Author Topic: Дано не звучи като оплакване...  (Read 25524 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Дано не звучи като оплакване...
« Reply #15 on: March 11, 2012, 23:11:37 PM »
Quote
Лошо е когато хората говорят на различни езици. Приемам градивната критика. Но е хубаво да не бъдеш толкова нападателен или поне стила ти на изказване е такъв.

Ние определено говорим на различни езици. Аз разбирам езика на който ти говориш, защото и аз съм бил там където ти си сега, но ти не разбираш езика на който аз говоря, защото твоята терминология е тази на масовото евангелско християнство, а аз пред последните 10 години съм изчиствал езика си и съм предефинирал терминологията си в съответствие с Писанията.

По отношение на нападателността, аз нямам мотив да те нападам. Ние не сме създали този форум да нападаме хората. Но ако искаме да помогнем на някого е наложително да нападнем заблудите, които го спъват и поробват. Ако ти видиш отровен паяк лазещ по рамото на дъщеря ти и замахнеш рязко за да го отмахнеш, на дъщеря ти може да изглежда така все едно нападаш нея, но в действителност ти нападаш онова, което я заплашва. Проблем се появява, когато хората се идентифицират с онова, което ги съсипва и ако някой нападне дадена заблуда, те го приемат лично и мислят, че ги нападат, мразят, отхвърлят, презират и прочие. Разбира се има и такива хора, които искат да нападнат, да уязвят, да обидят, но надеждата която имам в Христос Исус не ми позволява да се мотивирам и действам по такъв начин. Моята надежда е за едно Царство на Правдата и Истината, което никога няма да бъде разрушено, но ще владее вечно, затова аз нямам мотив да действам по друг начин освен този, които е в хармония с фундаментите на това Царство. Разбира се ти не ни познаваш и аз не мога да отнема правото ти да имаш своите опасения и съмнения, но ако би вникнала в нещата, които ти писах, би видяла не нападане, но една огромна и превъзходна надежда, която може да избави и тебе и мъжа ти.

Quote
Примерно под псевдо християнство аз виждам следване на някакви традиции, ритуали и това да си християнин само в неделя. Незнам ти може и да имаш и друго виждане сподели го, ще ми е интересно.

Без да бъда многословен ще кажа само, че псевдо християнството е онова християнство, което има псевдо надежда, и псевдо победа над света и над греха. В това изречение има толкова много дълбочина и смисъл, че ще ти трябва сериозно време, размишление и молитва за да разбереш какво всъщност имам предвид.

Quote
Там е моя проблем, роля как да го приближа до Бога без да постояно да иска и очаква  а да се научи да дава.Това ми е мисълта че искам да го науча да търси Бога.

Мъжът ти или никога не се е интересувал истински от Бога и никога няма да се заинтересува, или никога не е чувал Истинското Благовестие и когато го чуе или види едва тогава ще откликне. Никой човек не може да приближи друг човек до Бога, Сам Бог е този който привлича хората към Сина Си, и е отговорност на самия човек да откликне на това.

Quote
Е тук може и да си скрит талант, не знам. А за евангелското християнство, какво имаш предвид под провал, интересна ми е гледната ти точка.

Аз съм повече от два таланта и те далеч не са скрити. ( И понеже говорим на различни езици, се налага да поясня, че Библейската дефиниция за "талант" е мярка за тегло равна на около 40 кг).

Темата за провала на евангелското християнство е доста обширна и дълга за да мога адекватно да отговоря във формата на тази тема, но засега е достатъчно да припомня дефиницията която дадох по-горе за псевдо християнство, а именно - провала на евангелското християнство се състои в провала му да победи света и греха.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

Nikolay

  • Слугуващ
  • *******
  • Posts: 1053
Re: Дано не звучи като оплакване...
« Reply #16 on: March 12, 2012, 17:46:17 PM »
@pip
Бих те посъветвал да прочетеш темите във форума, защото много неща са коментирани. Това ще ти даде доста голяма насока за какво говори Watchman.
Мир вам. Благодат да бъде с всички ви. [Амин]

simeon

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 159
Re: Дано не звучи като оплакване...
« Reply #17 on: March 12, 2012, 19:44:16 PM »
Pip,Писанието казва,че глава на жената е мъжът,а глава на всеки мъж е Христос. Твоя мъж не разпознава Христос като глава(власт,авторитет и т.н.)над себе си.Докато той стои в позиция на отхвърляне на Христос изцелението остава невъзможно.Писанието казва :
Ефесяни 6:12 Защото нашата борба не е срещу кръв и плът, а срещу началствата, срещу властите, срещу световните управители на тази тъмнота, срещу духовните сили на нечестието в небесните места.
Друг пасаж:1 Йоаново 5:19 Знаем, че ние сме от Бога; и целият свят лежи в лукавия.

Причината да си счупиш крак може да е по духовна,отколкото би предполагала.Ако можем да видим какво се случва в духовния свят около нас, бихме преосмислили много неща,които смело твърдим и вярваме.Ще ползвам определението на Watchman: Импотентността на масово възприетото християнство се състои и в това,че то НЕ показва един от основните фундаменти на вярата а именно:

1 Йоаново 3:8 Който върши грях, от дявола е; защото дяволът отначало съгрешава. Затова се яви Божият Син, да съсипе делата на дявола.
 Ние,които сме от Бога сме и подражатели на Христос,както ап.Павел пише в 1кор.11:1.Като такива имаме силата ,правото и длъжността да съсипваме делата на дявола.Ако години наред неможем да съсипем делото му относно едно нещо,това доказва недостатъчността на това в което сме повярвали.За мен не остава никакво съмнение,че домът ви е вързан с демонични окови,като ОСНОВНАТА цел е да бъде открадната личността на съпруга ти(Йоан 10:10) за да не му бъде позволено да разпознае Главата на всеки мъж и да се спаси.Изхода от ситуацията е да се  воюва с някои определени демони за да може човека да дойде на себе си и на трезва глава да си вземе решенията.Така мисля.

pip

  • Новодошъл
  • *
  • Posts: 23
Re: Дано не звучи като оплакване...
« Reply #18 on: March 12, 2012, 20:01:25 PM »
.
Quote
Изхода от ситуацията е да се  воюва с някои определени демони за да може човека да дойде на себе си и на трезва глава да си вземе решенията
А как се воюва с демони?

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Дано не звучи като оплакване...
« Reply #19 on: March 12, 2012, 21:00:39 PM »
Quote from: simeon
Като такива имаме силата ,правото и длъжността да съсипваме делата на дявола.Ако години наред неможем да съсипем делото му относно едно нещо,това доказва недостатъчността на това в което сме повярвали.

Аз мисля, че тук е много важно да се отбележи, че съсипването на делата на дявола, не става поединично. Т.е не може да се изолира едно дело на дявола и да се каже - ето сега ще го съсипем това, защото делата на дявола не са изолирани едно от друго, но са свързани в стройна система, като всяко отделно нещо подкрепя и е подкрепяно от станалите. Точно както една тухлена стена.

Тенденцията, която е възприета от определени течения в християнството да се изолират делата на дявола и да се атакуват поединично, не само е напълно погрешна, но и води до много сериозни заблуди. Например в определени среди се казва така - "болестите са от дявола, значи трябва да атакуваме болестите и така ще съсипваме дадено дело на дявола". Само дето болестите не са изолирано явление, както и причините за болестите са многообразни и не са еднозначни. Фундаменталния проблем на този подход е че той пропуска да разбере, че делата на дявола са стройна система, а не хаотични или спорадични дела на зло. Ето защо ако ще адресираме делата на дявола, то трябва да го направим започвайки от ФУНДАМЕНТА на който дявола гради и основава делата си. Точно този фундамент остава напълно скрит и неразбран, и по този начин воюването с делата на дявола се явява псевдо воюване.

С делата на дявола трябва да се воюва на фундаментално ниво, и единствения начин да го направим това е да разберем истината относно фундамента на който дявола гради и още повече да разберем истината за фундамента на който Бог гради. Без тези две фундаментални разбирания - не само нашето воюване, но и цялото ни християнство ще остане суетно и безплодно.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

simeon

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 159
Re: Дано не звучи като оплакване...
« Reply #20 on: March 13, 2012, 18:09:25 PM »
.
Quote
Изхода от ситуацията е да се  воюва с някои определени демони за да може човека да дойде на себе си и на трезва глава да си вземе решенията
А как се воюва с демони?
По различни начини.Зависи от конкретния случай.Общото между всички начини е винаги да слушаме това,което Светия дух казва.

Quote from: simeon
Като такива имаме силата ,правото и длъжността да съсипваме делата на дявола.Ако години наред неможем да съсипем делото му относно едно нещо,това доказва недостатъчността на това в което сме повярвали.

Аз мисля, че тук е много важно да се отбележи, че съсипването на делата на дявола, не става поединично. Т.е не може да се изолира едно дело на дявола и да се каже - ето сега ще го съсипем това, защото делата на дявола не са изолирани едно от друго, но са свързани в стройна система, като всяко отделно нещо подкрепя и е подкрепяно от станалите. Точно както една тухлена стена.

И аз това имах предвид.Но лошо го казах.

The Disciple

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 219
  • !Мълчанието е съучастие в престъплението!
Re: Дано не звучи като оплакване...
« Reply #21 on: April 02, 2012, 14:19:29 PM »
Някога сблъсквали ли сте се със сложните въпроси? Аз съм омъжена и много обичам съпруга си, но той страда от депресия.


   Ами, да, ежедневно се сблъскваме с редица сложни въпроси, уважаема. На никои живота му не е песен.
Не казваш много за мъжа си , вярва ли в Бога?

   Прави силно впечатление от изказванията ти светския начин на мисленето ти и че умът ти е превзет от демочните крепости на Сатана относно мракобесната "наука" на психиятрията.
   Никъде в Библията не се намира термин - 'депресия'

   Говори се за унил дух, за чезнещо сърце, за обезсърчение, чрезмерна скръб но не и ДЕПРЕСИЯ!!!
  Бог допуска такива състояния, но никъде не ни е казал да ги лекуваме с лекарства!

    Добре е да прегледаш и обърнеш внимание, на следните теми:

       
             http://www.fellowshipbg.org/index.php?topic=83.0

             http://www.fellowshipbg.org/index.php?PHPSESSID=94aa6ee881d3892ddb1ed3098f5e578a&topic=682.0

              наи вече - http://www.fellowshipbg.org/index.php?PHPSESSID=94aa6ee881d3892ddb1ed3098f5e578a&topic=203.0

           Не забравяи че именно скръбта по Бога докарва спасително покаяние, естествено за пси-тата това е глупост и трябва да се "лекува".

    Психиятрите са наи- зловещата, долна и корумпирана прослоика на медицината.
  За съжаление официалните евангелски църкви  СА В ТАКОВА ПАДЕНИЕ че не само  приемат таза гнусна лъжа на дявола, но си имат и психиатри в самите църкви, каквито са да речем в "Шалом" - Ловеч.
   Какво повече да се добави...Покаи се и обнови ума си според словото на Бога, защото ако слепец слепеца води, нали знаеш и 2-мата падат в ямата.

        друг материал по темата:  http://www.youtube.com/watch?v=gUjBKXJAdMg&feature=related&_sm_byp=iVVsFsrFkSV6k4nF

         Няма човек, които да е излекуван от псих. машина, всеки минал от там излиза в 10 пъти по лошо състояние отколкото е влязъл!







     
"Преди  всичко  се  пазете  от  Фарисеиския   квас,    които  е  лицемерие!"
          Исус -. Ев  Лука  12:1 стих
   "Mразя, презирам фестивалите ви и няма да благоволя в тържествените ви събрания...отмахнете от мен шума на песните си...НО НЕКА ТЕЧЕ ПРАВОСЪДИЕТО КАТО ПОТОК, ПРАВДАТА КАТО ВЕЧЕН ИЗВО

pip

  • Новодошъл
  • *
  • Posts: 23
Re: Дано не звучи като оплакване...
« Reply #22 on: April 08, 2012, 23:10:04 PM »
Към The Disciple 
Quote
Никъде в Библията не се намира термин - 'депресия'
Ами библията не е учебник по вътрешни болести. Не знам в библията да пише за чума. бъбречна криза, рак на белия дроб, но те съществуват.
 
Quote
но никъде не ни е казал да ги лекуваме с лекарства!
По принцип си против лекарствата, така ли?!?


Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: Дано не звучи като оплакване...
« Reply #23 on: April 09, 2012, 00:21:18 AM »
pip,

В Библията пише следното:
Всичкото писание е боговдъхновено и полезно за поука, за изобличение, за поправление, за наставление в правдата; за да бъде Божият човек усъвършенствуван, съвършено приготвен за всяко добро дело.

Това е част от писмото на Павел към Тимотей. Той говори за това, което днес много неправилно се нарича "стария завет". Тук Павел иска да каже, че Писанията са напълно достатъчни да направят Божия човек съвършено приготвен за всяко добро дело.

Знам, че болшинството от вярващите днес смятат, че това не е вярно, както и болшинството не познават Писанията и се заблуждават много, както и Христос е казал:
Марк 12:24. Исус им рече: Не за това ли се заблуждавате, понеже не знаете писанията нито Божията сила?

Поради тази причина мога да кажа, че всичко дори на принципна основа е доволно залегнало в Писанията и е достатъчно човек да е силен в Писанията, за да се справя с много от тези неща. Болестите, за които говориш главно причинени от непокорство на Писанията. В Писанията се говори за хигиена, за правилно хранене, за грижа за тялото. Тези, които не живеят според Писанията всъщност не живеят според Божиите заповеди и се явяват противници на Бога.

Въпросите, които задаваш относно лекарствата са също плод на това, че не познаваш Писанията, където на едно място пише:
12. А в тридесет и деветата година от царуването си, Аса се разболя от болест в нозете; обаче, макар болестта му да ставаше твърде тежка, пак в болестта си той не потърси Господа, но лекарите. 13. И Аса заспа с бащите си; и умря в четиридесет и първата година от царуването си.

Можеш да си направиш изводите. Думата "лекар" за първи път се среща в Битие 50:2, където се говори за балсамиране на мъртвец. Лекарите в Египет са били майстори в инжектирането на силно токсични вещества в телата на мъртъвците, за да ги запазят от разлагане. Днес се говори за служителите на фармацевтичната индустрия. Думата "фармакея" означава "чародейство" или "магьосничество". Ако погледнеш в съдържанието на лекарствата, които са масово по аптеките и потърсиш информация за съставките, ще намериш доста токсични вещества. Това дали е случайно? Не. Прочети повече история на медицината, тръгвайки от Египет и ще видиш 2-те основни разклонения, едно от които е коренът на Египетските лекари и днешните.

Предполагам това ще ти даде малко материал за размисъл.
И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

mak

  • Administrator
  • Служещ
  • *****
  • Posts: 655
    • http://www.fellowshipbg.org
Re: Дано не звучи като оплакване...
« Reply #24 on: April 28, 2012, 22:08:09 PM »
http://www.icp-bg.com/depresia.php . Този сайт е за обща култура . Дава точно определение на проблема

В този линк който си дала, където казваш че пише "точно определение на проблема", дават и точно решение на проблема, цитат:

Депресията се лекува успешно с антидепресанти. Психотерапията има отлично приложение при депресия.


Ако само и малко разбереш, какво стои зад всичко това, можеби ще се отвори един прозорец на надежда. Всичко това да се разбере е повече от сериозно и важно за теб и семейството ти. Вече ти бяха дадени някои посоки и стари теми където има достатъчно писано по въпроса за да може да започнеш да изследваш и да търсиш понататък и да разбереш в какво си положила вярата и надеждата, именно в ресурсите на антихриста, които не само не лекуват, ами те правят и 100 пъти по-зле. Ето ти още някои много важни източници на информация, които разкриват тези тъмни дела на които сляпо си повярвала. От теб ще се изисква много сериозен  подход да ги гледаш и откриеш защо това което ти говорим ти го говорим. Нужни ще са ти усилия, време, труд и преосмисляне и разбиране на нещата.

Making a Killing: The Untold Story of Psychotropic Drugging
Psychotropic drugs. It’s the story of big money—drugs that fuel a $330 billion psychiatric industry, without a single cure. The cost in human terms is even greater—these drugs now kill an estimated 42,000 people every year. And the death count keeps rising. Containing more than 175 interviews with lawyers, mental health experts, the families of victims and the survivors themselves, this riveting documentary rips the mask off psychotropic drugging and exposes a brutal but well-entrenched money-making machine.

Psychiatry: An Industry of Death
Through rare historical and contemporary footage and interviews with more than 160 doctors, attorneys, educators, survivors and experts on the mental health industry and its abuses, this riveting documentary blazes the bright light of truth on the brutal pseudoscience and multi-billion dollar fraud that is psychiatry.

Governments, insurance companies and private individuals pay billions of dollars each year to psychiatrists in pursuit of cures that psychiatrists admit do not exist. Psychiatry's “therapies” have caused millions of deaths.


Psychiatry’s Prescription for Violence
Documenting the impact of a multibillion dollar psychiatric-pharmaceutical industry, this powerful and graphic video contains interviews with experts, parents and victims. Dramatic recordings of actual 911 calls made by desperate family members—and even by a killer himself—convey the chilling reality behind today’s headlines. Here is the shocking truth underlying the current wave of violence devastating our homes, schools and communities.


The Marketing of Madness: The Truth About Psychotropic Drugs
How did psychotropic drugs, with no target illness, no known curative powers and a long and extensive list of side effects, become the go‑to treatment for every kind of psychological distress?

And how did the psychiatrists espousing these drugs come to dominate the field of mental treatment?
"Той ти е показал, човече, що е доброто; И какво иска Господ от тебе, Освен да вършиш праведното, да обичаш милост, И да ходиш смирено със своя Бог? " Михей 6:8