Author Topic: Кой за кого бе създаден?  (Read 78493 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: Кой за кого бе създаден?
« Reply #15 on: December 02, 2009, 12:38:11 PM »
Тихомир говориш за думи на Бог,изказани с "ако",т.е. ако направи така ще бъде проклет.А според мен проклетиите които са били върху човечеството преди Исус, Исус ги понесе всичките.
Нека се водим от примера в Словото — там навсякъде, където става въпрос за Божието учение, се подкрепя с Божиите думи, тъй като заключения, които са "според мен" не са достатъчно силни, тъй като отсрещната страна също ще каже "но според мен". Затова Словото трябва да е крайният критерий.

В Словото няма потвърждение на това, че "проклетиите, които са били върху човечеството преди Исус, Исус ги понесе всичките". Проклетията върху всеки, който дръзне да говори в името на Бога, когато не е пратен (която я имаме и в Писанията, както и в посланията на апостолите) не е отменена и това е един от примерите, които опровергават заключения, които са базирани на това, кое човек смята за добре.

Както виждаш, отново всичко се свежда до познаване на Писанията, защото в противен случай заблудата много лесно завърта днешните "вярващи".
И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

Владо

  • Служещ
  • ******
  • Posts: 506
  • Нашият Господ идва.
    • http://vminev.blog.bg/
Re: Кой за кого бе създаден?
« Reply #16 on: December 02, 2009, 16:34:43 PM »
Quote
В Словото няма потвърждение на това, че "проклетиите, които са били върху човечеството преди Исус, Исус ги понесе всичките".
Смятам, че това, което законът докарва като проклятие, беше осъдено в плътта на Исус. Описаното в книгата "Второзаконие" беше отменено за тези, които вярват в Христос. Сега, естествено, че веднъж отменено не означава- завинаги отменено без оглед на покорството.

И не само проклятието беше отменено, но и изпълнено беше изкупването/спасението, по силата на този завет.

Естествено, че ако някой не е покорен и греши пред Бог може да предизвика дори и смъртта си (разгневявайки Бог), но написаното остава - със смъртта, с която Исус умря, Той умря, за да живеем ние спрямо Него и чрез Него, по Неговият нов завет, подпечатан с пролятата на Голгота кръв.

27. Несправедлив човек е мерзост за праведните; И който ходи в прав път е мерзост за нечестивите.
хх
  5. Мъдрият човек е силен, И човек със знание се укрепява в сила,
  6. Защото с мъдър съвет ще водиш войната си, И чрез множеството съветници бива избавление.
  http://vminev.blog.bg

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: Кой за кого бе създаден?
« Reply #17 on: December 02, 2009, 16:58:04 PM »
Quote
В Словото няма потвърждение на това, че "проклетиите, които са били върху човечеството преди Исус, Исус ги понесе всичките".
Смятам, че това, което законът докарва като проклятие, беше осъдено в плътта на Исус. Описаното в книгата "Второзаконие" беше отменено за тези, които вярват в Христос. Сега, естествено, че веднъж отменено не означава- завинаги отменено без оглед на покорството.

И не само проклятието беше отменено, но и изпълнено беше изкупването/спасението, по силата на този завет.
За какво проклятие става въпрос? (в единствено число)

Аз се сещам едно проклятие, което не беше отменено, но даже утвърдено — това, че "всяко твое желание ще бъде подчинено на мъжа".

Quote
Естествено, че ако някой не е покорен и греши пред Бог може да предизвика дори и смъртта си (разгневявайки Бог), но написаното остава - със смъртта, с която Исус умря, Той умря, за да живеем ние спрямо Него и чрез Него, по Неговият нов завет, подпечатан с пролятата на Голгота кръв.
Не виждам как "покорна на Бога жена" е "спасена" от това "проклятие"?

Същото това проклятие е изказано заедно с това, че жената ще ражда с болка, както и, че мъжът ще се изпотява, докато работи прехраната си.

Как така освободен бил някой от проклятиеТО (и кое е това проклятие, което толкова много споменавате?), и каква е връзката му с това, с което Бог прокле мъжът и жената?

И ако бил някой освободен как тогава жената (без всяко нейно желание да е подчинено на мъжа) е покорна на Бога? В посланията на апостолите се вижда ясна заповед за това, че жената трябва да е покорна. И то заповедта не е толкова, че някой от апостолите я е измислил, а защото има сравнение с покорството на църквата към Христос, както е жената към мъжа.

И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

Владо

  • Служещ
  • ******
  • Posts: 506
  • Нашият Господ идва.
    • http://vminev.blog.bg/
Re: Кой за кого бе създаден?
« Reply #18 on: December 02, 2009, 22:43:34 PM »
Quote
За какво проклятие става въпрос? (в единствено число)
Проклятия е по-правилно.


Quote
Аз се сещам едно проклятие, което не беше отменено, но даже утвърдено — това, че "всяко твое желание ще бъде подчинено на мъжа".


Това не е проклятие, но воля на Бог.

Quote
Не виждам как "покорна на Бога жена" е "спасена" от това "проклятие"?
Такава глупост не съм писал никъде.

Quote
Как така освободен бил някой от проклятиеТО
- та; проклетиите/проклятията от второзаконие както съм го и написал горе. Човек не е под проклетия като вярва в Исус, но ако е под закон той е под заплаха от проклетия- едно ако не се спази, човеке  виновен във всичко.


Quote
каква е връзката му с това, с което Бог прокле мъжът и жената?


Нещо не си ме разбрал, явно. Съвсем друго съм имал в предвид. Въобще не касая проблема от тази страна, както си го представил.

Постингът ми касае само и единствено цитатът, който съм сложил, но не и контекста му.

Владо.

27. Несправедлив човек е мерзост за праведните; И който ходи в прав път е мерзост за нечестивите.
хх
  5. Мъдрият човек е силен, И човек със знание се укрепява в сила,
  6. Защото с мъдър съвет ще водиш войната си, И чрез множеството съветници бива избавление.
  http://vminev.blog.bg

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: Кой за кого бе създаден?
« Reply #19 on: December 03, 2009, 10:31:21 AM »
Доколкото се сещам в темата се говореше за отношенията между мъжа и жената. Беше повдигнат въпрос относно покорството на жената и беше свързано с проклятието, което Бог изрече към Ева. Ето цитат от запитването:
Quote
Попитаха ме,след като Адам и Ева съгрешиха ,ТОГАВА Бог каза на жената: "...всяко твое желание ще бъде подчинено на мъжа ти и той ще те владее..." В този ред на мисли излиза че преди това проклятие ,което й каза Бог това не беше така.

След това взе да се говори за освобождаване от някакво проклятие (което попитах кое е то) и накрая темата се разми.

Нека да цитирам и Словото:

  14. Тогава рече Господ Бог на змията: Понеже си сторила това, проклета да си измежду всеки вид добитък и измежду всички полски зверове; по корема си ще се влачиш, и пръст ще ядеш през всичките дни на живота си.
  15. Ще поставя и вражда между тебе и жената и между твоето потомство и нейното потомство; то ще ти нарани главата, а ти ще му нараниш петата.
  16. На жената рече: Ще ти преумножа скръбта в бременността; със скръб ще раждаш чада; и на мъжа ти ще бъде подчинено всяко твое желание и той ще те владее.
  17. А на човека рече: Понеже си послушал гласа на жена си и си ял от дървото, за което ти заповядах, като казах: Да не ядеш от него, то проклета да бъде земята поради тебе; със скръб ще се прехранваш от нея през всичките дни на живота си.
  18. Тръни и бодли ще ти ражда; и ти ще ядеш полската трева.
  19. С пот на лицето си ще ядеш хляб, докато се върнеш в земята, защото от нея си взет; понеже си пръст и в пръстта ще се върнеш.


Ако всичко това се брои за 1 проклятие (да речем), в него има доста информация:
* Относно змията (която все още виждаме да се влачи по корем)
* Относно жената (да ражда с болка, мъжът ще я владее и всяко желание ще бъде подчинено на нея)
* Относно мъжа (земята ще ражда тръни, ще яде полската трева, с под на лицето си ще яде хляб и ще се върне в пръстта)

Ако някой решава, че част от това проклятие е премахната трябва да
* Покаже коя част
* Да докаже защо точно тази част е премахната
* Да обясни защо останалите части от проклятието все още си съществуват

Това, че Христос е умрял и възкръснал няма отношение към извода, който съм цитирал по-горе, а именно, че това точно проклятие (или част от съдържанието на проклятието, ако приемем, че е 1 цяло) било отменено.

И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

Владо

  • Служещ
  • ******
  • Posts: 506
  • Нашият Господ идва.
    • http://vminev.blog.bg/
Re: Кой за кого бе създаден?
« Reply #20 on: December 03, 2009, 12:47:52 PM »
Не бих казал, че покорството е проклятие, или пък признак на такова, - напротив. Ние се покоряваме на учението на Исус, покоряваме се на началници, власти, тнт (стига да не е в разрез с писанията) и това не е никакво проклятие.

Така представени, нещата придобиват много неправилна отсенка. Разбирам накъде биеш и е добре да се каже истината.

Новият завет и учението на Исус в никакъв случай не освобождават жената от "проклятието на покорство" спрямо мъжа `и. Покорството е добра дума и е синоним на безопасност, за мъдрите.

Непокорните са синоним на самият противник на властта на Бог и на Неговото царство. Жената трябва да се покорява, мъжът също се покорява, всички имаме някой "над" нас, а над всичко е Той, глава според написаното :

Quote
21. Бог постави Христос над всеки управник, над всяка власт, сила и господар и над всяко име, което съществува не само в сегашния свят, а и в бъдещия.
 
  22. Бог сложи всичко под неговата власт и го направи глава на всичко в църквата.
 
  23. Църквата е Христовото тяло. Тя е цялостта, в която Христос със своята пълнота изпълва всичко по всякакъв начин.
към ефес. -1-
27. Несправедлив човек е мерзост за праведните; И който ходи в прав път е мерзост за нечестивите.
хх
  5. Мъдрият човек е силен, И човек със знание се укрепява в сила,
  6. Защото с мъдър съвет ще водиш войната си, И чрез множеството съветници бива избавление.
  http://vminev.blog.bg

Might

  • Новодошъл
  • *
  • Posts: 11
Re: Кой за кого бе създаден?
« Reply #21 on: February 15, 2012, 11:36:34 AM »
Като чета тези неща си мисля,за Божият установен ред. А той е:Бог,мъжа,жената и змията!
Когато Бог създаде флората и фауната,Той сътвори човека за да владее над тях.Човека бе поставен в положение на власт и господство спрямо творението!Бог засели човека за да обработва градината и да я пази!
Бог даде заповед на мъжа,да не яде от дървото за познаване на доброто и злото.След това Бог създаде жената за да помага на мъжа.Нека не забравяме,че Бог не беше дал никаква заповед на Ева.Той разчиташе мъжа да пази градината!Ето защо когато съгрешиха,Бог повика:Адаме къде си?Той държи отговорен този,на когото е дал заповедта.
С това искам да кажа,че позицията на Адам и Ева не бяха равни.Неговата функция беше над нейната!

Когато Бог установи своят ред,Той благослови всичко това,което беше създал:" И Бог ги благослови. И рече им Бог: Плодете се и се размножавайте, напълнете земята и обладайте я, и владейте над морските риби, над въздушните птици и над всяко живо същество, което се движи по земята."Всичко,което Бог бе създал до този момент беше твърде добро."И Бог видя всичко, което създаде; и, ето, беше твърде добро."

След това нещо се случи и реда се обърка.Змията измами Ева,Ева на свой ред натисна(изманипулира)Адам,а той обвини Бог с думите:"жената,която Ти ми даде"
Тоест Божият ред се обърна.Наруши се Божият установен Ред!

Следствието на това беше проклятие.Бит.3:14-19
С всичко това искам да кажа,че там където е установен Божият ред:Бог ,мъж,жена змия(дявол)Божийте благословения са там.А там където Божият ред е нарушен има проклятие.
Божият ред може да бъде нарушен също както, когато Бог не е Глава(мъжа не слуша Бога),така и когато мъжа не е глава на жената,или пък женските желания са инспирирани от змията-тогава имаме нарушен ред!

Много християнски семейства не могат да бъдат благословени,точно поради тази причина-липса на Божият ред!

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Кой за кого бе създаден?
« Reply #22 on: February 15, 2012, 12:45:51 PM »
Quote
Бог даде заповед на мъжа,да не яде от дървото за познаване на доброто и злото.След това Бог създаде жената за да помага на мъжа.Нека не забравяме,че Бог не беше дал никаква заповед на Ева.Той разчиташе мъжа да пази градината!Ето защо когато съгрешиха,Бог повика:Адаме къде си?Той държи отговорен този,на когото е дал заповедта.
С това искам да кажа,че позицията на Адам и Ева не бяха равни.Неговата функция беше над нейната!

   Това е интересно наблюдение. Досега не бях обръщал внимание на това, че Бог даде заповедта за дърветата още преди да е създадена Ева. Това означава, че Ева е трябвало да приеме Божието Слово чрез мъжа си и да му се довери, че той наистина е чул и приел слово от Бога.

   Точно това е Божият ред - мъжът чува от Бога и бива воден от Него, а жената се доверява на мъжа си. Това не означава, че тя няма отговорност да изпитва според Писанията, но означава, че тя не може да очаква да бъде водена от Бога независимо от мъжа си. Ако бъде "водена" това най-вероятно ще е от змията. Точно както стана с Ева.

   В градината виждаме тотално обръщане на Божият ред - змията води жената, жената води мъжа, а мъжа проваля повереното му от Бога. Именно и поради тази причина на жената е забранено да води, да поучава или да владее над мъжа:

1Tим. 2:12  А на жената не позволявам да поучава, нито да владее над мъжа, но нека бъде мълчалива.
1Tим. 2:13  Защото първо Адам бе създаден, а после Ева.
1Tим. 2:14  И Адам не се излъга; но жената се излъга, та падна в престъпление.


   Тази склонност на жената да бъде излъгвана и измамвана от змията е нещо, което остава непроменено от времето на Ева и до сега. Змията знае много добре това нещо и затова лансира феминистичното движение, което е донесло много повече разруха отколкото повечето хора предполагат. Не случайно сатанински формирования като ЕС натискат за това повече жени да бъдат на власт, защото ако една жена е на власт тя е много по-лесна да бъде манипулирана и въвлечена в злокобни дела (при това без самата тя да разбира, че върши нещо зло, също като Ева), докато мъжа ще трябва да бъде много покварен и корумпиран за да се поддаде на такива злодейства.

Quote
С всичко това искам да кажа,че там където е установен Божият ред:Бог ,мъж,жена змия(дявол)Божийте благословения са там.А там където Божият ред е нарушен има проклятие.
Божият ред може да бъде нарушен също както, когато Бог не е Глава(мъжа не слуша Бога),така и когато мъжа не е глава на жената,или пък женските желания са инспирирани от змията-тогава имаме нарушен ред!

   Аз бих направил една корекция на списъка ти с Божият ред, а именно:

   Бог > Христос > мъжът > жената > децата


   За змията няма място. Това е в изпълнение на Писанието:

1Кор. 11:3  Но желая да знаете, че глава на всеки мъж е Христос, а глава на жената е мъжът, глава пък на Христа е Бог.

В твоя списък за Божият ред - Христос е пропуснат, когато Писанието ясно показва, че Христос е глава на всеки мъж.

Важно е да се отбележи също, че този пасаж не казва, че Христос е глава на всеки християнин, но глава на ВСЕКИ МЪЖ. С други думи - всеки мъж, независимо вярващ или не е отговорен пред Христос и има задължение да Го следва. Причината за това е че Христос е Цар на цялата Земя и Господар на всички жители на земята, без значение дали някой вярва или не, Той царува и всеки мъж ще отговаря пред Царя на царете.

Quote
С това искам да кажа,че позицията на Адам и Ева не бяха равни.Неговата функция беше над нейната!

Никъде в Писанията няма да открием идеята за равенството. Няма нищо еднакво или равно в реалността, която Бог е създал. Например писано е:

   Пр. 22:2  Богат и сиромах се срещат; Господ е Създателят на всички тях.

Бог е направил едни да са по-богати,а  други да са по-бедни. Едни да се родят в по-богата страна, други в по-бедна. Бог не е Бог на равенството. Бог е Бог на разнообразието. Из сред трилионите по трилиони снежинки, няма нито дори две еднакви. Бог не се удоволства в еднаквите или равните неща. Бог се удоволства в хармонията между различните неща.

Лозунга "братство, равенство, свобода" беше издигнат не от кой да е а от сатанинското движение на комунистите. Чийто плод ние добре видяхме.

Затова всеки, който чете Библията с ум изтрезнял от вървежа и идеите на света и дявола ще види, че мъжът и жената са две съвсем отделни и различни творения, които нито са еднакви, нито са равни. Нещо повече - мъжът е този, който е създаден по Божий образ и подобие, а за жената не се казва подобно нещо. А и няма как да се каже, защото Бог е мъж и баща, а жената не е нито мъж, нито баща. И ако някой каже - как така Бог е мъж, нека да прочете какво да се казва за Христос, че е съвършен отпечатък на Бога, а мисля никой здравомислещ няма да отрече, че Христос е мъж.

Ето защо, когато една жена отхвърли властта на мъжа върху нея, тя отхвърля самия Христос и самия Бог, и се превръща в змия. Ако обаче мъжът отхвърли целите и призванието, които идват от неговата глава Христос, то той също се отрича от Бога и се превръща в жена паднала под властта на змията.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

Kristiana

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 213
Re: Кой за кого бе създаден?
« Reply #23 on: February 16, 2012, 16:25:11 PM »
Всички знаем,че е написано,че главата на жената е мъжа и че глава на мъжа е сам Христос.Добре,жените не могат да поучават,не могат да водят събрание,не могат да владеят над мъжа,всичко това не само,че е ясно,ами е доста комфортно за жените.Обаче да се твърди,че една жена не може да очаква да бъде водена от Бог независимо от мъжа е една голяма глупост.Отивате в опасни места с такива мисли.Не помня кой беше,но имаше някой проповедник назад в годините,много известен,за който беше писано,че е отишъл твърде далече в мислите си за жените.Дори е сметнал,че жената е създание на дявола,как е стигнал до там,горкия,никой незнае,но си личи,как,от дявола.
Та...защо това е пълна глупост,че жена не може да бъде водена от Бог независимо от мъжа.Значи имаме едно семейство,жената чува благата вест и се спасява,мъжа не иска и да чуе,това е класически вариант в България.И така,тази жена не може да бъде водена от Бога,защото мъжа й е невярващ,тя ще ходи само в дяволски пътища,това е сигурно,според това твърдение.Е,как може такова нещо!!!Тогава няма смисъл да приема Бога,защото с тоя невярващ мъж,и в двата случая ще ходи само в пътя на дявола.Така обезмислихте спасението и приемането на Господа от жени с невярващи мъже,пияници,грубияни,опърничави и подигравчии,които всеки ден говорят“ “кой ве,къв бог ве,ей тия две ръце,ако не са,бог ли,ай ши му ... ..... (псувня) на тоя бог,може да ми .... ... (псувня) ..." Извинете ме за правия текст,цитирайки такива хора,но когато бях девойка на 13 години,приех Христос и се покаях за греховете си,виждам че е нямало смисъл по вашите думи,защото нямала съм глава (мъж),който да ме заведе в правия път,трябваше да чакам някой принц на бял кон да ме спаси,щото сама не мога да слушам Бога,пък междудругото докато го дочакам,можеше и да се омъжа за някой,който приказва точно така,както вече писах,прикрит под маската на : „обичам те,мила моя,ще направя всичко за теб“,но иначе „не ме закачайте за църковни щуротии,те са за слабаците и депресираните“.Може да кажете,че говорите само за омъжените жени,добре,но и за тях не се връзва.
Такива думи съм чувала постоянно от почити всички невярващи мъже,включително и баща ми.И нали се сещате,че нямаше шанс да срещна вярващ мъж,просто защото нямаше да познавам вярващи,ако не ходех на църква.И така и още нещо,ако някоя домакиня прочете това нещо,която не само,че е приела Христос,ами и е водена от Него,учи децата си в пътищата на Бога и предава себе си на молитва за невярващия си съпруг,и хоп тя жената от къде толкова да се замисля,може и да се хване за тия думи,че не може да бъде водена от Бог...Бог ще държи отговорни всички ония,които събарят и съблазняват другите в неверни неща.
И още нещо,ах тия жени,с тая тяхна склонност да слушат дявола...ми те мъжете даже са по/зле,те даже го и хулят и псуват.И горките мъже,всички родени от безразсъдни жени,склонни към дяволии,ах ах,да живеят мъжете,майка ми е едно нищо без баща ми.Това казвате вие.За мен това е глупост!Да не говорим,че има много жени,които не се омъжват според както апостол Павел каза,че жали всеки неженен,защото женените угаждат на партньорите си,а неженените на Бога.И как една жена,неженена ще угоди,тогава на Бога,като е напълно зависима според вас от мъж,за да следва Христос,иначе задължително е в заблуда.

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Кой за кого бе създаден?
« Reply #24 on: February 16, 2012, 17:10:41 PM »
Kristiana,

Отговора ти изразява не само невежество, което е нещо по простимо, но също така изявява огромна доза арогантност, бунтарство и феминизъм, което далеч не е така лесно простимо и поправимо.

Нека първо да се спра на невежеството. Цялата ти теза е базирана на едно повърхностно, плитко и прибързано заключение, което си стигнала от това, което съм написал, вадейки определени думи от контекста и допълвайки ги със своите фантазии.

Quote
а...защо това е пълна глупост,че жена не може да бъде водена от Бог независимо от мъжа.Значи имаме едно семейство,жената чува благата вест и се спасява,мъжа не иска и да чуе,това е класически вариант в България.И така,тази жена не може да бъде водена от Бога,защото мъжа й е невярващ,тя ще ходи само в дяволски пътища,това е сигурно,според това твърдение.Е,как може такова нещо!!!Тогава няма смисъл да приема Бога,защото с тоя невярващ мъж,и в двата случая ще ходи само в пътя на дявола.Така обезмислихте спасението и приемането на Господа от жени с невярващи мъже,пияници,грубияни,опърничави и подигравчии,които всеки ден говорят“ “кой ве,къв бог ве,ей тия две ръце,ако не са,бог ли,ай ши му ... ..... (псувня) на тоя бог,може да ми .... ... (псувня) ..." Извинете ме за правия текст,цитирайки такива хора,но когато бях девойка на 13 години,приех Христос и се покаях за греховете си,виждам че е нямало смисъл по вашите думи,защото нямала съм глава (мъж),който да ме заведе в правия път,трябваше да чакам някой принц на бял кон да ме спаси,щото сама не мога да слушам Бога,пък междудругото докато го дочакам,можеше и да се омъжа за някой,който приказва точно така,както вече писах,прикрит под маската на : „обичам те,мила моя,ще направя всичко за теб“,но иначе „не ме закачайте за църковни щуротии,те са за слабаците и депресираните“.Може да кажете,че говорите само за омъжените жени,добре,но и за тях не се връзва.

Ако беше обърнала внимание на това какво точно съм написал, нямаше да има нужда от цялото това глупаво, заядливо и повърхностно словосъчетание. Нека да видим какво всъщност съм написал:

Quote
Точно това е Божият ред - мъжът чува от Бога и бива воден от Него, а жената се доверява на мъжа си. Това не означава, че тя няма отговорност да изпитва според Писанията, но означава, че тя не може да очаква да бъде водена от Бога независимо от мъжа си. Ако бъде "водена" това най-вероятно ще е от змията. Точно както стана с Ева.

Думите жената "не може да очаква да бъде водена от Бога независимо от мъжа си" са казани в контекста на "мъжът чува от Бога и бива воден от Него, а жената се доверява на мъжа си." Този контекст съвсем ясно говори за вярващ а не за невярващ съпруг. И то не просто "вярващ" - а човек който е застанал на мястото си да приема от Бога как да води семейството си.

С това уточнение (което нямаше нужда да се прави ако внимаваше на написаното) щеше да приключи тази тема, ако всъщност тя не беше станала повод да изявиш не малко бълвоч от сърцето си, който издава къде всъщност стоиш, като човек, като личност и поставя много сериозно съмнение дали някога си преживяла истинско покаяние.

Целия този подигравателен и арогантен дух, всичките напълно ненужни и безсмислени опити да пресъздаваш нечии псувни издава състоянието на твоето собствено сърце.

Quote
Извинете ме за правия текст,цитирайки такива хора,но когато бях девойка на 13 години,приех Христос и се покаях за греховете си,виждам че е нямало смисъл по вашите думи,защото нямала съм глава (мъж),който да ме заведе в правия път,трябваше да чакам някой принц на бял кон да ме спаси,щото сама не мога да слушам Бога,пък междудругото докато го дочакам,можеше и да се омъжа за някой,който приказва точно така,както вече писах,прикрит под маската на : „обичам те,мила моя,ще направя всичко за теб“,но иначе „не ме закачайте за църковни щуротии,те са за слабаците и депресираните“.Може да кажете,че говорите само за омъжените жени,добре,но и за тях не се връзва.

Според Божият ред жената ВИНАГИ е под властта на мъжа. Като мъжа не е нужно да бъде непременно нейния съпруг. Ако няма съпруг това е нейния баща, или нейния по-голям брат, яко няма баща, или пък старейшините в общността, ако е вдовица или неомъжена. Всичко това е по Божият промисъл за да бъдат жените защитени от греха и слабостта на Ева.

Quote
И още нещо,ах тия жени,с тая тяхна склонност да слушат дявола...ми те мъжете даже са по/зле,те даже го и хулят и псуват.И горките мъже,всички родени от безразсъдни жени,склонни към дяволии,ах ах,да живеят мъжете,майка ми е едно нищо без баща ми.

Целия този бунтарски дух свидетелства срещу тебе и тия думи ще стоят срещу теб в деня на съда. Дори самия факт, че пишеш ти а не твоят съпруг във форума говори достатъчно зле за състоянието на вашия дом.

Quote
За мен това е глупост!Да не говорим,че има много жени,които не се омъжват според както апостол Павел каза,че жали всеки неженен,защото женените угаждат на партньорите си,а неженените на Бога.И как една жена,неженена ще угоди,тогава на Бога,като е напълно зависима според вас от мъж,за да следва Христос,иначе задължително е в заблуда.

Ако вникнеш в онова за което иде реч в тази тема, както и в написаното по-горе няма да прибързваш и да трупаш грехове на главата си с безумно и прибързано говорене.

При все това аз намирам за добро нещо това, че сърцето ти беше изявено по-този начин за да бъдеш предупредена и да се покаеш своевременно. Ако ли пък се закоравиш, ще те последва съдбата на фараона, който след като се закорави сам три пъти, после Бог започна да го закоравява и нямаше никакъв шанс повече за него.

Ето защо добре помисли къде се намираш и какво говориш и къде стоиш, защото единственото което мога да добавя към тебе са думите на апостол Петър:

Деян. 8:22  Затуй, покай се от това твое нечестие, и моли се Господу дано ти се прости тая помисъл на сърцето ти;
Деян. 8:23  понеже гледам, че си в горчива жлъчка и си вързана в неправда.


Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

johnny

  • Допринасящ
  • *****
  • Posts: 293
Re: Кой за кого бе създаден?
« Reply #25 on: February 16, 2012, 17:22:56 PM »
Мисля, че основното нещо, което притеснява Kristiana e какво следва да прави една покаяна жена при:
- непокаяни родители /и не е омъжена/
- непокаян съпруг или такъв, който е по-зле от нея в духовно отношение
- липса на покаяни съпруг или родители, или настойници /липса на общност/

Такива ситуации не са една и две.
Ако и да ме убие Той, аз ще Го чакам...

Kristiana

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 213
Re: Кой за кого бе създаден?
« Reply #26 on: February 16, 2012, 17:26:14 PM »
Ами добре,Watchman
моя мъж също следи форума,през моя профил и каза:„защо смятат,че си арогантна,като ти само им тговори,как може да се разбере написаното от тях и им даде пример,как ти го разбра,освен това,никой не може да съди другия,как е разбрал нещата,независимо,дали е прав или не.Ти си моя съпруга и аз отговарям за тебе.Виждам,че си позволяват да ти преписват неща,като феминизъм и други,но да знаят,че не те познават и само затова говорят така.“
Пък аз ще кажа,че не не съм била арогантна,нито съм те критикувала,но е опасно да се твърдят неща,които могат да накарат някой да мисли по определен начин и в какъвто и контекст да е казано казаното,все едно значи : жената не може да бъде водена от Бога,независимо от мъжа.
което не считам за вярно.
Да,точно така johnny_fx!

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Кой за кого бе създаден?
« Reply #27 on: February 16, 2012, 18:54:20 PM »
Quote
моя мъж също следи форума,през моя профил и каза:„защо смятат,че си арогантна,като ти само им тговори,как може да се разбере написаното от тях и им даде пример,как ти го разбра,освен това,никой не може да съди другия,как е разбрал нещата,независимо,дали е прав или не.Ти си моя съпруга и аз отговарям за тебе.Виждам,че си позволяват да ти преписват неща,като феминизъм и други,но да знаят,че не те познават и само затова говорят така.“

Мъжът ти да си препаше кръста като мъж и сам да говори за себе си. А ако толерира подобно поведение сам ще бере плода от него.

Quote
Пък аз ще кажа,че не не съм била арогантна,нито съм те критикувала,

Думите ти сами свидетелстват за духа, който стои зад тях:

- напълно ненужен опит за пресъздаване на псувни
- "горките мъже,всички родени от безразсъдни жени,склонни към дяволии"
- "ах ах,да живеят мъжете"
- "как е стигнал до там,горкия,никой незнае"

Тези неща са казани без да имат никакъв смисъл и отношение към дискусията, но неизбежно са изпуснати от сърце вързано в жлъч. Критикуването няма никакво значение тука.

Quote
но е опасно да се твърдят неща,които могат да накарат някой да мисли по определен начин и в какъвто и контекст да е казано казаното,все едно значи : жената не може да бъде водена от Бога,независимо от мъжа.

Опасното е човек да вади думите от контекста и да си прави свои интерпретации. Колко хора извращават думите на Писанията и вадят какви ли не дивотии от тях? Нима проблема е в Бог, който е казал "опасни неща" или проблема е в онези, които изкривяват написаното за своя погибел?

Да, жената не може да бъде водена независимо от мъжа си, по същия начин както един човек не може нито да чува, нито да вижда, нито дори да се храни независимо от главата си. Думата глава не е използвана поради липса на други думи. Жената винаги има нужда от покривало, сиреч власт над своята глава.

Ако мъжът е невярващ, тогава тя е под властта на мъжа си за материалните неща и под властта на тялото за духовните неща. Ако няма мъж е под властта на баща си (ако живее при него) за материалните неща (ако е невярващ) и под властта на тялото за духовните. Ако бащата е вярващ той има пълна власт както и съпруга.

Тия неща са доста очевидни и не са мъчни за разбиране.

Ако някой не е обърнал внимание - инструкциите в Писанията са дадени КЪМ МЪЖЕТЕ. За разлика от днешните амвонни говорители (наречени пастори) - апостолите не се обръщат в писмата си към вярващите с думите "братя и сестри" а с думите БРАТЯ, с което ясно заявяват, че говорят именно на мъжете. С определени случаи изрично се дават инструкции към жените, като това съвсем недвусмислено се опоменава.

Прочетете внимателно посланията на апостолите. Няма НИТО ЕДНО обръщение от рода на "и тъй братя и сестри" или " и тъй сестри" - но има само и единствено "и тъй братя", "затова братя", "защото братя", "моля ви братя" - Павел и останалите апостоли като верни стожери на Истината и на Божият ред, знаеха, че от тях се иска да инструктират и да научат МЪЖЕТЕ, а жените ще се учат от мъжете, които Бог е поставил за покривало над тях.

Quote
Мисля, че основното нещо, което притеснява Kristiana e какво следва да прави една покаяна жена при:

Ако тя беше в такова състояние да се каже, че я притеснява, но като се знае, че не е, няма причина това да я притеснява. По-скоро кваса който е приела от света е който наистина я притеснява.

Quote
- непокаян съпруг или такъв, който е по-зле от нея в духовно отношение

Не си спомням в Писанията да има случай, където мъжа да е по-зле от жена си в духовно отношение. Спомням си случая за Навал и Авигея, но Навал си беше нечестив човек, а не човек "по-зле духовно."

Ако мъжа наистина е вярващ, Бог ще го води и ще направлява стъпките му, дори да е в по-незряла духовна фаза.

Quote
- липса на покаяни съпруг или родители, или настойници /липса на общност/

Ако липсва ОБЩНОСТ, тогава ВСИЧКО липсва. При тази ситуация една такава жена не трябва да се занимава абсолютно с нищо освен да се моли Бог да я постави в тяло. От там нататък всичко си идва на мястото.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

Kristiana

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 213
Re: Кой за кого бе създаден?
« Reply #28 on: February 16, 2012, 19:49:26 PM »
Ами,добре!

Kristiana

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 213
Re: Кой за кого бе създаден?
« Reply #29 on: February 16, 2012, 22:24:20 PM »
Уж писах,а не е иззлезнало цялото.
Писах: Ами,добре! Ще прочетем тия места!  Благодаря!