Author Topic: Кой за кого бе създаден?  (Read 78458 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Kristiana

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 213
Re: Кой за кого бе създаден?
« Reply #60 on: June 22, 2012, 16:51:09 PM »
Наистина и Давид,но него го оправдавам :)))) пък Аврам не.Незнам защо.Считам,че Аврам замесва друг човек,в случая жена му,пък Давид го направи за себе си.
Всъщност като прочета заглавието на темата,се сещам и за друго,именно наистина кой за кого беше създаден.Жената за мъжа,в тоя ред на мисли мога да поразсъждавам и в друга посока.Например,че именно мъжа имаше нужда от помощник,не е можел сам да се справя,а жената за нея никой не е създаден,тя може и сама да се оправя.И живота го доказва,повечето жени са борбени и успяват,а мъжете много бързо изпадат в депресия,ако са сами.
Кой знае,как ще ме нападнете сега,но така мисля,ако не сте съгласни,кажете,нали знаете че не се обиждам,значи можете да пишете каквото искате.Може пък и да сметна че сте прави.

small axe

  • Слугуващ
  • *******
  • Posts: 972
Re: Кой за кого бе създаден?
« Reply #61 on: June 22, 2012, 19:57:21 PM »
Разбира се, че Авраам в него случай не постъпи правилно..

Quote
а жената за нея никой не е създаден,тя може и сама да се оправя
тука не си права. Не става дума за справяне, не е това основното. Самотата е проблемът. Това важи даже в още по- голяма сила за жената.
Днешната еманципация унищожава жените, съсипва ги..

Kristiana

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 213
Re: Кой за кого бе създаден?
« Reply #62 on: June 23, 2012, 01:07:26 AM »
Е,точно това съм казала и аз,че самотата е проблема.Мъжете бързо се депресират,като са сами,жените не са така,те като са сами не изпадат в такива състояния.
Иначе еманципацията при жените и днешния феминизъм са ужасни,така е.Аз лично считам,че до голяма степен днешната жена иска да се еманципира заради днешния мъж,който не си е на мястото.Така е.Погледнете мъжете,те себе си не могат да оправят в прави пътища,камо ли жена да водят и деца да възпитават.За съжаление.Мисля,че в днешно време жените не виждат истински мъже,а само такива,които мислят само за страстите си,не могат да поемат отговорност за действията си и често злоупотребяват със властта и физическата сила,която Бог им е дал.От своя страна мъжете не виждат никакви истински жени,виждат жени,които търсят само богати мъже да ги водят по заведения и ресторанти и да ги возят в скъпи коли.Изобщо света е много объркан.

Nikolay

  • Слугуващ
  • *******
  • Posts: 1053
Re: Кой за кого бе създаден?
« Reply #63 on: June 23, 2012, 18:33:28 PM »
Изобщо света е много объркан.

Света не е объркан, а излъган. Което само по-себе си води до хаос.
Мир вам. Благодат да бъде с всички ви. [Амин]

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: Кой за кого бе създаден?
« Reply #64 on: June 24, 2012, 00:19:21 AM »
Наистина и Давид,но него го оправдавам :)))) пък Аврам не.Незнам защо.
Ето това е основен проблем, че говориш неща, в които не си убедена и това ще те отклони от целта много много бързо.

Quote
Считам,че Аврам замесва друг човек,в случая жена му,пък Давид го направи за себе си.
Не си ли чела, че жената е за мъжа, а не мъжът за жената? Не си ли чела, че когато мъжът и жената станат 1 плът, те са 1 плът? Не си ли чела, че жената е винаги под власт — или под властта на бащата или под властта на мъжа си, а ако е вдовица и не е под Божията власт, а си прави каквото си иска, такава е жива умряла.

Никъде в Словото няма заповед "не лъжи". Никъде. Никъде Божиите хора не бяха упреквани, когато лъжеха враговете си. Военните хитрости какво мислиш, че са? А защо блудницата Раав беше облажавана, защото беше излъгала и беше скрила съгледвачите? Чак в родословието на Месията е спомената.


Quote
Всъщност като прочета заглавието на темата,се сещам и за друго,именно наистина кой за кого беше създаден.Жената за мъжа,в тоя ред на мисли мога да поразсъждавам и в друга посока.Например,че именно мъжа имаше нужда от помощник,не е можел сам да се справя,а жената за нея никой не е създаден,тя може и сама да се оправя.И живота го доказва,повечето жени са борбени и успяват,а мъжете много бързо изпадат в депресия,ако са сами.
Чий живот го доказва? Този на езичниците около теб или твоя? Докога няма да се научиш, че Писанията са аршинът за това какво е право и какво не, а не "животът".

Днес е се води "нормално" момичетата да спат с много момчета и евентуално по-нататък да се омъжат. Това "животът" го доказва. И това ли ти е аршинът?

Личи си, че не от Писанията си вадиш изводите, а от "живота" в този свят и си се съОБРАЗила с този свят.

Никъде в Писанията няма пример за това, че жената се оправяла сама, а мъжът не можел. Дори напротив. Пише, че мъжът е господар над жената и тя му е подходящ помощник. Павел беше без жена и депресиран ли беше? Кой му помагаше, когато беше в гонения, по суша и по вода, в дълбините на морето?

Изводите, които Kristiana дава са точно пропити с феминизъм, където издигат жените като нещо много важно за мъжете, а реално Словото казва, че жената беше създадена да зависи от мъжа, а не обратното, което иска Kristiana да ни внуши. Не само това, но сам Господ беше решил да създаде помощник на човека, а не човекът да се е чувствал много сам и да не е успявал да си свърши нещата и да е поискал.


Quote
Кой знае,как ще ме нападнете сега,но така мисля,ако не сте съгласни,кажете,нали знаете че не се обиждам,значи можете да пишете каквото искате.Може пък и да сметна че сте прави.
Нас не ни интересува какво смяташ, защото целта не е тук да си пишем според интересите или според това какво кой искал да чуе, а да се издигне Божията истина като абсолютният аршин, с който трябва да се съобразяват Божиите хора.

Който не иска да се съобрази, Бог ще му търси сметка.
И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

Kristiana

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 213
Re: Кой за кого бе създаден?
« Reply #65 on: June 24, 2012, 14:26:22 PM »
Аз не считам,че жената е била създадена да зависи от мъжа,била е създадена да му бъде помощник и спътник в живота,за да не е сам.Заради това,че Адам е бил сам,Бог създаде жената,а не за да му даде някой,над който да властва.Така пише в моята библия.
Чета фактите.Ясно пише,коя е била причината,за да бъде създадена Ева,не пише,че е била за да зависи от мъжа,а за да не бъде мъжа сам.И той няма как да не се чувства сам,ако властва над всички около него,единствения начин да не бъде сам е да има някой равен на него.Той и без това е властвал над животните,но пак е бил самотен.Трябвало е да има някой,който да се смее с него,да плаче с него,да ходи до него,да говори като него,да го разбира,да го утешава,да го привдига в труден момент,това е функцията на жената,а не да бъде като всички останали животни,които са били подчинени на мъжа и които не са могли да запълнят празнотата и самотата в него.
Иначе може да се изпробва това,дали е вярно,че мъжете могат без жените,щото не могат,те са тези,които не могат без жените.Хайде изтрепете всички жени на планетата и живейте.Да видим как ще е.Немислимо е,нито е мислимо само жени да останат без мъжете.Всички сме зависими едни от други.А не да говориш,че жената била зависима от мъжа и точка.Това са пълни глупости.Нима мъжете не са зависими от жените.Ако няма жени,няма да има и мъже.Мъжете са зависими от жените,точно толкова,колкото и жените от мъжете.Ако Бог е искал да създаде Ева като една кукла,с която Адам да може да прави,каквото си иска,е щял да направи Адам да се възпроизвежда сам,но не е така.Ти изкара,че жената е някаква играчка,която Бог е дал на Адам,за да не е сам.Бог не е толкова плитък,никак не му е дал играчка,ами му е дал истински човек,като него,за да бъде Адам щастлив.Никой не може да бъде щастлив с една играчка,която прави всичко,което той иска,ами просто няма нищо в това.Няма комуникация,няма диалог,диалога не е само разговор,може да бъде и спор,може да бъде и друго мнение,може да бъде низ от пълни с радост или тъга реплики.Това е да не си сам,да имаш някой,който е различен от теб и който може въпреки това да те разбере,да обича всичко в тебе,да ти помогне в труден момент,да те избави,когато трябва,да е готов на всичко за теб.Няма как това да бъде някой или нещо,което ти е напълно подчинено и зависимо от теб.Ясно пише,кое е напълно подчинено на човека: животните.Но те не запълниха самотата на Адам.Ти изкара,че жената не е нищо друго,освен човешки образ,иначе е като всички останали животни за мъжа.Ако беше така,Бог нямаше нужда да взима реброто на Адам,можеше да създаде животно с образа на човек,т.е. на жена и да я даде на мъжа за пълно владение.Но не направи така.Създаде я от него самия,за да е като него.Тя е личност,която никак не е била подчинена на мъжа,по-късно след като ядоха от плода Бог подчини желанията й на мъжа,а не нея.Демек,да не стане друг такъв фал,нека нейните желания минават през твоята преценка,Адаме,така ще може да види,ако не е права и това пак не беше някакво благословение,но напротив,това беше наказанието за нея,защото яде от плода и въвлече и Адам.В Христос ние сме изкупени от всякакви проклятия и наказания.Няма смисъл да живеем като чужди за Бога,има смисъл да живеем,както Той ни е отредил и да Го познаваааме и Той да ни познава.

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: Кой за кого бе създаден?
« Reply #66 on: June 25, 2012, 00:15:56 AM »
Нека ти задам въпрос, на който ще си отговориш сама. Ето следния пасаж:


  22. Жени, подчинявайте се на своите мъже, като длъжност към Господа;
  23. защото мъжът е глава на жената, както и Христос е глава на църквата (като само Той е спасител на тялото).
  24. Но както църквата се подчинява на Христа, така и жените нека се подчиняват във всичко на своите мъже.
  25. Мъже, любете жените си както и Христос възлюби църквата и предаде Себе Си за нея,
  26. за да я освети, като я е очистил с водно умиване чрез словото,
  27. за да я представи на Себе Си църква славна, без петно, или бръчка, или друго такова нещо, но да бъде света и непорочна.
  28. Така са длъжни и мъжете да любят жените си, както своите тела. Който люби жена си, себе си люби.
  29. Защото никой никога не е намразил своето тяло, но го храни и се грижи за него, както и Христос за църквата;
  30. понеже сме части на Неговото тяло [от Неговата плът и от Неговите кости].
  31. "Затова ще остави човек баща си и майка си, и ще се привърже към жена си, и двамата ще станат една плът".
  32. Тая тайна е голяма; но аз говоря това за Христа и за църквата.


Вижда се, че еталонните отношения между мъж и жена са между Христос и църквата. Не знам откъде ги четеш тези твои разсъждения в "твоята библия", но според цялото Писание, когато човек е зависим и напълно подчинен на Бога, тогава Бог благоволи в такъв.

Феминизмът, с който е пропито днешното християнство искрено ме погнусява, тъй като съм изпитал на гърба си достатъчно, за да ненавиждам религията днес наречена "християнство" на думи, но нямащо нищо общо с Божия аршин за правда, а дълбоко обвързано със света и неговите разбирания.
И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

Kristiana

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 213
Re: Кой за кого бе създаден?
« Reply #67 on: June 25, 2012, 01:40:30 AM »
Пасажа,който си цитирал е напълно познат и е нормално да го пише.Аз не отричам това,но не съм съгласна,че жената е зависима от мъжа,пък мъжа не е зависим от жената,защото,както се вижда,такова нещо няма.
Бог казва на жените да се покоряват на мъжете си,защото те трябва да изберат да го направят.Ако жените бяха създадени със зависимост от мъжете,нямаше да има нужда Христос да им казва да се покоряват.Истината е,че една жена трябва да избере това и ако не го избере,мъжа й няма право да я кара да го прави,нито да я насилва на това,защото има един съдия и това е Бог.
Забележи,че и Христос е глава на църквата,но когато тя не му се покорява,Той не казва: слушай какво,аз съм главата и ще ме слушаш,но по-скоро търси начини да я привлече към себе си или да я доведе до разбирането за нейните постъпки.Ако мъжете можеха да са като Христос в това отношение,вместо да парадират,че са глави,жените щяха отдавна да са не само в разбиране,ами и в изпълнение на нещата.Защо?Защото ще усещат,разбират и преживяват любовта на мъжете си,както Христос обича безрезервно църквата.Така,както повечето мъже не могат да обичат жените си.Да обичаш жена си,както Христос възлюби църквата,се оказва доста трудно нещо за мъжете.Че Христос предаде себе си за нея.Даде всичко!Днешните мъже такива ли са?Според мене днешните мъже изобщо незнаят,какво значи да обичаш жена си,както Христос възлюби църквата.
Е,питам аз,след като всички ние сме църквата,вие мъже във форума също се оказвате в позицията на Христовата Невяста,но ако Христос не ви обича,така,както го прави,ако е само един пълен с въздух самохвалко,че е ваша глава,пък няма никаква жертвоготовна любов насреща и никаква безрезервна любов насреща,дали щяхте да го следвате,да му се покорявате или да го обичате.Нямаше!Щяхте ли да сте щастливи да сте собственост на някакъв Бог,който само ви нарежда команди,вместо да ви обича и да ви разбира,дори да разбира и вашата незрялост в разни ситуации...За съжаление днешните мъже знаят само едно: аз съм главата и дотам свършва всичко.Да си глава не значи да властваш и да командваш,а значи да обичаш и да помагаш на другите,които са ти поверени да порастват в истината и правдата.И всичко това да се върши с любов,както знаем тя може да бъде не само нежна и мила,но може да бъде и изобличаваща,дори остра и жегваща на моменти,но никога не кара другия насила да се съгласява с нея или да безобразничи изпозвайки  други мерки,които могат да наранят другия или да го съборят.
Не съществува жена,която да не иска да следва мъж и да му се покорява,ако той я обича искрено и тя го знае,вижда,усеща и преживява непрекъснато.ТАКАВА ЖЕНА НЯМА!
Обикновено,когато жена не може да се покори на мъжа си,значи нещо не е наред с него,с неговото отношение към нея.По някакъв начин тя не се чувства обичана.Не говоря за жените в света,които при всякакви обстоятелства правят,каквото искат.
Аз считам,че ако мъжете са си на мястото и жените ще си бъдат на мястото.Смятам,че оправията започва от мъжете,защото те са глави,и защото е невъзможно да се покоряваш на някой,който не може истински да те обича,дори тогава,когато бъркаш и си незрял в действията си,т.е. безрезервно.Считам,че мъжете трябва да са мъже,а не деспоти,а жените да са жени.От тия истинските жени,които не само се покоряват на мъжете си,ами и всичко друго са,за което говори библията.
Нека преди всичкоо мъжете разберат,че тяхната мъжественост не е в командите,а в любовта,която могат да покажат и дадат,мъжествеността,която Христос показа.
















Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: Кой за кого бе създаден?
« Reply #68 on: June 25, 2012, 08:42:35 AM »
Църквата зависима ли е от Христос и ако "да", според пасажа, който цитирах, е вярно и за жената спрямо мъжа.

Ти май не си чела, че "всяко твое желание ще бъде подчинено на мъжа ти и той ще те владее", а говориш безсмислици пълни с феминизъм.
И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

Kristiana

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 213
Re: Кой за кого бе създаден?
« Reply #69 on: June 25, 2012, 15:32:09 PM »
Без коментар.
Ще си запазя коментара за съдния ден,смятам да го изрека след мнението на Създателя по въпроса,дано да го чуеш и ти.

Виждам,че взе да се наемаш и да се дразниш,моята цел не е да дразня някой.

Вече писах 2 пъти,че това,че желанията на жената ще са подчинени на мъжа и той ще я владее беше преди Исус,след Него това проклятие вече не тегне над жената,защото Кръвта на Исус изми всички грехове и проклятия и наказания,очисти всички,които приеха Христос.
Ние сме нови създания вече,старото премина,ето всичко стана ново пише.Който иска да живее така сякаш не е идвал Христос и да не признава очистването чрез Неговата Кръв да живее така.
Оттук нататък,каквото и да пишеш не мога да се съглася,освен ако не ми докажеш чрез библията,че проклятието тегне още върху жената.

johnny

  • Допринасящ
  • *****
  • Posts: 293
Re: Кой за кого бе създаден?
« Reply #70 on: June 25, 2012, 18:11:11 PM »
Gen 3:16  На жената рече: Ще ти преумножа скръбта в бременността; със скръб ще раждаш чада; и на мъжа ти ще бъде подчинено всяко твое желание и той ще те владее.
Gen 3:17  А на човека рече: Понеже си послушал гласа на жена си и си ял от дървото, за което ти заповядах, като казах: Да не ядеш от него, то проклета да бъде земята поради тебе; със скръб ще се прехранваш от нея през всичките дни на живота си.
Gen 3:18  Тръни и бодли ще ти ражда; и ти ще ядеш полската трева.
Gen 3:19  С пот на лицето си ще ядеш хляб, докато се върнеш в земята, защото от нея си взет; понеже си пръст и в пръстта ще се върнеш.


Спори със Словото, щом ще спориш.
Жените все още раждат с болки ми се струва. Като копам нивата още се потя, че и тръни и бодили ми се налага да чистя. Или викаш всичко друго си остава, само за подчинението на мъжа се променя?

Май за всички, освен за теб е видно, че имаш проблем с феминистки квас. Дали ще се очистваш от него си е твоя работа. И да се палиш и да се цупиш, все тая. Проблемът ти е с Бог, не с тук пишещите.
Гледам и за съдния ден се точиш коментари да правиш, дано не ти излезнат криви сметките накрая.

Доста изписано има по темата, не виждам смисъл да се разтягат локуми, чети отначало и размишлявай.
Ако и да ме убие Той, аз ще Го чакам...

Kristiana

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 213
Re: Кой за кого бе създаден?
« Reply #71 on: June 25, 2012, 21:39:31 PM »
Е,от текста ясно се вижда,че Бог казва,че ще преумножи скръбта в бременността,а не че е нямало скръб,просто я е увеличил.В днешно време има жени,които раждат много леко и такива,които раждат трудно.
Има земеделци,които на полето се отрепват от работа и им е много трудно,но има такива,които с песен работят и по-лесно постигат прехраната си.
И не,не е така,както казваш,но не виждам смисъл да се спори.
Сега изобщо не е така,както е било едно време.
Проблем с феминистки квас ли.Не мисля.

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: Кой за кого бе създаден?
« Reply #72 on: June 26, 2012, 00:06:06 AM »
Kristiana,

Виждам, че не обръщаш изобщо внимание на това, което пише в Словото и както мнозина отстъпници, ти си тръгнала по техните пътища като не Писанията са ти критерий, а това какво ставало около тебе.

Като "всичко стана ново", тогава отговори тук на всички защо все още мъжете се потят, жените раждат в болки и земята все още ражда плевели. Май не си наясно с текста на Словото, където се говори за това, че тленното все още не е погълнато от нетленното.

Непознаването на Писанията и вървежът ти според разбиранията на този свят те карат да се съпваш постоянно и да вървиш в изключително опасен път.

Твоите феминистки "поучения" няма да бъдат толерирани в този форум.
И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

Kristiana

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 213
Re: Кой за кого бе създаден?
« Reply #73 on: June 26, 2012, 00:19:21 AM »
Това не е ли форум,където може всеки да си пише мнението?

mak

  • Administrator
  • Служещ
  • *****
  • Posts: 655
    • http://www.fellowshipbg.org
Re: Кой за кого бе създаден?
« Reply #74 on: June 26, 2012, 01:35:49 AM »
Не. Това е форум със специфични цели които са описани във раздела "Правила на форума", както и в много други теми в последствие.

Но това което прави силно впечатление в тази тема е нещо друго, излизането на виделина на феминисткия квас който се е всадил дълбоко в тебе. Това беше изявено от твоя страна и силно и безкомпромисно разобличено от другите членове във форума, но вместо ти да приемеш като милост, това някой да ти покаже нещо което ти самия не можеш да го видиш, ти продължаваш да изявяваш сърцето си и същевремено да го закоравяваш.

Последните страници са наистина "разтягане на локуми", защото съществения проблем беше разкрит още в първите две страници, към които ти трябва да се върнеш и да прочетеш повторно и повторно. Та можеби ако разсъдиш дълбоко, може и да има надежда, защото наистина не е лесно човек да се отърви от светския квас и среда в която е израстнал. Заблудата е огромна, и тепърва предстои да се изявяват нещата, не само в тебе, но и във всички нас.
"Той ти е показал, човече, що е доброто; И какво иска Господ от тебе, Освен да вършиш праведното, да обичаш милост, И да ходиш смирено със своя Бог? " Михей 6:8