тяхното число се допълни ще се изпълни и пророчеството за тях. И тогава ще дойде и времето на Антихрист, да му се позволи да се появи.

А дали края е наближил или не - никой не знае, но от нас се иска да следим и познаваме времената в които живеем. И ако знаците един по един започват да се открояват според това което е писано, значи трябва да се подготвяме, ако ли пък не се появят всичките, си чакаме.
Мир вам. Благодат да бъде с всички ви. [Амин]