Author Topic: Смъртни и несмъртни  (Read 82081 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

small axe

  • Слугуващ
  • *******
  • Posts: 972
Re: Смъртни и несмъртни
« Reply #105 on: February 16, 2009, 17:32:25 PM »
моят съвет към теб е същият.

това което правя досега е да чета Словото и да коментирам твои изказвания .

Нямам търсачка , компютърна.Относно това което съм бил научен , то е в Писанията , а тези от които съм  бил учен , някой от които вече при Господа , са Божии хора , с явни плодове на Духа в живота си.
Вашият учител - Арт Кац , се надявам и вярвам също да отговаря на това.

Твоя си работа дали ще отговориш , или не.аз просто споделям убежденията си по тези въпроси разглеждани в Писанието.

Фундаментални проблеми казваш...., аз си мисля напоследък , че разбирането ви за това , че един роден отново човек , може да престане да бъде роден отново е     проблем , да ,  май наистина е така.
Иначе аз ви уважавам като братя в Господа , понякога допускайте братя , че може и да бъркате , това е полезно.







Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: Смъртни и несмъртни
« Reply #106 on: February 16, 2009, 19:17:14 PM »
small axe,

Аз не съм чел нищо на Арт Катц и той не ми е учител. За първи път чух тук за него. Не знам какво учи човека, нито знам плодовете му и не мога да кажа нищо.

Аз не случайно няколко пъти писах, че е добре да се посочат пасажите, които подкрепят/отхвърлят нещата, които се дискутират. Аз съм далеч от мисълта, че разбирам всичко. Просто по този въпрос не съм видял опровержение на това, което цитирам и което коментирах.

Запознат съм долу-горе с ученията, които защитават тезите, които ти и други потребители споделиха тук и затова мога да кажа, че са доста чупливи, или както казва израза "сглобени са с тиксо и кламери", тъй като те не дават отговори на пасажите, които се цитираха.

Не малко пъти е имало във форума, когато всеки един е бъркал в нещо и е бил поправян от други. Това може да се случи и е нещо съвсем нормално. Важното е поправлението да бъде желязно доказано със Словото (в целия му контекст).




И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

DiskMan

  • Изгонен
  • Посещаващ
  • *
  • Posts: 41
Re: Смъртни и несмъртни
« Reply #107 on: February 16, 2009, 19:30:44 PM »
Tihomir
Цитат
Проблемът е, че мнозина се смятат за Негови, но само Той ще отсее накрая кои са овцете и кои са козите. Щом ще отсява, значи става въпрос за нещо смесено.

Той знае отнапред кои са Негови, защото ги е пред-узнал. Мнозина казват, че ги е "направил овце без те съзнателно да са разбрали даже", а другите "ги е направил кози без те съзнателно да са разбрали даже".

Не пише такова нещо.
/ Цитат

AND HE SHALL GATHER TOGETHER BEFORE HIM ALL THE NATIONS, AND HE WILL SEPARATE THEM FROM ONE ANOTHER, AS THE SHEPHERD SEPARATES THE SHEEP FROM THE KIDS.

...КАКТО ОВЧАРЯТ РАЗДЕЛЯ ОВЦЕТЕ ОТ ЯРЕТАТА.

Някой може ли да ми разясни защо и как става това разделяне? Предварително благодаря.


Valipeti

  • Допринасящ
  • *****
  • Posts: 343
  • Аз Съм именно това, което ви казах че Съм!
    • Приятели в Христа
Re: Смъртни и несмъртни
« Reply #108 on: February 16, 2009, 19:42:40 PM »
Тихомире, щом ти не си сигурен дали си "овца" или "коза" и не си сигурен в обещанията на Исус за "преминал" вече от смъртта в живота, а се надяваш на това да си изработиш спасението до край, тогава кое е гаранцията, че наистина ще го изработиш? Ами ако се окаже, че не си "треперил" достатъчно добре и не си устоял докрай, тогава? Покажи ми гаранцията за теб, че ще бъдеш спасен един ден!
Небето и земята ще преминат, но Моите думи няма да преминат!

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: Смъртни и несмъртни
« Reply #109 on: February 16, 2009, 19:45:51 PM »
Матей 25
  32. И ще се съберат пред Него всичките народи; и ще ги раздели едни от други, както овчарят разделя овцете от козите;
  33. и ще постави овцете от дясната Си страна, а козите – от лявата.
  34. Тогава Царят ще каже на тези, които са от дясната Му страна: Елате вие, благословени от Отца Ми, и наследете царството, приготвено за вас от създаването на света;
  35. защото гладен бях и Ме нахранихте; жаден бях и Ме напоихте; странник бях и Ме прибрахте;
  36. гол бях и Ме облякохте; болен бях и Ме посетихте; в тъмница бях и Ме споходихте.
  37. Тогава праведните в отговор ще Му кажат: Господи, кога Те видяхме гладен и Те нахранихме; или жаден и Те напоихме?
  38. И кога Те видяхме странник и Те прибрахме; или гол и Те облякохме?
  39. И кога Те видяхме болен или в тъмница и Те споходихме?
  40. А Царят в отговор ще им каже: Истина ви казвам: понеже сте направили това на един от тези Мои най-малки братя, на Мен сте го направили.
  41. Тогава ще каже и на тези, които са от лявата Му страна: Идете си от Мен, вие проклети, във вечния огън, приготвен за дявола и за неговите ангели;
  42. защото гладен бях и не Ме нахранихте; жаден бях и не Ме напоихте;
  43. странник бях и не Ме прибрахте; гол бях и не Ме облякохте; болен и в тъмница бях и не Ме посетихте.
  44. Тогава и те в отговор ще кажат: Господи, кога Те видяхме гладен или жаден, или странник, или гол, или болен, или в тъмница и не Ти послужихме?
  45. Тогава Той в отговор ще им каже: Истина ви казвам: понеже не сте направили това на нито един от тези най-малките, и на Мен не сте го направили.
  46. И тези ще отидат във вечно наказание, а праведните – във вечен живот.


Тук става въпрос за отделяне на истински праведници от лъжливи такива. Истинските даже не са знаели, че служат на Господа по този начин, но са го вършили според плодовете на новия човек в тях. Лъжливите праведници винаги спорят относно своята си правда, тъй като това е тяхната първична цел - да се покажат, че са праведни, за да ги видят хората и евентуално "господ".

Затова имаме заповед да изпитваме себе си дали сме във вярата, защото е възможно да не сме. За да се изпитваме, трябва да сме наясно как да се изпитваме. Това става ако се боим от Бога и думите Му и жадно ги поглъщаме.


ПП: Между другото не всички хора разбират английски и е най-добре ако пишеш нещо на английски, то да е в частта на форума за английски. В противен случай, нека съдържанието на съобщението да е на български и само в случай, че е критично важно да се сподели текст на друг език, да се сподели със съответните обяснения.

И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: Смъртни и несмъртни
« Reply #110 on: February 16, 2009, 19:47:54 PM »
Тихомире, щом ти не си сигурен дали си "овца" или "коза" и не си сигурен в обещанията на Исус за "преминал" вече от смъртта в живота, а се надяваш на това да си изработиш спасението до край, тогава кое е гаранцията, че наистина ще го изработиш? Ами ако се окаже, че не си "треперил" достатъчно добре и не си устоял докрай, тогава? Покажи ми гаранцията за теб, че ще бъдеш спасен един ден!

Valipeti,

Ако беше прочел внимателно пасажите, които цитирах (от Словото, не от друго място) нямаше да питаш такива въпроси. Още повече това се вижда (че не си чел внимателно) от това, че преиначаваш думите ми и казваш неща, които никога не съм казал (относно "...щом ти не си сигурен...").

Както казах вече неведнъж - не разбираш все още разликата между спасение и спасение, колкото и да го обяснявах по-горе, колкото и пасажи от Словото да посочих. За теб това са "мои думи".

Няма какво да ти обяснявам повече. Ако имаше добри аргументи срещу това, което говорих, бих те изслушал с удоволствие и бих размишлявал, но това да ми преиначаваш думите и да пишеш неща, които ги пише в Словото, а ти ги повтаряш с пренебрежение - това е вече крайно неприемливо.
И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

Valipeti

  • Допринасящ
  • *****
  • Posts: 343
  • Аз Съм именно това, което ви казах че Съм!
    • Приятели в Христа
Re: Смъртни и несмъртни
« Reply #111 on: February 16, 2009, 21:47:47 PM »
Quote
Ако имаше добри аргументи срещу това, което говорих, бих те изслушал с удоволствие и бих размишлявал, но това да ми преиначаваш думите и да пишеш неща, които ги пише в Словото, а ти ги повтаряш с пренебрежение - това е вече крайно неприемливо.

Аз се старая да ти цитирам думите максимално точно, защото знам, че си силно "гъвкав" във формулировките си и това, което наричаш "аргументи от Словото", са силно субективизирани през призмата на твоето желание да са така разбирани! Аз не споделям мнението ти, че ти представяш директните "доказателства от Словото", защото виждам доста разминавания с контекста и смисъла на казаното от много пасажи, цитирани от теб! Аз също ти давам цитати от библията, но ти даваш някакъв свой си коментар на тях, ако изобщо дадеш, с аргумента, че това било "точното разбиране на Словото" и това е заключението според теб. Когато се опитам да провокирам размисъл по дадения цитат, твоето заключение се стоварва като "крайно мнение" и едва ли не Господ го е потвърдил и точно това означава! А то съсвсем не е така! Ето защо, тук е почти невъзможно да се дискутира смислено, а всеки  дошъл в този форум, трябва да се съгласи непременно с мнението и разсъждението на админа като че е Божието, заставйки с презумцията "това казва Словото"! Да ама Словото казва не точно разбирането ти! Или сериозен проблем ти създава Аз-а ти?
Небето и земята ще преминат, но Моите думи няма да преминат!

evangelista1962

  • Допринасящ
  • *****
  • Posts: 245
Re: Смъртни и несмъртни
« Reply #112 on: March 11, 2009, 22:29:16 PM »
Който се покае и се новороди и след това устои до край ще бъде спасен.Това е словото.НА МОМЕНТИ усложняваме нещата.За някой нора пояснявам че това устояване до край означава да ди живял като цяло в волята на Бог.