Author Topic: Представяне: todorkunchev  (Read 4827 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

todorkunchev

  • Новодошъл
  • *
  • Posts: 28
Представяне: todorkunchev
« on: February 23, 2009, 23:32:18 PM »
От известно време следя с интерес форума.В това тревожно,зимно време е нормално човек да внимава по пътя да не се подхлъзне или някой минаваща особа да не го опръска.В анонимността на един форум да напишеш че обичаш Исус и че си християнин е много лесно особено ако наметнеш покривалото на чуждо име.Иначе е много лесно да станеш ,трудно е да бъдеш християнин.Надявам се че повечето сестри и братя пишещи тук са реални християни и аз като такъв ви казвам :мир вам И бОГ да благослови чувствата ,мислите и делата ни.Ако някой се интересува от повече интимни моменти от моя живот,  има мъжката ми дума стига да ме потърси ще научи това което го интересува.

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Представяне: todorkunchev
« Reply #1 on: February 24, 2009, 00:22:07 AM »
Здравей Тодор,

преди всичко е добре да знаеш, че целта на този форум не е да се напреварваме да казваме кой колко обича Исус. Това дали Го обичаме и кой колко Го е обичал Бог ще изяви безапелационно в деня, когато застанем пред Христовото съдилище.

В днешно време наистина е лесно да станеш "християнин", ако и според Библията никак да не е лесно да станеш християнин, според както е казал Исус, "Борете се да влезете през тесните врата; защото ви казвам, мнозина ще се стараят да влязат, и не ще могат."

Днес хората дори не се стараят да влязат в тясната порта. Те се стараят да разширят портата колкото може повече. Но дори тези, които ще се стараят да влязат, не всички от тях ще успеят. Ето защо аз не виждам ставането на християнин (влизането през тясната врата) да е нещо лесно.

Думата, която Исус използва за подвизавайте се/ борете се да влезете в тесните врата, е гръцката дума agonizomai, от корена на която която призлиза думата "агония". Влизането през тясната порта е по-скоро агония, която днешното поколение не желае да преживее. Като се върна назад в мислите си към времето в което изпърво съм повярвал, аз мога да видя само агония. Агония в търсене на Истината, агония в борбата със съмненията и объркването. Агония в която само ако наистина търсиш да обичаш Истината ще издържиш докрай...

Издържане докрай, в което участваме всеки ден, ден след ден, до деня на Христос.

Това за което се надяваме в този форум е той да помогне на агонизиращите да устоят докрай, като анонимността е някаква защита от лъжехристи и лъжебратя, но в никакъв случай не е бариера пред онези които ще разпознаят истински братя един в друг и ще пресекат бариерите на анонимността за да направят стъпки към едно по-задълбочено и съдбоносно общение.

Поздрави,
Watchman.

Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.